Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, hammerh34d napisał:

powietrza jakby więcej ;)

zmiany w 250omowych wersji dużej nie będzie, zwłaszcza jeśli do tego mocny wzmak "prowadzi" cewkę-membranę.

Jakbyś chciał ocieplić brzmienie bezinwazyjnie/odwracalnie, to trzeba pogrubić membrany bierne (te dwie warstwy papieru) wokół przetwornika. Możesz np wyciąć okrąg z grubszego papieru i włożyć go do środka jeśli ma być niewidoczne (wkładając możesz przeciąć, żeby nie trzeba było kabli odlutowywać), lub z wierzchu pod gąbkę włożyć. Im bardziej pogrubisz, tym bardziej "domulisz" brzmienie, a jak za mocno, to można "domulać" fragmentem okręgu, nie musi być całość.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Jakbyś chciał ocieplić brzmienie bezinwazyjnie/odwracalnie, to trzeba pogrubić membrany bierne (te dwie warstwy papieru) wokół przetwornika. Możesz np wyciąć okrąg z grubszego papieru i włożyć go do środka jeśli ma być niewidoczne (wkładając możesz przeciąć, żeby nie trzeba było kabli odlutowywać), lub z wierzchu pod gąbkę włożyć. Im bardziej pogrubisz, tym bardziej "domulisz" brzmienie, a jak za mocno, to można "domulać" fragmentem okręgu, nie musi być całość.

Serio to coś daje, przecież to nie będzie napięte tylko włożone, więc teoretycznie jak membrana nie powinno działać?! 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Serio to coś daje, przecież to nie będzie napięte tylko włożone, więc teoretycznie jak membrana nie powinno działać?

Chodzi o przepuszczalność dźwięków z wnętrza muszli - grubszy karton już trochę wygłuszy.

Te oryginalne "papiery" też nie są napięte, to tak naprawdę są pseudomembrany bierne, ale zastosowany efekt jest bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezar1125 napisał:

Czy macie jakieś skuteczne sposoby na wypranie/wyczyszczenie beyerowych padów, tak aby odświeżyć a nie zniszczyć? Najchetniej to bym je wrzucił w woreczku do pralki tylko nie wiem czy coś z nich zostanie;-)

 

Dokładnie tak wyprałem swoje stare pady od dt931, w woreczku. Nic się im nie stało. Oczywiście nie same, żeby nie latały po całej pralce xd

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie polecam prać padów welurowych w pralce, lepiej ręcznie z dolewką płynu do prania i octu (żadnych detergentów w proszku!), a po upraniu nie wyżymać, tylko odczekać aż woda ścieknie, wyczesać delikatnie np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Ogólnie nie polecam prać padów welurowych w pralce, lepiej ręcznie z dolewką płynu do prania i octu (żadnych detergentów w proszku!), a po upraniu nie wyżymać, tylko odczekać aż woda ścieknie, wyczesać delikatnie np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia. 😉

Po co ten ocet?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

W sensie podgrzybki na przykład?
Co Ty robisz z tymi padami? :D

Haha.. zabawne. 😆 A tak serio, to ocet jest bakterio i grzybobójczy, nie tak, jak chemia do tego przeznaczona, ale w niewielkim stopniu jest skuteczny. Pytasz "co ja robię z tymi padami", zapytaj tych brudasów, od których kupuję słuchawki. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, luz, ale tak serio to porządny detergent będzie równie jeśli nie bardziej zabójczy dla zarazków wszelkiej maści co śladowe ilosci octu (ile tego octu można wlać do takiej kąpieli? 15 ml 10% octu na litr wody to promilowe stężenia) - detergenty rozpuszczają tłuszcze przecież...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Ogólnie nie polecam prać padów welurowych w pralce, lepiej ręcznie z dolewką płynu do prania i octu (żadnych detergentów w proszku!), a po upraniu nie wyżymać, tylko odczekać aż woda ścieknie, wyczesać delikatnie np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia. 😉

Się z octu nie śmiejta, chłopak wie, co robi. Żona odkryła ocet i dodaje do prania ZAMIAST płynów do zmiękczania. A poza tym świetnie usuwa kamień, lepiej od domestosa. Ja bez 2 litrów octu , po wizycie w biedrze , nie mam się co w domu pokazywać.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hammerh34d napisał:

Ja tylko zastanawiam się skad3 pomysł że ocet działa bakteriobójczo :)
Dla ułatwienia napiszę, że ocet otrzymuje się przez fermentację alkohoku etylowego. Przez bakterie :)

Oooo, widzę że kolega jeszcze nieobyty, posiedzi dłużej na forum to się dowie jeszcze ciekawszych rzeczy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hammerh34d napisał:

Nieno, luz, ale tak serio to porządny detergent będzie równie jeśli nie bardziej zabójczy dla zarazków wszelkiej maści co śladowe ilosci octu (ile tego octu można wlać do takiej kąpieli? 15 ml 10% octu na litr wody to promilowe stężenia) - detergenty rozpuszczają tłuszcze przecież...

Słuchaj no Pan, nie szukaj dziury w całym, bo się nie doszukasz. 😆 Ekspertem w dziedzinie biologii czy też chemii, nie jestem, a internety wręcz trąbią o traktowaniu materiału welurowego płukanką, składającą się z płynu do prania i octu. Jak szanowny Kolega ma lepsze rozwiązanie, to chętnie się o nim dowiem, zatem?! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Weird_O napisał:

 Ocet śmierdzi :P

Jak odparuje, to już nie. 😉 Ja jak wyprałem pady w zwykłym proszku, to włókna się posklejaly i były szorstkie, a od wyżymania ułożone we wszystkie strony, co często można zauważyć w słuchawkach z ogłoszeń. Całe szczęście, że i tak miałem kupić nowe pady, bo byłbym jakieś 200zł w plecy. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hammerh34d napisał:

Ale nie na bakterie.
To jakiś mit jest, głównie obecny na stronach naturooszołomów :)

Hmm... możliwe, ale już wielokrotnie się z tym spotkałem na przestrzeni kilkunastu lat, zresztą wpisz w G. "ocet" i "bakterie", to wyskoczą wyniki, że jednak ocet coś tam działa antybakteryjnie. 😉 No ale to pewnie tak, jak wcześniej pisałeś, w "czystej" dawce, a nie rozcieńczony. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności