Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek ZMF


MFRD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 

ZMF Atrium... niewątpliwie kuszą swoim wyglądem oraz dźwiękiem 🎶👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po odsłuchu ZMF Verite Closed kiedyś u @konrad_a, nie spodziewałem się raczej niczego dobrego ze stajni Zacha. Słuchawki jak słuchawki - mocno takie-se; niczym nie porwały mnie.

...a tu nagle takie kwiotki:

E37ED85E-6D91-4CB6-8384-CA48C35E4647.jpeg

Eikony słuchane narazie tylko na skórach i tylko dwie godziny; ale już teraz można z całą pewnością powiedzieć, że:

- troszkę przypominają sygnaturą i tembrem wyższej średnicy oraz góry cd3000, lecz są po prostu lepsze i nie męczą;

- są też lepsze niż d7000 i mają czystszą górę

- są kolorowe w ciul - żywo kolorowe, magiczne, jakniezamknięte, przestrzenne, rozdzielcze, z bardzo dobrą separacją;

- mają fajny basik;

- odznaczają się bardzo dobrą dynamiką;

- to najciekawsze i jednocześnie wysokiej klasy słuchawki z jakimi miałem do czynienia od roku lub dawniej;

- są w miarę ładne i wyglądają na wytrzymałe; jednak jakość obróbki drewna to przedszkole, a ten miękki lakier to chyba guma arabska😂.

 

Myślałem, że se kiedyś kupię radosne, dźwięczne sigi sv023. Teraz już wiem, że ni-hu-ja.

Edytowane przez audionanik
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest słuchane! :D

 

CD3000 ani D7000 nie znam, w każdym razie mi przypominają nieco Audeze LCD2 wygładzeniem dźwięku i naturalnym tembrem czy jak to się tam po audiofilsku pisze. Mają jednak bardziej oddalony pierwszy plan i są barwniejsze, takie niby pokombinowane ale niesamowicie wręcz wymuskane brzmieniowo. Bierzesz Bajery T1v1 i masz referencję ale sopran do kitu, Ultrasone to świetny bas ale w oddali średnica (co ja w sumie lubię ale audiofilowi będzie krzywiło buzię), Robiny są fpytę ale jednak trochę czuć że nie mają takiego rozmachu i słuchane bezpośrednio po ZMF nieco basem zachodzą. 

 

Wygoda lepsza niż w Odezi choć pady wydają się nieco gorsze albo po prostu nie robią takiego wrażenia. Podobnież same muszle -> podejrzewam że te Michauczokowe DT-R10 są lepsze pod tym względem co to teraz w komisie wiszą. Pałąk za to konkretny te Eikony mają i bardzo wygodny (wstydź się Audeze strapie!) ale regulacja wysokości to ponad mój rozum i chyba z 10-15 minut nie mogłem tego rozgryźć żeby sobie przetestować najlepsze ustawienia. Trzyma ustawienie jak buldog francuski zabawkę do ciągania i nie idzie ruszyć, no ale wypowiedziałem kilka zaklęć na k i jakoś poszło (a i tak się okazało że na mój łeb najlepsze to fabryczne ustawienie co Zach daje). 

 

Ciekawostka: słuchawki zdecydowanie na duże głowy :D

33 minuty temu, audionanik napisał:

nie męczą;

 

O to to! :D

 

IMG_20220908_150739.jpg

Edytowane przez Undertaker
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMF Eikon też są zamknięte? Zmyliły mnie te otworki w muszlach - wentylacja czy jak? ;) Pomyślałem, że półotwarte, ale na stronie Audeos wyraźnie napisane, że zamknięte. Czyli twierdzicie, że nie ma co rzucać się na Verite Closed, bo dwa razy tańsze Eikon fajniej grają?

 

13 godzin temu, Undertaker napisał:

Robiny są fpytę ale jednak trochę czuć że nie mają takiego rozmachu i słuchane bezpośrednio po ZMF nieco basem zachodzą.

No, trochę nie ta półka, Robiny 10 razy tańsze - niewiele droższe od mojego Wartburga... to jest AKG K271 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audionanik napisał:

Eikony słuchane narazie tylko na skórach i tylko dwie godziny; ale już teraz można z całą pewnością powiedzieć, że:

- troszkę przypominają sygnaturą i tembrem wyższej średnicy oraz góry cd3000, lecz są po prostu lepsze i nie męczą;

Czyżby prawie Sony MDR-R10?

16 godzin temu, audionanik napisał:

- są też lepsze niż d7000 i mają czystszą górę

Bo D7000 mają ją brudną. Czy tam - szorstką.

16 godzin temu, audionanik napisał:

- są kolorowe w ciul - żywo kolorowe, magiczne, jakniezamknięte, przestrzenne, rozdzielcze, z bardzo dobrą separacją;

- mają fajny basik;

- odznaczają się bardzo dobrą dynamiką;

Czyli mamy tu aż dwa wynalazki Sony w jednej budzie - R10 i MEGA BASS, który w discmanach i droższych walkmanach był bardzo udany. 

16 godzin temu, audionanik napisał:

- są w miarę ładne i wyglądają na wytrzymałe; jednak jakość obróbki drewna to przedszkole, a ten miękki lakier to chyba guma arabska😂.

Czyli inżynieria Sony, ale technologia Audeze. No masz. :( 

16 godzin temu, audionanik napisał:

Myślałem, że se kiedyś kupię radosne, dźwięczne sigi sv023. Teraz już wiem, że ni-hu-ja.

gangster-mafia-man-suit-tie-600w-9093497

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

Czyżby prawie Sony MDR-R10?

Wiemy, że jako jeden z nielicznych je słyszałeś; wszyscy cieszymy się Twoim szczęściem.

1 godzinę temu, majkel napisał:

D7000 mają ją brudną. Czy tam - szorstką.

Takie rzeczy to można se opowiadać prywatnie i to nie z każdym. Na forum zaś obowiązują pewne zasady.

 

1 godzinę temu, majkel napisał:

Bo

Nie sądzę, żeby akurat z tego powodu powstała dużo lepsza góra Eikonów. Wolę ją również od tej z cd3000.

 

1 godzinę temu, majkel napisał:

Czyli mamy tu aż dwa wynalazki Sony w jednej budzie - R10 i MEGA BASS

Trudno powiedzieć - obydwu nie używałem.

 

1 godzinę temu, majkel napisał:

MEGA BASS, który w discmanach i droższych walkmanach był bardzo udany. 

Jeżeli z tego tytułu zanotowali wyższą sprzedaż nawet od sprzedaży EarStream, to rzeczywiście musiał być udany. Niemniej jednak nie mam porównania. Co do basu w samych Eikonach to jest dobrej jakości i we właściwej ilości - nie nazwałbym go podbitym, a zrównoważonym raczej.

 

 

51 minut temu, Roo_Volt napisał:

To macie spora chatę ;)

Jeszcze nigdy nie udało się nam zderzyć w przejściu.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Wiemy, że jako jeden z nielicznych je słyszałeś; wszyscy cieszymy się Twoim szczęściem.

No właśnie do czasu powyższej wypowiedzi mało kto wiedział. Tylko stara gwardia blisko stowarzyszonych, czy jak to tam nazwać. 

10 minut temu, audionanik napisał:

Nie sądzę, żeby akurat z tego powodu powstała dużo lepsza góra Eikonów. Wolę ją również od tej z cd3000.

Jak wiesz, dla mnie również istnieją słuchawki, które wolę od CD3000, i nie chodzi wyłącznie o R10. :) Ja nawet stawiania ich wyżej lub na równi z Z1R nie rozumiem i tuszę głęboką nadzieję, że w postaci Eikonów usłyszę coś co najmniej równie imponującego. Tu akurat Ty wiesz więcej. 

13 minut temu, audionanik napisał:

Jeżeli z tego tytułu zanotowali wyższą sprzedaż nawet od sprzedaży EarStream, to rzeczywiście musiał być udany. Niemniej jednak nie mam porównania. Co do basu w samych Eikonach to jest dobrej jakości i we właściwej ilości - nie nazwałbym go podbitym, a zrównoważonym raczej.

O to to. Inaczej byś wiedział, że ja te ZMFy tą wypowiedzią pochwaliłem. MEGA BASS w latach 90-tych to było jedyne takie rozwiązanie, które dawało się słuchać i między innymi dzięki niemu i słuchawkom MDR-W11L nauczyłem się, co to jest niski bas i jak się różni od średniego, z czym liczni dyskutanci mają problem, a wielu słuchaczy nabiera się na podbijanie harmonicznych. Albo pisze o zejściu basu tam, gdzie go nie ma. 

 

Godzinę temu, Roo_Volt napisał:

To macie spora chatę ;)

To jest całe miasto podziemne Hypopolis. W Google nie ma, bo GPS nie widzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Tak; jest coś imponującego w tych słuchawkach. Innymi słowy mają w sobie „to coś”.

Les paul i telecaster Page’a brzmią jak gorący krwisty befsztyk, a nie pedalskie wymuskane efekty a’la vegańskie sushi.

Masz je jeszcze, czy trzeba się po nie dokądś fatygować? I tak Cię chciałem zwabić do siebie z innego powodu, więc bez względu na ZMFy czuj się zaproszony. :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności