Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba ja miałem mocny niefart, u mnie włos przedostał się przez gąbkę, papier i metalową siateczkę osłaniającą driver :P Najczęstszy przypadek brzęczenia to właśnie włos. Z tego co czytałem w internecie to ludzie stosunkowo często mają z tym problem. Druga popularna przypadłość to metalowy klips trzymający w środku kabel łączący słuchawki przez pałąk. Tutaj wystarczy jednak trochę kablem poruszać i już nie powinno być żadnych rezonansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja dziekuje za takie "glaskanie uszu" i nie chce wiedziec, jak wyglada Twoje wyobrazenie ostrosci dzwieku :o.

Wiesz, ja głaskanie kojarzę z czymś przyjemnym :) I tak niewątpliwie słucha się T90 - z dużą przyjemnością.

 

moge napisac zaczepnie, moge? plis? :)

OK - dzieki!

Widzialem takich co lubili glaskanie kolczatka... i to nie bylo na niemieckim kanale w nocy ;) takze Smoku trzeba byc wyrozumialym i otwartym ;)

 

a tak serio to wiele osob mowi tak o t90, niemniej dla mnie to tez ostrosc i krew z uszu :/

 

Wiesz Grubbby, ja jestem tolerancyjny, ale do pewnego stopnia ;). To jest pierwsza opinia czytana przeze mnie o T90, z ktorej wynika, iz sa to lagodne sluchawki, niczym baranki. Oczywiscie

z ktora sie kompletnie nie zgadzam ;), poniewaz nie jedno juz slyszalem i mysle, ze jestem w stanie stwierdzic tak banalna rzecz, jak to, czy sluchawki sa przyjemne w odbiorze, czy tez nie ;).

 

Przyklad, ktory podales powyzej to juz jest skrajnosc, odbieganie od normy, a ja mowie o racjonalnym podejsciu do sprawy, a nie dziwactwach :).

Skoro T90 to lagodne sluchawki, do "glaskania", to jak okreslic HD650, LCD2 itp.?

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem krótkie fotostory z przeróbki Revoxów (to samo co vintage DT440) na DT880/990 (bardziej chyba DT880) :) .

http://forum.mp3store.pl/topic/134750-beyerdynamic-dt440-vintagerevox-dt880990-mod/

 

20151127_221513.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie T90 to z pewnością nie żadne suche granie, a żywiołowe, każdy zakres jest mocno zaakcentowany. Przy nich DT990 wydają się zamulone i z opisu FeXa widzę, że ATH również.

Natomiast prawda, że wyłapują brud. Można w nich wiele usłyszeć i słabe nagrania mocno cierpią ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż to zmienia?

Ponoć.

Cytując:

 

"Efekty przyniosło to następujące:

> poprawiła się scena, stając się bardziej percepcyjną

> mocno zredukował się wspomniany przeze mnie wcześniej kocyk

> tak samo stało się z parnością, słuchawki zaczęły grać bardziej bezpośrednio

> oczyściła się nieco góra, choć kosztem większej ostrości

> bas, jak i całe brzmienie, stało się szybsze i mniej ślamazarne"

 

 

Robiłem tego moda w DT880 i było gorzej. Góra stała się męcząca jak w DT990, ogólnie grały jaśniej. Miała poprawić się scena, moim zdaniem było odwrotnie, tylko większa ilość wysokich robiła wrażenie większej ilości powietrza. Szybko wróciłem do standardowego ustawienia.

 

Do tego (choć wcześniej już je otwierałem) przez niefart delikatnie uszkodziłem delikatnie tą papierową osłonę dookoła drivera <_< Na szczęście nie jest to dziura na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DT880 są poza dyskusją. To rzecz przeznaczona do DT990. W 880 należałoby podejść do tematu od strony prawdopodobnie portów akustycznych lub specjalnie dobranego wytłumienia od obu stron. Moim zdaniem DT990 dają tu większe możliwości pod kątem ew. modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi xduuo x3 z dt880 pro podoba mi się szczególnie w dłuższą drogę, w ogrodzie etc

Stacjonarkom nie dorówna ale taki mały a fajnie gra z 880pro przyjmując ze 880pro nie tłuczą basem jak 990 :P także właściciele 880pro taka mała sugestia osłuchać tego x3.

 

No i jednak 990 to mniejszą lub większa Vka a 880 są pełne i równiejsze.

Teraz jak dodać 990 trochę średnicy nie tracąc basu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DT880 są poza dyskusją. To rzecz przeznaczona do DT990. W 880 należałoby podejść do tematu od strony prawdopodobnie portów akustycznych lub specjalnie dobranego wytłumienia od obu stron. Moim zdaniem DT990 dają tu większe możliwości pod kątem ew. modyfikacji.

 

Próbowałem bo Majkel polecał tego moda też do 880tek. Zresztą sprawdzić nie zaszkodzi. Chociaż u mnie zaszkodziło bo podziurawiłem driver :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DT880 wyjąć gąbkę = gorzej. Wyjąć gąbkę i włożyć ją za przetwornik czarnym do góry = lepiej. Dla mnie, w moim systemie.

 

Jeszcze jaką gąbkę? Foama tego od uszu czy ten przyklejony filc? dalej czarnym do góry czyli jak (co rozumiesz przez górę bo dla mnie brak konkretu ) czarnym od strony uszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pady pasują. Jeśli ma to być twarde, to jednak lepiej sprawdzą się te z pierwszej edycji T1, tj. EDT-T1V. Należy jednak uważać, bo to właśnie one odpowiadają za brzmienie i na pewno będą je alterować. W nowych padach ucho zazwyczaj znajduje się dalej od przetwornika, więc średnica w DT990 potrafi się oddalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od DT990 nie pasuja do T90, prawdopodobnie do T1 tez ;), poniewaz muszle T90-ek maja wiekszy kolnierz od DT990.

Polecam spróbować pady od EVO, albo HiFimanów - są większe od DT880/990

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności