Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

To jest szlifierka kątowa, a ja na takiej gsm200.jpg

szlifuję plastik którym zalałem styki na sam koniec. Co by było ładne okrągłe, na kształt okrągłej wtyczki. I na sam koniec dopiero na to daje termokurczkę dla lepszego efektu końcowego.

 

A odpowiadając na pytanie jak, to wkładam rękawiczki włączam szlifierkę. Następnie wkładam wtyczkę w jakieś stare gniazdo wbite w miedzianą rurkę. I delikatnie trzymając jedną ręką za kabel, a drogą za miedzianą rurkę w którą mam to gniazdo wbite obracam tak aby wygładzić i zaokrąglić ładnie ten plastik. Robota dość delikatna, niczym zabawa z dziewicą. Ale jeszcze nie udało mi się z tak zarobionego darmowego wtyku wyrwać przewodów. Prędzej kabelek przecierał się zaraz za folią termokurczliwą ;) A jak się dobrze postarałem to wtyczkę miałem niewiele większą od tych małych z fabrycznych słuchawków dokanałowych ;)

 

Nie mam aparatu, a mój HTC HD2 robi takie zdjęcia że nawet toster robi lepsze. Więc na razie musi wam opis wystarczyć. Kiedyś może wrzucę jak wyglądają moje słuchawki po wymianie kabli albo jakieś inne moje cuda i dziwy (może nie wyglądają najlepiej, bo talentu plastycznego itp to ja nie mam. ale ich działanie jest dla mnie satysfakcjonujące). Na razie nie mam czym :(

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

Czytanie tego tematu i pokazane rzeczy robisz na własna odpowiedzialność.
Przedstawione tu pracę i narzędzia mogą cię porazić prądem, obciąć palca albo i całą rękę, wkręcić koszule przez co można zostać inwalidą a ostatecznie pozbawić nawet życia.

Koniecznie jest stosowanie ochronników osobistych dla oczu uszu, ubrania roboczego, w tym rękawic i kasku.
Nie stosowanie się to zasad BHP jest niebezpieczne dla Ciebie i innych.

Nie mogłem się oprzeć jak zobaczyłem narzędzia warsztatowe :D choć to całkiem serio. Wiem stara maruda jestem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

Czytanie tego tematu i pokazane rzeczy robisz na własna odpowiedzialność.

Przedstawione tu pracę i narzędzia mogą cię porazić prądem, obciąć palca albo i całą rękę, wkręcić koszule przez co można zostać inwalidą a ostatecznie pozbawić nawet życia.

 

Koniecznie jest stosowanie ochronników osobistych dla oczu uszu, ubrania roboczego, w tym rękawic i kasku.

Nie stosowanie się to zasad BHP jest niebezpieczne dla Ciebie i innych.

Nie mogłem się oprzeć jak zobaczyłem narzędzia warsztatowe :D choć to całkiem serio. Wiem stara maruda jestem.

W sumie to masz sporo racji, ale zawsze trzeba robić wszystko z głową. I nawet wszystkie środki ochronne, nie zapewnią nam takiego bezpieczeństwa jak zdrowy rozsądek.

 

Bo krzywdę można sobie zrobić nawet jedząc w pośpiechu bądź wygłupiając się przy jedzeniu. Brzmi to absurdalnie, ale skutki zakrztuszenia mogą być bardziej tragiczne niż złapanie palca na szlifierce.

 

 

Odbiegając od tematu BHP:

Ma ktoś pomysł czy da się na własną rękę zrobić z czegoś górne zawieszenie do głośnika niskotonowego?

Potrzebuje kolumn, a mam kilka wymagających regeneracji lub wymiany głośników. I po sesji będzie czas na eksperymenty, więc chętnie poznam wasze pomysły.

 

I tak wiem że prościej jest je kupić na allegro, ale nie da to tyle zabawy co zrobienie samemu. Allegro w tym przypadku daję jako ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zabawy weź kawałek blachy i zrób z niego sprężyste górne zawieszenie głośnika jak otrzymasz coś podobnego dostaniesz od nas na forum brawa :D ale sarkastyczny mam dziś humor ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradosy SR60 kolegi, skrócenie przewodu, nowy splitter.

 

Bardzo jestem rozczarowany jakością gumy pomiędzy oryginalnym splitterem a przetwornikami. Po zdjęciu sztywny jak nie przymierzając słomka do picia. Nic dziwnego, że kabel się złamał tuż za splitterem :(

 

Zrobiłem nowy splitterek i założyłem oplot od niego w górę. Kolor ma na celu rozweselenie tych wizualnie nudnych słuchawek ;). Przewiduję, że nowe rozwiązanie przetrwa znacznie dłużej niż fabryczne :)

 

251e49fe24b95755a4b4c93fcc515348.jpg

 

2f2993d866fbc23e2713a9432847d2e1.jpg

 

52dd517e154aba0b6758b9c7f1f58c93.jpg

Edytowane przez chilli
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten niebieski nadaję jakiegoś charaktery tej ponurej pogrzebowej czerni :)

 

Mi się nudziło i dodałem do jacka sprężynkę i myślę że lepiej to wygląda.

 

DSC05562.png

Edytowane przez Hakuri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradosy SR60 kolegi, skrócenie przewodu, nowy splitter.

 

Bardzo jestem rozczarowany jakością gumy pomiędzy oryginalnym splitterem a przetwornikami. Po zdjęciu sztywny jak nie przymierzając słomka do picia. Nic dziwnego, że kabel się złamał tuż za splitterem :(

 

Zrobiłem nowy splitterek i założyłem oplot od niego w górę. Kolor ma na celu rozweselenie tych wizualnie nudnych słuchawek ;). Przewiduję, że nowe rozwiązanie przetrwa znacznie dłużej niż fabryczne :)

 

251e49fe24b95755a4b4c93fcc515348.jpg

 

2f2993d866fbc23e2713a9432847d2e1.jpg

 

52dd517e154aba0b6758b9c7f1f58c93.jpg

 

 

Czasem przychodzą takie chwile, że znów chciałbym mieć SR60-tki :)

Edytowane przez maciej3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gradosy SR60 kolegi, skrócenie przewodu, nowy splitter.

 

Bardzo jestem rozczarowany jakością gumy pomiędzy oryginalnym splitterem a przetwornikami. Po zdjęciu sztywny jak nie przymierzając słomka do picia. Nic dziwnego, że kabel się złamał tuż za splitterem :(

 

Zrobiłem nowy splitterek i założyłem oplot od niego w górę. Kolor ma na celu rozweselenie tych wizualnie nudnych słuchawek ;). Przewiduję, że nowe rozwiązanie przetrwa znacznie dłużej niż fabryczne :)

 

251e49fe24b95755a4b4c93fcc515348.jpg

 

2f2993d866fbc23e2713a9432847d2e1.jpg

 

52dd517e154aba0b6758b9c7f1f58c93.jpg

 

 

Czasem przychodzą takie chwile, że znów chciałbym mieć SR60-tki :)

 

 

Ja kupiłem drugi raz, ale to juz nie to samo. Magia znikła. Sa dużo lepsze słuchawki i z bardziej magiczna średnicą, np. moje Lambdy :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wiersz DIY :(

 

nienawidzę się za to, że jestem takim idiotą elektronicznym

czasem zastanawiam się półtorej godziny czy dobrze wlutowałem najgłupszy kondensator elektrolityczny

kiedyś bardzo chciałem zostać wielkim elektronikiem

lenistwo niestety sprawiło, że zostałem technikiem... mechanikiem...

 

Happy_Cry___Smiley_by_Mirz123.gif

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie miałem pretekst żeby zrobić porządek z pro80. Jak to zawsze bywa w czasie sesji, zamiast się uczyć sprzątam, robię porządek w komputerze, ogólnie wszystko byle nie nauka. Tak więc postanowiłem, że zamiast kompletnie nieprzydatnego sprzątania zrobię porządek ze słuchawkami. Jakiś czas temu kupiłem kabelek i tak sobie leżał i leżał z braku czasu i chęci. Ale do rzeczy. Kabelek to OCC 7N z audeosa, wtyczki też z audeosa ( te za 10zł, podejrzewam jeden kraj, z którego mogą pochodzić :ph34r: ). Gniazdo mini jack założyłem już jakiś czas temu i zrobiłem wtedy kabel klotz my206 ale to nie było to ( góra strasznie cięła po uszach i ogólnie słuchawki traciły na szczegółach). Podejrzewałem, że w Pro80 drzemie potencjał i nie myliłem się. Oryginalny kabel jest podły, żyłki bardzo cienkie i jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Recabling został wykonany zarówno zewnątrz jak i pomiędzy muszlami ( wewnątrz). Pierwsze co usłyszałem po podłączeniu do odtwarzacza to brak sybilizacji, na której najbardziej mi zależało. Górne pasmo w dalszym ciągu jest bardzo wyraźne ale nie ma mowy o niekontrolowanej górze :). Słuchawki zyskały na szczegółowości i mam wrażenie, że poprawiła się scena ( jest trochę szerzej ale nadal brakuje powietrza jak w otwartych konstrukcjach). Bas dostał nasycenia i zróżnicowania ale nie jest on tak mocny jak choćby ten z hp100 ale jest go w odpowiedniej ilości i czasem można poczuć wibrację. Długo zastanawiałem się nad oplotem, bo nigdy nie zaplatałem kabla i obawiałem się, że coś nie wyjdzie. Ostatecznie postanowiłem zrobić luźnego warkocza i jak na pierwszy raz jest nie najgorzej. Wtyki mini jack wyglądają bardzo ładnie ale brakuje im uchwytu na kabel tak jak ma to Neutrik. Tutaj trzeba było zastosować termokurczkę żeby wszystko trzymało się kupy ;). Czuję, że słuchawki ze mną zostaną i wątpię w to, że szybko się ich pozbędę :wub: .

 

To może kilka zdjęć na zachętę ;)

 

IMG_0288.JPGIMG_0292.JPGIMG_0293.JPGIMG_0295.JPGIMG_20150126_134500.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec mojej kariery z tymi Taksami, gdy już wymodziłem i pozmieniałem w Pro80 wszystko, jak chciałem tj. czerwone pady skórkowe, mod Fatso itd itp. stwierdziłem jednoznacznie, że wszelkie pady HM5 źle wpływają na ich dźwięk. Same w sobie źle nie grają, ale coś mi przeszkadzało w tej średnicy przy założeniu padów. Postanowiłem się z nimi rozstać :P Choć nie ukrywam, że jak dolar zejdzie do normalnego poziomu to może znów do nich wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek porównam ze stockami, bo albo mi się wydaje albo średnica została wypchnięta do przodu... Już nie pamiętam :)

A co do padów. Dla mnie podstawą jest wygoda i na oryginalnych padach nie mogłem się skupić na muzyce tylko cały czas myślałem o tym, żeby jeszcze wytrzymać chwilę... Standardowe hm5 nie wnoszą moim zdaniem drastycznych zmian w dźwięku, jest on co prawda inny ale nie uważam żeby te pady psuły dźwięk.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to nie w statusach ALTONa po raz pierwszy widziałem stwierdzenie, że pady HM5 to nie to w połączeniu z Pro80. Byłem zdziwiony, bo moje pierwsze Pro80 wydawały się ok z padami. Jak widać trochę czasu i pieniędzy kosztowało mnie zrozumienie tego faktu :) Chociaż i tak brzmienie może się podobać.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec mojej kariery z tymi Taksami, gdy już wymodziłem i pozmieniałem w Pro80 wszystko, jak chciałem tj. czerwone pady skórkowe, mod Fatso itd itp. stwierdziłem jednoznacznie, że wszelkie pady HM5 źle wpływają na ich dźwięk. Same w sobie źle nie grają, ale coś mi przeszkadzało w tej średnicy przy założeniu padów. Postanowiłem się z nimi rozstać :P Choć nie ukrywam, że jak dolar zejdzie do normalnego poziomu to może znów do nich wrócę :)

Do 3x sztuka FeX :)

 

 

ps. zeby nie robic offa - dzis jako wątkowy "bohater" umarłem niespełna miesięcznego SMSLa M2 ( nawet nie wiem jak i kiedy dokladnie :> ) ale w efekcie tylko swieci LED, win mam problem z instalacja drajwera i to by bylo na tyle :)

buuu....

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności