Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Ooo, nawet jeden wrażliwy chłopiec jest confused po mojej wypowiedzi, straszne. 🤣

Co w tym dziwne_O?

 

1 godzinę temu, Gracjan napisał:

Grają 2 razy głębiej niż Ethery i 3 razy od nich szerzej. Obłęd! 

A może nawet trzy razy głębiej i cztery razy szerzej!

Łoo Panie.. takie hektary sceny, że można się pogubić :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie piękne w tym hobby. Ja jak pierwszy raz posłuchałem swoich LCD-2 to się deczko rozczarowałem bo zupełnie inaczej wyobrażałem sobie ich brzmienie, jak zwykle zresztą :D

A dodam tylko że słuchałem ich dzień po znacznie tańszych Monolitach M1070. 

Teraz nie mam już Audeze i mi trochę za nimi tęskno :)

Ciekawe jakby się sprawa miała z Iksami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Lubię takie entuzjastyczne opisy, ale @Gracjana to już troszkie ponieslo:D

Może troszkę poniosło, ale polecam odsłuchać całą nową rewizję i znikną te pogłosy o małej scenie w Audeze jak ręką odjął. :D 

LCD5 to już jest w ogóle odjazd. W jednej recenzji jest napisane, że ich scena wykracza poza ramy pokoju. Może i też przerysowany opis, ale jak oddać opis sceny, której jeszcze nigdy się nie słyszało w słuchawkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

To jest właśnie piękne w tym hobby. Ja jak pierwszy raz posłuchałem swoich LCD-2 to się deczko rozczarowałem bo zupełnie inaczej wyobrażałem sobie ich brzmienie, jak zwykle zresztą :D

A dodam tylko że słuchałem ich dzień po znacznie tańszych Monolitach M1070. 

Teraz nie mam już Audeze i mi trochę za nimi tęskno :)

Ciekawe jakby się sprawa miała z Iksami. 

Ja zaczynałem od budżetowych i myślę że skończyłem na premium bawiąc się w różnego rodzaju akcesoria upiększające dźwięk w całym tym kontekście , kable,opampy,dac-i,playery,lampka.tranzystor,planarne,dynamiczne,iemy,słuchawki nauszne,wokółuszne i cieszy mnie smak że poznałem tą cudowną przygodę i zebrałem tego wszystkiego tyle że gdzie oczami nie spojrzę to widzę wszędzie słuchawki. To jest urocze - a i żeby mi się wtyk nie wyrobił to dokupiłem adapter kabel żeby mi jakiś wzmacniacz albo lampka wejście słuchawkowe nie padło. Tak wygląda moje biurko ze słuchawkami - istny poligon.

IMG_20220911_203006.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xy są bardzo łatwe w napędzeniu i stąd pewno ogromny efekt wow z mniejszych źródeł. Słucham  @Gracjanowych Flołów z DAPa czy dongli i jest bardzo dobrze ale jednak (tu zwracam honor i biję się w pierś wcześniej uważając, że Ethery też są łatwe w napędzeniu) pod iCanem Pro i SU-9 niech zobrazuje co się dzieje ten fragment :

 

 

Scena i nie tylko eksploduje w każdym kierunku :) 

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zwróceniu do sklepu bądź co bądź genialnej dźwiękowo Susvary, znów sobie siedze w moich ulubionych słuchawkach Abyss 1266 Phi TC i stwierdzam, że bez dwóch zdań grają one moim dźwiękiem. W sensie idealnym dla mnie, pod muzykę której słucham najczęściej. To co one mają wygar, uderzenie, slam i wielkość dźwięku, a do tego znakomitą i obszerną scenę, wszechobecny detal i dynamike, to jest coś wspaniałego! Są dla mnie niezastąpione. Inne słuchawki to tylko dodatek, uzupełnienie, albo poprostu kaprys i chęć poznania czegoś innego. Śmiało mógłbym zostać jednosłuchawkowcem z Abyssami :)Niemniej jednak zawsze dobrze jest mieć jeszcze jakieś zamknięte i trzecie bardziej komfortowe i może bardziej średnicowe - ciut cieplejsze i gładziej grające. Wady Abyssów? Komfort pomimo, że nie narzekam, bo mogę w nich wysiedzieć bez trudu 2-3 godzinki, to są od nich wygodniejsze słuchawki. Takie jak np. Meze Empyrean, czy chyba najwygodniejsze jakie miałem na głowie - Hifiman Susvara. Szkoda tylko, że Susvara prezentuje znacznie gorszą jakość wykonania, bo to też jest dla mnie ważne, co oczywiście nie znaczy, że ją skreśliłem, bo na dobrą sprawę jako uzupełnienie Abyssów uważam, że byłoby to znakomite rozwiązanie. Idealnie dobrana parka 👍

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Po zwróceniu do sklepu bądź co bądź genialnej dźwiękowo Susvary, znów sobie siedze w moich ulubionych słuchawkach Abyss 1266 Phi TC i stwierdzam, że bez dwóch zdań grają one moim dźwiękiem. W sensie idealnym dla mnie, pod muzykę której słucham najczęściej. To co one mają wygar, uderzenie, slam i wielkość dźwięku, a do tego znakomitą i obszerną scenę, wszechobecny detal i dynamike, to jest coś wspaniałego! Są dla mnie niezastąpione. Inne słuchawki to tylko dodatek, uzupełnienie, albo poprostu kaprys i chęć poznania czegoś innego. Śmiało mógłbym zostać jednosłuchawkowcem z Abyssami :)Niemniej jednak zawsze dobrze jest mieć jeszcze jakieś zamknięte i trzecie bardziej komfortowe i może bardziej średnicowe - ciut cieplejsze i gładziej grające. Wady Abyssów? Komfort pomimo, że nie narzekam, bo mogę w nich wysiedzieć bez trudu 2-3 godzinki, to są od nich wygodniejsze słuchawki. Takie jak np. Meze Empyrean, czy chyba najwygodniejsze jakie miałem na głowie - Hifiman Susvara. Szkoda tylko, że Susvara prezentuje znacznie gorszą jakość wykonania, bo to też jest dla mnie ważne, co oczywiście nie znaczy, że ją skreśliłem, bo na dobrą sprawę jako uzupełnienie Abyssów uważam, że byłoby to znakomite rozwiązanie. Idealnie dobrana parka 👍

Jak byś porównał brzmienie Susvar do LCD5? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan

 

Tak na szybko i zbytnio sie nie rozpisując :

 

LCD5 jaśniejsze, Susvara bardziej organiczna, barwniejsza i cieplejsza, bardziej muzykalna, do tego rozdzielczość, scena, holografia na plus dla Susvary. A zwłaszcza rozdzielczość. Susvara to najbardziej rozdzielcze słuchawki jakie do tej pory słuchałem. Dynamika (szybkość) z lekkim wskazaniem na LCD5. Góra odrobine bardziej rozświetlona i ciut ostrzejsza (wciąż gladka) w LCD5. Jak na mój gust przy tych wysokich postawiłbym malutki plusik po stronie Audeze. Detal porównywalny z lekkim wskazaniem na Susvare. Tutaj z tym detalem miałem największy problem (czytaj frajde :)), bo obie pary pod tym względem są topowe, ale po wielu przekładankach jednak Susvara okazala sie odrobine bardziej detaliczna. Zaważyły detale w detalach ;) Bas w Susvarach schodzi nieco głebiej i jest go wiecej. Natomiast LCD5 ma ten bas bardziej zwarty i punktowy. Technicznie bas w Audeze jest doskonały tylko jest go poprostu mniej. Wokale flagowiec Audeze ma fenemonalne, ale tutaj też mimo wszystko dałbym niewielką przewage Susvarom. Jakość wykonania zdecydowanie po stronie Audeze. Komfort po stronie Hifimana.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Dynamika (szybkość)

To są dwie różne cechy niemające ze sobą związku. Dynamika (znaczenie tego terminu jest dość jasne i jednoznaczne) w Susvarach praktycznie nie istnieje; tu już he1000se wypadają lepiej. Rozdzielczość (mikrodynamika) zaś owszem, detaliczność takoż i to w stopniu kuriozalnym, bo siały planktonem, które same wygenerowały bez pomocy sygnału.😂 Susvary to słuchawki dla pięknoduchów odklejonych od rzeczywistości; a dla mnie pięułkne, ale po prostu nudne

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Dynamika moze rowniez być odbierana jako szybkosc

Nie. Np elektrostaty są bardzo szybkie, ale bardzo słabo różnicują źródła pod względem głośności.

@Spawn! Jak ja Ci się tu zaraz pośmieję, to ruski miesiąc popamiętasz! Kuna.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

 

@Spawn! Jak ja Ci się tu zaraz pośmieję, to ruski miesiąc popamiętasz! Kuna.

 

Blogerem i sławnym zawodowym recenzentem nie zostałem. I to pomimo tego że się nie znam na audio więc spełniam podstawowy warunek sukcesu na tym polu. Nie tracę co prawda nadziei i nawet domene wykupiłem na kolejne 2 lata chociaż niewiem w sumie po co.  Zysków nie mam z tego żadnych jedynie koszty. Ostatnio mnie nawet nosić zaczęlo aby kupic jakieś hajendy ale w każdych co wymyślę coś mi nie pasuje. Nawet w takich co ich nie słyszałem a to już podchodzi pod herezje! Sam więc powiedz, co mi innego zostało jak się nie pośmiać? ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Nie no, ja trochu elektrostatycznych planarów poznałem. Dousznych nie, ale one nie były celem ataku.

A nie, nie. To o niesłyszeniu czegoś to nie był przytyk do Ciebie. Chodzi mi o to że rozważajac np takie HE1000 (nie SE) boje sie tego minidołku przy 2khz. Niby nic a mnie to zawsze wkurza na dłuższą metę. Tak było i przy Aryach, i przy HD800s i przy ADX5000. Myśląc o Utopiach boje się że będą zbyt metaliczne. Myśląc o Empereanach boje się że to będą za słabe technikalia dla mnie. LCD5 raczej będą mieć dla mnie i za mało góry i za mało basu. LCD4 z tradycyjną dziurą w wyższej średnicy nawet nie rozważam (chyba że oferta zakupu będzie nie do odrzucenia :P ) Zamiast ekscytacji przed zakupem już myśle o ich wadach. To chyba kryzys wiary. Boje się bycia ekskomunikowanym z kościoła audiofilskiego :D

Edytowane przez Spawn
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn ja tam dołkami i brakiem poprawności audiofylskiej już w ogóle przestałem się przejmować. Pewnie dlatego mam Pikpoki od ponad roku, a teraz kupuję Eikony, których pomiarów nawet nie znam i mam je tam gdzie maskotka cwaniaków z Davos ma punkt g. Grunt że uwielbiam na nich słuchać i trzymają poziom.

Jedyne co mnie martwi to konieczność sprzedaży Pawii, bo trzymanie (przy moich wydatkach rodzinnych) dwóch sześciotysięczników, to przeginka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności