Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zdjęcia były robione w ciągu słonecznego dnia, oczywiście nie na bezpośrednim słońcu. Są dość ciemne, bo takie lepiej oddają barwę drewna. Taki dąb jest po olejowaniu i woskowaniu na prawdę ciemny, w świetle widać na nim złotawe cętki. Nowych zdjęć nie jestem już w stanie zrobić, słuchawki trafiły już do właściciela ; )

 

Czarny dąb to właśnie taki dąb, który dłuuugo przebywał pod wodą, czy w mule, przez co ściemniał, i nazbierał w sobie soli mineralnych. Czas jaki spędził pod wodą da się po części odgadnąć na podstawie koloru, im czas dłuszy, tym kolor ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zdjęcia były robione w ciągu słonecznego dnia, oczywiście nie na bezpośrednim słońcu. Są dość ciemne, bo takie lepiej oddają barwę drewna. Taki dąb jest po olejowaniu i woskowaniu na prawdę ciemny, w świetle widać na nim złotawe cętki. Nowych zdjęć nie jestem już w stanie zrobić, słuchawki trafiły już do właściciela ; )

 

Czarny dąb to właśnie taki dąb, który dłuuugo przebywał pod wodą, czy w mule, przez co ściemniał, i nazbierał w sobie soli mineralnych. Czas jaki spędził pod wodą da się po części odgadnąć na podstawie koloru, im czas dłuszy, tym kolor ciemniejszy.

Halo, policja!

Michauczok straszy mój portfel!

Kusisz tymi zdjęciami i to bardzo ;-)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy nie znam, nie ważyłem, lekkie.

~350 gram, bez kabelka

 

A dałoby radę zrobić zdjęcia na słońcu jak beyerom :)

Postaram się ale to dopiero w następny weekend będzie możliwe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj posłuchałem trochę dłużej przetworników HE5LE tymczasowo wstawionych przez Michała, mają potencjał

ale chyba potrzebują czegoś co do nich pasuje, ogólnie jest dobrze choć na wymagających nagraniach z dużą potęgą

basu trochę się gubią, potrafią nisko zejść, ale kontrola nie jest idealna, góra niezła ale troszeczkę zapiaszczona, a jeżeli

chodzi o scenę to pierwsze wrażenia były mylne, jest dobrze wprawdzie to nie moje granie, bo przekaz jest bliski

ale jest i głębia i ładna separacja i sporo szczegółów, tak na prawdę zaskoczeniem była właśnie ilość detali, które

potrafią pokazać, pewnie w dopasowanej aplikacji da się sprawić, aby lepiej kontrolować bas, bo tylko wtedy się gubią

wtedy całość pewnie prezentuje się zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo Stefanie za rzeczową opinię, być może problemy o których wspominasz są właśnie wywołane charakterem sprzętu współpracującego, jeżeli Auralic jest lekko ciepły, to w połączeniu z ocieplającym kablem FAW może się robić nieporządek na dole, który dałoby się zniwelować: jaśnieszym kablem, zmianą dampingu, mamy 3 różne wersje, stock, "fuzzor" i rozwiązanie wymyślone przez Miłosza, którego niestety nie miałem okazji słyszeć.

Wydaje mi się, że one potrzebują jaśniejszego systemu, ze sporą sceną, żeby odsunąć nieco pierwszy plan, ciekaw jestem jakby się zgrały z rapture.

W "osobistym" modelu który ma Fatso, i w tych Paratykusa jest zastosowany mod, który wygładza całe brzmienie i je wyrównuje, góra traci taki ostry pazur, za to jest bardziej staxowa właśnie, być może z tym modem bardziej by Ci się spodobały, ciężko powiedzieć, wyszedłem z założenia że kabel je już trochę przyciemnia i nie chciałem przeginać :)

 

Zastanawiałem się już jakiś czas, czy nie wrzucić fotek, ale może poczekamy na finał. Trochę się tu w temacie z nowymi zdjęciami zapóźniłem, ale obiecuję że się poprawię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wydaje mi się, że one potrzebują jaśniejszego systemu, ze sporą sceną, żeby odsunąć nieco pierwszy plan, ciekaw jestem jakby się zgrały z rapture.

...

Jeśli ma być jasno i rapture to ten na sterydach, taki jak ma Soundman. Z wzmacniaczy których słuchałem, to Sonic Peral 2 rev.C idealnie w wymagania się wpisuje (taki jak ma Gryf Pomorski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać wzmacniacza tylko pewnie dobrać IC, na drugim jest dużo lepiej z basem już nie brakuje kontroli, może nie schodzi tak nisko

ale nic się nie rozlewa, niestety scena się mocno zwęziła, teraz cały kwartet Brubecka gra w głowie, góra też jest inna, ale muszę wrócić

do poprzedniego ustawienia aby porównać, talerze są bardziej metaliczne, ostrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać wzmacniacza tylko pewnie dobrać IC, na drugim jest dużo lepiej z basem już nie brakuje kontroli, może nie schodzi tak nisko

ale nic się nie rozlewa, niestety scena się mocno zwęziła, teraz cały kwartet Brubecka gra w głowie, góra też jest inna, ale muszę wrócić

do poprzedniego ustawienia aby porównać, talerze są bardziej metaliczne, ostrzejsze.

@saudio, tu potrzebny Ci ICek z czystego sreberka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest w przypadku srebra, takie np. Alboedo zupełnie nie mają tych typowych cech srebra, a są z czyściutkiego sreberka.

Trzeba sprawdzić we własnym systemie, choć pamiętam jak jeden z kolegów z forum przyniósł na meeta kabelek ze srebra trochę dziwny

składany na pół, no to z tym to, aż iskrzyło na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj i tak nie ma co kombinować za dużo, HE560 trochę inaczej grają, a docelowo to one mają być w tych obudowach.

Wiem że u Miłosza sprzęt bardzo dobrze współgrał z 5LE, ale był on w dużym stopniu właśnie pod nie projektowany, więc nie mogło być inaczej :)

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj i tak nie ma co kombinować za dużo, HE560 trochę inaczej grają, a docelowo to one mają być w tych obudowach.

Wiem że u Miłosza sprzęt bardzo dobrze współgrał z 5LE, ale był on w dużym stopniu właśnie pod nie projektowany, więc nie mogło być inaczej :)

Jako żywo. Dlatego w sygnaturce mam wzmak SWS i słuchawki SWS ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, dziękuje moderacji za własny dział, to dla mnie spore wyróżnienie :D

Teraz będzie tu większy porządek, być może zdokumentuje część najciekawszych prac w osobnych wątkach, bo przegryzanie się przez 17-sto stronnicowego mastodonta, jakim stał się ten temat to nie lada wyzwanie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności