Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, x86 napisał(a):

Jest wiele rzeczy, których działania nie możemy sprawdzić bez uprzedniego rozpakowania, rozpoczęcia użytkowania ale nie jest to wymówką nawet w świetle prawa.

I to się chwali 👍 Zapytać, dopytać i generalnie dogadać się ze sprzedającym zawczasu 👌

 

Tak i to jest zrozumiałe. Dlatego ustalam ze sprzedawcą warunki przed zakupem. Gdyby nie było możliwości, wtedy nawet nie rozważałbym zakupu. No chyba żebym miał okazję gdzieś ich posłuchać w konfiguracji z moim modelem sluchawek...lub przeczytał recenzję takowej konfiguracji- o to pytałem w pierwszym poście. 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 20:19, marek_m napisał(a):

Teraz rozważam dokupienie takiej wkładki:

 

W dniu 19.12.2022 o 00:12, x86 napisał(a):

Robiły hotspota na czubku głowy

To może gąbeczka z HD650?

GABKA-NA-PALAK-do-SENNHEISER-HD600-HD650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć osobnego tematu napiszę w tym kilka różnic jakie zauważyłem po słuchaniu na K701 oraz HE400i 2020.

Tor wzmacniacz Sony STR V5, DAC Lapmucera, transport plików PC, RCA Duelund, w słuchawkach były standardowe kable i  nie było nic modyfikowane.

 

HE400i względem K701

HiFiMany grały bardziej równo w całym paśmie, czuć lepsze wypełnienie, bas równy i bardziej zaznaczony na środkowej jego części oraz górki, werble brzmiały ciekawiej na planarach głównie dzięki wypełnieniu, barwy, mimo że nie było tak wysokiej dynamiki, konturu. 

Średnie tony pełniejsze, masywniejsze i bardziej stornowane na górze, przede wszystkim nie ma drażniącego podbicia z AKG w okolicy 2.5khz

Wokale przyjemniejsze w odbiorze z ładną nutką wygładzenia, były po prostu równe bez ocieplenia czy rozjaśniania, w K701 czuć ten studyjny polot kosztem wypełnienia.

Planary jest łatwo zadowolić prostym źródłem, torem gdy AKG są już wybredne i potrzeba im innego źródła niż mój, preferował bym coś w stylu Denafripsa, IFI, Mach czy Chord Mojo jako DAC, moja Lampucera ma nieco mniej barwy i dociążenia, wypełnienia stąd te słuchawki brzmią bardziej sucho i chudo.

 

Wysokie tony trochę ciemniejsze i nie tak świetliste co w K701, ale są na dłuższą metę mniej męczące zapewne przez ich równiejszy charakter pasma który zwyczajnie więcej wybacza od realizacji jak i reszty toru.

Scena trochę węższa w HE400 ale na wysokość czy głębokość, nie czułem żadnego regresu, bym powiedział nawet że planary mają bardziej poukładaną scenę, w większej ilości źródeł na scenie jest lepsza spójność (tzw czuć jak dźwięki, wybrzmienia płyną) zapewne to kwestia tego że AKG mają bardziej nierówne pasmo i jedne tony niepotrzebnie zagłuszają inne, jak wyżej pisałem mój tor gorzej się zgrywał pod konkretne wymagania.

 

Im mocniej odkręciłem potek tym większą dynamika operowały K701, przyznam że przy głośnym odsłuchu werble miały w sobie dynamit, HE400 wyraźniej łagodziło kontury, grało spokojniej bez zabójczego pazura.

Nośność dźwięków, ilość powietrza, szybkość i rozdzielczość domena dla dynamików, ale niestety nie powiedział bym że były bardziej transparentne.

 

Generalnie HiFiMany odegrają wszystko na fajnym poziomie, AKG pewnie stać na więcej z tym że na innym torze, nie zdziwił bym się jak by dały więcej frajdy nawet w cięższej muzyce ale na dobrze wypełnionym, dociążonym torze który nie zamula.

Chwile czasu poświęciłem żeby sprawdzić jak słuchawki reagują na EQ, jedne jak i drugie wyraźnie zmieniają barwę i tym sposobem tez mocną dużo "naprawić" AKG gdy komuś przeszkadza podbicie w wyższej średnicy czy wychudzenie dołu i średnich.

 

Na koniec wymagania słuchawek co do zasilania, zaskoczyło mnie że na "szajomi" redmi 10 pro brakowało skali głośności by komfortowo słuchać na HE400i, na najwyższym poziomie było nieco zbyt cicho, K701 są nieco mniej wybredne i nie trzeba tak mocno kręcić głośnością, jednak czułość jaką mają planary jest problemem dla przenośnych grajków czy słabych wzmacniaczy stacjonarnych w tym mobilne DAC/AMP w formie pendrive pod USB.

 

IMG_20221121_005049.jpg

Edytowane przez Aro91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karister napisał(a):

Ktoś ma może jakieś ploteczki na temat dostępności HE-1000 V2 Stealth w MP3Store? W niektórych zagranicznych sklepach już są.

z moich informacji zaraz powinny być w Polsce, sam czekam na nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos nowego wydania HE1000 V2 --> Stealth, szalenie jestem ciekaw jak się będzie miało ich brzmienie do SE. Czy doszusowują tą zmianą do HEkSE, czy są kolejną odnogą (sporo tańszą od SE). To z kolei prowadzi do kolejnego pytania - skoro HifiMan wypuszcza kolejne rewizje modeli w wersjach Stealth, ciekawe czy w najbliższym czasie zobaczymy nową Susvarę. Tak, wiem że Susvara jest stealth z definicji, ale ciekawi mnie czy ta fala zmian może przynieść także i jej rewizję. Choćby sama zmiana efektywności do ~93-96db, która mogła by zakończąc temat elektrowni koniecznych do jej napędzenia, zatem znacznie obniżając koszt całego setupu. Nie wymagam wiele.

 

Chcę nabyć Susvarę, nosi mnie od dłuższego czasu ale mam niejasne wrażenie, że coś nowego jest na rzeczy.

Macie jakieś obserwacje, wieści, przemyślenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu XS i Arya w wersji stealth napiszę, że nowa technologia niewidzialnego magnesu zabiera scenę oraz holografię i rozjaśnia odbiór... I nie jest to równy przekaz całego pasma. Przyjdzie jeszcze czas na Sundara S...

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrbudyn napisał(a):

Po przesłuchaniu XS i Arya w wersji stealth napiszę, że nowa technologia niewidzialnego magnesu zabiera scenę oraz holografię i rozjaśnia odbiór... I nie jest to równy przekaz całego pasma. Przyjdzie jeszcze czas na Sundara S...

 

Duża jest przepaść (w SQ) pomiędzy XS, a Arya? Czy czysto subiektywnie uzasadnia różnicę w cenie (również w kontekście posiadanych przez Ciebie Sundar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, greg_jg napisał(a):

 

Duża jest przepaść (w SQ) pomiędzy XS, a Arya? Czy czysto subiektywnie uzasadnia różnicę w cenie (również w kontekście posiadanych przez Ciebie Sundar)?

Przepaść odbioru jest w szerokości pasma i ogólnym jakościowym  odbiorze. Cena jest uzasadniona do różnicy  ✌. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 20:58, RadekBe napisał(a):

A propos nowego wydania HE1000 V2 --> Stealth, szalenie jestem ciekaw jak się będzie miało ich brzmienie do SE. Czy doszusowują tą zmianą do HEkSE

 

Hmmm... Arya Stealth są agresywniejsze od V1. Miałem ostatnio obie pary u siebie. Mocniej zaakcentowane wysokie i krótszy, ale bardziej obecny bas. Mnie to w sumie nie podeszło. V1 przyzwyczaiły mnie do swojego gładkiego i melodyjnego plumkania, a większa rozdzielczość jakoś mnie nie przekonała. Ogólnie obie pary grają podobnie, ale przyzwyczajenie do pewnych niuansów dawało o sobie znać. Nie wyobrażam, sobie jeszcze ostrzej grających HEKSE. Arya Stealth po prawej.

 

IMG_2789.jpeg

 

Jak pojawią się HE1000 v2 Stealth, pierwszy raz będę miał możliwość porównania dwóch par 1:1 bez przepinania kabli i wyrównywania głośności za każdym razem. Od niedawna mam dokładnie dwa te same odtwarzacze sieciowe, DAC i kabelki. Cały tor będzie identyczny dla obu słuchawek.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karister napisał(a):

 

Hmmm... Arya Stealth są agresywniejsze od V1. Miałem ostatnio obie pary u siebie. Mocniej zaakcentowane wysokie i krótszy, ale bardziej obecny bas. Mnie to w sumie nie podeszło. V1 przyzwyczaiły mnie do swojego gładkiego i melodyjnego plumkania, a większa rozdzielczość jakoś mnie nie przekonała. Ogólnie obie pary grają podobnie, ale przyzwyczajenie do pewnych niuansów dawało o sobie znać. Nie wyobrażam, sobie jeszcze ostrzej grających HEKSE. Arya Stealth po prawej.

 

IMG_2789.jpeg

 

Jak pojawią się HE1000 v2 Stealth, pierwszy raz będę miał możliwość porównania dwóch par 1:1 bez przepinania kabli i wyrównywania głośności za każdym razem. Od niedawna mam dokładnie dwa te same odtwarzacze sieciowe, DAC i kabelki. Cały tor będzie identyczny dla obu słuchawek.

 

Nie sądzę by HEkV2 Stealth były jaśniejszymi HEkSE, bo to jednak rozwinięcie V2, które są odmienne technologicznie od SE i nie różni ich tylko brak magnesów Stealth.

 

Ostatecznie bardziej ciekawi mnie konfrontacja z Susvarą i dyskusja nad ewentualnym jej następcą.

 

Z resztą cała ta dyskusja może być z definicji błędna, bo pójście w Stealth (kolejny już model w tym roku) jest tylko efektem standardyzacji i unifikacji, których źródłem jest np problem w łańcuchu dostaw.

A skoro tak, to Susvara 2(SE) wcale nie jest taka oczywista, bo tu potrzeby unifikacji nie ma. Gdybam tylko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadekBe napisał(a):

Nie sądzę by HEkV2 Stealth były jaśniejszymi HEkSE, bo to jednak rozwinięcie V2, które są odmienne technologicznie od SE i nie różni ich tylko brak magnesów Stealth.

 

Ja też tak nie sądzę. Dlatego na nie czekam, bo HEKSE są dla mnie zbyt hojne na górze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister bardzo dziękuję za porównanie między starszym, a najnowszym modelem Arya🙂👍🥇

 

20230110_113241.jpg

 

20230110_131751.jpg

 

Dzięki uprzejmości @mrbudynmiałem wypróbować Arye Stealth, ale jedynie z możliwością odniesienia ich brzmienia AKG K1000, z którymi zestawiałem świetnie brzmiący egzemplarz od @Corvin74🥇

 

Nowe Arye Stealth odebrałem również jako słuchawki grające agresywniej od poprzednika, z mocniejszym, większym ilościowo basem, bliższym pierwszym planem... dla niektórych osób przekaz może być zbyt intensywny i zmęczyć podczas dłuższego słuchania muzyki. Poza tym mam podobne wrażenia jak Bartek, że w nowszym modelu ucierpiały trochę walory sceniczne (scena odrobinę większa niż w Sundarach, ale nie odczuwało się tego w ten sposób za sprawą źródeł pozornych o dużo większych gabarytach), które w egzemplarzu V2 Piotra przy bezpośrednichporównaniach z AKG K1000 robiły na mnie większe wrażenie. Dla mnie były bardziej uniwersalne i przyjemniejsze podczas dłuższych odsłuchów, czarując swoją większą delikatnością, przestrzennością ze świetnymi predyspozycjami zarazem do rocka, cięższych brzmień, a także do klasyki i jazzu. Natomiast przekaz Stealthów był dla mnie bardziej ukierunkowany na szeroko rozumianą muzykę rozrywkową oraz krótkie odsłuchy.

 

Jedne i drugie uważam za świetne w swojej cenie słuchawki, ale w zależności od preferencji dźwiękowych, a także toru bardziej może ująć przekaz nowszego lub starszego egzemplarza.

 

@RadekBe z pewnością Hifiman będzie planował nową wersję swojego flagowca i według mnie warto byłoby jeszcze trochę zaczekać. Tym bardziej, że po jego premierze starszy model może zacząć się pojawiać w atrakcyjniejszych cenach :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

@RadekBe z pewnością Hifiman będzie planował nową wersję swojego flagowca i według mnie warto byłoby jeszcze trochę zaczekać. Tym bardziej, że po jego premierze starszy model może zacząć się pojawiać w atrakcyjniejszych cenach :)

 

Hej. Przekonamy się, na razie jednak cisza. Zobaczymy na jak długo starczy mi cierpliwości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe jeśli już pojawiają się takie doniesienia... może nie będzie trzeba zbyt długo czekać :) Dr Fang potrafi działać dość szybko. Zobaczymy, jak to będzie i czy starczy cierpliwości. U mnie bywa z nią różnie, chociaż jak czekam... potrafię nawet kilka lat po serii testów, gdy ostatecznie się przełamuję i kupuję😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał(a):

świetnie brzmiący egzemplarz

Mam je do tej pory i dalej je sobie chwalę. Nie zmieniłem ich na v3 właśnie z tych powodów co opisaliście.

Teraz będę się łamał przy He1000V2 Stelth - czy nie wymienić... za dużo słuchawek mam.

Generalnie ja lubię dźwięk Hifmanów, preferuję je nad Audeze czy Focal.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

@RadekBe jeśli już pojawiają się takie doniesienia... może nie będzie trzeba zbyt długo czekać :) Dr Fang potrafi działać dość szybko. Zobaczymy, jak to będzie i czy starczy cierpliwości. U mnie bywa z nią różnie, chociaż jak czekam... potrafię nawet kilka lat po serii testów, gdy ostatecznie się przełamuję i kupuję😉

 

Ja tam już za stary jestem na czekanie :). Każdy rok to ubytek słuchu przecież.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RadekBe napisał(a):

 

Ja tam już za stary jestem na czekanie :). Każdy rok to ubytek słuchu przecież.

e tam podkręcasz gałkę w górę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły zamówione w ostatniej godzinie starego roku Hifiman RE 800 Silver plus 2x RE400. I żeby było śmieszniej to było jedno zamówienie a przyszły dwie dostawy: RE800 ze Szwecji a RE400 z polskiego magazynu HiFiMana w Racławicach Śląskich, a pobrali opłatę jak za wysyłkę z USA - 36 $.

RE800 Silver warte więcej niż 99 $ zapłacone, świetne słuchawki na pierwszy rzut ucha. RE400 jeszcze nie rozpakowane, bo przyszły później

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RadekBe napisał(a):

A jak ubytek w paśmie będzie siadał nierównomiernie w uszach, jak mam to skompensować? :)

Mózg Ci skompensuje, musiałoby całkowicie coś "wyciąć" w jednym uchu, żeby nie dał rady - wiem, bo naście lat temu miałem kompletny brak średnich tonów w lewym uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Perul napisał(a):

Mózg Ci skompensuje, musiałoby całkowicie coś "wyciąć" w jednym uchu, żeby nie dał rady - wiem, bo naście lat temu miałem kompletny brak średnich tonów w lewym uchu.

 

Mechanizm kompensacji braków przez mózg znam, gorzej z kompensacją oczekiwań podczas pogoni za króliczkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie jestem w fanklubie ale chciałbym się zapytać o apetyt na wzmacniacz takich Edition XS. I przy okazji Sundar, jeżeli ktoś ma porównanie. Znalazłem na forum.headphones.com taką oto tabelkę, z której wynika że aby rozpędzić edition XS do 90dB (głośniej i tak nie słucham) to potrzeba właściwie śmiesznie niskiej ilości mW, czyli również bardzo niskiej składowej napięciowej i prądowej. Byle jaki smartfon sobie poradzi z nimi do takich 90-95dB. A jak to wygląda w praktyce? No bo przecież nawet jak podłączymy je pod solidnego wzmaka, to nagle nie wezmą więcej tylko dlatego że wzmacniacz może dać więcej.

 

Gdyby kogoś to interesowało, sam ZenDac ze swoimi możliwościami (na wyjściu SE) napięciowymi (3.3V) i prądowymi (60mA) powinien tego typu słuchawki o podobnych wymaganiach napędzać bez problemu do poziomu co najmniej 110dB SPL. ZenCan  nie dość że jest w stanie dać 7V napięcia to jeszcze ponad 160mA prądu, dla porównania (na wyjściu SE). Na wyjściach zbalansowanych napięcia może być 2x więcej ale prądu tyle samo, co realnie będzie się przekładało na zysk tylko w konstrukcjach wysokoimpedancyjnych (dynamiki 300-600ohm) natomiast w konstrukcjach o niskiej impedancji wyjście zbalansowane mocowo nie daje realnej przewagi.

image.png.1fd79b584a2928db3859a09bbe6920f8.png

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, PioterD napisał(a):

aby rozpędzić edition XS do 90dB (głośniej i tak nie słucham) to potrzeba właściwie śmiesznie niskiej ilości mW, czyli również bardzo niskiej składowej napięciowej i prądowej. Byle jaki smartfon sobie poradzi z nimi do takich 90-95dB. A jak to wygląda w praktyce?

 

To jest maksymalny poziom natężenia dźwięku jaki można uzyskać. Muzyka ma dynamikę, czyli w zależności od typu muzyki cichsze fragmenty utworu będą kilkanaście a nawet kilkadziesiąt dB cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RadekBe napisał(a):

 

Ja tam już za stary jestem na czekanie :). Każdy rok to ubytek słuchu przecież.

Te newsy o nowych Susvarach to już od ponad dwóch lat są, Fang w wywiadach mówił, że nie wie co mógłby poprawić w Susvarach, dla niego wykonanie to top, choć wszyscy wiemy jak jest, mógłby sporo poprawić, nie zmieniając dźwięku. Poprawa skuteczności może być trudna bo ciężko poprawić konduktywność tego materiału, który jest użyty w driverach, pogrubienie spowoduje większą sztywność itd. … Ciekawe czy drivery zastosowane w podrabianych R10 mogą mieć lepsze parametry niż te z Susvar, no może się dowiemy jak coś się pojawi, choć ostatnio to trochę przystopowali z nowymi rewizjami co pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności