Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@Inszydzięki za zamieszczenie informacji o nowym flagowcu od Yamahy!😉👍

 

 

Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami😉👍 Mnie przypominają połączenie tego modelu Sennheisera z Focalami Utopia, co od strony wizualnej już pozycjonuje je w półce cenowej zbliżonej do tych słuchawek francuskiego producenta. W numeracji wyczuwam dość mocne inspirowanie się flagowcami od Audio Techniki.

Wydaje mi się, że numeracja jest po prostu rozwinięciem YH-1000, co prawda moim zdaniem powinni je nazwać YH-10000 no ale, może mają jeszcze coś w zanadrzu na kolejny flagowiec? :)

 

W zasadzie to co pokazali na tej wystawie to wg informacji jest prototyp, a nie ostateczna wersja, która trafia już do sprzedaży. Na pewno przypomnieli sobie o własnej historii (w końcu), ponieważ pokazali przetwornik w zestawieniu z tym z YH-1000, jak i był również egzemplarz ich pierwszych planarów HP-1 z 1976 roku.

 

4 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Bardzo się cieszę, że być może w najbliższej przyszłości będzie okazja do ich wypróbowania, bo lubię słuchawki tego producenta i cenię ich przyjemny, pozbawiony ostrości, peaków dźwięk oraz niezwykle naturalną w odbiorze średnicę. 

 

20220919_122736.jpg

Fajna fotka!

 

4 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Krzyśku, też zawsze staram się być przygotowany na takie okoliczności i nerka jest w pogotowiu😉

Myślę, że nerki mam akurat w niezłym stanie, więc gdybyś znalazł jakąś dobrą klinikę i kupca, to daj znać :D

yh5000se_10.jpg

yh5000se_9.jpg

yh5000se_8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeracja sugeruje że będą musiały być 5 razy lepsze od YH-1000. Tysiączków nie słyszałem ale to już nie w kij dmuchaj poziom będzie musiał być jak tak bardzo przebijają numeracją legendy
Kombinuję, że będą 5 razy droższe niż YH-1000 w dniu premiery 45 lat temu, ale chyba będzie trochę drożej niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Numeracja sugeruje że będą musiały być 5 razy lepsze od YH-1000. Tysiączków nie słyszałem ale to już nie w kij dmuchaj poziom będzie musiał być jak tak bardzo przebijają numeracją legendy ;)

Wtedy zacznie się mękolenie, że to już nie te jamaszki co kieeedyyyś, prawdziwe ortosy jamahy już nie wróóócąą, tamta epoka się skończyyyyłaaaa…i stare setki i tysiączki pójdą w górę:D mimo że będą gorsze😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kiedy planarne pięknie grają? Kiedy po pół roku nie używasz planarnych i podłączasz jacka i doceniasz ich szczegółowość i detale, scena i się w nich zakoc**jesz od pierwszego wejrzenia. Miałem na myśli LCD2C. Na te drogie mnie nie stać ale liznąłem planara i to się liczy i nie jednego.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wyobrazić sobie można "fo pa" Jamaszki czyli niewykorzystany potencjał -> nazwa YH-10000 jako nawiązanie do legendarnego modelu sprzed lat, cena na poziomie najdroższych Hifimanów i Bakuś jako powracający audiofil-ambasador marki który po latach zwątpienia w hobby i słuchania Bitsów kupuje sztukę z numerem 001. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Wtedy zacznie się mękolenie, że to już nie te jamaszki co kieeedyyyś, prawdziwe ortosy jamahy już nie wróóócąą, tamta epoka się skończyyyyłaaaa…i stare setki i tysiączki pójdą w górę:D mimo że będą gorsze😂

"Nie jęcz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównałem z tatą na szybko LCD3 (2015 prawdopodobnie) i X (najnowsza rewizja) i wynik był zaskakujący... Obaj stwierdziliśmy, że Xy są lepsze. Ale odsłuch był krótki, więc o więcej wrażeń później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gracjan napisał:

Dzisiaj porównałem z tatą na szybko LCD3 (2015 prawdopodobnie) i X (najnowsza rewizja) i wynik był zaskakujący... Obaj stwierdziliśmy, że Xy są lepsze. Ale odsłuch był krótki, więc o więcej wrażeń później. 


Mam LCD3 w rewizji z bodajże 2019 i LCX-X 2021, moim zdaniem LCD-X to lepsze słuchawki w "obiektywnych" kwestiach, chociaż wiem że wielu osobom się ten tuning LCD3 spodoba. Ja wole X :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki pewnie mają więcej basu i mniej wysokich, czy razem z wysokimi są podciągnięte? W każdym razie X chodzą w granicy 3,5-4 koła używane, trójek się za tyle raczej nie wyrwie ;) Niemniej jednak po udanej przygodzie z LCD2 chętnie kiedyś sprawdziłbym inne, może już z lepszym pałąkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Trójki pewnie mają więcej basu i mniej wysokich, czy razem z wysokimi są podciągnięte? W każdym razie X chodzą w granicy 3,5-4 koła używane, trójek się za tyle raczej nie wyrwie ;) Niemniej jednak po udanej przygodzie z LCD2 chętnie kiedyś sprawdziłbym inne, może już z lepszym pałąkiem. 

3-ki ze starszej rewizji mają bardzo klimatyczny, przyciemniony dźwięk, z delikatnym "meszkiem", pełna średnica i fenomenalnym basem. Nowe Xy są powiedziałbym równiejsze i prawdziwsze. Mają też większą scenę i precyzyjniej oddają detale. Są super szczegółowe, szczególnie jak spojrzymy na to ile przyjdzie nam za nie zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 13:00, szwagiero napisał:

Wydaje mi się, że numeracja jest po prostu rozwinięciem YH-1000, co prawda moim zdaniem powinni je nazwać YH-10000 no ale, może mają jeszcze coś w zanadrzu na kolejny flagowiec? :)

 

W zasadzie to co pokazali na tej wystawie to wg informacji jest prototyp, a nie ostateczna wersja, która trafia już do sprzedaży. Na pewno przypomnieli sobie o własnej historii (w końcu), ponieważ pokazali przetwornik w zestawieniu z tym z YH-1000, jak i był również egzemplarz ich pierwszych planarów HP-1 z 1976 roku.

 

Fajna fotka!

 

Myślę, że nerki mam akurat w niezłym stanie, więc gdybyś znalazł jakąś dobrą klinikę i kupca, to daj znać :D

yh5000se_10.jpg

yh5000se_9.jpg

yh5000se_8.jpg

 

@szwagiero jak wypadają YHD-3 w porównaniu do 1000? Trójki mam od jakiegoś czasu, 1000 za dobrą kasę jeszcze nie znalazłem 😕
Czekam bardzo na pierwszą sztukę 5000 w PL, może to być moja ostatnia słuchawka w życiu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 07:27, Maczo990 napisał:

1000 za dobrą kasę jeszcze nie znalazłem 😕

Może poszukaj YH100, za dobrą kasę czasem udaje się znaleźć ;) 

 

Ja prawdopodobnie jutro (jak czas pozwoli) swoje będę modował, bo dziś odebrałem wydruki 3D pod większe pady i mocowanie gniazdek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perulfajnie, to z chęcią bym wpadł posłuchać jeśli można. Ja w swoich yhd-3 zmieniłem pady, dumping i kabel, także też dużo się zmieniło w dźwięku (mam nadzieję że na lepsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 23:18, Perul napisał:

YH100 ... swoje będę modował, bo dziś odebrałem wydruki 3D pod większe pady i mocowanie gniazdek :) 

Jak napisałem, tak zrobiłem :) 

image.jpeg

 

W przeciwieństwie do poprzedniego modu na pady welurowe, tym razem skórkowe, dzięki czemu jest lepsza izolacja, no i przede wszystkim brzmienie bardziej nasycone, można powiedzieć wręcz, że "dopalone" żeby nie psuć tego co w oryginałach "czaruje" :) .

Na fotce w komplecie z iBasso DC06, który całkiem nieźle daje im radę, choć trzeba przyznać, że na stacjonarce jest więcej tego "dopalenia".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:

Jak napisałem, tak zrobiłem :) 

image.jpeg

 

W przeciwieństwie do poprzedniego modu na pady welurowe, tym razem skórkowe, dzięki czemu jest lepsza izolacja, no i przede wszystkim brzmienie bardziej nasycone, można powiedzieć wręcz, że "dopalone" żeby nie psuć tego co w oryginałach "czaruje" :) .

Na fotce w komplecie z iBasso DC06, który całkiem nieźle daje im radę, choć trzeba przyznać, że na stacjonarce jest więcej tego "dopalenia".

Mają cenę na hifishark za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marco-polo napisał:

na hifishark za 1000zł

Na Allegro były za 900zł

https://allegrolokalnie.pl/oferta/yamaha-yh100-sluchawki-ortodynami

ale nie wiem ile czasu temu, bo wiadomo, inflacja ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ten nowe yamaszki  to będzie już zupełnie inne granie. Większość "magii" starych YH ucieka po modach które odsuwają driver od ucha (większe pady) a tutaj driver będzie jeszcze dalej. No ale z drugiej strony driver na zdjęciach ma chyba cewkę ułożoną spiralnie czyli podobnie jak w starych przetwornikach YH. Dzięki temu jakaś nadzieja że nie będzie to dźwiękowy Hifiman pozostaje...🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 18:33, soulreaver napisał:

Większość "magii" starych YH ucieka po modach które odsuwają driver od ucha (większe pady) a tutaj driver będzie jeszcze dalej.

Co wg Ciebie składa się na tą "magię"?

Jeśli nasycone średnie i sporo wyższego basu, to akurat tego nie brakuje w tych YH100 z ostatnich fotek, jak dla mnie jest tego nawet za dużo.

Chyba, że dołożysz do tego jeszcze "granie przy uchu", to na wysokich padach tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności