Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Takie złe że lecą przez balkon?


jeszcze nie słuchałem! 🙈

 

4 minuty temu, LuQi napisał:

E nieee koło mnie też takie bloki stoją 😋

 

Może sąsiedzi? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev

 

Nie mówiłeś przypadkiem, że czekasz na LCD5? Czy coś mi się już pokićkało...

 

Edit Teraz sprawdziłem i faktycznie pisałeś w temacie Hifimana, że mają dojść za dzień albo dwa LCD5, a to są przecież MM 500 :)

 

Tak czy inaczej moje najserdeczniejsze gratulacje i daj koniecznie znać jak grają z Envy :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MichalZZZ napisał:

@rev

 

Nie mówiłeś przypadkiem, że czekasz na LCD5? Czy coś mi się już pokićkało...

 

Edit Teraz sprawdziłem i faktycznie pisałeś w temacie Hifimana, że mają dojść za dzień albo dwa LCD5, a to są przecież MM 500 :)

 

Tak czy inaczej moje najserdeczniejsze gratulacje i daj koniecznie znać jak grają z Envy :)

 


Audeze się pocickalo, bo czekałem na LCD-5…no cóż, nie narzekam 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20220825_115338.jpg

 

Jak widać cena sugerowana została dostosowana do obecnych realiów😉

 

  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Artorias napisał:

Rozumiem, że kolejne do wywalenia przez balkon.

Ja pewnie bym tak zrobił- ciekawe czy drewno z klepki podłogowej coś zmienia i nie są tak tandetnie wykonane jak wersja otwarta.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na testach Audeze LCD-X z najnowszej rewizji, to trzeba zaznaczyć! Razem z niepozornym, ale wielkim dźwiękowo maluchem - Cobalt. Jak to gra? W tej cenie nie ma nic lepszego. Przynajmniej z tego co odsłuchałem. Ogólnie Xy to oprócz LCD3 (najnowsza rewizja) najlepsze sluchawy do 10 tys. zł. Brzmienie bardzo przypomina brzmienie z kolumn Bowers 805 D4. Niesamowita naturalność i magia realnych wybrzmień instrumentów. Potrafią oddać jakby dodatkowe faktury tych instrumentów, które Ethery zacierały. Bas jak z podłogowek, a jednocześnie bardzo równy, nie wybijający się na pierwszy plan. Brzmienie kontrabasu to jest arcymistrzostwo. Średnie i wysokie tony są oddane w realistyczny, zbliżony do koncertowego sposób. Takie instrumenty jak gitary czy perkusja mają świetna różnorodność. Każdy utwór jest inny. Scena nieziemska po prostu. Wszystko odsunięte od głowy. Grają 2 razy głębiej niż Ethery i 3 razy od nich szerzej. Obłęd! 

Z Coplandem aż brak mi słów. Hi End! 

IMG_20220911_141510.jpg

IMG_20220911_141518.jpg

Screenshot_2022-09-11-14-16-00-155_com.aspiro.tidal.jpg

Edytowane przez Gracjan
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Idź na spacer i ochłoń trochę.

To nie "chwilowy" odsłuch. Obcowałem z tymi słuchawkami już trochę, więc podtrzymuje swoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy ma prawo do swoich doświadczeń i preferencji.

Jak ktoś kiedyś tutaj podkreślił słuchawki to zawsze będzie kwestia dyskusyjna dla jednych jedne słuchawki będą przeniesieniem w raj muzyczny a dla innego w piekielne czeluścia gdzie jedynym sposobem na wygrzanie słuchawek nadawałby się piec.

Jak już kolega je tak zachwala to mógłby na dodatek dodać trochę od siebie na jakim torze słucha.

Ogólnie dla mnie cudownie grają to jak spojrzeć na wystawę w sklepie - jeżeli chodzi o koneserów dobrego sprzętu i brzmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał:

Moim zdaniem każdy ma prawo do swoich doświadczeń i preferencji.

Jak ktoś kiedyś tutaj podkreślił słuchawki to zawsze będzie kwestia dyskusyjna dla jednych jedne słuchawki będą przeniesieniem w raj muzyczny a dla innego w piekielne czeluścia gdzie jedynym sposobem na wygrzanie słuchawek nadawałby się piec.

Jak już kolega je tak zachwala to mógłby na dodatek dodać trochę od siebie na jakim torze słucha.

Ogólnie dla mnie cudownie grają to jak spojrzeć na wystawę w sklepie - jeżeli chodzi o koneserów dobrego sprzętu i brzmienia.

Xów głównie słuchałem na Coplandzie DAC215, wspartym kablem USB Audioquest Carbon oraz kablem zasilającym IsoTek Evo3 Initium wpięte pod laptop Dell XPS 12, słuchane z Tidala. 

Teraz testuję je z Cobaltem wpiętym w laptop lub telefon Xiaomi Redmi 9. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie dobrany tor. Czytałem że Tidal jest lepszym streamerem niż Spotify.

Chodzi o kompresję plików audio.

Kiedyś chyba ktoś opisywał różnicę jakie to są pliki bo wave to nie są na spotify ale mogę  się mylić jak ktoś chce mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Moim zdaniem każdy ma prawo do swoich doświadczeń i preferencji.

Do przesadyzmu także- nie wierzę w tą skalę i już. Ooo, nawet jeden wrażliwy chłopiec jest confused po mojej wypowiedzi, straszne. 🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Do przesadyzmu także- nie wierze w tą skalę i już. Ooo, nawet jeden wrażliwy chłopiec jest confused po mojej wypowiedzi, straszne. 🤣

Jakby to ująć nie wypowiem się na ten temat bo nie posiadam takich słuchawek.

Więc ludzie którzy mieli z takimi cudnymi słuchawkami do czynienia mogą się wypowiadać, jednak nie wpłynie to na mnie jakoś bo mam już jedne Audeze LCD i mi wystarczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności