Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Compton napisał:

Ten przeźroczysty daje suchą barwę i lekko wyostrza górę. Użytkowo to nawet nie wspomnę.

Aż dziw, że jeszcze nie wymieniłeś. ;)

Myślisz, że hybryda od FAW tej góry da więcej niż stock czy lepiej iść w czystą miedź OCC 7N? Nie potrzebuję jej podbijać czy mocniej ingerować w barwę, ale głównie o zyski jakościowe się rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

A refleks na wzór głośnikowy (rurka o pewnym przekroju) czy po prostu otwór wentylacyjny? (Lub kilka)

Tylko otwór i od środka siatka.

 

16 minut temu, adriano2510 napisał:

Myślisz, że hybryda od FAW tej góry da więcej niż stock czy lepiej iść w czystą miedź OCC 7N? Nie potrzebuję jej podbijać czy mocniej ingerować w barwę, ale głównie o zyski jakościowe się rozchodzi. 

Hybryda da wiekszą przestrzeń i otwartość, miedź bliższą średnicę i cieplejszą barwę.

Ogólnie to HFM dobrze się mają z hybrydami, bo nie pogarszają barwy i nie wyostrzają góry, a polepszają kontrolę basu, dodają powietrza i lepiej separuje dźwięki niż czysta OCC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Tylko otwór i od środka siatka.

 

Hybryda da wiekszą przestrzeń i otwartość, miedź bliższą średnicę i cieplejszą barwę.

Ogólnie to HFM dobrze się mają z hybrydami, bo nie pogarszają barwy i nie wyostrzają góry, a polepszają kontrolę basu, dodają powietrza i lepiej separuje dźwięki niż czysta OCC.

Czyli jak zrobię taki dystans ze zintegrowanym naciągiem do padów to będzie w teorii efekt większego basu?

2.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman HE-560 😲

 

Nie wnikam w to, czy te słuchawki grają poprawnie technicznie, czy jest czarne tło, ponadprzeciętna holografia, szczegółowość, separacja, czyli jakby to napisał @Rafacio - wszystkie te bzdety :D

 

To chyba najbardziej "muzykalne" słuchawki jakie miałem na bani. Tworzą taką barwną pastelowo-kremową mega energetyczną, wręcz iskrzącą momentami całość, wulkan energii właściwie, gdzie mam wrażenie nie ma sensu analizować poszczególnych aspektów bo liczy się całość. 

Żadnej sybilacji, żadnego zachwiania równowagi, wszystko w punkt. 

Zero ziarnistości, piaszczystości, jakiejś chropowatości czy suchości w dźwięku. 

 

Żywy, pulsujący dźwięk z idealną dla mnie barwą i bdb niskim basem. Do tego mega wygodne i w końcu można wzmaka odkręcić porządnie, a nie że wszystkie playery w windowsie pościszane na minimum żeby uszu nie urwało :D

 

Dawno temu miałem HE-5LE i z pamięci to jednak nie było to czego szukam.

 

Zajefajne słuchawki. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 19:46, adriano2510 napisał:

Myślisz, że hybryda od FAW tej góry da więcej niż stock czy lepiej iść w czystą miedź OCC 7N? Nie potrzebuję jej podbijać czy mocniej ingerować w barwę, ale głównie o zyski jakościowe się rozchodzi. 

 

Mam obecnie FAW hybrydę i Audio Sensibility  do lcd xc. Słucham z obu kabli i to raczej zależy co się lubi , miedz od AS daje fajnego kopa do muzykalności , od standardowego ," gra grubszą kreską ", nic nie tracimy , hybryda za to daje najlepsza kontrole, bass schodzi niżej , zabawa z eq i ustawieniami nie potrafię uzyskać takiego efektu na miedzi .

Mi w lcd xc z hybrydą barwa się zmieniła i trochę się rozczarowałem na początku,   ale po za tym wszystko u mnie  zgadza się z tym co napisał  @Compton

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

Hifiman HE-560 😲

 

Nie wnikam w to, czy te słuchawki grają poprawnie technicznie, czy jest czarne tło, ponadprzeciętna holografia, szczegółowość, separacja, czyli jakby to napisał @Rafacio - wszystkie te bzdety :D

 

To chyba najbardziej "muzykalne" słuchawki jakie miałem na bani. Tworzą taką barwną pastelowo-kremową mega energetyczną, wręcz iskrzącą momentami całość, wulkan energii właściwie, gdzie mam wrażenie nie ma sensu analizować poszczególnych aspektów bo liczy się całość. 

Żadnej sybilacji, żadnego zachwiania równowagi, wszystko w punkt. 

Zero ziarnistości, piaszczystości, jakiejś chropowatości czy suchości w dźwięku. 

 

Żywy, pulsujący dźwięk z idealną dla mnie barwą i bdb niskim basem. Do tego mega wygodne i w końcu można wzmaka odkręcić porządnie, a nie że wszystkie playery w windowsie pościszane na minimum żeby uszu nie urwało :D

 

Dawno temu miałem HE-5LE i z pamięci to jednak nie było to czego szukam.

 

Zajefajne słuchawki. 

Czyli za jakieś 10 dni w komisie :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne światy. Jakbym miał odwoływać się do czystego funu z odsłuchu i tego, co mnie skłoniło żeby skompletować sobie słuchawkową stacjonarkę, to byłyby to HE560 właśnie. Ewentualnie zamknięte Aeony. 

 

Jeśli zaś chodzi o taki dźwiękowy benchmark to wciąż jednak T1v1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są. Barwny, pastelowy, kolorowy, bogaty, efektowny, żywy, malowniczy przekaz. Jak tak patrzę po synonimach to widzę, że pojawia się też jaskrawość i krzykliwość - no rzeczywiście mają jakiś taki swoisty punkt iskrzenia, tak to nazwijmy, który może zmęczyć, ale też dodaje tym słuchawkom uroku. 

 

Najbardziej mi się w nich spójność i taka płynność, gładkość brzmienia podoba. I wrażenie takiej zwykłości w sposobie kreowania przestrzeni - bez fajerwerków. Co kto lubi - Beyery T1 pod względem holografii, lokalizacji źródeł by je zniszczyły, podobnie pod względem posępności, czyli tego brzydkiego naturalizmu - a co mi się w nich tak podobało zawsze. Tu jest jakby przeciwny biegun. 

 

NightHawki na łeb po nich założyć i pierwsze co słychać to przytłumienie dźwięku, pogłosowość i lekka kartonowość. Poza tym jednak ten ich niepowtarzalny klimat, jakość wysokich, i przy tym też posępność ale już z ukazaniem piękna - nie do podrobienia. 

 

Hawki mi przypominają telewizory Sony z powyłączanymi różnymi bajerami, a HE560 Samsungi na wystawie sklepowej - odlot. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, saudio napisał:

hmmm miałem je parę ładnych lat temu, zrobiłem więcej dla nich niż Hihiman teraz

 

Ta część wypowiedzi mnie zaciekawiła ale nie mogę jej rozwikłać :D

 

Co do HE-560, to się już wyleczyłem. Zdania o nich nie zmieniam, fajne muzykalne słuchawki, ale za dużo w nich czarowania nawet jak dla mnie. 

Są bardzo dobre, ale mój tor wymaga słuchawek wybitnych. 

Jak ktoś chce, to zapraszam do ustawiania się w kolejce po hihimany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności