Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to ciekawa sprawa bo z czysto teoretycznego punktu widzenia powinno być na odwrót i OTL powinien bardziej polubić się z wysokoomowmi słuchawkami a Wire wpompować więcej prądu w AKG.

Chyba że masz Espressivo z transformatorami albo wyższa impedancja wyjściowa dobrze robi K701 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe espressivo, k701 niestandardowe, mody Fatso, rekabl wewnętrzny, kabel audeos 7n Furutech, zdziwiłem się dwa razy:

Jak na espressivo bardziej przypadły mi do gustu (łeb w łeb) k701 i to ewidentnie zdawały sie lepsze, uznałem, że po tych modach to po prostu lepsze słuchawki , drugi raz zdziwiłem sie, gdy te lepsze słuchawki - k701@Fatso, mniej mi sie podobały niż dt990 600 ohm z The Wire.

Moze to jest kwestia barwy? Moze i tego , że z The Wire@Bamboszek dt990 600 ohm sa szybsze i bas ma wiekszą kontrolę niz z espressivo? W metalu, to ważne :) a zamiatają i wymiatają, po prostu. Od czarowania na espresivo mam lekkie k701 którym miodu i dociążenia nie szkodzi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lampy Panie im dobrej trzeba i srednica wychodzi i sie wypelnia :) zaden tran mi nie zagral tak jak lampa z tymi sluchawkami. Dla kazdego cos dobrego - ocieplic, pogrubic srednice to feliksa. Zachowac szybkosc, ale gladkosci lampiej nadac, magii na srednicy to WBA na ten przyklad czy icon hp8.

 

Od czasu pierwszej recenzji Aune T1 piszę u siebie zarówno w obu recenzjach tego urządzenia, jak i własnej nt. DT990/600, że to połączenie bardzo dobre. Problem w tym, że nie idealne. Nadal nie rozwiązuje niektórych ich problemów, jeśli słuchawki mają służyć za główną parę odsłuchową i np. nie dawać się zrzucić z głowy takim HD650 w kontekście realizacji pewnych celów dźwiękowych. Dla mnie niestety cena szybkości okazała się zbyt duża + z definicji preferuję tranzystory ponad lampami. Stąd też wolę pracować nad akustyką samych słuchawek, aby słuchawki same z siebie nabrały magii. Charakter pozostanie jednak charakterem, choć podle testów na blogu może to i lepiej, w końcu trudno byłoby modele z tego przedziału cenowego uczciwie porównywać z rekablowanymi i modowanymi LCD-3 ;).

 

Z calym szacunkiem do Aune T1... ale nieeee... to tak nie dziala :) Chcesz nie tracic na szybkosci to sparuj to z lampa icon audio hp8 mk2 czy WBA Sensauris...

Nie widze nic zlego w tym ze w miare tanie sluchawki okazuje sie ze sa genialne przy wzmakach o neistety wyzszej cenie... ale tak... beyery warto z takimi parowac.

Mi hd650 w zaden sposob nie zrzucily beyerkow. Dla hangarow scenicznych, pieknej srednicy, walniecia dolem mam he500. a i tak czesto na beyerach siedze.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto posłuchać, ale niekoniecznie już (mi) kupować, jeśli słuchawki mają w sobie potencjał modyfikacyjny. DT990 takie właśnie są, że im pewne cechy można przygładzić i wyprostować zanim w ogóle sięgnie się po zakupy źródłowe, o ile w ogóle będzie to nadal konieczne. Akurat WBA nie kosztuje aż tak dużo (pomijam, że bleee lampa), ale czasami lepiej się zastanowić, czy taniej i lepiej nie wyjdzie albo zmienić słuchawki na inne, albo sytuację wręcz odwrócić. Zdziwić się można z czym potrafią świetnie zagrać Tesle T1, które cenię zresztą znacznie wyżej od DT990 i chyba nawet bym kupił ponad HD800, jeśli mówić stricte o dynamikach opartych o tego typu magnesy. Zwłaszcza, że w dobrej cenie można dostać używane (w tutejszym komisie są za 2350).

 

Mi również by nie zrzuciły, bo tego typu granie preferuję wyłącznie pod postacią LCD-2F i wyżej. Bardziej chodzi o przykład po prostu czegoś, co teoretycznie sprawdzać się może również w tych założeniach dźwiękowych, do których słuchawki pierwotnie nie były strojone. Niestety nie da się zrobić z nich drugich T1, a przynajmniej nie bez transplantacji driverów.

 

Być może jest jakiś magiczny mod lub sposób na taki myk, ale póki co jedyne, co udało mi się zrobić, to słuchawki zamknąć, wyważyć w sekcji mid-hi, nadać większą wygodę, ale niestety kosztem kompletnie wysadzonego basu i niespecjalnie dobrze kreowanej akustyki. Myślę jednak, że mają w sobie potencjał, żeby zagrać wyraźnie lepiej.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi, to niestety bardzo niewdzięczne i trudne słuchawki. Beyer po prostu spartolił ich przystępność śpiewająco. Tesle tak jak założyłem, tak grały i bez par porównawczych lub po prostu świetnie osłuchanych utworów, które wiedziałem jak mają brzmieć, trudno było mi czasami określić ich dźwięk pod względem upośledzenia, czy też jego braku. Dlatego np. ich pomiary potrafią się mocno od siebie różnić.

 

To też miałem na myśli, gdy pisałem w małym porównaniu T1 z HD800, że te pierwsze są bardziej profesjonalne, drugie nastawione pod konsumenta domowego i stąd też wyraźnie bardziej dopracowane pod kątem należytego odbioru wprost z pudełka. Wszystko przez driver pod kątem, który musi znajdować się w określonym punkcie. Jak pamiętam ATH też miały różne przeboje przez stały kąt przetworników. Moim zdaniem znacznie lepiej by zrobili, gdyby zdecydowali się porzucić klasykę, a efekt realizować po prostu kątowymi padami tak jak w AKG czy Audeze. W tych ostatnich efekt braku punktu optymalnego jest w zasadzie minimalny.

 

T1 zapamiętałem najbardziej za ich czułość, która była jak na moje uszy nieziemska, pokazują wszystko co się ma w torze. Dźwiękowo to w dużej mierze odwrotność DT990/600 (minus lepsza scena i góra, która jest równie jasna, choć wyraźnie lepiej zdefiniowana). Ogólnie jakość dźwięku pod względem chociażby czystości jest na ich tle słyszalna. DT grają dźwiękiem "zaśnieżonym", choć i tak na moje uszy najmniej ze wszystkich z klasy premium, no i przy cenie w zasadzie 4x mniejszej. Jak ktoś nie chce wydawać kroci, a cieszyć się naprawdę solidnym Beyerowym dźwiękiem, po prostu bierze bardziej neutralne 880 lub funowe 990 i kończy kwestię na rozsądnym kompromisie.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plastik, dopiszę zaraz do recenzji (dzięki).

 

Edit: Dopisane. Dorzuciłem również dwa akapity dodatkowych informacji:
- trochę na temat budowy wewnętrznej muszli oraz faktycznej otwartości Edition,
- o średnicy w kwestii uzupełnienia i zachęcenia do zabaw tym modelem.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

T1 są świetnie rozdzielcze i mają głęboką scenę jednak...potrafią zamęczyć ostrą górą, klinicznym przekazem.

Jak za tą cenę nie są zbyt wygodne ,co rozczarowuje ...na tle HD800 zwłaszcza.

Dosyć ciężkie .pałąk mnie denerwował, kable grube przeszkadzały przy ruszaniu głowy....pady też takie sobie.

Najlepiej z Beyerdynamica pod względem wygody oceniam T90, pady rewelacja i dużo miejsca na uszy, potem DT150, dalej wszystkie 990 serii premium.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 są świetnie rozdzielcze i mają głęboką scenę jednak...potrafią zamęczyć ostrą górą, klinicznym przekazem.

Jak za tą cenę nie są zbyt wygodne ,co rozczarowuje ...na tle HD800 zwłaszcza.

Dosyć ciężkie .pałąk mnie denerwował, kable grube przeszkadzały przy ruszaniu głowy....pady też takie sobie.

Najlepiej z Beyerdynamica pod względem wygody oceniam T90, pady rewelacja i dużo miejsca na uszy, potem DT150, dalej wszystkie 990 serii premium.

To prawda, T1 są rozdzielcze i mają głębię sceny. Jak dla mnie są one wygodne, choć to prawda do hd 800 im daleko w tej kwestii. Jednak przy he-500 są jak dla mnie leciutki :) Kabel jest kwestią przyzwyczajenia. Szkoda, że nie jest odpinany, co jest sporym minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cala tesla to goneinie za rozdzielczoscia, technicznoscia... takie zylowanie parametrow kosztem naturalnosci i przyjemnosci.

chetnie bym posluchal t90 po modach, ktore w paru watkach byly wymieniane jako cos co na prawde daje fajne rezultaty...

anybody z wrocka? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd prawda, choć osobiście traktuję to jako mocne zaproszenie do zabawy torem. Z perspektywy T1 taka była przynajmniej moja konkluzja wobec tego modelu, "bezideowość własna". Daj im dobry muzykalny tor = wraca fun, wraca przyjemność (do pewnego stopnia). Długoletni posiadacze HD800 notują z tego co pamiętam to samo i dobierają im sprzęt osiągający następujący układ: rozdzielczość i techniczność wynikająca ze słuchawek + analogowy smak i muzykalność z toru. Suma wszystkich zalet.


Acz to tylko moje subiektywne zdanie, nie jestem "wyrocznią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kiedyś posłuchał T1, zwłaszcza na dobranym do nich sprzęcie.

 

A w kwestii HD800 wieloletni posiadacz potwierdza dobrany tor potrafi z nich wyciągnąć wiele

i można słuchać godzinami, choć jedno czego mi w nich brakuje aby było idealnie to wypełnienie.

"Cala prawda, cala dobe" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą gęstość potrafią pomóc drobne mody, ale niestety u Audeze jest mała scena i tego się już nie przeskoczy, najwyżej trochę zamortyzuje. Na całe szczęście nawet mimo tego jest ona na moje uszy renderowana dosyć dokładnie i kompleksowo, bardzo holograficznie (zwłaszcza po balansie), także przełączając się między nimi a HD800 miałem wrażenie po prostu zmiany klimatu na inny. W HD800 prócz wypełnienia średnicy brakowało mi jej scenicznej bliskości. Jak raz się spróbowało bliskich i intymnych wokali, zwłaszcza kobiecych, to człowiek szuka tego potem gdzie tylko może. Dlatego też tak podobały mi się T1, ponieważ mimo zachowania wysokiej neutralności charakteru potrafiły podać je bliżej i bardzo czytelnie.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plastik, dopiszę zaraz do recenzji (dzięki).

 

Edit: Dopisane. Dorzuciłem również dwa akapity dodatkowych informacji:

- trochę na temat budowy wewnętrznej muszli oraz faktycznej otwartości Edition,

- o średnicy w kwestii uzupełnienia i zachęcenia do zabaw tym modelem.

O dzięki za info, myślałem, że to aluminium czy coś, bo dt880 siatka metalowa. Ale fakt faktem, że przez to lżejsze.

 

 

 

A tak odnośnie t90, to oglądałem dzisiaj na youtube.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie Custom Studio. Porównując je do K550 zauważyłem bardziej dociążony bas ale to akurat nie nowina, na szczęście nadal jest on szybki a nie rozlazły. Wysokie są jakby czystsze i bardziej aksamitne. Średnica trochę wycofana, tu akurat bardziej lubię tą z K550. To samo tyczy się sceny która trochę się skurczyła. Ogólnie póki co podoba mi się brzmienie tych słuchawek i chyba je sobie zostawię. Dużym plusem jest też możliwość bezproblemowego zakupu części zamiennych gdzie ze świecą szukać do AKG K550.

Kręcony kabelek nie przeszkadza bo jest od dość elastyczny. Czytając o tych słuchawkach w necie ciągle miałem przed oczami wizję tego kabla rodem z PRL - czyli twardy poskręcany kabel jak od słuchawki telefonicznej :)

Na próbę wsadziłem sobie w słuchawki 1,5m kabel Cordiala który nabyłem kiedyś do Fidelio i ... dźwięk o klasę niżej i na dodatek coś nie do końca stykało na połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

Niestety plastik, dopiszę zaraz do recenzji (dzięki).

 

Edit: Dopisane. Dorzuciłem również dwa akapity dodatkowych informacji:

- trochę na temat budowy wewnętrznej muszli oraz faktycznej otwartości Edition,

- o średnicy w kwestii uzupełnienia i zachęcenia do zabaw tym modelem.

O dzięki za info, myślałem, że to aluminium czy coś, bo dt880 siatka metalowa. Ale fakt faktem, że przez to lżejsze.

 

 

 

A tak odnośnie t90, to oglądałem dzisiaj na youtube.

 

Heh....gość się zdenerwował na ostrą górę T90...Najlepsze z tym drinkiem przed odsłuchem...

Nie dziwię się, T90 rzeczywiście dają po garach na górnych rejestrach ale ja odbieram to jako zaletę, trzeba tylko dobrać odpowiedni wzmacniacz.

Najlepiej też zrobić mod Majkela, poprawa diametralna na plus.

Nie można zapomnieć o innych zaletach T90, jak szybkość, dynamika, świetny bas, pełna góra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat z tym drinkiem to wcale nie jest zła sprawa - ja po piwku też bardziej krytycznie jestem w stanie odsłuchiwać. Byleby nie przesadzić z ilością, bo wtedy zero krytyki ;)

 

@Pitrich porównywałeś z tym Cordialem

http://www.thomann.de/pl/cordial_cfs_15_ww.htm?sid=b255869ad05b8d825e4239cb47c25c84 ?

Co oznacza, że dźwięk był "klasę niżej"? Czego brakowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Pitrich porównywałeś z tym Cordialem

http://www.thomann.de/pl/cordial_cfs_15_ww.htm?sid=b255869ad05b8d825e4239cb47c25c84 ?

Co oznacza, że dźwięk był "klasę niżej"? Czego brakowało?

 

Dokładnie ten kabelek. Generalnie brakowało wszystkiego, czułem się jakbym założył słuchawki 20-20000 za 50zł :) Myślałem że to kwestia nie dopchniętej wtyczki ale już bardziej jej się wcisnąć nie dało, poza tym gubiłem dźwięk na kanałach więc całkiem możliwe że budowa wtyku w tym przewodzie uniemożliwia poprawne zapięcie do do słuchawek i stąd ten problem.

Edytowane przez Pitrich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierwsze wrażenie mam takie, że DT990 Edition 600Ohm nie specjalnie nadają się do AIMa. Mocowo nie jest źle, ale jednak detaliczność karty chyba dodatkowo wyciąga wysokie. O dziwo z LG G2 (tak wiem :P) takich problemów nie ma, ale brakuje znów mocy :P Do tych słuchawek chyba potrzebna lampa. Podobnież potrzeba im 300h grzania, ciekawe :P

 

Chyba jednak będzie z nimi problem :)


Bas utemperowany w stosunku do DT990 Pro, co bardzo mi odpowiada, do tego przydałoby się podziałać coś z padami, żeby lekko opadły, bo daje to wyraźną poprawę w wyrównaniu pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności