Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o wyrozumiałość. Jestem zupełnym nowicjuszem.

Szukałem informacji na forum i nie znalazłem :(

Chodzi mi o AKG K553 pro

Oczekuję na male urządzonka do słuchania "dużej" muzyki a mam tylko ATH 50x i chciałbym mieć coś do porównania.

Czy ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem :) zawsze mi się podobały ale trafiła się okazja i kupiłem ATH z których jestem bardzo zadowolony w porównaniu do tego na czy słuchałem wcześniej

553 to chyba wersja na USA i rzadko pojawiają się na ebay.uk

Juz wyjaśniam moje pytanie. Chodzi mi czy 553 to wersja ulepszona czy tylko kosmetyka i czy ktoś porównywał z 550/551 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wracam na ebay i szukam okazji na 551. Podepnę słuchawki do grajków jeżeli się doczekam dostawy Pioneer'a dopiero w grudniu a X3 za tydzień na dotrzeć z Chin, Postaram się opisać po amatorsku co "słychać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okazjach allegro na tym forum ktoś wspominał o K551 za 360zł. One nie wymagają dużo mocy. Wystarczy dobry jakościowo player, nie musi być mocny. Z fiio x3 drugiej generacji jest petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okazjach allegro na tym forum ktoś wspominał o K551 za 360zł. One nie wymagają dużo mocy. Wystarczy dobry jakościowo player, nie musi być mocny. Z fiio x3 drugiej generacji jest petarda.

 

Jadą właśnie do mnie, ale raczej tylko na zapoznanie się z nimi. Chyba, ze będą fajniejsze do pracy niż HD600. Szansa na to, że niedługo pojawią sie w komisie w tej samej cenie jest jednak spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz HD600 to nie podejdą.

Mnie od HD650 wręcz odrzuca - a K551 to nadal dla mnie jedne z najlepszych słuchawek.

chyba, że chodzi o izolację - wtedy jest lepiej niż dobrze bo:

-izolują

-są nie mniej wygodne od HD600, a może nawet bardziej

-nie trzeba słuchać głośno i wystarczy sam DAC (X5II załatwi sprawę z nawiązką)

 

Dla Ciebie na 95% będzie za chudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W okazjach allegro na tym forum ktoś wspominał o K551 za 360zł. One nie wymagają dużo mocy. Wystarczy dobry jakościowo player, nie musi być mocny. Z fiio x3 drugiej generacji jest petarda.

 

Jadą właśnie do mnie, ale raczej tylko na zapoznanie się z nimi. Chyba, ze będą fajniejsze do pracy niż HD600. Szansa na to, że niedługo pojawią sie w komisie w tej samej cenie jest jednak spora.

 

Napisz później może coś: jak grają z Headoniciem a jak z FCL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W okazjach allegro na tym forum ktoś wspominał o K551 za 360zł. One nie wymagają dużo mocy. Wystarczy dobry jakościowo player, nie musi być mocny. Z fiio x3 drugiej generacji jest petarda.

 

Jadą właśnie do mnie, ale raczej tylko na zapoznanie się z nimi. Chyba, ze będą fajniejsze do pracy niż HD600. Szansa na to, że niedługo pojawią sie w komisie w tej samej cenie jest jednak spora.

 

Napisz później może coś: jak grają z Headoniciem a jak z FCL.

 

OK, jak przyjdą to się pobawię. Wepnę do Headonica, FCLa, The Wire i X5ii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy M220 (wszystkich dwóch? :P): jak mają się one do K550?

 

 

Ciężej/cieplej?

 

Inaczej: 550 są bardziej zwiewne. Mają mniej zaznaczony dół (co jest aż dziwne, bo to konstrukcja zamknięta), M220 to takie HD650 Senna by AKG (takie głupie wnioski mi przychodzą do głowy). Naturalne, trochę ocieplone brzmienie z tą szczyptą detalu, ale z tym "stemplem" AKG. Może wpływ na to ma ta złagodzona wględem Q701 góra i dość wyraźnie zaakcentowany midbas. Niemniej jednak dalej to AKG. Z taką małą ochyłką w bok ;) Zresztą Evil (jako specjalista w tej dziedzinie) pewnie lepiej to wyjaśni :)

 

Żeby nie mącić/idealizować itd.

 

M220 to najrówniejsze i najprzyjemniejsze AKG jakie miałem na głowie (a lubuję się w szkole ich grania).

 

edit: rozpatrujemy M220 stock czy welur? Bo to duuuuuuża różnica. Wierzcie.

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Mnie bardziej stockowe interesują.

 

Czytając reckę Evila najbardziej zmartwiła mnie ta "eteryczna", oddalona średnica. Wolałbym bardziej nasyconą, bezpośrednią lub delikatnie wycofaną. Bo słuchawki grające lekko i zwiewnie na średnicy już mam i dla odmiany wolałbm coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy M220 (wszystkich dwóch? :P): jak mają się one do K550?

 

 

 

Pytanie do posiadaczy M220 (wszystkich dwóch? :P): jak mają się one do K550?

 

Podbijam. Również chętnie poczytam. I do HM5 najlepiej też (chociaż tych jeszcze nie słuchałem :ph34r: )

 

 

 

Dzięki :) Mnie bardziej stockowe interesują.

 

Czytając reckę Evila najbardziej zmartwiła mnie ta "eteryczna", oddalona średnica. Wolałbym bardziej nasyconą, bezpośrednią lub delikatnie wycofaną. Bo słuchawki grające lekko i zwiewnie na średnicy już mam i dla odmiany wolałbm coś innego ;)

 

 

Z pamięci. vs 550:

 

M220 PRO stock:

- mocniejszy bas ale o mniejszej twardości

- bardziej nasycone i lekko pogłosowe brzmienie

- równiejsza góra

- wydawać się mogą ciemniejsze (przez peak K550 w okolicach 9 kHz) i bezpieczniejsze

- zwiewniejsza scena

 

M220 PRO V(elour):

- znacznie przyjemniejszy bas

- wyrównane brzmienie o porządnym oświetleniu i pełniejszym angażu

- jaśniejsze i znacznie bardziej otwarte

- scena znacznie na plus na wszystkich parametrach

 

Pod względem możliwości i całościowego brzmienia stawiałbym je jako w kolejności M220 PRO V > M220 PRO >= K550 > HM5 na tą chwilę. De gustibus oczywiście, bo jednak kto będzie preferował zamknięte, ten będzie tak czy inaczej. O ile HM5 są całkiem ciekawe, to jednak kwestie wytrzymałościowe pałąka podejmowane ostatnio na AF przez jednego z użytkowników oraz ich pogłosowa i bardziej oddalona od M220 średnica są dla mnie nie do przełknięcia w ramach osobistych preferencji.

 

O eteryczność bym się nie martwił. To taki zdrowszy typ eteryczności, średnica rozsądna i bez wpychania w gardło kijem od szczotki. Zresztą M220 grają bliżej od DT990/600 Edition, R70X czy T1 2nd Generation na obu typach nausznic (stock 1.2 i 1.1). Na tle nawet tych ostatnich przy różnicy właściwie jednego zera jestem zdumiony jak dzielnie się broniły na nausznicach z T1.1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, tak. To ten sam przetwornik co w K240 MKII i Studio. Różnica prócz padów i kolorystyki sprowadza się jednakże jeszcze do na stałe przymocowanego kabla. Ogólnie nausznice robią w nich największą różnicę w brzmieniu. Uważam, że wszystkie K240 55 Ohm najlepiej jednak grają z fabrycznymi skórkami z obszyciem po zewnętrznej stronie. Jedyny model naprawdę fantastycznie reagujący z welurem to jak do tej pory tylko M220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem trochę wykresy (wiem, wiem - nie grają) bazując na wykresie K240, zgodnie z tym co pisał Evil, że M220 w uproszczeniu to K240 ze złagodzoną górą. Podoba mi się solidnie dociążona średnica (może nawet aż za bardzo). Ale nie podoba mi się mocny spadek na niższym, a nawet średnim basie. Ciekawe jak to wygląda w praktyce.

 

TUtaj wykres: http://en.goldenears.net/17565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K240 to od zawsze był wręcz midbass hump. W tych słuchawkach kluczem jest złapanie dobrego kontaktu nausznic ze skórą, a co jest efektem połączenia:
- dostosowania się ich do kształtu naszej głowy
- przypocenia skóry, dzięki czemu tworzy się naturalny lubrykant wzmacniający izolację.

 

W praktyce na ilość basu nie narzekam. Wykres jaki prezentują GE w powyższym linku na basie prędzej przypisałbym nienapędzonym K240 DF :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG ma tak właśnie obliczone swoje słuchawki z tej serii. To daje się zauważyć od czasu Sextettów już. Starałem się dosyć mocno uczulić na ten aspekt przy okazji recenzji K240 DF.

 

ok. 10 cm. Nausznice BD takie jak EDT990V i VB ledwo wchodzą, zwłaszcza nowe. Po założeniu zaś na ogół nie nadają się potem do użytkowania na słuchawkach BD (duże odchylnie kołnierza, przez co pad jest luźny). Wynika to z faktu, że grzbiety muszli BD są płaskie, zaś K2xx - ze spadem. Kołnierze w nausznicach BD poza tym są bardzo sztywne i krótkie - tylko 5 mm. Trochę lepiej jest z na obu aspektach z EDT-T1V. Nausznice AKG zaś mają długie i elastyczne - 15 mm.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności