Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem o tygrach, bo nawet nie wiem co to jest poza tym, że jest na to jakiś mały hype oraz, że nie można u nas ich bez mikrofonu kupić.. Sprzedacie te tygry tak szybko, że nawet nie zauważycie , że już ich nie macie.

W dniu 2.10.2020 o 23:05, bob2000 napisał:

Co jest takiego złego w mikroforum?

Za tani. No i nie jest nachalnie promowany. I stare to. Hype jeśli był to skończył się lata temu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Coś w tym jest - ja zawsze kiedy mam hołki na uszach, to rozśmieszają mnie właściciele innych słuchawek.

 założyłem sie z dziewczyną, że przylecisz w mniej niż 5min i przegrałem zakład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

A cóż to takiego Cieł w nich rossmiesza? :)

...że się nie znajo mnie rozśmiesza

4 minuty temu, deftones9 napisał:

 założyłem sie z dziewczyną, że przylecisz w mniej niż 5min i przegrałem zakład :D

To przegrałeś podwójnie, bo ani nie umiem latać, ani się nigdzie nie oddalałem. A teraz zasuwaj po malibu.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafacio napisał:

Za tani. No i nie jest nachalnie promowany. I stare to. Hype jeśli był to skończył się lata temu.

Według sprzedawcy i jednocześnie twórcy moje mikroforum było trochę droższe niż normalnie. Ze względu na rezystory Takmana.

Od momentu zakupu mam wątpliwości, czy aune x7s jest lepsze od mojego mikroforum. Słychać, że mikroforum nie gra w klasie A jak x7s. Na t90 mam wrażenie, że na mikroforum: góra ma większą precyzję, dźwięk jakby bardziej dynamiczny i bas z trochę lepszą kontrolą. Na aune jest mocne nabłyszczenie dźwięku co nawet mi się podoba. Trudno wybrać, zależy od nastroju, ale technicznie częściej lepsze wydaje mi się mikroforum. Na obu dźwięk nie jest szary czy suchy.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia o DT990 pro i w ogóle podejście do dźwięku 😲

 

Nawet Nwavguy się tak daleko nie zapędził... 

 

 

Może by tak kupić po raz 3 DT990pro i dać im jeszcze jedną szans? :ph34r:

 

Tj. Dobrze je wygrzać, może ziomek rozwiązał największą tajemnicę wszechczasów - dlaczego niektóre egzemplarze były ostre, a inne nie odp: wygrzewanie! które wygładza wysokie 😲

 

A tak serio to posiadać ich nie chcę, ale dla eksperymentu skonfrontowałbym je jeszcze raz. I być może spróbowałbym je z tymi nowymi foamami od DB z tygrów. 👉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no może przekręciłem trochę wypowiedź tego ziomka bo dał ptaszka " " przy "wygrzewaniu". Cała sprawa z tym basem i ostrością pokazuje jak ważne są pady i znaczą więcej od kabli innych zabiegów wokół toru, przynajmniej w kwestii niektórych słuchawek. 

 

W mojej ostatniej parze 'pro' sopran był trochę zbyt natarczywy, ale to może powinienem poczekać, aż pady się wygniotą. Z kolei DT990ed 600om pierwsza para jaką słyszałem miała wygniecione pady, dźwięk był gładziutki, a bas sprężysty. W kolejnej parze miałem twarde pady takstara i bas był bardziej rozdmuchany, "rozmemłany", a góra też bardziej natarczywa. 

 

Do średnicy nie miałem nigdy żadnych zarzutów po za tym że była trochę cofnięta i nie miała żadnych "efektów specjalnych", ot po prostu grała czysto.

 

Ziomek w innych filmach robi sobie jaja z Zeosa "kolektora słuchawek".  Hehe choć sam przyznaje, że to odejście od neutralności DT990 pro mu się podoba i takiego typu słuchawki miałby ochotę kolekcjonować. Tak jakby delikatnie sobie przeczy... choć chyba ironizuje.  

 

Jeśli chodzi o moje uszy. To być może DT990 z ubitymi padami miałyby lepszą górę niż X2. Kwestia tylko taka, że aby one mi grały musiałem je podpinać pod trochę zmiękczające brzmienie źródło dźwięku takiego powiedzmy klona. Dzisiaj może inaczej bym to odbierał nie wiem, ale X2 grają mi jak DT990 tyle, że nie trzeba je zmiękczać, gdyż większa ilość basu robi swoje i grają bardziej wgłąb. 

 

Dzięki niemu chyba zorientowałem się w czym leży zasadnicza różnica międzę aminorami i dt1990 i skąd się bierze ta różnica w charakterze basu i mniejszym punchu w amironach. Za dużo jest na skraju niższej średnicy i wyższego basu. Jak wrócą do mnie to spróbuje to wyequalizować. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Na serio oglądasz jakiegoś gościa, który "recenzuje" słuchawki których nigdy nawet nie miał w ręku? :) Przecież to jest troll internetowy - wyskoczyły mi jego filmiki, jak szukałem czegoś o HD560S i to była jakaś błazenada.

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Dzięki niemu chyba zorientowałem się w czym leży zasadnicza różnica międzę aminorami i dt1990 i skąd się bierze ta różnica w charakterze basu i mniejszym punchu w amironach. Za dużo jest na skraju niższej średnicy i wyższego basu. Jak wrócą do mnie to spróbuje to wyequalizować. 

 

Nie wyequalizujesz ich żeby brzmiały tak samo :) Nawet jeśli to są te same przetworniki, to te słuchawki mają inną konstrukcję - w Amironach są zupełnie inne pady - grubsze i twardsze, oddalające przetwornik od ucha, jest znacznie więcej miejsca w komorze między uchem a przetwornikiem i słychać że to ma duży wpływ na dźwięk, wreszcie jest znacznie mniejszy nacisk pałąka niż w DT1990. Amirony takiego kopa na basie jak DT1990 raczej nie będą miały nigdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kuba_622 napisał:

@MrBrainwash Na serio oglądasz jakiegoś gościa, który "recenzuje" słuchawki których nigdy nawet nie miał w ręku? :) Przecież to jest troll internetowy - wyskoczyły mi jego filmiki, jak szukałem czegoś o HD560S i to była jakaś błazenada.

 

 

Nie wyequalizujesz ich żeby brzmiały tak samo :) Nawet jeśli to są te same przetworniki, to te słuchawki mają inną konstrukcję - w Amironach są zupełnie inne pady - grubsze i twardsze, oddalające przetwornik od ucha, jest znacznie więcej miejsca w komorze między uchem a przetwornikiem i słychać że to ma duży wpływ na dźwięk, wreszcie jest znacznie mniejszy nacisk pałąka niż w DT1990. Amirony takiego kopa na basie jak DT1990 raczej nie będą miały nigdy.

 

Nie no jasne, on nie rozumie podstawowych idei które stoją za słuchawkami, ale posłuchać można argumentów i przemyśleć je. Trochę dziwne, że tak podchodzi bo wszyscy którzy którzy zjedli zęby na słuchawkach potrafią stwierdzić, że są rzeczy których się nie pomierzy i że nie ma jakiegoś ideału więc można próbować różnych rzeczy. Podczas gdy on chce roztrzygać wyższość słuchawek na podstawie samego FR. Trochę za dalekie posunięte wnioski. 

 

Wiem że raczej nie zmienie, amirków w 1990, ale zobaczę na ile można je trochę poprawić w tym względzie i czy w ogóle będzie jakiś efekt.

 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MrBrainwash napisał:

Wiem że raczej nie zmienie, amirków w 1990, ale zobaczę na ile można je trochę poprawić w tym względzie i czy w ogóle będzie jakiś efekt.

 

 

Ja musiałem equalizować Amirony, bo mi się soprany wwiercały w mózg. Pamiętam, jak sobie odpaliłem parę płyt Aphex-Twina i Amon Tobina na nich, to Amirony mi sprawiały wręcz fizyczny ból :) Dlatego właśnie lubię Tygry - nie są to najlepsze słuchawki na świecie oczywiście ;)  Ale mogę sobie słuchać na nich takiej muzyki i nic mnie nie drażni.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności