Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

A chwalić się trzeba , jak dobre są !!!

 

 

Nie, Arturo, to nie tak.

 

Chwalić nie, cieszyć tak :)

 

Te słuchawki są naprawdę bardzo dobre. I dlatego chcę żebyście (Ty i FeX) ich posłuchali. Żeby nie było, że "Evil dobrze je ocenił, a Tomek robi na nie hype". Poza tym chyba idiotyzmem byłoby robić hype na coś niedostępnego w tym kraju? Nie. Ja je kupiłem w sumie w ciemno. Emocjonalnie. Sekunda zastanowienia i... "tak, chcę". I nie żałuję

 

Miałem już "trochę" słuchawek na swoim łbie. Tańszych, droższych niż M220. Żadne z nich, podkreślam, żadne nie spowodowały takiego banana na mojej twarzy. I to tak "od strzału". Od pierwszego posłuchania.

 

:)

 

edit: sorry Kubo, jeśli możesz to ten też przenieś - wysłałem go akurat w tej samej chwili, w której Ty napisałeś swój ;)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie opisać co słyszę i czy sprzęt tak mi się podoba, jak i ma szansę spodobać się innym. Ale nie widzę naprawdę nic złego w tym, że ktoś ubóstwia swoje słuchawki, bo tak naprawdę to, nad czym się skupia, to muzyka płynąca przez ich pryzmat. Jeśli człowiek nie potrafi zachwycić się emocjami płynącymi z muzyki odtwarzanej ze swojego sprzętu grającego i przez tenże sprzęt, pozostaje mu zachwycać się najwyżej samym sprzętem i emocjami płynącymi z zakupu nowej zabawki.

 

Może być to trochę irytujące, że tylko dwie osoby na forum mają ten model, ale były dwa dropy na jakieś 200+ sztuk i o tym fakcie na forum każdorazowo pisałem. Także okazje do nabycia i info były, a ryzyko dłuższego zamrożenia środków również dosyć małe :).

 

Nie żebym słyszał za kogoś, ale czuję co FeX powie:

- na welurach za jasne i mniej bezpieczne od R70X

- na skórkach nie ta klasa co R70X

Ale mimo wszystko powinien się dosyć dobrze o nich wypowiedzieć. Innych opcji z Tomkiem nie uznajemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem K612Pro i one były świetne, lekko chude, ale bas miał impakt, a całość przyjemnie równa, nie wyczuwałem takich wyostrzeń, jak w K702. K702 są jeszcze chudsze, a średnica jest nierówna miejscami, krzyczy. Ja lubię też jasne brzmienie, wiele takich słuchawek mi się podobało, a od K702 oczekiwałem postępu wobec K612Pro.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjmę pod swym dachem te niedostępne słuchawki :)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

 

Wyślę Ci je pod koniec miesiąca, a potem Ty je odeślesz Lordowi ok? :)

 

I (jeśli możesz) to chętnie posłuchałbym sobie R70x.

 

:)

 

BTW: słucham sobie teraz na "zwelurowanych" M220 koncertówki Pearl Jam ("Live At The Gorge" - 2006r.). Obłęd, dosłownie obłęd, A na stockowych padach brzmiało to... tak sobie.

 

Powtórzę się (sorki). M220 to najbardziej zbalansowane dynamiki jakie w życiu słyszałem. To nie równe, nudne granie "by Senn HD600", w odróżnieniu od Senka M220 maja ten "pazur", tą swoją "pieczęć". To coś, co nie pozwala ich ściągnąć z głowy. Nie jest nudno. Jest energetycznie, angażująco. Jest ******... ;)

 

 

BTW: w całej swojej (wrednej) naturze zawsze staram się wytykać błędy, szukać dziury w całym/słabego punktu. To samo tyczy się rzeczonych emek. Od rana żongluję playlistą tylko po to, by je na czymś "złapać". Od (tak, tak) płyciutkiego Backstreet Boys, przez Floydów, aż po Sepulturę. I te słuchawki w każdym z tych gatunków się nie wykładają - w najgorszym wypadku jest to "dobrze". By nie powiedzieć "bardzo dobrze".

 

I chyba coś mi właśnie zdetronizowało "żyletki"....

 

 

:|

 

edit: @FeX

 

Mam nadzieję, że jednak mi je oddasz. Śmiem twierdzić, że się w nich zakochasz, ale jednak chciałbym żebyś je podesłał póżniej Lordowi, a potem żeby wróciły do mnie.

 

:P

 

 

OT: Kate Bush, AKG M220 "Babooshka" - mniam!

 

OT2: stare nagrania Pet Shop Boys (uwielbianych przeze mnie w końcówce lat 80-tych)....

 

;)

 

Kupujcie je. Jeśli traficie na nie na e-bay/allegro. To po prostu je bierzcie. Bajka, ot tak.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem K612Pro i one były świetne, lekko chude, ale bas miał impakt, a całość przyjemnie równa, nie wyczuwałem takich wyostrzeń, jak w K702. K702 są jeszcze chudsze, a średnica jest nierówna miejscami, krzyczy. Ja lubię też jasne brzmienie, wiele takich słuchawek mi się podobało, a od K702 oczekiwałem postępu wobec K612Pro.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

dlatego K612 do mnie na pewno jeszcze zawitają, K702 odpadają co prawda po króciutkim odsłuchu ale wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 mi się osobiście bardzo podobały, ale do moich gatunków M220 pasują po prostu bardziej. Podejrzewam, że gdyby nie ja i Tomek, to nikt by tu nawet na nie nie spojrzał. Nawet kretyńskie head-fi ma na nie wylane z kompletnie niewiadomego powodu. Albo po prostu nikt nie pisze jakie są dobre, bo dostałby po łbie za herezje.

 

@Tomek, najlepiej przełóż EDT990V z DT990 na M220 dla testu i porównaj z welurami z TakichStarów. Coś czuję, że sobota może okazać się dla Ciebie bardzo ciekawa. Od razu też dopowiem: flizelina w ramach zastosowania jako wkładki tonującej sopran odpada - spowalnia i redukuje najwyższe oktawy. Jeśli będę później przy zdjęciach to spróbuję zrobić fotki materiału, którego użyłem u siebie. Może jakimś cudem będziesz miał coś podobnego w swoich zasobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX

No właśnie, ale ja to zupełnie rozumiem. Dopiero jak ktoś w ciemno zaryzykował i opisał (padło na mnie w obu przypadkach) to temat się ruszył :).

Tu jest o tyle śmiesznie, że ryzyko zakupu w ciemno było naprawdę niskie. Bo nawet jeśli założylibyśmy najgorszy scenariusz, a więc kotlet z K240 odgrzany któryś raz z rzędu, to i tak ze względu na cenę dałoby się je spokojnie pchnąć nawet bez specjalnej straty. K240 to starocie z perspektywy rynku, bo w wersjach 55 Ohm już na nim były we wczesnych latach "zerowych". Nie był to więc stricte nowy produkt, K245 czy coś w ten deseń, który wszyscy musielibyśmy poznawać od zera bez jakiegokolwiek znanego fundamentu.

 

Ogólnie to jestem wdzięczny Tomkowi, że nie jestem osamotniony w swoim bardzo pozytywnym zdaniu. Ale ponad wszystkim go podziwiam - że nawet jeszcze bez recenzji uwierzył mi na słowo i de facto na gębę je nabył. Jeśli długoletniemu posiadaczowi modeli Premium model ledwo co podchodzący pod tą klasę potrafi zdmuchnąć je z głowy na długi czas, to jest to chyba najlepsza rekomendacja. W takich chwilach, choć oczywiście to tylko niby wspólne hobby i mieszanka bardzo subiektywnych często odczuć, czuję się odpowiedzialny za to co publikuję, bo jest w tym ogromny ładunek zaufania, którego przenigdy nie chciałbym zaprzepaścić. A widząc, że ktoś mi zaufał i się nie zawiódł, to naprawdę luto mi się na sercu robi.

 

Także Ty mi Tomku nie dziękuj za emki, to ja Ci dziękuję.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez takiego słodzenia proszę :)

 

@adikadik

Poluje na AudioQuest DragonFly 1.2, a Geek wydał mi się ciut drogi, chociaż jeśli byłby tego warty kto wie.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

Czekam też na testówkę X1S.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają pazur względem HD600, to muszę szykować portfel :)

 

Szykuj.

 

HD600 na tle M220 są mdłe, szare, nijakie...

 

Nawet w tańszych modelach AKG słychać tą ich szkołę grania. O.K. emki są trochę inaczej zestrojone, złagodzona góra - ale to ciągle jest granie "by AKG". Coś, w czym się zakochałem jakiś czas temu. Analityczność połączona z (genialną wprost) muzykalnością :)

 

I tak: na chwilę obecną (na welurach) to dla mnie best dynamic ever. Tak, najlepsze dynamiki jakich miałem okazję posłuchać. Lepsze nawet niż (o ironio) Q701.

 

Miały być zdjęcia. Są. Tak jak napisałem w nocy - takiej sobie jakości, strzelone telefonem, kiedy leżę rozwalony na fotelu, a obok mnie na łożku lezy sobie sprzęt. ST/RA/M220.Wiem, ale te wszystkie niedoskonałości tego, co Wam właśnie wrzucam (bo to takie nieaudiofilskie, zbyt... wyluzowane, przyziemne) tuszuje muzyka. Muzyka przez duże "m". Coś, czego doswiadczam dzięki M220. Tu i teraz. Cheers! :)

 

 

Poza tym. Poza tym... Michael Stipe, R.E.M.

 

 

I cholera, posłuchajcie tego na tych słuchawkach.

20151010_105315.jpg

20151010_105334.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX: Nadkwasoty nie dostanie ;).

I tak: na chwilę obecną (na welurach) to dla mnie best dynamic ever. Tak, najlepsze dynamiki jakich miałem okazję posłuchać. Lepsze nawet niż (o ironio) Q701.


No to jest nas dwóch w całej rozciągłości.

LrUoaLq.gif

 

Dopisałbym tylko "best upper mid-fi dynamic headphones in current production" :)

I cholera, posłuchajcie tego na tych słuchawkach.


Niestety moje M220 są w pracy. Na głowie mam teraz tylko LCD-3, bo chcę jak najszybciej wykończyć recenzję Deckarda, więc trzeba będzie poczekać do poniedziałku.


 

 

I cholera, posłuchajcie tego na tych słuchawkach.

 

 

xD to pisz od razu na pw do Evilla bo nikt inny nie ma tutaj tych słuchawek :D

 

 

1. Tomkowi właśnie ja załatwiłem jego egzemplarz, więc nie musi :)
2. Były dwa dropy jak pisałem, ponad 200 sztuk, trzeba było brać :).

 

Hahaha.

Litery wytrawiane laserowo z LG G2
Ile $ kosztowały z dropu?

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

Bodajże 69$ + 25$ ship.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogólnie to jestem wdzięczny Tomkowi, że nie jestem osamotniony w swoim bardzo pozytywnym zdaniu. Ale ponad wszystkim go podziwiam - że nawet jeszcze bez recenzji uwierzył mi na słowo i de facto na gębę je nabył. Jeśli długoletniemu posiadaczowi modeli Premium model ledwo co podchodzący pod tą klasę potrafi zdmuchnąć je z głowy na długi czas, to jest to chyba najlepsza rekomendacja. W takich chwilach, choć oczywiście to tylko niby wspólne hobby i mieszanka bardzo subiektywnych często odczuć, czuję się odpowiedzialny za to co publikuję, bo jest w tym ogromny ładunek zaufania, którego przenigdy nie chciałbym zaprzepaścić. A widząc, że ktoś mi zaufał i się nie zawiódł, to naprawdę luto mi się na sercu robi.

 

Także Ty mi Tomku nie dziękuj za emki, to ja Ci dziękuję.

 

Dla mnie to słuchawki wybitne. Na welurach absolutnie wybitne (albo aż trafiły w mój gust). I tak - są cholernie wrażliwe tak na źródło, jak i na modyfikacje.

 

 

Kubo, to jestem Ci wdzięczny. Stukrotnie.

 

:)

 

Ja już (kolejny raz zresztą) przekonałem przed publikacją Twojej recki M220 jak prawdziwie piszesz recenzując dany sprzęt. Jak prawdziwie go oceniasz. Bo prawda jest taka, że (dzięki Tobie) miałem już u siebie emki kilka dni wczesniej niż Twoja ich recka pojawiła się na AF. I tutaj ślę kolejne podziekowania. I żeby nie było aż tak słodko - być może tylko identycznie postrzegamy muzykę. Tylko tyle. I aż tyle.

 

:)

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I cholera, posłuchajcie tego na tych słuchawkach.

 

 

xD to pisz od razu na pw do Evilla bo nikt inny nie ma tutaj tych słuchawek :D

 

 

 

No, kiedy już do Evila napisałem jakieś dwa tygodnie temu to się zakończyło kupiieniem emek ;)

 

Za co (jeszcze raz podkreślam) jestem mu bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałem, właśnie dlatego, że Evil pisał, że ma kłopoty z dostawą. Poza tym nigdy nic na dropie nie kupowałem to nawet nie wiem jak. No i było tego tym, że to takie 240.... No nieważne. Posłucham pewnie od Thomma i stwierdzę, co powiedzą moje uszy . I może jego wzruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności