Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Natknął się ktoś może na recenzję Custom Studio ? Chciałbym się dowiedzieć czy są różnice w brzmieniu z Custom One Pro. Szukam i znaleźć nie mogę nigdzie. Czyżby to były tak niszowe słuchawki że nic na ich temat nie ma ? Z tego co piszą wiem jedynie że mają skręcany kabel, inny headband, welurowe pady i przetworniki od DT770 80ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Route Dt150 :D

 

edyta

 

Jednak i tym razem odpuszczam - Grubby pisał, że dt 990 600 ohm jednak lepsze, a je mam, a właśnie wróciły z wojaży dt 880 250 ohm, podłączyłem pod the wire - jeszcze tego zestawienia nie słyszałem - i micha się cieszy, bardzo fajna synergia :) Miałem sprzedawać albo 880 albo srh 1440 - cieszę się, że 880 się ostały... :win:

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 grały mi lepiej niż dt880 250, te z kolei grały mi lepiej niż dt990 250 - piszę tutaj o lepszości jaką można obiektywnie stwierdzić. Choć różnica między 880 a 990 była mniejsza niż między t90 a 880.

I tak ogólnie najbardziej w gust wpasowywują mi się dt880 (na tym na czym mogłem porównywać/słuchać). I nie liczyłbym na jakąś dużą różnicę między 250 ohm a 600 ohm - choć mogę się mylić to opinie sa skrajne, albo grają zupełnie inaczej, albo przy porównaniach łeb w łeb grają bardzo podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradacja planów przede wszystkim, t90 pięknie rozcinały kolejne dźwięki dalej-bliżej - choć porównywałem "zaledwie" na x5. dt 880 jeszcze mie tak dobrze sceny nie grały. T90 były czystsze, bardziej krystaliczne - choć dt 880 są juz czyste.

 

Mi osobiście nie odpowiadało więcej basu w T90 względem dt 880 - nie chcę przez to powiedzieć gorszego basu czy cokolwiek takiego. Było go po prostu więcej co mi osobiście nie odpowiadało. Były tez chyba jakies różnice w sopranach, ale teraz to juz pewności nie mam, ponadto T90 były "świeże". No i to sa tylko moje wrażenia - najwartościowszy będzie odsłuch :)

 

EDIT: Co do tych planów, dt880 też bardzo fajnie pozycjonują - tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Po prostu T90 robiły to bardziej rozdzielczo, scenę można było pokroić na mniejsze kawałki.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest względne :) Ja np. nigdy nie kupiłbym DT880 250ohm w wersji Edition. Wersji Pro nie słuchałem.

 

T90 są dla mnie lepsze od DT990 Pro, ale tak naprawdę to różne słuchawki. DT990 Pro przez swój bas bardziej do rapu, z kolei przy muzyce elektronicznej T90 są zbyt "szkliste" też wolę DT990. T90 to rasowe pełnowymiarowe słuchawki do wszystkiego, odnajdą się w każdym gatunku, choć jak wspomniałem rap i elektronikę wolę na DT990.

 

...a słynne DT990 Edition porównam z tymi modelami dopiero po majówce :) Potem też z którymiś DT990 będę się żegnać.

 

Moim zdaniem Beyerdynamic spośród markowych słuchawek ma najlepszy stosunek jakość/cena. Rzadko które słuchawki za 600zł mogą się poczyścić taką jakością wykonania jak DT990 Pro, słuchawki czołg tam nie ma prawa nic się rozlecieć (Sennki HD595 :P ). Jeszcze jak to gra zawstydzając konkurencję za ponad 1000zł, a przynajmniej grając na tym samym poziomie :) Może i ten przetwornik jest w całej serii 770/880/990, ale kurczę jakie on ma możliwości dając tyle różnych brzmień (choć rzecz gustu jak wspomniałem z DT880 się nie polubiliśmy) ;) A jeszcze michauczok albo Perul mogą swoje udoskonalić :)

Na dodatek MADE IN GERMANY...za tę cenę?! Gdzie AKG daje nam produkty DESIGNED IN AUSTRIA ;)

 

Edyta:

 

Z T70 też się jakoś nie polubiłem, są zamknięte więc porównanie nie na miejscu i na dodatek zupełnie inna barwa, ale wolałem DT990 Pro choć tu nie ma czynnika lepsze/gorsze, bo to zupełnie różne modele konstrukcyjnie i barwowo.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej:

 

"...a słynne DT990 Edition porównam z tymi modelami dopiero po majówce"

 

w takim razie czekam na to porownanie, bo jestem bardzo ciekaw. Bedziesz porownywal z DT990 Edition 250 czy 600 Ohm?

 

" Ja np. nigdy nie kupiłbym DT880 250ohm w wersji Edition."

 

dlaczego?

 

a sluchales DT150 moze? Opinia?

 

 

---

 

aha: ktore z tych wszystkich wspomnianych Beyerow sa najlepsze do rocka i elektroniki?

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej:

 

"...a słynne DT990 Edition porównam z tymi modelami dopiero po majówce"

 

w takim razie czekam na to porownanie, bo jestem bardzo ciekaw. Bedziesz porownywal z DT990 Edition 250 czy 600 Ohm?

 

 

Zakupiłem 600ohmowe według wielu lepsze od 32ohm oraz 250ohm.

 

 

 

 

" Ja np. nigdy nie kupiłbym DT880 250ohm w wersji Edition."

 

dlaczego?

 

 

DT880 nie wpisały się kompletnie w mój gust, mają najmniej basu z serii DT i mi kompletnie nie podeszły z tego powodu, ale może wzmak z mocniejszym dołem by pomógł, ale wiesz ja w tym czasie byłem przyzwyczajony do DT990 Pro, które obok DT770 są najbardziej basowe z Beyerów.

 

 

 

 

 

a sluchales DT150 moze? Opinia?

 

Niestety nie, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ich posłuchać Soundman wraz z tybyshem tyle dobrego o tym modelu napisali :) Z kolei widzę wpis manuela, że Grubbby ceni je mniej niż DT990 600ohm, a to mnie martwi.

---

 

aha: ktore z tych wszystkich wspomnianych Beyerow sa najlepsze do rocka i elektroniki?

 

Dotychczas DT990 Pro używałem do muzyki rockowej, ale jak usłyszałem górę T90 to zwątpiłem :)

 

Może T90 po modyfikacji nie powinno być szkliście przy elektronice:

http://forum.mp3store.pl/topic/106084-fanklub-beyerdynamic/?p=1191931

 

Swoją drogą to najtaneij może jednak DT880 się sprawdzą, ze wzmakiem z mocniejszym dołem to już w ogóle, bo górę mają fajną. Na moim sprzęcie to nie brzmiało może tak jak powinno nie było synergii, a dwa rzecz gustu, dla mnie one nie są :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności