Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, tilt napisał:

Duzo napisano na temat wygrzewania i byc moze jest to proces w duzej mierze zalezny od uszu wlasciciela sluchawek ;) ale na powaznie to w moim odczuciu zmiany jakim podlegaja T5pII podczas wygrzewania sa duze zeby nie napisac spektakularne. Ja im dalem bardzo duzo czasu i w tzw. miedzyczasie szukalem w miare dobrego zrodla. Jak dla mnie T5pII zaczely grac tak jak nalezy dopiero po okolo pol roku i sluchaniu 1-4h dziennie (kwestia ubicia padow byc moze tez ma jakies znaczenie). T5pII graja dobrze takze z kartofla jakim jest iPhone 6s, ale na np. Mojo byly zbyt zmulone i bardziej basowe. Na Hugo2 to petarda, bas trzymany za morde. W porownaniu do T70 jest to powazniejsze, dojzalsze granie, lepiej wypelnione (szczegolnie srodek).

Czyli wyglada, ze moje t5p2 sa niewygrzane zupelnie. Mimo, ze sa kupione uzywane tak moze byc. Zatem podlaczam je na swieta na ciagle granie i zobaczymy w nowym roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pioj napisał:

Wygrzanie=rozciągnięty pałąk i zużyte pady :)

Na pewno w jakims stopniu tak, plus mnostwo innych rzeczy mniej lub bardziej waznych (rozruszanie membran, przyzwyczajenie sluchu, wlasne preferencje i ich zmiany, pora roku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś problem z dt150 jeśli chodzi o to jak leżą na głowie? nie mogę ich dopasować, spadają cały czas, wystarczy że pochyle sie lekko do przodu i lecą.Trochę słabo bo mam je od dzisiaj i jestem mega zadowolony ale ten pałąk jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, deftones9 napisał:

Panowie miał ktoś problem z dt150 jeśli chodzi o to jak leżą na głowie? nie mogę ich dopasować, spadają cały czas, wystarczy że pochyle sie lekko do przodu i lecą.Trochę słabo bo mam je od dzisiaj i jestem mega zadowolony ale ten pałąk jest do bani

Przez swój ciężar i budowę, po prostu ten "typ" tak ma. ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

headbanging odpada niestety a czasami jak popłyne to lubie przywalić banią nawet ze słuchawkami na głowie :D tak czy siak zadowolony jestem niesamowicie, szkoda że czarna ważka jest tak cholernie cicha z nimi bo bym ją zostawił

 

one nawet potrafią trzymać równowage przy Immolation... myślałem że żadne słuchawki nie są w stanie poprawnie odtworzyć muzyki Immolation gdzie jest taki nadmiar blastów, stopy + kanonada połamanych riffów że wiekszość tego co już miałem nie wyrabiała

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

Panowie miał ktoś problem z dt150 jeśli chodzi o to jak leżą na głowie? nie mogę ich dopasować, spadają cały czas, wystarczy że pochyle sie lekko do przodu i lecą.Trochę słabo bo mam je od dzisiaj i jestem mega zadowolony ale ten pałąk jest do bani

Dognij metalowy pałąk aby mocniej trzymał się głowy.

 

Przy okazji dodam info o padach w dt-150 - jeżeli już się Wam łuszczą i chcecie przyspieszyć cały proces to zaopatrzcie się w waciki i cleaner do paznokci, całą smołę można w ten sposób z nich zdjąć tylko polecam rękawiczki, strasznie ten syf z padów zabarwia skórę. Po całym procesie trochę tracą na basie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rotgut napisał:

 

@MFRD A pokusiłbyś się na jakieś porównanie z Pandorą VI. Musiałem zagryzać zęby, bo bardzo miałem ochotę na te sprzedawane przez Ciebie, ale raz, że parę tygodni wcześniej kupiłem HD650, dwa, nie bardzo miałbym je w co wpiąć (trudna impedancja). 😕 No ale może kiedyś.

Trudno tak bez bezpośredniego porównania, szczególnie, że zdaje się, że beyery są jeszcze nie wygrane. Pandory z padami brainwavz były cieplejsze, bas troszkę bardziej mięsisty, chyba miały troszeczkę więcej wysokich, ale mnie nie męczyły, chyba najbardziej mnie kłuje wysoka średnica? Na tą chwilę wolałbym Pandory, choć beyery mają w sobie coś wciagajacego i z chęcią podejdę do nich jeszcze raz po wygrzewaniu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

Kup sobie Pianocraft'a dzielonego, stary model 410 albo 810, dziurki mają mocne i regulacja tonów (niskie i wysokie) działa bezinwazyjnie

Nie sądziłem, że kiedyś się z tobą zgodzę. Taki ampli o pianocraft może słuzyć jak fajny wzmacniacz do słuchawek. I przy okazji do głośników gdzie też sobie radzi dobrze bo różne rzeczy podłączałem. Starsze serie 100 i 200 tak samo, a może i lepiej. Tylko to już stare będzie - ja miałem i się nie chciało zepsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marekhall napisał:

 

Hmm, a może byś je tak sprzedał :D?

Ze mną to nigdy nie wiadomo. Ale tu jednak szkoda, unikaty, legendy i te sprawy :D Rzadziej od nich to może Yamahy YH-1000 się pojawiają. Także sprzedać można, a potem weź to odkup :)

 

Te Beyery T1 modowane mnie już któryś raz kuszą, ale w ich przypadku łatwiej o materiał do modów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną to nigdy nie wiadomo. Ale tu jednak szkoda, unikaty, legendy i te sprawy  Rzadziej od nich to może Yamahy YH-1000 się pojawiają. Także sprzedać można, a potem weź to odkup

 

Te Beyery T1 modowane mnie już któryś raz kuszą, ale w ich przypadku łatwiej o materiał do modów

Nom YH-1000 żaden ze znanych mi osobiście polskich właścicieli (6 osóB) nie odsprzedał dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szwagiero napisał:
Godzinę temu, Compton napisał:
Mam nadzieję, że nie przejdą w jakiś mistycyzm, jak kabel Tonalium..
Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie słuchał.. emoji6.png

YH-1000 akurat sporo osób słyszało, choćby na meetingach w audiomagic.

Poza Tobą, misiekkb i Fatso, to nie znam nikogo, kto by się podzielił widzą..

Ale ok, nie o tym mowa.

Mowa o tym, że jak coś nie jest ogólnodostępne, to nie istnieje.

Opinie o sprzęcie pojawiają się na produkcie ogólnodostępnym, weryfikowalnym przej różne jednostki.

Wiedzę i pojęcie o produkcie ludzie budują na bazie swoich odsłuchów na sprzęcie znanym, poruszanym na forum i możliwym do nabycia.

Nie mam nic przeciwko hajendom za grosze, tylko fajnie aby mógł by to ktoś zweryfikować, tak po prostu.

Trzymanie czegoś w domu u siebie i pisanie, że to dobre, to jak pisanie, że moja żona jest najładniejsza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistycyzm jest spoko. Bez niego to hobby wiele by straciło. A tak można marzyć.

 

Co do YH-1000 to mogę jedynie się domyślać, że dobre. Kiedyś być może się pojawią te jedne jedyne i się zanabędzie, choć to by trzeba było od razu w pakiecie z jakimś Balantine najmocniejszym pewnie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Undertaker napisał:

Ze mną to nigdy nie wiadomo. Ale tu jednak szkoda, unikaty, legendy i te sprawy :D Rzadziej od nich to może Yamahy YH-1000 się pojawiają. Także sprzedać można, a potem weź to odkup :)

 

Hmm, czy ja wiem? U Niemca wiszą od kilku miesięcy ED9 za 1500 ojro a jakoś nikt nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekhall napisał:

 

Hmm, czy ja wiem? U Niemca wiszą od kilku miesięcy ED9 za 1500 ojro a jakoś nikt nie bierze.

Bo to tyle, co za nówki kiedyś.

 

2 godziny temu, Undertaker napisał:

Mistycyzm jest spoko. Bez niego to hobby wiele by straciło. A tak można marzyć.

 

Co do YH-1000 to mogę jedynie się domyślać, że dobre. Kiedyś być może się pojawią te jedne jedyne i się zanabędzie, choć to by trzeba było od razu w pakiecie z jakimś Balantine najmocniejszym pewnie ;)

Kojarzę, że je nieco łatwiej napędzić niż YH-100. Te ostatnie są na forum bardziej znane. Ja YH-1000 słuchałem trochę lat temu. Trzeba być fanem takiego grania, wtedy YH-1000 są swego rodzaju ekstremum. Średnicę chyba miały lepszą od YH-100, a bas mają taki z "dobitką". Słychać jakby podwójny impakt, pewnie przez zamkniętą konstrukcję w małej obudowie. YH-100 przestrzeń chyba swobodniej rysowały. I tyle mogę odkopać z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Na forum AH jednak trochę opinii o nich można znaleźć. Nie bardzo wiem, czemu piszesz o znanym sprzęcie i hajendzie, ja wspomnianych Ultrasone nie słyszałem i chyba też ciężko ich ogólnie posłuchać, hajendów w stylu R10 też niewiele osób słyszało. Co do mnie - nie uważam YH-1000 za hajend i nigdy nie uważałem, ładnych kilka lat temu w czasach powrotu planarów były jednak czymś wyjątkowym i w sumie nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel napisał:

Bo to tyle, co za nówki kiedyś.

 

Kojarzę, że je nieco łatwiej napędzić niż YH-100. Te ostatnie są na forum bardziej znane. Ja YH-1000 słuchałem trochę lat temu. Trzeba być fanem takiego grania, wtedy YH-1000 są swego rodzaju ekstremum. Średnicę chyba miały lepszą od YH-100, a bas mają taki z "dobitką". Słychać jakby podwójny impakt, pewnie przez zamkniętą konstrukcję w małej obudowie. YH-100 przestrzeń chyba swobodniej rysowały. I tyle mogę odkopać z pamięci.

O ile się nie mylę jeden ziomek w Krk ma YH-1000. Co prawda odpuscil juz audiohobby na rzecz grania na gitarze, ale moze dalby sie namowic na meeta? Wpadlbym wtedy z YH100 dla porownania 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę jeden ziomek w Krk ma YH-1000. Co prawda odpuscil juz audiohobby na rzecz grania na gitarze, ale moze dalby sie namowic na meeta? Wpadlbym wtedy z YH100 dla porownania 1:1

Tak Wojtek - aasat z AH. Ma jeszcze pewnie sporo innych fajnych starych ortosów jak choćby Sansui SS-100.

 

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marekhall napisał:

O ile się nie mylę jeden ziomek w Krk ma YH-1000. Co prawda odpuscil juz audiohobby na rzecz grania na gitarze, ale moze dalby sie namowic na meeta? Wpadlbym wtedy z YH100 dla porownania 1:1

O ile jeszcze ma. :) Tych jego właśnie słuchałem. Był u mnie z nimi.

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności