Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś zmiany w dźwięku? :) Tak mocno odstające konektory nie przeszkadzają przy słuchaniu na leżąco?

 

W porównaniu do ameliniowego chińskiego kabelka - na pewno:)

Robiłem przesiadkę z kabla SWS Audio - chce go zaadaptować do SHP9500, więc wylutowałem stąd:P

Po przesiadce z SWS-owego aż tak dużych różnic nie odczuwam, może trochę scena na rozpiętości ucierpiała. Jeżeli chodzi o taktstary, to nie używam ich na leżąco, więc żaden problem:P Najczęściej jak nie wiem, po które słcuhawki sięgnąć, to sobie chinolki biorę i po problemie. Z racji, na ich cenę postanowiłem sobie z nich zrobić poligon doświadczalny - nie mam większego doświadczenia w lutowaniu i DIY.

 

Śledzę wątek o TS-671 i widziałem ostatnie wymiany zdań odnośnie wymiany kabla w nich przez Ciebie tybysh ;) klotz to dość budżetowy kabelek, na pewno sporo w stosunku do stocka wniósł - może spróbuj:)?

Edytowane przez czesiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak untilited zauważył co by się nic nie obdzierało i lepiej wyglądało pobawiłem się trochę z moim prowizorycznym stojaczkiem doklejając kilka kawałków skóry.

Teraz tak się prezentuje :)

DSC05775.JPG DSC05776.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenistwo niestety sprawiło, że zostałem technikiem... mechanikiem...

 

Happy_Cry___Smiley_by_Mirz123.gif

ale techników mechaników to Ty szanuj. Mechanika to dużo bardziej zróżnicowany dział inżynierii niż elektronik moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lenistwo niestety sprawiło, że zostałem technikiem... mechanikiem...

 

Happy_Cry___Smiley_by_Mirz123.gif

ale techników mechaników to Ty szanuj. Mechanika to dużo bardziej zróżnicowany dział inżynierii niż elektronik moim zdaniem.

 

 

Miałeś zły dzień czy szukasz okazji do rozpętania bezsensownej g*wnoburzy używając do tego skrawka wyrwanego z kontekstu mojego satyrycznego, rymowanego dzieła? ;):D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki stojaczek sobie zrobiłem ;

WP_20150312_0101.jpg WP_20150312_0051.jpg

 

EDIT: A tutaj Efekt końcowy, po wyschnięciu lakieru i dodaniu wieszaków na kabelki:

WP_20150315_0031.jpg

 

Edytowane przez brewamator
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała modyfikacja moich MA900 :) ktoś na head-fi polecał je z padami Beyerdynamic, na szczęście miałem stare pady od DT990...

 

Wygoda na duży plus, brak większych zmian w dźwięku. Troszkę bardziej grzeją głowę, ale nie jakoś strasznie. No i wyglądają inaczej, już nie tak gustownie moim zdaniem, teraz przypominają Beyery :D

Pozostało tylko wykombinować jak wymienić headband, bo czasami trochę drapie, i MA900 staną się chyba najwygodniejszymi słuchawkami z jakimi miałem do czynienia :)

900x900px-LL-ba9e8db9_redblue3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianki 8mm na średnicy, a grubość muszli to jakieś 12mm. Drewno to zebrano, czeka na mnie już parę rodzajów papieru i kilka godzin szlifowania :woot: Z Twoich ust taka pochwała to zaszczyt :) Jaki wosk polecasz? Myślałem trochę nad politurą bo daje bardzo ciekawe efekty i lepiej zabezpiecza drewno, ale sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politura daje bardzo ładne wykończenia, ale to trudne wykończenie, no i na początek będziesz potrzebował sproszkowany pumeks, szelak, spirytus, i wielkie pokłady cierpliwości :D w końcu to kilkadziesiąt warstw.

szlifowanie łatwo i ładnie idzie, jak zamontujesz sobie obrotowo muszle na wiertarce, z reszta coś mi się wydaje, że tak zrobiłeś. im wyższe obroty tym wyższy połysk przy tej samej grubości papieru ściernego. jak masz wyraźne pory w tym drewnie to dobrze sprawdza się też wypełniacz słojów.

Jeżeli podoba ci się wykończenie na wysoki połysk, to sprawdź sobie CA finish, są tutoriale w necie.

wosku Ci konkretnego nie polece, carnauba jest najtwardszy, ale się go nie da ponoć dobrze wypolerować, zwykle używa się mieszanek, nakłada warstwe, suszy, poleruje szmatką i tak w kółko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tor usrebrzony :)

 

DSrapXc.jpg

 

dzmOFED.jpg

 

rxh9D9m.jpg

 

Przewód słuchawkowy dostanie jeszcze inną wtyczkę przy słuchawkach. Wchodzi na styk i będzie niszczył skórę z pada :( No i oplot by się przydał. Microcord się nie nada, nie da się do środka przewodu włożyć.

 

No i ICek na 6 żyłach srebrzonki. Zapleciony tak, jak się plecie chałkę :)

 

KYfWwgu.jpg

 

Jakby komuś się taki marzył, to zapraszam na PW, zostało mi trochę kabla.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności