Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Tomek K7XX w K7 to taka sama tuza jak M220 w ramach serii K2. Po prostu najlepsze z dostępnych modeli.

 

Znajomy ostatnio je zakupił i sparował sobie z S16. Miał bardzo długo Q701. Na początku grały mu trochę "dziwnie" i z kocem, ale jak się rozruszały i otworzyły to sam zadzwonił żeby opowiedzieć o tym jak to piekielnie dobrze razem gra. W sumie zrobił dokładnie to samo, co sam planowałem zrobić swego czasu i bym miał je dziś, gdyby nie jakiś idiota z eBaya, który wystawia słuchawki tylko po to, aby je sprzedać i tak zakulisowo komu innemu.

 

Bardziej one idą w stronę HD650 moim zdaniem - więcej kolorytu i folkloru, więcej emocji. Ale nadal w ramach K7. Bombowa mieszanka niezgorsza niż M220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo powinny być K7XX znów na massdropie, ponad 600 głosów już jest, tyle że z czerwonymi wstawkami. :/

 

 

Tylko czy zabiją M220... Skoro Q701 nie zabiły. A raczej to M220 zabiły Q701 - po prostu je ścięły. Tak jak topór ściął Neda Starka, Pana Winterfell w finale pierwszego sezonu "Gry o Tron":

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... KXX powiadasz?

 

To już mamy rzeczone KXX, jakieś vintage...

 

 

Szefie! Premię końcoworoczną poproszę!

 

;)

 

edit: słucham sobie właśnie OST z "Gry o Tron". Właściwie to powinienem położyć się spać (jutro do pracy na 12-tą). Ale ciągle zadaję sobie jedno, zasadnicze pytanie: "jakim cudem te białe gów**nka potrafią tak grać?" Wiem powtarzam się. Wiem, to w sumie śmieszne. Ale w dalszym ciągu do mnie to nie dociera. W dalszym ciagu nie mogę uwierzyć w to, co słyszę. Te budżetowe AKG są autentycznie genialne :) A już w muzyce filmowej to chyba wszystko zamiatają.

 

:)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słuchawkach jakie osobiście uznaję z AKG pisałem już jakiś czas temu, ale generalnie na tą chwilę:

- K240 Monitor / DF

- M220 + EDT990V

- K7XX

i może coś jeszcze by się znalazło, ale póki co ciiiii ;).

 

I teraz pomyśl że od początku mówiłem o tym że te słuchawki są stworzone na welury. Przynajmniej w sumie poznałeś je bardzo dogłębnie na skórkach, zrozumiałeś te słuchawki, a nie jedynie odsłuchałeś.

Niestety próby zrobienia podobnego numeru na jakimkolwiek innym modelu z obecnej serii nie mają sensu, próbowałem. K240 MKII zwymiotowały kompletnie gdy założyłem im welury od BD. Takiej szpili nie słyszałem nawet w A2000X.


Generalnie na Twoim miejscu Tomku zacząłbym nie od K7XX a od owych starych Monitorów. Tu być może również na takiej samej zasadzie, jak przy M220, będę mógł Ci pomóc.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne AKG Old Monitor poproszę!

 

;)

 

Nie Kubo, dzięki za miłe słowa ale jeszcze nie zrozumiałem tych słuchawek, a przynajmniej nie do końca. Ciągle się ich uczę i może coś bardziej reprezantywnego na ich temat powiem za... dwa, trzy miesiące.

 

Na chwilę obecną (kiedy euforia już opadła) to analiza. Taka czysta analiza, ocena - bez emocji. Bezosobowa. Tylko problem tkwi w tym, że jak już się je założy to wszelkie wytyczne biorą (nomen-omen) w łeb.

 

Bo np. jeszcze miesiąc temu gdyby ktoś mnie zapytał: "na jakich słuchawkach najlepiej posłuchać Lisy Gerrard?" vide:

 

 

to odpowiedziałbym bez wahania - "na K/Q701". Teraz... teraz już nie byłbym tego taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np. jeszcze miesiąc temu gdyby ktoś mnie zapytał: "na jakich słuchawkach najlepiej posłuchać Lisy Gerrard?"

 

to odpowiedziałbym bez wahania - "na K/Q701". Teraz... teraz już nie byłbym tego taki pewny.

 

U mnie odpowiedzi są inne ;). Jako że mówimy o AKG, powiedziałbym - DFy. Nie zatracają filmowego formatu tej muzyki, a dają powiew i przede wszystkim wokal ze świetną gradacją poziomów i konstrukcji muzyki. Stare 600-tki mogą Ci się spodobać na przekór M220 właśnie tym, że one mocno premiują porządne realizacje. Nie jakościowo, bo jednak to wciąż ten wyższy mid-fi, ale konstrukcyjnie. Pokazują dźwięk tak jak przystało na porządne monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie odpowiedzi są inne ;).

 

 

I dobrze, że są inne, bo tak,jak dzisiaj już tutaj było mówione - nie we wszystkim musimy się zgadzać. Każdy z nas ma inne gusta, inaczej postrzega muzykę. Ważne by wymiana opinii odbywała się z szacunkiem dla adwersarza :)

 

A to, że Twoje i moje opinie z reguły bywają zbieżne to tylko... przypadek. Jacek Przypadek :D Podobny do naszego gust ma też Lord Rayden. Ale to już nie przypadek. To dwa przypadki. Jacki Przypadki.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje!!!!!!! :)

 

 

 

  • Szykowałbym się, że wkładki akustyczne są do wymiany.
  • Nausznice z tych "nowych" skórek AKG, widoczne pęknięcia na jednej z nich, a więc już stwardniałe.
  • Kabel nieoryginalny.
  • "Wymienione muszle" - możliwe że chodzi tylko o nausznice. Możliwe też, że nie.
Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem nasze posty z Okazji tutaj, aby móc dopowiedzieć kilka - mam nadzieję - przydatnych rzeczy.

 

Ten wymieniony kabel mnie martwi. Nie wiadomo która to edycja dzięki temu, czy EP czy LP. Do tego sugeruje, że było przy nich grzebane. Nie wiem z jakiego modelu pochodzi, może z K612 PRO, może z innego. Nie wiadomo jak wpłynie na brzmienie (podejrzewam jednak, że minimalnie) i przede wszystkim - umniejsza ich wartości historycznej.

 

Kwestii napędu też się nie obejdzie, tj. akurat X1S dobrze się z nimi zgrywa, ale nie bardzo dobrze i nie tak dobrze, jak z R70X. Tu już jednak S16 bardziej byłby konstrukcją wskazaną moim zdaniem lub cokolwiek, co ma w sobie połączenie dużego gaina + dużej mocy. X1S ma tylko tą "wadę", że ma mały gain - świetne dla R70X, ale już dla DFów takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że "moje" nie jest do końca pewne - zostałem przelicytowany - teraz jest już 380. Prawo sprzedawcy. W związku z powyższym - odpuszczam. Dzięki Ci o Evillu :)

PS. Mam jeszcze klona - mocy tak czy siak nie braknie. Mimo to dzięki za ostudzenie zapału :) co się odwlecze...

PPS. Coś ostatnio mam pecha do rozmyślających się :(

Widzę, że transakcję można traktować za zawartą w momencie otrzymania przesyłki/kasy na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Za 380zł to bym się już rozglądał za okazjami na rynku zagranicznym. Moje kupione były za mniej, a stan jednak lepszy i w pełni przynajmniej oryginalny.

Klon spokojnie da radę.

Z tymi zabytkowymi AKG ostatnio w ogóle jest jakiś dramat. Trafiła się ostatnio chyba tylko jedna faktyczna okazja na K141 Monitor, tyle że to nauszne i nie nadają się na długie sesje.

Nie tutaj to gdzieś indziej. Dla mnie osobiście OLX to taki trochę śmietnik, jeśli miałbym być szczerym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem nasze posty z Okazji tutaj, aby móc dopowiedzieć kilka - mam nadzieję - przydatnych rzeczy.

 

Ten wymieniony kabel mnie martwi. Nie wiadomo która to edycja dzięki temu, czy EP czy LP. Do tego sugeruje, że było przy nich grzebane. Nie wiem z jakiego modelu pochodzi, może z K612 PRO, może z innego. Nie wiadomo jak wpłynie na brzmienie (podejrzewam jednak, że minimalnie) i przede wszystkim - umniejsza ich wartości historycznej.

 

 

Być może Twoje obawy są zbyt wczesne :) Jest prawdopodobne, że te DFy pochodzą z końca produkcji, czyli początku lat dwutysięcznych. Wtedy to właśnie AKG korzytało z takich kabli (nota bene produkowanych w Polsce! :)) i tych nieszczęsnych, pękających nauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest Marku. AKG nigdy nie stosowało takich odgiętek w seriach K2. Nawet ostatnia iteracja stałokablowych modeli z tej serii, tj. K242 HD, miała odgiętkę klasyczną, taką samą jak DFy czy Monitory. Sam również nigdy nie widziałem żadnego takiego modelu DF z takim kablem.


pic_id_352532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to.

Najprostszy sposób, żeby sprawdzić sprawdzić, czy były grzebane to przyjrzeć się uważnie dekielkom z logo. Jeśli słuchawki były naprawiane, to trudno to zrobić bez ich porysowania, przynajmniej z brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to.

;)

 

Najprostszy sposób, żeby sprawdzić sprawdzić, czy były grzebane to przyjrzeć się uważnie dekielkom z logo. Jeśli słuchawki były naprawiane, to trudno to zrobić bez ich porysowania, przynajmniej z brzegu :)

Swoje jakoś udało mi się spokojnie poodklejać bez zostawiania na nich jakiegokolwiek śladu, więc też nie jest to żaden problem. Obok każdego kapsla jest mały otwór w który wkłada się dźwignię i kapsel, zwłaszcza na oryginalnym kleju, sam odchodzi.

 

Jeśli już po nich się orientować w grzebaniu bądź niegrzebaniu, to należy szukać śladów kleju lub odstających krawędzi kapsla ponad obrysem wnęki, w którą winny być wklejone. Krawędzie nie są w żaden sposób malowane, więc widać będzie wtedy odstające ich srebrne obrysy. Ale ponownie - swoje zrobiłem tak, że nawet stosując taśmę dwustronną, która nota bene jest tu moim zdaniem najlepsza, nie było problemu z obrysami. Wszystko idealnie pasowało. A grzebać musiałem, bo m.in. na tym polegał ich przegląd oraz regeneracja (lepsze dojście do czarnych ringów podczas ponownego klejenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możemy mieć podfolderu Kawiarenka AKG ?

 

 

Nie wiem jak z podfolderem, ale wątek już mamy:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/133637-offtopiczna-kawiarenka-akg/

 

;)

 

Wyklepane na klawiaturze A4Techa, która z AKG nie ma nic wspólnego. (żeby nie było, że offtopicznie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności