Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

4 najlepsze pary mam na biurku, HD2000 ma żona na narożniku odłożone :) reszta pochowana w szufladach i półkach. Wypisałem wszystkie oprócz Kanen KM-95, bo te trafiły do kosza, tak po prostu :)

 

To i tak jest nic w porówananiu z 1313, albo innymi użytkownikami. Ja nie mam czasu na słuchanie większej ilości par, gdybym miał to mogłoby być ciekawie :) Słucham dopiero po 22:00, także dziś przysiadłem do 3:30, a o 6:15 pobudka :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kwalifikuję się na "bohatera" ale zawsze coś. Od pewnego czasu chodziło za mną sprawdzenie swojego DACa na zasilaniu bateryjnym, dzisiejszy temat o starych układach przeważył szalę.

Nie miałem w domu żadnej baterii 9V, natomiast mam nieużywany akumulator 12V (ponad 12.6V). Mój DAC przyjmuje od 7-9V zewnętrznego zasilania. Chwilę pomyślałem, otworzyłem szafę i zrobiłem stabilizowany zasilacz z 12V DC do 9V DC na TL431;P Użyłem płytki po wytrawionej pcb, dziury robiłem pękniętym wiertłem na pałę a wymagane wartości rezystorów uzyskałem odpowiednim łączeniem rezystorów. Po prostu chciałem dziś przetestować DACa na baterii.

 

Niestety, okazało się że DAC ma wejście zasilania na małą wtyczkę, której nie mam. Tak czy siak - przetestowałem TL431 na wiertarcę Vellmana. Wiertareczka standardowo chodzi na 12V 400mA, ten mój mały układzik daje 9V i 80mA. Trochę się dziwiłem jak odpalił, napędza wiertarkę bez zająknięcia. Napięcie bez obciążenia - jakieś 9.04V, po włączeniu wiertarki i odczekaniu kilku sekund woltomierz pokazuje 8.97V, nie ma lipy;)

 

Jutro będę musiał się przejść do elektronicznego po odpowiednią wtyczkę ale 20min zabawy było, i tak miałem eksperymentować z TL431, szczególnie z dodatkowym tranzystorem na wyjściu.

WP_20150209_22_41_55_Pro.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uploadfromtaptalk1423520821593.jpg

 

Z dumą prezentuje swój pierwszy kabel w oplocie. Ze spraw technicznych : linka o średnicy 3mm, kabel od sennheiser mx470. Oplot trochę się zmechacil przez przeciąganie kabla, ale uczę się na błędach i jutro kupie więcej linki (mam pod bokiem w sklepie 30gr/m :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up czyli wyzdrowiałeś a wtyk był używalny no to gratki :)

Nie wyzdrowiałem jeszcze całkiem, nadal oczy robią mi psikusy w postaci losowo odłączanej wizji, ale kabelki zrobiłem, działają, a dziur po lutownicy aż tak wiele nowych na paluchach nie ma, więc chyba się udało.

 

Dzięki retter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności