Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zaliczyłem świetny powrót do Pro80, DT990Pro i jestem dużo bardziej zadowolony niż rok temu gdy je miałem. Zjadam swój ogon, trzeba to zakończyć :)

ja też przejrzałem na oczy przy 1K PLN i nic mi z tego nie zostało

jedynie focale spirit professional ale te są tańsze obecnie już :) + K702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie berzecie pod uwagę muzycznych preferencji słuchacza?. Ja utknąłem na DT990pro.Chciałem przejść wyżej i odsłuc.hałem kilka pozycji z wyższej półki.Senki mi żadne nie podchodzą,lubię szkołę grania beyerów i AKG.Niestety większość muzyki jakiej słucham to koncertówki. Zarówno z T90 jak i T1 było za ostro.AKG K701 za chudo, koncertówki z natury są chude.Serii 800 nie słuchałem.Utknąłem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawszy z DT990 PRO i HD600 miałem nawet pomysł sprzedaży "dużego toru" z SWSami włącznie. Wczoraj byłem u Fatso, posłuchałem ich na Cayinie i pomysł padł. DT990 to naprawdę świetne słuchawki, HD600 również, ale flagowce - do takich zaliczam SWSy - to jednak trochę inna bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast potwierdzić mogę, to co napisał Synthax, że flagowcom trzeba dać czas. Kilkugodzinne odsłuchy nie są w stanie zobrazować całokształtu przekazu. Poza tym, na odbiór konkretnych słuchawek trzeba się przestawić, co krótki czas całkowicie to uniemożliwia.

To jak z samochodem.

Czyli trzeba się po prostu przyzwyczaić do danego dźwięku, innymi słowy wbić sobie do głowy ze ma się na głowie drogie, znane, lubiane i wszystkie nane, nane.

Tutaj nie ma prawa grać coś nie tak, a jak myślisz inaczej to najlepiej zrobi ci wyzyta u laryngologa lub doczytanie następnych kilku pochlebnych recenzji :)

 

mobilnie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie berzecie pod uwagę muzycznych preferencji słuchacza?. Ja utknąłem na DT990pro.Chciałem przejść wyżej i odsłuc.hałem kilka pozycji z wyższej półki.Senki mi żadne nie podchodzą,lubię szkołę grania beyerów i AKG.Niestety większość muzyki jakiej słucham to koncertówki. Zarówno z T90 jak i T1 było za ostro.AKG K701 za chudo, koncertówki z natury są chude.Serii 800 nie słuchałem.Utknąłem :)

 

Tak samo miałem z T90 i K701. Koncertów nie słucham, chociaż czasem mnie coś najdzie to puszczę :P

 

Flagowce w takim moim racjonalnym zasięgu, którymi mógłbym się zainteresować to HD800 lub T1 V2, chyba dla mnie nic do 3-4k nie ma ciekawego i właśnie w tym problem. No teraz może te Fostexy massdropowe, ale ze względu na skórkowe pady nie byłyby głównymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast potwierdzić mogę, to co napisał Synthax, że flagowcom trzeba dać czas. Kilkugodzinne odsłuchy nie są w stanie zobrazować całokształtu przekazu. Poza tym, na odbiór konkretnych słuchawek trzeba się przestawić, co krótki czas całkowicie to uniemożliwia.

To jak z samochodem.

Czyli trzeba się po prostu przyzwyczaić do danego dźwięku, innymi słowy wbić sobie do głowy ze ma się na głowie drogie, znane, lubiane i wszystkie nane, nane.

Tutaj nie ma prawa grać coś nie tak, a jak myślisz inaczej to najlepiej zrobi ci wyzyta u laryngologa lub doczytanie następnych kilku pochlebnych recenzji :)

 

mobilnie...

 

 

To nie tak.

Flagowce o ile to dobry model flagowca i w ogóle podoba nam się konkretny model, oferują lepszą dynamikę, rozdzielczość, zakres pasma - swobodę prezentacji tego zakresu.

Można być szczęśliwym z HD600 i z HD800, ja po prostu nie blokowałbym się na nowe możliwości.

 

wydaje mi się że akurat czas dobrze weryfikuje co jest dobre a co złe. HD800 bronią pozycji. T1 w ślad za nimi, choć coraz więcej ludzi mówi że T1 V2 sa bardziej uniwersalne od HD800...

 

Słucham właśnie koncertu Knopflera z Krakowa na T1 i niczego nie brak :) Czasem mam wrażenie że bas mają lepszy od LCD2 a i mniej koloryzują.

 

Dygresja:

Ja bardzo lubię lampy. Ale T1 pokazały mi że graja lepiej z tranzystorem który też mam i który zawsze traktowałem po macoszemu. Zawsze jechałem po op-ampach itd... A tutaj podłączyłem 3 klocki (2 lampy i jeden tran) i otworzyłem się na to co usłyszę. I wygrał tran.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagowca należy liczyć razem z torem. Wtedy dopiero wychodzi realny koszt. Może się okazać, że takie T1 czy HD800 w ogólnym rozrachunku będą droższe od K1000 z umiejętnie dobraną końcówką mocy. No i nie należy hejcić lub dewaluować bez dłuższego przysiadu. W parę dni z jedną-dwiema parami można dojść do daleko bardziej idących wniosków, niż z tuzinem w kwadrans.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

<shitstorm>

mnie się wydaje, że DT990 Pro i do tego różne konfiguracje 1000zł (+/-) za wzmak/integrę DAC/AMP to jest dolny próg od którego możemy rozpoczynać dyskusję o preferencjach, a nie jakości jako takiej. Ty Smoku - mówisz, że Fostexy to ta sama liga co HD800, ja odbieram podobnie R70X :)

</shitstorm>

 

A Cayin to dobre źródło jest i basta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za mój główny zestaw wydałem 400 zł i za każdym razem, gdy na nim słucham muzyki, to mam mega radochę. Można lepiej, ale jeśli jestem zadowolony, to po co mi lepiej?

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za mój główny zestaw wydałem 400 zł i za każdym razem, gdy na nim słucham muzyki, to mam mega radochę. Można lepiej, ale jeśli jestem zadowolony, to po co mi lepiej?

 

Widzisz, ja to samo mówię o sobie użytkownikom Orfeusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy ceny HDVD800 faktycznie nie wyszedł. Generalnie takie same głosy pojawiają się u Beyerdynamica z ich własnymi konstrukcjami, które nawet z najnowszymi T1.2 nie grają tak jak powinny.

Nie tylko z perspektywy ceny, ale i współpracy HD 800. Po wzmacniaczu/DACu dedykowanym tym słuchawkom spodziewałem się dociążenia, dopełnienia dźwięku a HDVD 800 nie robi tego. W dodatku jeszcze dźwięk czyni bardziej sterylnym, klinicznym. Dla mnie taniutki espressivo już idzie w dobą stronę z tymi słuchawkami, choć nie czyni tego w sposób tak wyrafinowany, jak HV-1 Skorpion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak u mnie Cayin HA-1A z nimi poszedł. Poza sceną i czystością na standardowych lampach była p-o-e-z-j-a. Także jak widzę dedykowane klocki, to od razu podchodzę do nich nieufnie. Jedynie do tej pory Audeze z Deckardem się udało, ale to przebierany Lehmann strojony na konkretną modłę i tylko ze słuchawkami o takiej jak Audeze sygnaturze osiąga optimum możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić wasze spostrzeżenia dotyczące HDVD800, choć sam wzmacniacz ma sporo mocy,

można jeszcze skorygować dobranym DACiem, choć nie do końca, ale w tych pieniądzach to nie ma sensu.

A HD800 potrafią zagrać bajecznie z lampą (Leben CS300xs) i nawet moim zdaniem kryją się tu wynalazki typu Bakoon HPA-21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić wasze spostrzeżenia dotyczące HDVD800, choć sam wzmacniacz ma sporo mocy,

można jeszcze skorygować dobranym DACiem, choć nie do końca, ale w tych pieniądzach to nie ma sensu.

A HD800 potrafią zagrać bajecznie z lampą (Leben CS300xs) i nawet moim zdaniem kryją się tu wynalazki typu Bakoon HPA-21.

Kiedyś z kolegą Bakus1233 zrobiliśmy testy z dwoma parami HD 800. Porównywaliśmy HDVD 800 z Espressivo-E, HV-1 Skorpion i Marantz CD 60 Skorpion.

Najsłabiej zagrał HDVD 800, lepiej Marantz CD 60 plus HDVD 800, lepiej Marantz CD 60 plus Espressivo-E, najlepiej Marantz CD 60 plus HV-1.

 

 

Jeszcze zapomniałem o tranzystorowym Luxmanie L-530, też zagrał lepiej niż HDVD 800, choć lampy służyły lepiej HD 800.

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz trzeba brać pod uwagę że HDVD to wzmacniacz tranzystorowy w klasie D i to na poważnie ;)

.

Tu jest następny paradoks, bo wzmacniacze w klasie D, które można kupić na Ebay.com za 20 PLN potrafią zagrać zadziwiająco dobrze. Sennheiser zrobił swój, do swoich słuchawek, w swojej cenie iiiiii coś nie wyszło za bardzo :)

 

Te z ebay słuchałem puki co z kolumnami, trzeba by obadać temat ze słuchawkami ;)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności