Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, x X x napisał:

O widzisz taka sytuacja :D A ile to grzać aby uplastycznić?

Jak ogarniasz temat, to co sądzisz o tych wydrukach z postu?

Wystarczy chwila żeby uplastycznia jeżeli to PLA. 

 

Co do wydruków to jest to po prostu mocowanie padów na naciąganie (nie na zaczepy) - powinno być "szczelniejsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, espe0 napisał:

Wystarczy chwila żeby uplastycznia jeżeli to PLA. 

 

Co do wydruków to jest to po prostu mocowanie padów na naciąganie (nie na zaczepy) - powinno być "szczelniejsze".

No to tak, z ogrzewania wydruku wyszła klapa :D Nie jest potrzebny wrzątek, to primo. Secundo, zastyganie po wyciągnięciu jest mega szybkie i mało czasu na reakcję. Plastyczność jest bardzo duża, po wyciągnięciu z wody traci sztywność totalnie. No i na koniec - ciężko zapanować nad tym kształtem. Nic nie udało mi się zrobić, w zasadzie całość się bardziej skurczyła niż udało mi się ją rozciągnąć :D Także dzienki za radem! :D (no offence, just joking) Wyrzuciłem do kosza, więc teraz już muszę sobie wydrukować.

 

A co do wydruków, to pytałem raczej o ich jakość, wymiarowość, bardziej z punktu widzenia technicznego - jeżeli się na tym znasz. Mimo wszystko wyślę je dzisiaj do drukarni o opinię i wycenę i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, x X x napisał:

A co do wydruków, to pytałem raczej o ich jakość, wymiarowość, bardziej z punktu widzenia technicznego - jeżeli się na tym znasz. Mimo wszystko wyślę je dzisiaj do drukarni o opinię i wycenę i zobaczymy.

Mi wydruki wychodzą co do setnych mm. Wydruki z PLA cec**je się dużą twardością, ale zarazem łamliwością, po podgrzaniu jest plastyczny i formowalny (dziwi mnie że Ci się nie udało). Jak chcesz to drukować gdzieś u siebie to chciej wydruk z PET. Jak masz kilka dni czasu to ok pn mogę Ci to wydrukować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydruki wychodzą co do setnych mm. Wydruki z PLA cec**je się dużą twardością, ale zarazem łamliwością, po podgrzaniu jest plastyczny i formowalny (dziwi mnie że Ci się nie udało). Jak chcesz to drukować gdzieś u siebie to chciej wydruk z PET. Jak masz kilka dni czasu to ok pn mogę Ci to wydrukować. 
Pierwszy raz coś takiego robiłem, więc wyszedł brak jakiegokolwiek doświadczenia.

Te przykręcane to na pewno muszą być sztywne, natomiast te ringi (kopie oryginalnych) to muszą być giętkie ze względu na sposób montowania padów #wiadomo.

Wyślę dziś oba projekty do jednej z firm w Rzeszowie, która to robi. Nie spieszy mi się, więc jeżeli chcesz możesz zrobić :)

Z własnych obserwacji: rozstaw śrub w moich 4xx to 90 ~ 91 mm. Jakby trzeba było jeszcze coś pomierzyć to pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x X x napisał:

:D Tylko nie wiem który rozmiar, bo w tym mocowaniu są dwa rozmiary. Muszę sprawdzić w domu jakiej szerokości jest pad od brainwavzów. Ps. ciekawe czy wejdzie na to focus pad.

Obie moje pary mają te same zaczepy więc podejrzewam że Twoje też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Obie moje pary mają te same zaczepy więc podejrzewam że Twoje też.

Hehe znowu się nie zrozumieliśmy :D Chodzi mi o ten kołnierz mocowany na śruby. Tam są dwa rozmiary tego kołnierza (jego średnica), dla większych i mniejszych padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, x X x napisał:

Muszę sprawdzić w domu jakiej szerokości jest pad od brainwavzów.

Jajowate pady od Brainwavz (HM5) to z grubsza odpowiednik okrągłych o średnicy zewnętrznej 95mm, więc jakbyś chciał pod nie drukować ramki, to lepiej trochę zmniejszyć ich średnicę zewnętrzną, żeby było łatwiej pady założyć. Może nie aż do 95mm, ale gdzieś do 97mm by się przydało. Oczywiście i na 100mm da radę założyć, a na bardzo upartego i na 105mm, bo kołnierze mocujące padów są duże, ale po co się tak męczyć (można przez to ring połamać).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Jajowate pady od Brainwavz (HM5) to z grubsza odpowiednik okrągłych o średnicy 95mm, więc jakbyś chciał pod nie drukować ramki, to lepiej trochę zmniejszyć średnicę zewnętrzną, żeby było łatwiej założyć. Może nie aż do 95mm, ale gdzieś do 97mm by się przydało. Oczywiście i na 100mm da radę założyć, a na bardzo upartego i na 105mm, bo kołnierze mocujące padów są duże, ale po co się tak męczyć (można przez to ring połamać).

Dzięku @Perul! @espe0, w plikach jest wersja 98 mm i 104 mm, więc w związku z tym co napisał Perul to lepszy będzie ten mniejszy.

 

EDIT:

Dostałem odpowiedź z drukarni w Rzeszowie, koszty następujące:

 

Koszt wykonania elementów z załącznika w technologii FDM jest następujący:

1. Elementy sztywne

a)HE500_Pad_Mount_98mm_version_fixed

  • jakość wysoka, materiał ABS - 28 zł netto/szt
  • jakość najwyższa materiał ABS - 50 zł netto/szt

b)HE500_Pad_Mount_104mm_Version

  • jakość wysoka, materiał ABS - 30 zł netto/szt
  • jakość najwyższa materiał ABS - 55 zł netto/szt

2. Elementy elastyczne

a) Hifiman_Mounting_Ring_v13

  • jakość wysoka, Flex 40 ShD - 25 zł netto/szt
  • jakość najwyższa materiał  Flex 40 ShD - 40 zł netto/szt

Jakość dobra to warstwa o wysokości około 0.3 [mm], wysoka - 0.2 [mm], najwyższa - 0.1 [mm]. Im niższa warstwa, tym gładsze ściany wydruku.

 

Co myślicie?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i kombinuję. Będę drukował na drukarce 3d adaptery do padów dla 4xx, 400i, sundara itp.

Wpadłem na pomysł aby w plastiku dodać taką tuleję:

hmr.png

 

Teraz pytanie:

 

Czy wg Was poprawiłoby to szczelność i podbiło pasmo basowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i kombinuję. Będę drukował na drukarce 3d adaptery do padów dla 4xx, 400i, sundara itp.
Wpadłem na pomysł aby w plastiku dodać taką tuleję:
hmr.thumb.png.04c8f1394bbae87da4dffd11dc8433ff.png
 
Teraz pytanie:
 
Czy wg Was poprawiłoby to szczelność i podbiło pasmo basowe ?
 
No nie wiem, a gdzie by ta tuleja wchodziła? Jak w przestrzeń pomiędzy padem a uchem to chyba nie było by to zbyt komfortowe. Bo gdzie indziej? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie siadłem w końcu na spokojnie i sprawdzam Sundary z różnymi źródłami :) I jakkolwiek bym nie chciał oceniać dźwięku, tak co chwila uciekam myślami do jednej kwestii, która nie daje mi spokoju. Komfort.

 

Hifiman... WHY?! Te pady są straszne. Są tak sztywne i twarde, że aż boli. Dosłownie. Ciekawe są sonicznie, potrafią wciągnąć mimo, iż barwą wolę pozostałe moje nauszniki jeżeli chodzi o stricte personalne preferencje. Tylko te pady to taka padaka, że mi smutno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, espe0 napisał:

Czy wg Was poprawiłoby to szczelność i podbiło pasmo basowe ?

Poprawa szczelności padów w planarach niekoniecznie przekłada się na większy bas, czasem jest wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greg_jg napisał:

A jak za pomocą padów (rodzaj skóry, kształt otworu wewnętrznego) można podbić najniższy bas w planarach?

Ciężko przewidzieć, bo to sporo zależy od tego, jaką "moc" ma membrana i jaką powierzchnią "spręża" powietrze.

W przypadku stosunkowo małych membran (Fostexy T40/50) poprawa szczelności dodaje basu, ale HiFimany mają duże membrany i przez to mogą nie mieć "siły" sprężyć takiej ilości powietrza, w rezultacie dając mniej basu (ale za to bardziej ten niższy bas dochodzi do głosu).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak poprawiłem sytuacje basową w połączeniu M11 i 4xx. To wstępne ustawienia i być może jeszcze się coś zmieni, ale na tą chwilę grają bardziej po mojemu i bardziej satysfakcjonującym dźwiękiem niż na "surowo". Musiałem się posiłkować zewnętrznymi aplikacjami - w tym przypadku RE Equalizer, bo wbudowany w stockowy Fiio Music ssie i mimo, że operuje na tym samym zakresie częstotliwości nie osiągnąłem takich samych efektów jak w tym przypadku. Nie wiem od czego to zależy. Poza tym jest jeszcze Tidal, na którego stockowy eq nie wpływa, a RE działa globalnie. Ogólnie rzecz biorąc sytuacja globalnych equalizerów na androidzie jest biedna, większość to zabawki, a dojrzalszych narzędzi w zasadzie nie ma (np. takich z większym zakresem częstotliwości).

 

e8c2dd416bbcf026f50cd9a812fadd49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie chodzi mi pomysł uszycia kolejnej pary padów do Sundar. Poprzednią zrobiłem głównie w oparciu o welur (wyłożenie wnętrza i frontu) + licówka na zewnątrz. Teraz zastanawiam się czy nie zrobić wersji w wariancie z wyłożeniem wnętrza licówką/licowką perforowaną. Nie wiem jednak w jakim kierunku mogą pójść zmiany i czy warto się z tym męczyć.

Z tego, co kojarzę licówka powinna chyba pomóc podbić bas w porównaniu do weluru (przy założeniu, że zmodyfikowany względem oryginału rozmiar/kształt pozostanie bez zmian)?
Bardziej inwazyjne sposoby (j.w.) raczej nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, espe0 napisał:

Refleks między membraną a padem rozumiem?

 

Tak, dokładnie.

2 godziny temu, adriano2510 napisał:

Jak wyraźne zyski odnotowaliście po zmianie kabla w Hifimanach takich jak: Edition X v2, Ananda, Arya itd? Mam na myśli ten w przeźroczystej izolacji. Może on nie jest taki zły... 

Ten przeźroczysty daje suchą barwę i lekko wyostrza górę. Użytkowo to nawet nie wspomnę.

Aż dziw, że jeszcze nie wymieniłeś. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności