Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@Undertaker Masz rację, ja tylko zwróciłem uwagę na charakterystyczne muszle i od razu skojarzyło mi się z Sony, ale pierwsze rzeczywiście były R10P i R10D.

 

Rzucę okiem na te R9, choć plan był taki, że jak już jakimś cudem kupowałbym coś droższego i zamkniętego to raczej byłyby to jakieś Denony, Fostexy, EMU Teak, ewentualnie Sony MDR-Z7/Z7M2 z uwagi na wielki przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Sprzedawcą jest sam Amazon. 

Faktycznie nie doczytałem, że sprzedawca to Amazon :)

Ciekawa oferta, tym bardziej, że Amazon to prawie mój sąsiad - stąd mam chyba najlepsze warunki dostawy; "  Zamów w ciągu 6 godz. 35 min" :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylno ja z amazona brałem kilka rzeczy w ramach prime i do tej pory nie było problemów. Co do ceny tych RE-9 to na stronie hifimana bywają nawet jeszcze nieco taniej ale tam dochodzą koszty wysyłki chyba z 60 dolców (przynajmniej kiedyś tak było) i kto wie czy właśnie całość z amazona to jest właśnie tak wyliczona już z tym wszystkim. Generalnie strasznie potaniały te Hifimany z MSRP ustawionego oryginalnie chyba koło 3 tysięcy, u nas sklepy dość szybko przeceniały na 2,5 a potem to już poszło z górki. Sprzedawcy to chyba mają motto - spieszmy się sprzedawać Hifimany, tak szybko tanieją :P (A Odezi czy Dany Klarki w górę)

 

Ale na poważnie to sam bym je wziął bo ja ogólnie lubię bas, niemniej jednak tak jak pisałem obecnie mam i tak za dużo par słuchawek. Może kiedyś. 

 

@Hustler no ja miałem kiedyś Soniaki z bodajże 70mm driverem i w pełni otwartą konstrukcją - MDR MA900 czy jakoś tak ale oprócz tego że grały przyjemnym takim nieaudiofilskim dźwiękiem to niewiele pamiętam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na nie zwróciłem uwagę, ale odrzucają mnie te idiotyczne czerwone dekle. Domyślam się, że ten kształt i kolor to owoc długich i wyczerpujących badań chińskich naukowców i takie właśnie muszą być. IMHO wyglądają strasznie tandetnie ;) 

 

Gitarowe drewno w ATH-WP900 rozpieszcza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marek_m napisał(a):

Też na nie zwróciłem uwagę, ale odrzucają mnie te idiotyczne czerwone dekle. Domyślam się, że ten kształt i kolor to owoc długich i wyczerpujących badań chińskich naukowców i takie właśnie muszą być. IMHO wyglądają strasznie tandetnie ;) 

 

Gitarowe drewno w ATH-WP900 rozpieszcza :D 

HE-R9 czy ATH-WP900 - oto jest pytanie ;)

Co polecacie ?

 

PS.

Czy ja mam deja vu ? 

HE-R9 na Amazon 1416 zł. a na stronie polskiego importera kosztują 2490 zł ? 

 

S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MP3 Store powystawowe są za 1790 PLN

 

Amazon.de Warehouse Deals: 1281 PLN

 

Oferta Amazon.pl: 1416 PLN zdecydowanie najlepsza.

 

Jest też wersja "Wireless", tak jak Deva Pro.

 

Za dźwięk są na ogół chwalone. Przez niektórych nawet bardzo, szczególnie w połączeniu z lampami. Za materiały, jakość wykonania i wygląd już mniej :) 

 

Cytat z sieci: "Ridiculously stupid looking headphones

 

Trudno się nie zgodzić :D 

 

Z drugiej strony kosztują 61% tego co ATH-WP900 w promocji. Więc może warto....

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marek_m napisał(a):

W MP3 Store powystawowe są za 1790 PLN

 

Amazon.de Warehouse Deals: 1281 PLN

 

Oferta Amazon.pl: 1416 PLN zdecydowanie najlepsza.

 

Jest też wersja "Wireless", tak jak Deva Pro.

 

Za dźwięk są na ogół chwalone. Przez niektórych nawet bardzo, szczególnie w połączeniu z lampami. Za materiały, jakość wykonania i wygląd już mniej :) 

 

Cytat z sieci: "Ridiculously stupid looking headphones

 

Trudno się nie zgodzić :D 

 

Z drugiej strony kosztują 61% tego co ATH-WP900 w promocji. Więc może warto....

 

Co możesz powiedzieć o WP900?

Warto się nimi zainteresować ?

 

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO warto, ale z drugiej strony to zależy od indywidualnych potrzeb, gustu muzycznego, sposobu użytkowania, itp.

 

Sporo osób z forum je kupiło, ale także sporo już je sprzedało :D 

 

Są lekkie, pięknie wykonane (drewno gitarowe na muszlach), dość wygodne, zamknięte, łatwe do napędzenia, dynamiczne z mocnym basem, góra jest wyraźnie obecna, ale nie męczy, średnica jest natomiast lekko cofnięta. Dźwięk można określić jako rozrywkowy, z wyeksponowanymi skrajami. Bardzo efektowny (nóżka tupie) :D 

 

5 minut po założeniu na głowę (w sklepie) wiedziałem, że je kupię. Choć tanie nie są (2399 PLN w promocji).

 

W zestawie są 2 kable: SE i Balanced, dość krótkie (1,2m). W ruchu jest Ok, ale w domu przydałyby się dłuższe. ATH stosuje własne wtyki, więc wymiana kabli nie jest ani łatwa ani tania, ale oczywiście możliwa (na Ali jest wszystko).

 

U mnie pełnią rolę słuchawek przenośnych (grają z iFi Go Blu oraz iFi Go Link, podłączone do iPhone'a lub MacBook'a).

 

Takie dynamiczne / rozrywkowe granie bardzo mi odpowiada, ale na dłuższą metę może być lekko męczące. Dlatego w domu preferuję słuchawki otwarte i welurowe pady :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajne porównanie HE1000v2 Stealth vs HE1000SE - ja osobiście się z nim zgadzam, mam podobne odczucia i przemyślenia. Jak porównywałem je ze sobą to SE są dla mnie „szlachetniejsze” takie jedwabiste - może to głupio brzmi ale takie miałem skojarzenia.
posłuchałem obu par i dla mnie osobiście wybór jest SE, niestety bo miałem nadzieję że V2 Stealth będą moim celem… a tak, będzie jak będzie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał(a):

Fajne porównanie HE1000v2 Stealth vs HE1000SE - ja osobiście się z nim zgadzam, mam podobne odczucia i przemyślenia. Jak porównywałem je ze sobą to SE są dla mnie „szlachetniejsze” takie jedwabiste - może to głupio brzmi ale takie miałem skojarzenia.
posłuchałem obu par i dla mnie osobiście wybór jest SE, niestety bo miałem nadzieję że V2 Stealth będą moim celem… a tak, będzie jak będzie.

 

Czekam na porównanie z V3... @RadekBe już coś możesz powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

Czekam na porównanie z V3..

V3 to właśnie HE1000v2 Stealth - Hifiman tak to teraz nazywa, też uważam że lepiej jakby było oznaczone jako v3

@RadekBe moim zdaniem SE lepsze :), nie masz co się nad nimi zastanawiać, ale znowu zamiana na Susvar to też nie do końca jest upgrade. Jakbym miał mieć i móc to miałbym jedne i drugie.

Edytowane przez Corvin74
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Corvin74 napisał(a):

V3 to właśnie HE1000v2 Stealth - Hifiman tak to teraz nazywa, też uważam że lepiej jakby było oznaczone jako v3

@RadekBe moim zdaniem SE lepsze :), nie masz co się nad nimi zastanawiać, ale znowu zamiana na Susvar to też nie do końca jest upgrade. Jakbym miał mieć i móc to miałbym jedne i drugie.

 

Tak, HE1000v2 Stealth odsłuc**ję dla świętego spokoju, by mieć punkt odniesienia. A że będę miał wszystkie trzy pary (SE, Stealth i Susvara) to zestawnienie będzie najpełniejsze.

 

Preferuję rozwiązanie posiadania jednej pary, więc nic jeszcze nie jest przesądzone. Dam znać :)

Edytowane przez RadekBe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem HE1000 Stealth przedwczoraj u siebie. Na pewno znacznie szybsze, bardziej detaliczne i rozdzielcze od moich Aryi v1. Tym samym mniej muzykalne. Stare Arye przyzwyczaiły mnie do lejącego, ciągnącego się basu kosztem detali i klarowności. W HEK Stealth jest o wiele agresywniej na górze i bardziej punktowo na basie. W moim odczuciu Arye v1 prezentują najbardziej stonowane i chillowe granie, a Arye Stealth, HEK Stealth i HEKSE idą coraz bardziej w kierunku analityczności, jasnego grania i punktowego basu. Arya v1 jest już nieprodukowana, więc jeśli miałbym wybierać z pozostałej trójki, to właśnie HE1000 Stealth. Dla mnie zdecydowanie fajniejsza barwa wokali i instrumentów od Arya Stealth. Wygląd i wykonanie również na plus. Na pograniczu akceptowalności pod kątem agresywnej góry. Jednak pomimo tego nie tracą (na szczęście nienachalnego) pomruku na basie, gdy ten powinien być zaakcentowany. HEKSE są już dla mnie za jasne.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karister napisał(a):

o właśnie HE1000 Stealth.

i to jest piękne w tym hobby :) Tak jak pisałem, to preferencje są. Ja wybrałbym HE1000SE, bo doceniam ich gładkość i spójność w całym zakresie.

Tak jak piszesz HE1000 Stealth są szybkie i mają moim zdaniem najlepszy bas z całej tej rodziny, ale góra i średnica lepsza - a przynajmniej dla mnie jest w SE.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słyszą bardzo różnie, zwłaszcza wysokie tony, więc i inne słuchawki im pasują. Fajnie, że mogłem mieć w rękach HiFiMANy, które nie trzeszczą w dłoni. :P Nie wykluczam wymiany moich wysłużonych Aryi v1 na HEK Stealth. Pod kątem jakości produktu byłby to upgrade, a pod kątem brzmienia raczej po prostu zmiana na coś nieco innego.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pierwszy raz się spotykam z opisem, że komuś z Hekse grają gładko. Trochę mnie to zaskoczyło. Ale to może zależy od toru, bo z tego co wiem kolega @Corvin74 ma tor lampowy i pewnie znacznie mu wygładza wysokie tony. W każdym razie zazwyczaj da sie wyczytać, że to Susvara jest gładsza aniżeli Hekse, które to grają bardziej z pazurem i z nieodpowiednim zbyt jasnym torem mogą dość wyraźnie piłować 

po uszach. Ja lubię nieco ostrzejsze wysokie (w granicach przyzwoitości) więc te Hekse by mi pewnie podeszły, ale problem w tym, że usłyszałem Susvare i żadne inne Hifimany mnie już nie interesują :)Niestety kolejny problem polega na tym, że Susvara jest wykonana tak jak jest i to mnie ostatecznie powstrzymało przed przysłowiowym pociągnięciem za spust. Niemniej wciąż mam w głowie dźwięk tych słuchawek i cały czas mi nie dają spokoju.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Susvare i żadne inne Hifimany mnie już nie interesują

Tak mam tor lampowy, który trochę łagodzi, ale lubię detaliczną górę i przestrzeń. Ja ogólnie porównywałem rodzinę HE1000 i w niej dla mnie HE1000Se mają najładniejszą, najłagodniejszą górę, która czasem też ukuje ale bez przesady.

Dla mnie Susvar są najlepsze technicznie, ale brakuje im intymności, choć odrobinkę, są zbyt sterylne - to wyczynowe słuchawki i tak do nich trzeba podchodzić.

Jeśli nie słuchałeś HE1000Se, pożycz - to jedne najlepszych słuchawek na rynku, możesz być zaskoczony :)

... co ciekawe na forum jest sporo osób które je mają... a pewnie zaraz będzie jeszcze jedna 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Hekse to niewątpliwie świetne sluchawki. Aż tyle osób się nie może mylić, uważając je za topowe. Jest też sporo ludzi na obcojęzycznych forach, którzy wolą Hekse od Susvary. Niemniej jednak jak usłyszałem Susvare, to jej dźwięk mnie rozłożył na łopatki i nie chcę już pożyczać innych słuchawek, bo jest mi dobrze z tym co mam. I tak jak mówię jedynie Susvara mi jeszcze chodzi po głowie. Poczekam co się wydarzy i zobaczę czy te plotki na temat Susvary 2 się przeistoczą w rzeczywistość. 

 

W każdym razie ja odbieram Susvare jako najbardziej muzykalne i do tego najbardziej rozdzielcze słuchawki jakie słuchałem. Ich góra jest gładziutka, może nawet aż za gładka, ale to też miało swoje zalety. I nawet basu mi w nich brakowało, na co dużo ludzi narzeka. Basu była odpowiednia ilość i do tego schodził bardzo nisko, co mi się podobało. Świetne średnie, wokale top, fenomenalnie brzmiące gitary. Fantastyczne słuchawki. Tylko to ich wykonanie jak z tandety :( Dla mnie wzrokowca to duża wada niestety. Ale żeby nie było, to wygoda użytkowania rekompensuje w pewnym stopniu tą jakość wykonania. One są dla mnie wygodniejsze od Empyreanów, które uważam za top topów pod względem 

komfortu. Zresztą chyba masz Empy, to wiesz o czym mowie :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

One są dla mnie wygodniejsze od Empyreanów, które uważam za top topów pod względem 

komfortu.

Fakt Susvarna są jednymi z najwygodniejszych - mi b. pasują duże okrągłe muszle. Czy od Empyranów... to już chyba preferencje :) Jedne i drugie wygodne.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ  jest  to  mój  pierwszy  post chciałem  się  ze  wszystkimi  przywitać 🙂

Fanklub jest bardzo obszerny a potrzebuję porady .

Jaki wzmacniacz  z  dac-kiem do  słuchawek HiFi Man Edition XS   ?

Kwota na nowy 2-3 tys. Ewentualnie jeśli  w  dobrej cenie (np. 50 % wartości  nowego) może  być  również  używka.

Biorę  pod  uwagę również  Dac plus  wzmacniacz  osobno. Dotychczasowo grałem na  Aune t1 mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności