Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

ps. zeby nie robic offa - dzis jako wątkowy "bohater" umarłem niespełna miesięcznego SMSLa M2 ( nawet nie wiem jak i kiedy dokladnie :> ) ale w efekcie tylko swieci LED, win mam problem z instalacja drajwera i to by bylo na tyle :)

buuu....

 

dzięki za info ;) ostatnio zastanawiałem się, którego malucha kupić jako mini-desktopowy dac/amp i padło na E10K, Prodigy Cube (do którego notabene mam kilka opków) i właśnie SMSL`a M2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod koniec mojej kariery z tymi Taksami, gdy już wymodziłem i pozmieniałem w Pro80 wszystko, jak chciałem tj. czerwone pady skórkowe, mod Fatso itd itp. stwierdziłem jednoznacznie, że wszelkie pady HM5 źle wpływają na ich dźwięk. Same w sobie źle nie grają, ale coś mi przeszkadzało w tej średnicy przy założeniu padów. Postanowiłem się z nimi rozstać :P Choć nie ukrywam, że jak dolar zejdzie do normalnego poziomu to może znów do nich wrócę :)

Do 3x sztuka FeX :)

 

 

ps. zeby nie robic offa - dzis jako wątkowy "bohater" umarłem niespełna miesięcznego SMSLa M2 ( nawet nie wiem jak i kiedy dokladnie :> ) ale w efekcie tylko swieci LED, win mam problem z instalacja drajwera i to by bylo na tyle :)

buuu....

 

No to chyba trzeba go zbadać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie pokazuje zwyczajnych rzeczy co nie raz było pokazane tu na forum to staram pokazać coś czego nie było :)

A oto IC w moim wykonaniu miało być 27mm od osi jacka do osi jacka no i tyle jest.

 

W białej koszulce mój prywatny do spięcia X5 z C5, drugi na zamówienie.

gallery_39810_531_92341.jpg

gallery_39810_531_6995.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei przedstawiam FrankenTakstary. Część gratów pochodzi z tematu "Za darmo oddam", za co niniejszym dziękuje!

Rozgięty pałąk, coby wygodniej było ;)
Przetworniki z jednego z wyższych modeli Skullcandy, 40mm (dzięki xDrope!)
Gniazdo Mini-XLR Neutrik
Pady M50, podniesione w środku chusteczkami (do poprawki)
Kabel na Cordialu CFS 3 WWW (dzięki Compton!) ok 1.2m + wtyki Neutrik (jack i MIniXLR), oplot niebieski od FlameRunnera. Eksperymentalnie przeźroczysta termokurczka na jacku, wygląda fajnie :)
Przewód pomiędzy słuchawkami wymieniony na Kanarka, w takim samym, niebieskim oplocie.

Koncówki pałąka by FlameRunner

Jak to gra? Bezpośrednie porównanie mam do Gradosów SR60 - we Frankentakstarach scena szersza (chyba najszersza w zamkniętych słuchawkach, jakich do tej pory dane mi było słuchać), dużo lepsza góra (nie męcząca) i dół (nie dominujący), w środku pasma lekki dołek. Delikatna Vka, ale raczej wycofanie środka niż podbicie boków.

Zdjęcia ziemniakiem :(
HEOx6Hb.jpg

F4ZM9u5.jpg

NHuhQIQ.jpg

QLr1Oof.jpg

nqXOWVW.jpg

C2PX5CX.png

Edytowane przez chilli
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei przedstawiam FrankenTakstary. Część gratów pochodzi z tematu "Za darmo oddam", za co niniejszym dziękuje!

 

Przetworniki z jednego z wyższych modeli Skullcandy, 40mm (dzięki xDrope!)

Gniazdo Mini-XLR Neutrik

Pady M50, podniesione w środku chusteczkami (do poprawki)

Kabel na Cordialu CFS 3 WWW (dzięki Compton!) ok 1.2m + wtyki Neutrik (jack i MIniXLR), oplot niebieski od FlameRunnera. Eksperymentalnie przeźroczysta termokurczka na jacku, wygląda fajnie :)

Przewód pomiędzy słuchawkami wymieniony na Kanarka, w takim samym, niebieskim oplocie.

 

Jak to gra? Bezpośrednie porównanie mam do Gradosów SR60 - we Frankentakstarach scena szersza (chyba najszersza w zamkniętych słuchawkach, jakich do tej pory dane mi było słuchać), dużo lepsza góra (nie męcząca) i dół (nie dominujący), w środku pasma lekki dołek. Delikatna Vka, ale raczej wycofanie środka niż podbicie boków.

 

Zdjęcia ziemniakiem :(

HEOx6Hb.jpg

 

F4ZM9u5.jpg

 

NHuhQIQ.jpg

 

QLr1Oof.jpg

 

nqXOWVW.jpg

 

C2PX5CX.png

Przykład na to jak zrobić coś z niczego :). Twoim zdaniem teraz gra to lepiej niż Pro80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja z kolei przedstawiam FrankenTakstary. Część gratów pochodzi z tematu "Za darmo oddam", za co niniejszym dziękuje!

 

Przetworniki z jednego z wyższych modeli Skullcandy, 40mm (dzięki xDrope!)

Gniazdo Mini-XLR Neutrik

Pady M50, podniesione w środku chusteczkami (do poprawki)

Kabel na Cordialu CFS 3 WWW (dzięki Compton!) ok 1.2m + wtyki Neutrik (jack i MIniXLR), oplot niebieski od FlameRunnera. Eksperymentalnie przeźroczysta termokurczka na jacku, wygląda fajnie :)

Przewód pomiędzy słuchawkami wymieniony na Kanarka, w takim samym, niebieskim oplocie.

 

Jak to gra? Bezpośrednie porównanie mam do Gradosów SR60 - we Frankentakstarach scena szersza (chyba najszersza w zamkniętych słuchawkach, jakich do tej pory dane mi było słuchać), dużo lepsza góra (nie męcząca) i dół (nie dominujący), w środku pasma lekki dołek. Delikatna Vka, ale raczej wycofanie środka niż podbicie boków.

 

Zdjęcia ziemniakiem :(

Przykład na to jak zrobić coś z niczego :). Twoim zdaniem teraz gra to lepiej niż Pro80?

Nie mam bezpośredniego porównania. Na pewno grają dużo szerzej, przed i za uchem. Jak to kolega określił - grały w kształcie kubka, a teraz w kształcie wanny :)

 

Góra jest bardzo cywilizowana. I nie czuję potrzeby podbijania basu w E07K, więc też raczej jest go więcej. Ogólnie lepiej się zgrywają z Fiio, są mniej zmulone i zyskały trochę życia. Nie gubią się przy ścianie dźwięku np. w Machine Head.

 

Teraz jeszcze muszę wymyślić czym zastąpić zwiniętą w rulon chusteczkę podnoszącą pady. Bo kupione od chińczyka pady do M50, delikatnie mówiąc, nie robią roboty. Ale w stosunku do ceny - 12 zł - i tak jest świetnie :)

 

Widać, że jest potencjał na poprawę, bo po dociśnięciu słuchawek rękami średnica i niższy bas ładnie się ujawniają :)

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei przedstawiam FrankenTakstary. Część gratów pochodzi z tematu "Za darmo oddam", za co niniejszym dziękuje!

 

Kabel na Cordialu CFS 3 WWW (dzięki Compton!) ok 1.2m + wtyki Neutrik

Spoko.

Ciszę się, żę mogłem przyczynić się do tego dzieła :)

Lajk za wykonanie oczywiście się należy, ale byłem dziś zbyt chojny i sie pokończyły ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaprezentuję swoje „wariacje” na temat słuchawek. :)
Pierwsze powstały dokładnie wczoraj ze słuchawek Urbanears Plattan (pałąk), które odmówiły posłuszeństwa oraz białych Superlux-ów HD-661, w których pałąk nie przetrwał. Kabelek zrobiłam odłączany, na razie ze zwykłego Vitalco z braku większych funduszy. Dodatkowo zaszła drobna modyfikacja wizualna. ;) Może nie prezentują się zbyt profesjonalnie, ale się wyróżniają i do domu spokojnie wystarczą. :)

b004.JPGb001.JPGb002.JPGb005.JPG

 

Mod drugich słuchawek zrobiony został już jakiś czas temu. Są to Philipsy SBC HP195, znalezione na dnie szafy z kabelkiem w fatalnym stanie oraz padami w jeszcze gorszym. Jak widać zrobiłam obustronny kabel (również Vitalco) oraz skarpetkowy mod. Przynajmniej teraz nadają się do ponownego użytkowania. :)

a001.JPGa002.JPGa003.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja również zaprezentuję swoje „wariacje” na temat słuchawek. :)
Pierwsze powstały dokładnie wczoraj ze słuchawek Urbanears Plattan (pałąk), które odmówiły posłuszeństwa oraz białych Superlux-ów HD-661, w których pałąk nie przetrwał. Kabelek zrobiłam odłączany, na razie ze zwykłego Vitalco z braku większych funduszy. Dodatkowo zaszła drobna modyfikacja wizualna. ;) Może nie prezentują się zbyt profesjonalnie, ale się wyróżniają i do domu spokojnie wystarczą. :)

attachicon.gifb004.JPGattachicon.gifb001.JPGattachicon.gifb002.JPGattachicon.gifb005.JPG

 

Mod drugich słuchawek zrobiony został już jakiś czas temu. Są to Philipsy SBC HP195, znalezione na dnie szafy z kabelkiem w fatalnym stanie oraz padami w jeszcze gorszym. Jak widać zrobiłam obustronny kabel (również Vitalco) oraz skarpetkowy mod. Przynajmniej teraz nadają się do ponownego użytkowania. :)

attachicon.gifa001.JPGattachicon.gifa002.JPGattachicon.gifa003.JPG

 

bardzo ładne :D

 

 

chłopaki widzicie, dziewczynaaaaaa !!!

 

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem element wysuwający się z pałąka w K495NC - nic szczególnego. Po rozłożeniu muszli okazało się jednak, że osoba, która wcześniej w nich grzebała (kupiłem je świadomy tego, że były naprawiane) przypadkowo wkręciła śrubę zamykającą obudowę w kabel sygnałowy. Po rozkręceniu okazało się, że kabelek jest poszarpany i trzyma się na paru włoskach. Odciąłem, zabieliłem "kikut" i na zakładkę dolutowałem kawałek przewodu od innych słuchawek. Zabezpieczyłem lakierem do paznokci i wszystko działa :D

 

Kilka zdjęć:

Uszkodzony przewód

1.jpg

 

Dolutowany kawałek innego przewodu

2.jpg

 

Chwile przed zamknięciem, luty trochę wybrudzone kalafonią, ale to chyba nie problem ;)

3.jpg

 

Jeśli ktoś chce, to mogę dodać również zdjęcia z wymiany części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mod drugich słuchawek zrobiony został już jakiś czas temu. Są to Philipsy SBC HP195, znalezione na dnie szafy z kabelkiem w fatalnym stanie oraz padami w jeszcze gorszym. Jak widać zrobiłam obustronny kabel (również Vitalco) oraz skarpetkowy mod. Przynajmniej teraz nadają się do ponownego użytkowania. :)

attachicon.gifa001.JPGattachicon.gifa002.JPGattachicon.gifa003.JPG

 

Pierwsza myśl - to nie są męskie skarpetki ;) rzut oka na profil i wszystko jasne. Niezła robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak grają?

Dziwnie.

Scena na szerokość, ale mało głębii.

Dobra szczegółowość, separacja dość dobra.

Ogólnie jasne, trochę za jasne.

Grają blisko.

Duży driver robi swoje, wyrównane pasmo.

Najlepsze są chyba wysokie tony. średnie dość dobre ale płaskie, basu za mało.

Technicznie dobre, ale jeszcze modami będę poprawiał. Możliwe, że dowiercę jeszczę jeden bass reflex- póki co jest jeden.

Jest jeszcze kwestia dobrania padów.

Ogólnie takie trochę "niepełnosprawne". Pewne aspekty bardzo dobre, a inne gorsze.

Uprzedzam że ww wymieniony opis jest subiektywny, ja dźwięku nie potrafię opisywać?

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl - to nie są męskie skarpetki ;) rzut oka na profil i wszystko jasne. Niezła robota!

Dzięki. Po skarpetkach poznasz czyja to sprawka. :D;)

 

 

Ładnie to wyszło, te pałąki z plattanów albo silvercrestów są tanie i bardzo fajne, jedyna wada że muszle się obracają tylko w poziomej osi, w pionowej już nie, jak ktoś ma krzywą głowę to pady moga odstawać :)

Pałąk jest faktycznie bardzo fajny ale się trochę rozpruwa, więc czeka go zapewne jakaś modyfikacja. :) Muszle są trochę duże do tego pałąka i może minimalnie odstają, jednak da radę dopasować do głowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki HD202 z nowym budżetowym kablem (i pierwsza plecionka w życiu, robiona na czuja):

WP_20150206_23_05_25_Pro.jpg

 

Jak widać (mniej więcej) przy jacku jest spory kawał koszulki termokurczliwej. Właściwie, to są dwie - zabezpieczająca kabel przy jacku i jedna do ściągnięcia po skończonej robocie. Ale na razie nie ściągam, bo syfiasty jack ze sklepu z elektroniką po prostu się rozpadł i trzeba go wymienić.

Dobrze, że tylko przez chwilę słuchałem na nim muzyki, a później wpiąłem w przejściówkę od HD330, bo jakiś dziwny mi się wydał. Włożyłem, wyciągnąłem i jego kawałki odpowiedzialne za kanały zostały już w środku...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności