Skocz do zawartości

Fanklub Superlux


untilited

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem trzy pary: zwykłe HD681, EVO i HD330. I zostają ze mną tylko HD681, tamte poszły na sprzedaż. Ale to już wynika z subiektywnej oceny i z faktu posiadania innych słuchawek. Jakbym miał wybierać spośród samych Superluxów, nie wiem co bym wybrał. Chociaż jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku to chyba jednak HD681 z tych trzech najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Superluxów zostały jedynie HD440 - po modzie i bardzo długim wygrzewaniu (które znacząco poprawia jakość góry). Uniwersalne, naturalne brzmienie, świetna separacja i scena (jak na zamknięte), do tego wygodne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Superluxów zostały jedynie HD440 - po modzie i bardzo długim wygrzewaniu (które znacząco poprawia jakość góry). Uniwersalne, naturalne brzmienie, świetna separacja i scena (jak na zamknięte), do tego wygodne :)

a słuchałeś zamkniętych z rodziny HD681 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie z Superluxów zostały jedynie HD440 - po modzie i bardzo długim wygrzewaniu (które znacząco poprawia jakość góry). Uniwersalne, naturalne brzmienie, świetna separacja i scena (jak na zamknięte), do tego wygodne :)

a słuchałeś zamkniętych z rodziny HD681 ?

 

Słuchałem 662f - dobre technicznie, ale dla mnie trochę za ostre i za chude.. No i wygoda zdecydowanie gorsza niż HD440 (po podgięciu muszli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czytane wiele razy ale zdecydować nie mogę (które są lepsze/odpowiedniejsze dla mnie). Dlatego tutaj pytam,bo w recenzjach oba są dobre i brak chociażby lekkiego ,,prowadzącego".

Na tym źródle sprawdzą się Evo i 688b ? Nie będzie za ciemno/duże przytłumienie ?

Źródła Creative'a zawsze kojarzyły mi się z ciemną stroną mocy, a słyszałem że HD681-evo i tak bywają mułowate, więc chyba jednak HD668B, lub HD681 będą lepszym wyborem.

Osobiście nie mam HD330 fajne słuchawki jednak moim zdaniem zbyt ciemne. Góra niezbyt przyjemna. Dlatego rozmyślam nad sprzedaniem lub zamianą na inne :)

Ten początek jest dla mnie trochę mylący xD

chyba brakuje kropki :)

 

Tak swoją drogą to kupił bym używane HD-330 w dobrym stanie wizualnym, jakby ktoś miał do "oddania" w niewielkich pieniądzach(nawet uszkodzone przetworniki czy kabel by mi nie przeszkadzały, bo z czasem pewnie bym i tak użył z nich pałąka) :)

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytane wiele razy ale zdecydować nie mogę (które są lepsze/odpowiedniejsze dla mnie). Dlatego tutaj pytam,bo w recenzjach oba są dobre i brak chociażby lekkiego ,,prowadzącego".

Na tym źródle sprawdzą się Evo i 688b ? Nie będzie za ciemno/duże przytłumienie ?

Źródła Creative'a zawsze kojarzyły mi się z ciemną stroną mocy, a słyszałem że HD681-evo i tak bywają mułowate, więc chyba jednak HD668B, lub HD681 będą lepszym wyborem.

Osobiście nie mam HD330 fajne słuchawki jednak moim zdaniem zbyt ciemne. Góra niezbyt przyjemna. Dlatego rozmyślam nad sprzedaniem lub zamianą na inne :)

Ten początek jest dla mnie trochę mylący xD

chyba brakuje kropki :)

 

Tak swoją drogą to kupił bym używane HD-330 w dobrym stanie wizualnym, jakby ktoś miał do "oddania" w niewielkich pieniądzach(nawet uszkodzone przetworniki czy kabel by mi nie przeszkadzały, bo z czasem pewnie bym i tak użył z nich pałąka) :)

 

Mam je na sprzedaż cena 100zł :) W bardzo dobrym stanie. Około 3 miesiące je mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w HD440 po 2 latach się wyklarowała, więc podejrzewam, że i w HD330 z tym samym przetwornikiem będzie tak samo (no chyba, że ktoś będzie wygrzewał metodą Gradofana przez 500h to może wcześniej ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem tylko dlatego, że szkoda mi było je sprzedać za taką cenę, jaką mogłem za nie dostać. Mimo niedoskonałości na górze i tak (po poprawkach) były bardzo dobre w kontekście do ceny, do tego są bardzo wygodne. Obecnie prezentują poziom zbliżony do Takstarów HD6000 po rekablu (który sporo poprawia, zwłaszcza bas) i drobnych poprawkach, aczkolwiek wielkością sceny to je przebijają :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

HD669.

Mają już na liczniku kilkanaście godzin. Uważam (wbrew początkowej opinii), że są świetne. Mocno ściskają głowę, ale pady są wygodne (wygoda większa niż w TS-671, małżowina nie boli po kilku godzinach). Bardzo lekkie.

Nie ma problemu z ich napędzeniem - grają ładnie nawet bezpośrednio z clip+.

 

Sygnatura dźwiękowa? Dociążony dół, stopa perkusji jest widocznie naznaczona, średnica jasna ale nie wybija się, w miarę przestrzenne granie (ale nie tak jak DT-150). Separacja instrumentów w porządku. Jedna rzecz mnie zastanawia - mój egzemplarz nie ma jasnej góry, nic nie wierci bębenków jak to można przeczytać w internecie. Czy to nowa rewizja HD669 czy może po prostu trafiła mi się taka sztuka? Nie wiem. Kupiłem ją na allegro, na pudełku była naklejka z thomanna. Moje HD669 nie są typem słuchawek do analizy, bez mrugnięcia okiem mogę powiedzieć, że stawiają na przyjemność z odsłuchu, takie wygodniejsze i lepsze technicznie HD-330.

 

Liczyłem na inną sygnaturę dźwiękową, dostałem coś w miarę podobnego do DT-150, HD669 nie są w stanie nawiązać z nimi równej walki, nie posiadają tej "magii", ale za 150 zł są to bardzo fajne słuchawki, które bez żalu można przeznaczyć do zastosowania "roboczego". Ja w nich latam po domu z podłączoną sansą clip+ bezpośrednio do wystającego kabelka, tak samo chodzę w nich spać (co jest niestety złe dla słuchu).

 

Za 150 zł polecam, jak ktoś może dozbierać to jednak DT-150 oferują więcej.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie. Już kilka razy spotkałem się z tym, aby lepiej już kupić z Thomanna nawet jeżeli koszt kupna w Polsce jest podobny do tego z Niemiec. Czym różni się ten sklep w porównaniu z polskimi? Nie mówie o cenach bo czasami są podobne a innym razem przeważnie niższe nie wspominająć o przesyłce. Czy chodzi tylko o ceny czy o jakość sprzętu itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz kupić? I czemu piszesz o tym w temacie o Superluxach? Jak słuchawki to przecież ten sam model będzie wszędzie taki sam, tak samo każdy inny sprzęt. W Thomannie opłaca się robić duże zakupy, bo powyżej 200euro jest darmowa wysyłka do Polski. Czasem mają lepsze ceny, czasem w Polsce coś można trafić taniej. Ogólnie mają duży wybór wszystkiego i dobrej jakości akcesoria w niezłych cenach (np. kable). Głównie na korzyść Thomanna przemawia szeroki asortyment i jakość usług (jak jest napisane że coś jest dostępne to rzeczywiście tak jest, w przeciwieństwie do większości polskich sklepów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Piszę w temacie Superluxów bo chciałbym kupći i sprawdzći HD669. W powyższym poście Tybysh napisał że góra wcale nie jest aż tak ostra i wspomniał też o naklejce Thomanna jakby z tego sklepu "były inne sztuki". Wiele razy spotkałem się na forum aby kupować w tamtym sklepie, więc pomyślalem, że kiedy ceny są podobne jak w Polsce a dalej są propozycje kupna z zachodniej granicy pomimo kosztu przesyłki, to może są tam jakieś wyselekcjonowane sztuki, gratisy, czy może po delikatnych modach? :)

Kupiłem w x-comie i testowałem HD681, Hd668b i Encore. Później oddałem je z powrotem. Najbardziej podobały mi się 668b ale nie dają mi spokoju także 669.Jednak po odsłuchaniu w RMS AKG551, DT770pro, AKG240mkII, DT440, AKG550mkII, te ostatnie najbardziej utkwiły mi w pamięci a jakość brzmienia jednak jest odczuwalna, ale na źródle za pond 5k.

Na początku chciałem kupić coś budżetowego. Wgłębiając się w temat coraz bardziej napalam się aby zafunfować sobie jednak coś bardziej docelowego a nie półśrodki. Tylko z drugiej strony czy takie niby SL są takim półśrodkiem czy może równoległą alternatywą dla o wiele droższych firmówek...

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Thomann nie ma jakichś specjalnych wersji, a jeśli już to byłoby to jasno zaznaczone. Bardziej prawdopodobne że była to jakaś inna rewizja. Do tego dochodzą jeszcze osobiste odczucia, różnice wynikające ze sprzętu do którego były podłączone itd.

A Superluxy bym określił jako porządną budżetową opcję, mają dobry stosunek ceny do jakości, ale jednak jak się kupi coś droższego, powiedzmy w okolicach 500 zł, to czuć różnicę. I nie tylko dźwięk tu jest istotny, ale też jakość wykonania, wygoda, wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności