Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

no MXy mają fajny basik, a takie Awei ES10 to w ogóle zadziwiają, jeśli chodzi o zejście. generalnie przez to, że dłuższy czas używałem głównie pchełek tak się przyzwyczaiłem do ich brzmienia, że teraz jakiekolwiek zamknięte basotłuki źle mi się słucha. może czas na fanklub pchełek? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet dziwne, że jeszcze nie ma fanklubu pchełek. Osobiście nie widzę przeciwwskazań, żeby takowy klub założyć. Pchełki co prawda wydają się dzisiaj gatunkiem wymierającym, mnóstwo takich piszczących pcheł z kiosku po 5 zł popsuło im opinię. Przez cały czas panuje też przekonanie, że pchełki psują słuch bardziej niż dokanałówki, na których dzięki izolacji można słuchać ciszej. Może jest w tym sporo racji, ale trzeba pamiętać, że jeśli słucha się na poziomie przekraczającym normy to każde słuchawki mogą uszkodzić słuch. Nie wszyscy jednak decydują się na doki a niektórzy lubią mieć alternatywę czy odskocznię od dousznych uszczelek.

@Play jesteś pomysłodawcą więc możesz specjalny wątek założyć.
Oprócz starych dobrych pchełkowych dinozaurów trudno już dostępnych pojawiają się jeszcze nowości, które przewijają się w wątkach tematycznych, albo w statusach się o nich pisze. Można by tam takie perełki co ciekawsze opisywać.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Quincy Jones to Murzyn a nie Cygan. Choć z muzyką też powiązany. Te nauszniki będą też bardzo drogie ...coś 6 czy 7 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się ponownie do klubu. Krótko były K551 a teraz mam K520 i są dla mnie przyjemniej grającymi słuchawkami od 551.

Fajnie zgrywają się z FCLII, choć bas trochę jest podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.massdrop.com/buy/akg-m220-semi-open-studio-headphones

 

Jeszcze 10h do końca drugiego dropu. Jestem rozczarowany jak skąpo w sieci opisów sposobu grania tego modelu w porównaniu do MKII i Studio. Widać jak człowiek sam nie kupi i nie porówna to nic z tego nie będzie. A to niestety dopiero na koniec września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam słychawki AKG K7xx. Na co dzień grają z DX50. Mam wrażenie, że można z nich więcej wycisnąć i stąd moje pytanie.
Czy z takim połączeniem dobrze by zagrał z Fiio e17K? Chciałbym połączyć je przewodem koncentrycznym (coaxial). Może zaproponujecie inny wzmacniacz, który lepiej się sprawdza z moimi słuchawkami.

 

Jeżeli napisałem w złym miejscu, proszę o wskazanie odpowiedniego działu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno DX50 to dla nich za mało. Potrzeba mocnego prądowo wzmacniacza, klon powinien być ok.

Możliwe że Zenek Duo też da radę, ale to trzeba by przetestować, nie miałem niestety okazji.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się z akg k702. Na razie włożyłem po pady oring z fizeliny dla uspokojenia góry. Myślałem jeszcze o bass port mod ale nie mogę przekręcić tych kapsli.

k612 bardzo mocno siedzą, musisz mieć długie wkręty szybki montaż i musi drgnąć

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie otwory w grillu są tak małe, że wchodzą właściwie tylko igły. Najmniejsze wkręty ani najmniejsze gwiazdkowe śrubokręty do telefonów nie pasują .

co prawda głęboko nie wchodziły ale dawały pewne zaczepienie - może zmienili grill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix

 

Daj się tym słuchawkom rozegrać. Nie mam na myśli ich "wygrzewania" czego sens w dużym stopniu zresztą neguję, pozwól by Twój słuch zaadaptował się do ich brzmienia - daj im przynajmniej kilka dni.

 

Zwolennikiem modowania słuchawek nigdy nie byłem, dla mnie to zaprzeczenie zamysłu producenta odnośnie sygnatury danego modelu. Mają grać tak, jak fabryka (inżynierowie) zaplanowała. I wokół tego budować dla nich odpowiedni tor.

 

Warto też poeksperymentować. Od 2h słucham Q701 nie na mojej żelaznej podstawie tj. ST i RA tylko na gołym Prodigy. Żongluję płytami, utworami itd. Prodigy trochę ociepla, wygładza dźwięk, staje się on bardziej aksamitny, relaksujący. Nawet pomyślałem sobie przez chwilę "zaczynają grać jak HD600". Ale nie, na szczęście nie ;) Zostaje zachowana detaliczność 701, znika (zostaje zamaskowana) ta "górka" w okolicach 11kHz. Dźwięk jest pełny, nasycony, bas schodzi nisko, tak jak powinien kiedy się je dobrze wysteruje. I to wszystko na zwykłej karcie, która ma już z 10 latek. I pokazuje inne oblicze 701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tydzień juz grają. Kiedy ich nie słucham to są podłączone do telefonu żeby się 'wygrzewaly' .

Próbowałem tez coś w stylu akg net foam pad ale już za bardzo tłumi górę. Na razie szukał źródła do nich i pewnie spróbuję micromega mydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: (vide mój powyższy post).

 

Nie szukaj ciepłego towarzysza dla 7xx. Owszem, na pierwszy rzut ucha ciekawie to brzmi. Ale później już jest coraz mniej ciekawie. Nie tyle, że robi się klucha (bo się nie robi), ale gdzieś tam tam zatraca się zadziorność tych słuchawek, ten "stempel AKG" - ich wyższych modeli. Żyletki mają być żyletkami. Amen.

 

Przepiąłem je znowu na ST/RA i znowu graja jak trzeba, tak, że niczego mi w nich nie brakuje. I są po prostu sobą.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się z akg k702. Na razie włożyłem po pady oring z fizeliny dla uspokojenia góry. Myślałem jeszcze o bass port mod ale nie mogę przekręcić tych kapsli.

 

Ja na twoim miejscu włożyłbym 2-3 pełne płatki i zobaczył czy po tym zabiegu będą ci pasowały... Jeśli nie to IMO powinieneś dać sobie z nimi spokój.

Bassport mod zwiększa ilość basu ale kosztem tej wyjątkowej średnicy i jednak okazuje się być dosyć słabo zdefiniowany (rozlazły). Jeśli szukasz lepszego zejścia na basie to je sprzedaj i kup inne. Miałem Q701... modowałem, kombinowałem ze źródłami i nic... ciągle czegoś brakowało. Później kupiłem T90 które są ze mną do dzisiaj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej K601/612 Pro? (choć tych drugich nie znam, ale ponoć nieco cieplejsze od wyższych modeli). Pamiętam, że nawet Q701 względem K601 były odchudzone, ale nie porównywałem łeb w łeb. Pamętam, że K601 właśnie miały wystarczającą ilość basu dla mnie i nawet zejście jako takie. Jednakże na nieodpowiednim torze mogą zagrać tak jak to pisze retter, czyli sterylnie. Ale nie musi być koniecznie drogi tor do nich, ba, stacjonarny też nie, u mnie na przykład bardzo fajnie grały z setu iMod mini + O2. Pamiętam, że nie mogłem się zdecydować między nimi a HD580 dodatkowo z fun modem Perula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Under

 

Damix już kupił K702. A nawet jeśliby je sprzedał i kupił np. K612pro to IMHO krok wtecz.

 

Odpowiednio napędzone K/Q701/702/712 nie są chude. Odpowiednio napędzone są pełne, nasycone, niskie rejestry potrafią zejść w nich naprawdę niziutko. Ich "chudość" bierze się chyba z tego, że pomimo dobrego wysterowania w dalszym ciągu bywają detaliczne (tudzież trochę kłuje w nich ta górka 11kHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności