Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Niedziela można odpocząć i wkońcu coś wrzucić :D Recabling CAL!:

_DSC0338.JPG

 

Kabelek OCC 7N dla kolegi @Niewiernus:

20150120_161344.jpg

20150120_161218.jpg

 

I na koniec pierwsze kroki nowego sprzęciku "Reference Alpha", który trafi na stałe do oferty. Obecnie pierwsza sztuka jest po wstępnych testach, 2 kolejne w budowie, a jedna niedawno zamówiona, także można się podczepić jeśli ktoś szuka toru i przy okazji chciałby zaoszczędzić trochę względem standardowej ceny :)

 

https://plus.google.com/photos/110312855062466133282/albums/6116101476344546849

Edytowane przez Chickenek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, WaveIO pozostanie już do końca, klona zastąpi (po dłuższym czasie, bo jest multum innych spraw otwartych) wzmacniacz mojego projektu. Płytka w środku to DAC z układem CS4398, ta część również pozostanie już finalnie wewnątrz sprzętu :) Także jest to w pełni funkcjonalne combo zawierające konwerter asynchroniczny, DAC oraz wzmacniacz. Oczywiście, może też pełnić funkcję przedwzmacniacza, ale akurat na tą opcję zdecydowała się tylko jedna osoba :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele DT2, które wcześniej obrabiałem były bez zarzutów, ta na zdjęciu to bodajże DT5 i niestety toroidy dostały niemiłe słówko, bo otwory na nózki i gniazdka zasilające były większe od tych standardowych, więc śruby z zestawu do skrzynki z narzędziami i wycieczka do sklepu po nowe pasujące. Poza tym był jeszcze jeden problem, ale tak czy siak obudowy spisują się super. Są sztywne, dobrze wykonane i sensowne cenowo. Oczywiście odbija się to negatywnie na osobie, która to obrabia, bo ciężko się przez tą blachę przewiercić (nie wspomnę o robieniu otworów na USB) :>

 

 

P.S.

Odradzam tylko jednego - brać model DT2 z frontem z alu. Teraz sam mam problem gdzie to zanieść do obróbki, bo w domowych warunkach delikatnie mówiąc jest... ciężko.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie dylemat czy brać DT5 od toroidy.pl czy B18 z Chin do mojego nowego wzmaka. Model DT2 już był by zdecydowanie za duży. Przykręcony do starej szuflady średnio się prezentuje i jest słabo zabezpieczony :P Zdecydowałem się na B18 bo właśnie też mam średnio dostęp do odpowiednich narzędzi a sporo by było zabawy z wierceniem np. otworu pod potka.

Przez jakiś czas te obudowy z Chin był dostępne do kupienia w kraju jednak jak się pytałem to termin kolejnej dostawy za trzy miesiące i czekam teraz na DHLa z Chin. Z wykonaniem otworów pomoże mi nasz forumowy ekspert ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale chyba inaczej się nie da zrobić DAC'a z WaveIO, jak tylko z wejściem USB :> Chyba, że chodzi o DAC posiadający własne wejście USB i złączony z WaveIO, ale wtedy traci to sens, bo taki DAC musi mieć swój własny odbiornik USB. Moja płytka ma odbiornik USB, ale jest on odłączony, żeby rolę konwersji z USB do coaxa/I2S przejmował WaveIO, bo na tym polu to on króluje :>

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki sam, jak na zdjęciu 1 i 3 :) Metalowa rurka opatulona karbonem i termokurczem. Rurka jest zaciśnięta, więc nie potrzeba żadnego kleju czy śrubek, żeby się dobrze trzymała. No i jest maleńka, co dla mnie akurat jest zaletą.

Pierwsza klasa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedłem dołożyć mułu do pieca a zrobiłem taki sobie stojak na słuchawki, 3 kawałki drewna 2 wkręty, kilka kropli farby i działa :)

Może nie jakiś artystyczny ale spełnia swoje zadanie.

 

DSC05747.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - wydaje mi sie, ze pady sie zetra od takiego stojaka.

 

A ja się pochwalę, że poznałem nowego kolegę ! - http://i.imgur.com/JyTnYKM.jpg (sorry za jakosc, tradycyjnie)

 

widzę, że pistolety DIY też składasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@untilited To było tak robione pod wpływem chwili :) drewno tam jest dość gładkie + farba ale i tak jeszcze planuję tam gdzie pady i na górze dać jakiś materiał.

 

fajny manekin xD

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się popełnić coś takiego.

Kabel do akg jest marki Schulz, podobno miedź OFC, a IC jest na kablu tej samej marki tylko jest to OFC srebrzone.

PS Nie mogę obrócić tego obrazka :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności