Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

@Rafacio wytnij sobie z cienkiej gąbki takie kółka z otworem pośrodku na przetwornik i włóż te podkładki pod pady. Oddali to przetwornik od ucha przez co powinno pojawić się więcej wysokich tonów i poprawić napowietrzenie sceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:59, Kuba_622 napisał:

Tak z zupełnie innej beczki, Beyerdynamic robi bardzo nietypowe reklamy swoich produktów... skaczący kurczak, pani liżąca buta i zając po LSD na imprezie jako reklama słuchawek? :D

 

 

 

Dziwi Cię to, bo mnie wcale, dzisiaj większość młodych jest pod wpływem jakichś używek, więc i producent musi się dostosować do "specyficznej" klienteli. 😆

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie. Zakupiłem jakiś czas temu Fiio K5 Pro. Specjalnie szukałem integry żeby móc napędzić coś więcej niż kilkadziesiąt omów. W zakresie do 3000 zł padło na to Fiio. I teraz w czym rzecz. Podoba mi się jak to Fiio gra  z DT990, ale do laptopa potrzebuję sprzętu z zasilaniem z usb. W tej chwili używwam w tym celu Fiio X3 II. Fajnie gra, ale nie mas pokrętła potencjometru (wygoda), no i musiuałem podbić wysokie by mnie ich poziom zadowalał. Czy Fiio K3 gra jaśniej od X3II, bo na nim bez eq troszkę brakuje wysokich?? No doceniłem Fiio po latach. Zastanaiwam się czy gdzieś w dziale fiio nie powinienem raczej tego umieścić.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafacio napisał:

Panowie i panie. Zakupiłem jakiś czas temu Fiio K5 Pro. Specjalnie szukałem integry żeby móc napędzić coś więcej niż kilkadziesiąt omów. W zakresie do 3000 zł padło na to Fiio.

 

A jakie inne sprzęty to 3000 zł brały udział w porównaniu, że wybrałeś akurat K5 Pro?

 

Jak dla Ciebie DT990 są zbyt ciemne (hm...) to wyjmij gąbki które są miedzy uchem a przetwornikiem, albo zamień na takie od K701 z dziurką na środku :)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na K5 są akurat. Na x3II są ciemniejsze. Szkoda psuć fabryczne nastawy. Jakby mi nie pasowało to kupiłbym ostatecznie inne słuchawki.

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

jakie inne sprzęty to 3000 zł brały udział w porównaniu, że wybrałeś akurat K5 Pro?

Dziwię się, że dopiero padło to pytanie. Ale chyba nie podam co to były za sprzety, bo po co mi potem udowadnianie przez kogoś, że się myliłem? Napiszę tylko, że nigdzie nie miałem takich świetnych w moim mniemaniu wysokich tonów.

W dniu 25.10.2020 o 23:58, bob2000 napisał:

A co tam się wydarzyło, że Ci przeszło?

Nic tam specjalnie się nie wydarzyło poza powiewem normalności. Poza tym ja tak mam, że na coś się napalę, ale jak tego nie ma w sklepie i nie mogę tego mieć w dniu w którym się napaliłem to mi przechodzi. Dlatego nie lubię internetowych zakupów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafacio napisał:

Szkoda psuć fabryczne nastawy.

 

Gąbki i tak trzeba co jakiś czas wyciągnąć, żeby przeprać, to nie maseczka chirurgiczna, że można nosić miesiącami bez prania ;)

Mnie raczej nie masz co udowadniać, bo nigdy tego K5 Pro nie słyszałem. Pytałem z ciekawości. Fiio X3 nie znam, ale miałem dwa X5 i ten pierwszej generacji, to rzeczywiście było takie ciepłe, uprzyjemnione grania.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w wersji mieszanej z welurem.

https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-hybrydowe-skora-welur-beyerdynamic-dtx-8607371201

 

Haha strasznie mi głupio.

Faktycznie, co mi pokazywała przeglądarka to ja nie wiem. Ale też się dziwiłem, że ktoś o to pyta.....

 

Edytowane przez xenofont
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do dt150 takie nausznice:
https://pl.aliexpress.com/item/4000794842655.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5f9e5c0fpOVzfN

i koniec końców nie polecam.

 

Naciąg, który miał je trzymać na muszli odkleił się na obu nausznikach przy zakładaniu. Poza tym gąbki są osobno i jest z tym trochę zachodu, aby je zamontować - oryginały mają wszyte/wklejone gąbki.

Nausznik pomimo braku naciągu jako tako się trzymają, a dźwiękowo są spoko. Bajery grają teraz dużo lepiej :wub: niż na zajechanych ośmioletnich oryginałach. Naprawdę na tych starych oryginałach była mega kaszana, teraz wyszło. Dźwiękowo warto, konstrukcyjnie szajs.

 

Foty (bo regulamin):
dt150_ep3.jpgdt150_ep2.jpgdt150_ep1.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przypomnieniu Ot taka Perul-owa wiadomość:

"A ja polecę takie pady (wersja z welurkiem od strony twarzy)

https://pl.aliexpress.com/item/4000512906234.html?spm=a2g0o.cart.0.0.36443c00VzBx0y&mp=1

Wygodniejsze od skórkowych, zwłaszcza w ciepłe dni, bo się skóra tak nie poci.

Dźwiękowo chyba dość podobne w basie do starych porozklejanych skórek, bo nie są aż tak bardzo szczelne, natomiast góra jest lepiej rozciągnięta z racji ich większej wysokości.

Po założeniu ich jedyny mod dźwiękowy jaki robiłem, to było dodanie wygłuszenia, celem poprawy separacji, bo dźwiękowo pasowały mi bardzo.

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1689150 "

Edytowane przez Mario1969
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario1969 chciałem jak najmniej inwestować w te słuchawki. A i tak przeżywają teraz drugą młodość, ale one dobre som :D. A co do tych padów AR-H1 to obawiam się ich wysokości. Jak mi oddalą ucho od przetwornika to wydaje mi się, że będzie gorzej (np. t90). Te obecne są jak widać podobnej wysokości, na oko wyglądają mi na nieco niższe od oryginałów i są szczelne według mnie jak oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś pecha z tymi Aminorami. Dbałem o nie jak o żadne inne słuchawki, chowałem do pokrowca i w ogóle uważałem jak nigdy.

 

Odłożyłem je przedwczoraj do futerału po godzinnym odsłuchu dzisiaj chcę sobie posłuchać i jeden kanał ciszej gra. Masakra.

 

Będę składał reklamacje w oleole tylko mam pytanie, bo w formularzu są dwie opcje gwarancji i rękojmi. Na którą się lepiej powołać? 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Ja mam jakiegoś pecha z tymi Aminorami. Dbałem o nie jak o żadne inne słuchawki, chowałem do pokrowca i w ogóle uważałem jak nigdy.

 

Odłożyłem je przedwczoraj do futerału po godzinnym odsłuchu dzisiaj chcę sobie posłuchać i jeden kanał ciszej gra. Masakra.

 

Będę składał reklamacje w oleole tylko mam pytanie, bo w formularzu są dwie opcje gwarancji i rękojmi. Na którą się lepiej powołać? 

Rękojmia - żądanie wymiany towaru na nowy.

Edytowane przez bendezar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja mam jakiegoś pecha z tymi Aminorami. Dbałem o nie jak o żadne inne słuchawki, chowałem do pokrowca i w ogóle uważałem jak nigdy.

 

Odłożyłem je przedwczoraj do futerału po godzinnym odsłuchu dzisiaj chcę sobie posłuchać i jeden kanał ciszej gra. Masakra.

 

Będę składał reklamacje w oleole tylko mam pytanie, bo w formularzu są dwie opcje gwarancji i rękojmi. Na którą się lepiej powołać? 

To jest pewna przypadłość Tesli, że się cewka potrafi zakleszczyć w szczelinie, bo jest za miękka membrana, która ją trzyma, i jak ona wejdzie pod lekkim skosem, to się zablokuje. To się naprawia wypychając membranę tępym, niemagnetycznym narzędziem przez włożenie go w otwór centralny z tyłu przetwornika. Tylko broń Cię Panie Boże coś z magnetycznego metalu. Najlepiej mieć taki plastikowy śrubokręt do kupienia w sklepach elektronicznych, i wypchnąć ją trzonkiem. Inna metoda to spróbować walnąć słuchawką o rękę, tylko stroną pada. Może wyskoczy cewka z blokady. 

 

Jest jeszcze druga opcja, znana z T90. Puściła kropla kleju, która trzyma przetwornik w ramie, i się cofnął w komorze oddalając od ucha. To już nie wymaga komentarza, jak to naprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie dziwnie wyglądają T1v3 a niektórzy bardzo sobie chwalą. T5p3 już też pozytywne recenzje zbierają z tego co widziałem. Dla niektórych wręcz lepsze niż otwarte. Tylko wiadomo jak to jest z recenzjami. 

Ponoć Beyer wymyślił jakieś swoje nowe osłonki przed przetworniki - takie ich specyficzne nazwijmy to "foamy" na dokładkę. Bez nich T1v3 ktoś pisał że są chyba bardziej krzykliwe niż 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Ponoć Beyer wymyślił jakieś swoje nowe osłonki przed przetworniki - takie ich specyficzne nazwijmy to "foamy" na dokładkę. Bez nich T1v3 ktoś pisał że są chyba bardziej krzykliwe niż 2. 

 

W Tygr300 też mam te nowe gąbeczki i rzeczywiście one prawie eliminują beyerpeak :) W przypadku słuchawek bez przetwornika ustawionego pod kątem wygląda to tak: https://www.beyerdynamic.de/schaumstoffscheibe-amiron-wireless.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności