Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

 

Bedziesz musial na niego uwazac, jezeli chodzi o czesc wchodzaca do palaka aby nie poszla, bo dosc delikatnie wyglada

 

E tam, ja se ne boim, i wiadomo kto będzie naprawiać w razie czego :)

 

Może i delikatnie wygląda, ale to solidny kabelek, żadne wypruwane żyły z kanarków itp się nie umywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chickenek

 

2 zyly na masę - czy to sie w jakikolwiek sposob przeklada na dzwiek? bo niezbyt rozumiem sens takiego zabiegu. chyba ze byl robiony w mysl naczelnej zasady polskich kulturystow-amatorow, to wtedy co innego :-P

 

 

on zrobil przewod jack 6,3 - jack 3,5 - gdzie tam jest potrzebny splitter?

 

W moim przypadku nie chodziło o jakieś specjalne właściwości tej 4 żyły, ot po prostu tak mi było wygodniej i szybciej zrobić :). Ale już nie raz pojawiały się tu kabelki 4 i 8 żył, wiec może ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tym temacie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem dzisiaj na szybko taki kabelek między FiiO D03K a mój wzmacniacz DIY.. Wszystko z "odzysku" :) Kawałki oplotu termicznego pokazują ten sam przewód.. miał być czerwony ale nie kurczył się wystarczająco mocno.

k1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chickenek

 

2 zyly na masę - czy to sie w jakikolwiek sposob przeklada na dzwiek? bo niezbyt rozumiem sens takiego zabiegu. chyba ze byl robiony w mysl naczelnej zasady polskich kulturystow-amatorow, to wtedy co innego :-P

 

Ma - zmniejsza przesłuchy między kanałami:

 

 

Most headphones will need to be rewired for balanced use, as the typical arrangement for

high-quality headphones is to have a 3-wire cable running from a ¼-inch jack plug to one ear-piece, with a 2-wire cable running from there to the other ear-piece. This means that part of

the ground connection is common to the left and right signals, and since it has some resistance

it will cause interchannel crosstalk. Paradoxically, cheap headphones with a figure-of-eight

cable that splits off to each ear-piece may be better in this respect because there are separate

grounds to each ear-piece, and these only meet up at the jack plug, so there is the minimum

amount of common ground resistance.

 

Źródło: "Small Signal Audio Design Second Edition",Douglas Self, rozdział 20.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko napisałem jak to wygląda z punktu teoretycznego, czy ma to realny wpływ na dźwięk to już każdy musi sam sprawdzić. Ja w swoich DT-150 mam wspólną masę w kablu i nie płaczę z tego powodu :) ale skoro można zrobić to lepiej to czemu nie?

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki macie ból tyłków, że gość wykonał poprawne połączenie kosztem zapewne tak ogromnych pieniędzy, jak ogromną ma rezystancję te kilka cm?

Nie. Tylko zbieramy podstawę teoretyczną takiego rozwiązania. Ja z powodzeniem stosuję takie rozwiązanie, ale nie wiem dlaczego :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności