Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

@selphy duża różnica między 250 a 600 ogm? Porownywales te swoje z wersja 250 ohm premium edition?

 

Dla mnie duża, większy impakt na basie, średnica oddalona, wygładzone wysokie, o wiele większa radość ze słuchania każdego gatunku. Bardzo uniwersalne słuchawki.

250 ohm premium nie słuchałem.

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja tak właśnie odebrałem T1 jak miałem ostatnio u siebie. Jako właśnie chude, jasne oraz bardzo szybkie.

A wszyscy mówią że T1 to ciemne, gęste i ciepło grające.

Nie wszyscy - ja też je tak odebrałem. Zwłaszcza tą górę się zauważa, dokładnie tak jak rev92 napisał "wysokie to poezja, jest ich bardzo dużo i są świetnie rozdzielcze i mają piękną barwę, daleko im do kłucia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Heh, to ja tak właśnie odebrałem T1 jak miałem ostatnio u siebie. Jako właśnie chude, jasne oraz bardzo szybkie.

A wszyscy mówią że T1 to ciemne, gęste i ciepło grające.

Nie wszyscy - ja też je tak odebrałem. Zwłaszcza tą górę się zauważa, dokładnie tak jak rev92 napisał "wysokie to poezja, jest ich bardzo dużo i są świetnie rozdzielcze i mają piękną barwę, daleko im do kłucia".

 

ale skolei czasem potrafi sybilowac. nie za bardzo wybaczaja slabych nagran. ale fakt - jasne i grajace w bok to t90. T1 bardziej gesto i cieplo. Dosc specyficznie. Chyba to jest jeden z typow hate it or love it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No góra w T1 rzeczywiście świetna, a bas również klasowy, szybki i punktowy, ale jak trzeba to potrafi przywalić.

Tak szybkich słuchawek to jeszcze nie słuchałem, wydaje się że utwory krócej trwają na tych Beyerach....he,he.

Jednak ta detaliczność T1 po jakimś czasie mnie potrafiła zmęczyć, mało są wybaczające dla nagrań.

Gdzie w HD800 góra mi w ogóle nie przeszkadzała, mimo słyszalnych lekkich sybilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lampa troszkę te średnicę wygładza i już nie meczy, a jednocześnie nie tracimy drajwu i szybkości :)

Co do hd800, to w moim odczuciu góra jest chaotyczna, jest też problem z wybrzmiewaniem.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Heh, jeżeli chodzi o HD800 to chyba najlepsze dynamiki jakie są obecnie.

Nie ma żadnych problemów z górą i wybrzmiewaniem, tylko trzeba je odpowiednio napędzić.

Dla mnie to najbardziej neutralnie grające słuchawki jakie miałem, a że nie aż tak muzyczne jak inne to już inna sprawa...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asgarda. W cenie po ktorej go kupiłem i sprzedałem (ok 600zł) jest świetny. Bardzo przyjemna barwa, ciepły wzmak ze spora ilością dołu, góra troche rozmyta i mniej rozdzielcza, przyjemny, plastyczny wokal, scena ujdzie, detal ujdzie. Little dot go zjada imo, no ale cena nie ta sama, o klasie użądzenia nie wspomne. No i teraz mam zbalansowany tor, to też ciężko porównać. Na pewno littledot jest dużo duzo lepszy, dół niesamowicie kontrolowany o świetnym ataku, przyjemna ocieplona średnica z mnóstwem detali, góra to poezja, scena bardzo głęboka i szeroka, holografia wzorowa. Do tego można lampami troche brzmienie kreować. T90 na nim nie słuchałem, na T1 różnica jest przeogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnosc to jedno ale dostarczenie pradu aby zagraly swoje to inna historia...

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

jak obiecalem tak po ochlonieciu pare zdan. nadal na szybko... ale jak cos sie w odbiorze zmieni to dam znac :)

dt990 edition/premium 600ohm (odsluch na rDac, ph25.2, stockowy kabel) - generalnie rowniej niz wersja pro (rekablowane canarkiem). Jest nieco mniej i kapke lagodniejsza gora, sam dol jest duzo lepiej kontrolowany, bardziej punktowy. Przez to srednica wychodzi zdecydowanie do przodu i jakby byla nieco grubsza, pelniejsza - zwlaszcza wokale, co jest fajna sprawa. Czasami brakuje tego "boomy basu" ktory w Pro lupie duzo lepiej, ale jednak technicznie graja lepiej i rowniej edition 600ohm. Przez to rozdzielczosc dolu jest tu lepsza i gory imo tez. nie jest tak szkliscie, blachy sa ciutke grubsze. Ale miesa na gitarach zostaje niemal tyle samo. Tylko najnizsza basowka, kontrabas sa minimalnie chudsze. Ale tez w gestej muzie nie ma mulenia dzieki temu, co sie na tym tle lekko w wersji pro uwydatnilo. Holografia jest lepsza. Na szerokosc imo podobnie, ale na glebokosc jest lepsze zroznicowanie w 600ohm i dodatkowo lokalizacja zrodel pozrnych jest na wyzszym poziomie. Intrumenty mniej sie roznosza po calej scenie, a wyrazniej slychac gdzie stoja, przez co kapke wiecej powietrza miedzy nimi. Np. wokalista juz nie ma przed nami metra szerokosci (a wlasciwie jego glos :) ), a konkretnie, 30cm glowa i konkretnie stamtad jest wokal.
Takze wersja Pro dla tych co wola miec wiekszy "beat", basik bardziej boomy, ale jednak bardziej idacy w kosci. edition 600ohm dla rowniejszego grania, lepszego technicznie z lepszym uwypukleniem wokali. Tego basu tez nie brakuje, tez schodzi nisko - ale tylko tam kiedy to jest w nagraniu. Bardziej roznicuje. Natomiast dt990 czesciej wali i wyglada nieco, ze bardziej dajac to od siebie niz z nagrania ida nisko i ida w kosci :) ale to jest tez fajne! :) Takze tego niskiego, a przede wszystkim "kickbasu"/sredniego basu jest wiecej w Pro. Mi to na prawde tylko przeszkadza w tym, ze mniej obecna jest basowka i kontrabas, ktore byly podkolorowane tym dolem. Lubilem ich podkreslona linie. Ale w reszcie aspektow wersja 600ohm gora jest.
600ohm gra bardziej audiofilsko, buduje scene i w szerz i w glab. wersja pro daje wszystko bardziej na twarz. wszystko jest bardziej czytelne, namacalne, ale mniej zroznicowane jesli chodzi o glebie sceny. przyzwyczajony do pro czasem mialem wrazenie ze w 600ohm jest to sztuczne ukrywanie instrumentow w glab. Takze 600ohm bardziej audiofilsko jako sluchacz, pro jak sama nazwa wskazuje bardziej na twarz aby uwydatniec bledy realizatorowi.

ciekawe jak edition 600ohm sie zachowaja po zmianie kabla...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka tanich T1 to akurat ktoś sprzedaje na Hifigiełdzie, tylko z końcówką 2 razy 3pinowe XLR. Sam bym z chęcią takich posłuchał....

 

Szkoda, że na hifi-gielde nie wchodziłem. Napisałeś o tym i efekt taki, że nawet nie zdążyłem napisać do gościa mejla o te słuchawki :P Ehh coś mi chyba beyery niepisane, kolejna okazja koło nosa mi przeszła na dniach.

PS. Dobra Panowie to kto kupił, niech się wreszcie pochwali :D

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goldenears są pomiary "obu" wersji, czyli te nowsze mają trochę mniej góry (+troszkę równiejszy wykres) i nic na tym nie tracą wg tabelki. Ale i tak istnienie 2 wersji jest raczej kontrowersyjne, Beyer mejlowo zaprzeczał, że sonicznie cokolwiek zmienili. Zaś na headfi wiele osób co słyszało rózne egzemplarze mówią, że w istocie niektóre egzemplarze są ciemniejsze, ale nie jest to związane z tym, że są nowsze, a wyłącznie z losowością jaki egzemplarz się trafi. Podobnie wiele osób mówi o DT880pro, że są egzemplarze grające lepiej i gorzej (więcej góry). Beyer chyba tak ma ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności