Skocz do zawartości

Fanklub Superlux


untilited

Rekomendowane odpowiedzi

No, wiem, wiem, ja przez (a może raczej dzięki) Manuelowe limeryki kupiłem te słuchawki :-D

Ty kupiłeś: 1. Modowane przez Perula 2. Zrekablowane w środku srebrzoną miedzią przez niego 3. Z gniazdem pod kabel wymienny 4. Z kablem z czystego srebra od Jimma Dragona

 

To są zupełnie, zupełnie inne słuchawki niz stockowe Evo.

Ja stockowe podłączyłem pod tor magic Rapture i była petarda. / ale tylko z tego toru, inaczej NIE podobały mi się /

 

Te, ktore masz to jest IMHO petarda z czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te superluxy załatwiają mi rozterki słuchawkowe w 100%. Evo od masowania łba, 668b do jazzu z pazurem - żeby czasem zakłuć, ale właśnie po to je mam. Te dwie pary plus k551 poczarowane trochę przez Perula i od dwóch miesięcy jestem na huśtawce:

Kupić k612/q701 - nie kupić

robić upgrade e07k do aune t1/s16 - nie robić.

Ile razy już jestem zdecydowany kupić coś fajnego, zdejmuję k551 i zakładam 668b. Banan na twarzy i zapominam o tych technikaliach i rozważam zainwestowanie kasy przeznaczonej na nowy tor ze słuchawkami , w nowe wędki i bilet do norwegii celem wyprawy na szczupaka i okonia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manu - faktycznie, na Muzo pisałeś o stockowych, mea culpa, pomieszało mi się:) Przecież doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mam wersję kompletną, finalną (co do tej finalności, już miałem prześwit co można z nimi zrobić, ale to chyba zbyteczne wariactwo:))

Faktem jest, że kozacko mi grają, stąd też ten fanklub. A to czy są zupełnie inne niż stocki (z welurkiem) - jak pisałem wyżej - mniej basu, lepsza góra, trochę jaśniej, dynamiczniej, mniej misiowato. Lepiej! Ale imo, nie odbiegają aż tak charakterem grania, żeby powiedzieć o nich, że nie grają jak evo.

Porównywałem na szybko, pod czujnym, lekko litościwym spojrzeniem kumpla:)

 

@Zenek - i bardzo słusznie, jedz na te rybki, jest tyle fajniejszych rzeczy niż audioklocki. No chyba, że siekniesz sobie monitorki, albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już mam 2 i pół ściany pokoju odsłuchowego gotowe.

Aune s16 i jbl lsr308 praktycznie już były kupione, ale wypadł mi spontaniczny wyjazd na urlop. I siedzę sobie z 668b i fiio e07k i zastanawiam się: po cholere mi to wszystko? Mam sprzęt który gra super i w zasadzie jest milion rzeczy na które równie fajnie można wydać kasę :)

To tylko potwierdza klasę eselek - za trochę ponad tysiąc pln mam zestaw kompletny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No niestety do Warszawy mam kawał drogi gdyż jo spod samiuśkich tater ;)

Daj adres, zwalimy się wszyscy z swoimi Superluxami :)

 

Tylko wiesz w górach dużo się pije więc same luxy nie wystarczą :P

 

Żona kumpla moje najlepszego pochodzi z Łącka, teraz jego szwagier pracuje u mnie....co ci będę pisał zresztą.....wiesz u nas na śląsku jeśteśmy przyzwyczajeni do pewnych tradycji ;)

 

Potwierdzam Zenka odczucia, też tak czasem mam!

Edytowane przez siara1975
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziliście we mnie wiarę w to, że jednak od początku nie byłem głuchy. Pamiętam jak po fali hype na Luxy przyszła fala hejtu i prawie każdemu coś w nich niepasowało. A tak naprawdę to się okazuje że nawet teraz po paru latach jak się oferta rozszerzyła to dalej są coś warte i mogą być na równych zasadach w domowym audio haremiku.

 

Ja tylkl w przypadku hd681 dać im trochę ciepełka ze źródła, a hd668b zasługują na lepszy wzmacniacz niż e07k ;) one potrafią rozwijać skrzydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam z HD 681 i moim skarpetowym modem padów, wydane na prezent.

Słuchawki dzięki którym odkryłem za małe pieniądze jak pięknie może brzmieć muzyka nie będąc zmuszonym wydawać jak obecnie kilkaset złotych na markowe produkty.

Były to czasy gdy masowo rozkładałyCALe na łopatki :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardziej 668b podobają od TS671, zresztą kup coś lepiej grającego za 115 pln niż 668b czy 681. Kupiłem też 681 paru znajomym w prezencie i zawsze po pierwszym odsłuchu pojawiał sie banan na ich twarzach.

No właśnie, można się spierać czy model X za 300 zł gra lepiej niż 681, ale na to ile one kosztują to nie mają sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i słuchałem:
HD668B v1 + Prolink Exclusive - te były okropne. Mój pierwszy kontakt z Superluxem. Z przyjemnością je sprzedałem (te sybilanty + ziiiiimno...brrr, do dzisiaj się wzdrygam na samo wspomnienie)
HD681 Evo v1 + Prolink Exclusive - z różnymi modami - najbardziej mi przypasowały w takim stanie :) ale to wciąż nie było to. Za dużo zmulenia (bez modów) i za dużo kłucia, sztuczności i sybilantów (na stanie jak na zdjęciu)

HD668B v2 + Prolink Exclusive - potwierdziły się opinie o tym, że Superlux poprawił ten model. Słucha się ich znacznie lepiej, choć wciąż braki na niskim basie i momentami zbytnia krzykliwość średnicy + nieco sztuczne brzmienie oraz kiepskiej jakości płytkie pady sprawiają, że to również słuchawki nie dla mnie.

 

Na moim podium aktualnie siedzą:

HD669 - niemalże idealne w każdym calu. Za taką cenę oczywiście. Jestem zdziwiony jak zamknięty model może tak dobrze brzmieć. Mawiają, iż to jasne i zimne słuchawki - ale nie dla mnie. Dla mnie to granie z podbitymi skrajami pasma + płaską jak stół średnicą. Nie wyczarują ciepła ze wszystkiego, ale grają bardzo poprawnie, bezkłująco i niesamowicie detalicznie. I do tego - świetnie wyciszają. A pady mają świetnej jakości.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do fanklubu! Mam od wczoraj HD681 EVO MK2. Nie wiem czy ze 3 godziny chociaż je osłu****ę ale i tak jestem zakochany. W zasadzie po pierwszych 30 sekundach odsłuchu wiedziałem, że to jest to. Przesiadka z Creative Aurvana Live! - cały czas jestem w szoku, że za dużo mniejsze pieniądze dostałem coś co spełniło moje oczekiwania (a nawet przewyższyło!) Teraz czuję, że będzie tylko lepiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No niestety do Warszawy mam kawał drogi gdyż jo spod samiuśkich tater ;)

Daj adres, zwalimy się wszyscy z swoimi Superluxami :)

 

Tylko wiesz w górach dużo się pije więc same luxy nie wystarczą :P

 

Żona kumpla moje najlepszego pochodzi z Łącka, teraz jego szwagier pracuje u mnie....co ci będę pisał zresztą.....wiesz u nas na śląsku jeśteśmy przyzwyczajeni do pewnych tradycji ;)

Do Łącka mam jakieś 30 km a z Łącka mam ciotkę która mieszka koło mnie a co za tym idzie wodopój podpięty na stałe z owocu Łąckiego mam! hehe ;)

 

A jak 681 zmieniają się po zmianie kabla bo słuchy na forum mnie doszły że bardzo. Tak wiem było to pisane gdzieś tu ale warto by było w tym temacie umieścić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest fanklub, nie wierzę :) Sam kiedyś myślałem o założeniu :D

 

Również się zgłaszam z HD681, HD681 Evo i HD330. Co prawda ostatnio słucham ich coraz rzadziej, zdetronizowały je inne chińczyki - Takstary Pro80. Nawet myślę żeby pozbyć się HD330 i Evo. Ale HD681 ze mną zostaną, sprzedać za grosze się nie opłaca, a czasem lubię do nich wrócić i wtedy przez kilka dni słucham tylko ich :)

 

Kuszą mnie jeszcze HD668B.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako pierwsze słowa.

Jak zobaczyłem temat musiałem sie zarejestrować, bo czytam dłuugo, a ciekawy temat to musiałem coś napisać :).

 

Pokrótce, moje pierwsze nauszniki były AKG K24P, później Awei es900i i aktualnie konkretnie wygrzane SL HD-330.

Moje doświadczenia z poprzednimi były jak najbardziej pozytywne,ale HD330 kupiłem w ciemno i wgniotły mnie w fotel po wygrzaniu.

Nabrałem jeszcze większej ochoty na poznanie innych braci ze stajni SL.

Czytam ale tyle tych opinii o 668b ale nie wiem,czy odsłuchy w MP3store będą wiarygodne biorąc pod uwagę zarzynanie ich podczas testów przez zainteresowanych ich kupnem.

Idzie do mnie już SMSL M2 od wschodnich braci.

 

Uważacie, że warto kupić jeszcze jakieś SLki do kolekcji?

 

do odsłuchów mam na razie Clip+, Integre Realtek ALC1150 + NE5532, a do odsłuchów CD służy mi wyjście słuchawkowe Pioneera PD-S505(bardzo mi odpowiada).

 

Jak zamawiałem z chin SMSL nie zwróciłem uwagi że nie ma wejścia IN poza USB i nie podziała mi z sansą:/.

 

POZDRAWIAM Forumowiczów, mam nadzieję, że jakoś to będzie;).

 

Ma ktoś może ktoś może wypowiedzieć się o 668b Vs. 669?

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi słuchania - ja poszedłem do audiomagic napalony na hd669 a wróciłem z 668b po odsłuchach łeb w łeb. Nie są lepsze ani jedne ani drugie. Zbliżony poziom reprezentują. Ale grają nieco inaczej.

Za to uwielbiam superluxa - podrobili brzmieniowo chyba większość rynkowych hitów i można za ich pomocą szybko znaleźć poszukiwaną sygnaturkę, a potem.....kupić oryginał :)

Albo i nie kupić, bo się okaże, że superluxy wystarczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności