Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Dawid2011 napisał(a):

Witam. Ponieważ  jest  to  mój  pierwszy  post chciałem  się  ze  wszystkimi  przywitać 🙂

Fanklub jest bardzo obszerny a potrzebuję porady .

Jaki wzmacniacz  z  dac-kiem do  słuchawek HiFi Man Edition XS   ?

Kwota na nowy 2-3 tys. Ewentualnie jeśli  w  dobrej cenie (np. 50 % wartości  nowego) może  być  również  używka.

Biorę  pod  uwagę również  Dac plus  wzmacniacz  osobno. Dotychczasowo grałem na  Aune t1 mk2.

Posiadam Aune s16 i jest mega właśnie z Edition XS, choć bez korekcji w EquApo się nie obeszło. Zbyt jaskrawe były. Pomimo że jest bardzo dobrze to też się rozglądam właśnie za czymś co mogłoby wycisnąć jeszcze więcej z tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.02.2023 o 18:55, euter napisał(a):

@saudio Dzięki! I do tych "nowych" Susvar z wtykami 3,5mm będzie pasował kabel od HE1000se jak rozumiem? 

 

Jak najbardziej, właśnie mam wieczór z obiema parami ... defaultowe kable są takie same.

 

Sus_HEkse_plugs.jpg

Edytowane przez RadekBe
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RadekBe napisał(a):

właśnie mam wieczór z obiema parami

jestem ciekaw Twojej opinii. Dla mnie one są jednak do innych odsłuchów. 

Nie uważam że Susvarn są lepszym zamiennikiem dla HE1000SE - to trochę inne granie, zresztą o tym wspominałem.

Możemy pogadać na meet o naszych wrażeniach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Już mi serce mocniej zabiło, że nowa Susvara :)

Z Hifiman jest tak, że każdy ich kolejny model jest wykonany z gorszych materiałów i bardziej niechlujnie, a za tym idzie wzrost ceny od 50%. Więc na 99,9% lepiej będzie brać wersję obecnie produkowaną bo v2 to będzie jedynie szukanie oszczędności przez Fanga. Sam to zresztą powiedział, że będzie podnosił ceny tak długo jak ludzie będą kupować jego słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że można wykonać gorzej flagowe słuchawki jak obecna Susvara ;) Musi być lepiej, bo w innym przypadku będzie to już nieśmieszny żart i robienie sobie jaj z nabywcy. Zresztą pożyjemy, zobaczymy. Póki co się wstrzymuje z zakupem i cierpliwie czekam co się wydarzy. Dźwięk obecnej Susvary jest absolutnie dla mnie fenomenalny, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz :) Ale możesz mieć racje, tyle tylko, że mówimy tutaj o flagowcach, a sam Fang pewnie niejednokrotnie słyszał od swoich klientów, że jakość materiałów, to wypadałoby poprawić. Dla mnie nawet jakość dźwięku mogłaby zostać taka sama, bo strojenie mają wspaniałe, ale tą jakość wykonania jak z tandety, to chciałbym, żeby poprawili. Chociaż może za dużo wymagam od Hifimana ;)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Z Hifiman jest tak, że każdy ich kolejny model jest wykonany z gorszych materiałów i bardziej niechlujnie, a za tym idzie wzrost ceny od 50%. Więc na 99,9% lepiej będzie brać wersję obecnie produkowaną bo v2 to będzie jedynie szukanie oszczędności przez Fanga. Sam to zresztą powiedział, że będzie podnosił ceny tak długo jak ludzie będą kupować jego słuchawki.

Dodałbym do tego jeszcze często idące za tym pogorszenie samego dźwięku. 


Z własnych doświadczeń : 
HE-6 >>> HE-6SEv2
HEXv1 > HEXv2

HE560v1 czy v2 >> 560v4

 

O Arya tylko czytałem.

 

@MichalZZZ HE-6 były flagowcami. Wybacz jeżeli wcześniej już opisywałeś co dokładnie Tobie nie odpowiada w jakości wykonania Susvar bo ja wciąż trafiam wyłącznie na Twoją ogólną ich ocenę. Bardzo ciekawią mnie konkrety co jest w nich nie tak, że zasłużyły na określenie "wykonania jak z tandety" :) Do tej pory sam zauważyłem jedynie efekty użycia kiepskiej jakości farby w pierwszej wersji. Chętnie się dokształcę z teorii bo praktyki z posiadania Susvar na pewno nie zaliczę ;)

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam odpadająca farbę na którą się skarżą ludzie, ale bierzesz te słuchawki do ręki, porównujesz z innymi, które masz w domu i odrazu wiesz, że masz doczynienia z gorszymi materiałami i niezbyt schludnym wykonaniem. Później patrzysz na cenę i się zastanawiasz, czy to tak na poważnie ;) Owszem dźwięk jest fenomenalny o czym niejednokrotnie pisałem i są to jedyne słuchawki, które cały czas mi chodzą po głowie, ze względu właśnie na ten dźwięk, ale mają swoje wady, które ciężko mi jako wzrokowcowi przetrawić. One wyglądają jakby miały się zaraz rozlecieć od samego patrzenia na nie :) Widełki jak u mojego dziecka w zabawkowych słuchawkach za 20 euro, pałąk jak z jakiejś blaszki znalezionej w garażu w rupieciach, drewno albo jego imitacja również watpliwej jakości, wyglądający jak tania sklejka, ślady po kleju i to wszystko w słuchawkach za ponad 30 koła? Tak to nie powinno wyglądać moim zdaniem, ale jestem w stanie przymknąć na to oko, bo ich dźwięk do dzisiaj mi siedzi w głowie.

 

Aaa i jeszcze jedno @x86. Siateczka w środku jak patrzysz na bebechy przez poprzeczne dranki jest krzywa i jakaś taka pofalowana, niezdarnie zamontowana, ale to może ten konkretny egzemplarz tak miał. Nie wiem.

 

Na moich zdjeciach to średnio widać, ale na żywo trzymając słuchawki w reku już można to dostrzec.

 

IMG_0417.JPG

IMG_0483.JPG

 

 

 

 

@x86Znalazłem na dysku lepsze zdjecia pokazujące tą siateczke. Przyglądnij sie uważnie, najlepiej przybliżając zdjęcie. Na żywo wygląda to fatalnie.

 

 

IMG_0503.JPG

IMG_0504.JPG

IMG_0505.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MichalZZZ za szczegółowe nakreślenie sprawy :) 
Widzę te pofalowania siatki ochronnej. Zgadza się, że mogli się bardziej do tego przyłożyć. 
Dopytywałem bo na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle no ale tak to jest, że trzeba wziąć do ręki i samemu pomacać by się przekonać jak to jest w rzeczywistości. Bywały słuchawki, które wg. recenzji zasłynęły z super wykonania i użytych materiałów a w praktyce rozlatywały się. Poza farbą z pierwszej wersji Susvar, z samych zdjęć jak na razie przewiduję, że  oryginalne pady HiFiMana nie będą należeć do najtrwalszych bez względu na czas ich eksploatacji, a reszta pomimo wykonania z cienkiej blaszki czy nie do końca wysokiej precyzji to na oko (powtarzam opieram się tylko tym co widzę po zdjęciach) wygląda na wbrew pozorom trwałą konstrukcję. Osobiście posiadając te słuchawki pokusiłbym się jedynie by wpuścić po kropelce oleju wazelinowego w miejsce pod napisem Susvara gdzie pracują i wzajemnie obcierają się metalowe elementy. Od wewnątrz są dwie śrubki i można bezpośrednio wpuścić do środka nazwę to przegubu. W Edition X v1 iprzy energicznym użytkowaniu zdarzało się, że to miejsce pękało i było piętą Achillesową tegoż modelu. W v2 trochę poprawili ale też trzeba o nie dbać. Za to są projekty elementów naprawczych w formie plików gotowe do wydruku. Piszę to wyłącznie dla ludzi szukających pomocy ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, jak widzisz my wzrokowcy łatwo w życiu nie mamy :D Ale mimo wszystko wspaniałego dzwieku im odmowić nie można i to jest chyba tutaj najważniejsze. Mnie ten dzwiek dosłownie rozłożył na łopatki. A zwłaszcza ich rozdzielczość i przy tym niewiarygodna wręcz muzykalność. Moimi ulubionymi słuchawkami są i pozostaną Abyssy 1266 ale taką Susvarkę do parki, to bym chciał mieć. Nie wiem czy czytałeś, ale robiłem takie mini porównanie Abyssów z Susvarą i te słuchawki są tak bardzo inne, do innego repertuaru muzycznego, że sie super dzięki temu uzupełniaja, dlatego nie dają mi spokoju te flagowe Hifimany :) 

 

Ciekawi mnie jeszcze i może to sprawdze w niedalekiej przyszłosci jak sobie radzi Susvara z WA33. Ciekawe czy takie połączenie do mnie "zagada". Jedni takie połączenie lubią, inni zaś mówią, że do tego wzmaka lepiej pasują Abyssy. Zobaczymy.

 

Na koniec jeszcze warto Susvarom oddać jedną bardzo ważną rzecz, która poniekąd mi może zrekompensować tą jakość wykonania na którą tak psiocze. Mianowicie ich komfort użytkowania jest wręcz niesamowity. W ogole ich nie czuc na głowie. Ten komfort jest porównywalny, a nawet lepszy z mega komfortowymi słuchawkami za jakie uważam Meziaki Empyreany 👍  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuje tego jako złośliwość i już śpiesze z wyjaśnieniem :) Abyssy to najlepiej wykonane słuchawki jakie miałem w ręku, które bardzo mi się podobają. Wszystko drogi kolego to rzecz indywidualnego gustu. To tak jak np. niektórym sie podobają dywany na ścianach, a inni zaś wolą bardziej surowy i nowoczesny wystrój wnętrza. Każdy z nas jest inny :)

 

Owszem, zanim je kupiłem nie podobał mi sie ten pałąk, ale szybciutko przywykłem i dziś je uwielbiam za swój własny styl. Uwielbiam również dbałość o detale w Abyssach, oraz ich pancerne wręcz wykonanie. Już nie wspomne o ich genialnym systemie wymiany/regaulacji padów. Te słuchawki dla mnie osobiście nie mają słabych stron. Nawet nie narzekam na komfort użytkowania, na co narzekają inni. Dla mnie są wygodne. Nie czuje zmęczenia siedząc w nich przez 2-3 godziny. Dla mnie top topów słuchawki i maja u mnie dożywocie. No chyba, że wyjdą nowe Abyssy, to wtedy będę sie zastanawiał :D 

 

Podsumowując subiektywnie Abyssy :

 

- wykonanie 10/10

- dźwięk 10/10 (w szczególności z moim nowym wzmakiem) 

- wygląd 9/10

- komfort podczas dłuższych sesji odsłuchowych 7/10

- komfort regulacji padów, które mają wpływ na dźwięk 10/10.

 

Dla równowagi, żeby nie odbiegać zbytnio od tematu subiektywnie Susvara :

 

- wykonanie 3/10

- dźwięk 10/10

- wygląd 7/10

- komfort podczas dłuższych sesji odsłuchowych 10/10.

 

 

IMG_5650.JPG

IMG_5656.JPG

IMG_5702.JPG

IMG_5708.JPG

IMG_5710.JPG

IMG_5713.JPG

IMG_5718.JPG

IMG_6170.JPG

IMG_6173.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 22:52, Palpatine napisał(a):

Zobacz jak były wykonane HE-6 później HE1000, HE1000SE i Susvara xd

Nie wiem czy tą kulę da się zatrzymać.

Pamiętam jak pierwszy raz wziąłem do ręki HE1000SE (wcześniej znając ich cenę)... Posłuchałem i bardzo mi podpasowały ale jeszcze raz na nie popatrzyłem... i przypomniał mi się słynny mem 🙂 Porozmawiałem ze sprzedawcą, umówiłem się na kolejne odsłuchy. Minęło kilka miesięcy, prawie rok, obsłuchałem chyba wszystko i... kupiłem HE1000SE. Zaakceptowanie tej jakości wykonania i ceny nie przyszło łatwo... mam tylko nadzieję, że się nie rozpadną zaraz po gwarancji 😀 A na razie chucham i dmucham i słucham 🙂

nienotyletonie.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZNo z tym wykonaniem/jakością Abyssów to przesadzasz, podobo dość często trzeba odwiedzić sklep hydrauliczny? No a wygoda to porażka, coś jak K1000 siedź i się nie ruszaj, nie wspominając o trzeszczeniu przy regulacji pałąka, no to prawie jak w Hihimanach. Można jeszcze liczyć na to że w TC drivery już nie padają z czasem. Jeszcze te recepturki to tanie są, ale te super pady to mają super cenę….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

Z niczym nie przesadzam, wyrażam swoje subiektywne zdanie, które podtrzymuje. Są to najlepiej wykonane słuchawki jakie mam i jakie miałem w rękach. Bez cienia wątpliwości i z pełną odpowiedzialnoscia to pisze. Mam je od nowości i gumki (bo jak mniemam o to ci chodzi) są dalej jak nowe. Nie pękają ani się nie rozciągają. Nic mi też nie trzeszczy w tych słuchawkach. A z tym sztywnym siedzeniem, to raczysz żartować :D Nic takiego nie ma miejsca. Przynajmniej u mnie na fotelu, kiedy siedze z tymi sluchawkami na głowie i słucham sobie muzyki :) Może to zależy od kształtu głowy, nie wiem. Nie siedziałbym w nich 2-3 godziny gdybym musiał tyle czasu sztywno siedzieć :D

 

Co do ceny padów, to jest jaka jest i musisz się z tym liczyć, że kupując te słuchawki kiedyś będziesz narażony na takie a nie inne koszta. Zawsze masz wybór i możesz się zdecydować na inne słuchawki.

 

Drivery padały zdaje się w starszej wersji bez TC. Nowa wersja TC pod tym względem jest znacznie lepsza. Co nie znaczy, że nie może jakiś driver komuś paść, bo to się zdarza każdym słuchawkom. 

 

 

 

25 minut temu, Rafacio napisał(a):

A ta pianka to z czego jest?

IMG_5718.JPG

Bo wygląda jak jakaś gąbka do szorowania naczyń? Mi przez ten pałąk one w ogóle nie wyglądają.

Tak, to gąbka do szorowania naczyń :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności