Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zakryć otwór w obudowie, ale efekt mi osobiście nie przypadł do gustu. Dolne pasmo się dociążyło, ale kosztem powietrza i przestrzenności. Można pokombinować z zaklejeniem częściowym otworu tylnej strony przetwornika - niestety zanim tę sprawę obadałem to już sprzedałem słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zakryć otwór w obudowie, ale efekt mi osobiście nie przypadł do gustu. Dolne pasmo się dociążyło, ale kosztem powietrza i przestrzenności. Można pokombinować z zaklejeniem częściowym otworu tylnej strony przetwornika - niestety zanim tę sprawę obadałem to już sprzedałem słuchawki.

 

Dlaczego sprzedałeś (jeśli można spytać) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ciekawy efektu usunięcia ze środka T90 plastikowego dekla z otworem, który jest patrząc od zewnątrz muszli za sitkiem, a w jego miejsce próbował krążki z materiału tłumiącego - filc, bawelna, sprasowana wełna mineralna, itp. Powinny w ten sposób powstać T80. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Próbowałem zakryć otwór w obudowie, ale efekt mi osobiście nie przypadł do gustu. Dolne pasmo się dociążyło, ale kosztem powietrza i przestrzenności. Można pokombinować z zaklejeniem częściowym otworu tylnej strony przetwornika - niestety zanim tę sprawę obadałem to już sprzedałem słuchawki.

 

Dlaczego sprzedałeś (jeśli można spytać) ?

 

Jak to zwykle bywa, już za długo je miałem :D Ale decydującym czynnikiem była chęć zebrania funduszów na projekt wzmacniacza do staxów. Pech chciał, że 2 dni temu padła mi karta graficzna, więc nie mam ani słuchawek, ani projektu nie rozpocznę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za przetwornikiem w T90 są podwójne bawełniane krążki jak w DT880? W 880 po ich wyjęciu fajnie dół się rozrastał.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dopiszę :)

 

Beyerdynamic DT880 05' Edition 250 ohm.

 

Sygnatura brzmieniowa to mój ideał, do tego ta góra. No pławiłbym się w niebiosach gdyby nie to że wyższa średnica/góra potrafi czasem tak zakłóć w uszy że boli... Gdzie szukać przyczyny? Mają już na pewno ze 100 godzin wygrane. Dodam że dzieje się tak na wyższych głośnosciach.

 

Ogólnie poza tym jednym faktem - dla mnie ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest efekt męczenia bo do takiej ilości byłem przyzwyczajony - Superluxy HD681 długo miałem...

EQ nie mam, jadę z płyt. Może kwestia wzmaka? Choć testowałem też na projext headbox s i podobnie było na the best of Depeche Mode - utwór everything counts, drugi wokal - tu to najabrdziej słychać...

 

U mnie to gra z wzmaka stereo denon pma 915r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowie - sprobuj zakombinowac z kablem

a po drugie tez kwestia wzmaka. One jednak lubia "lampowe" granie, a co najmniej cos z odpowiednia dawka mocy i odpowiednio zestrojonego (na FCL z opa2111am tez jest miodzio). Tego denona nie znam, ale ze wszystkich dziurek w tradycyjnych wzmakach jakie slyszalem to wszelkie beyery z jakimi mialem do czynienia (dt770/880/990, t90) graly wlasnie bardziej ostro, sucho i w konsekwencji meczaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze A200P to świetny sprzęt :) Po drugie T51P już tak mi świetnie nie podeszły i jeśli znajdzie się chętny na tygodniową sztukę za 799 pln przez weekend to piszcie. Inaczej wracają do sklepu.

 

era7u8y9.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999 możesz włączyć tryb Manuela i coś więcej napisać o tym jak gra A200p? Fatso pisał coś o równoważności z AK120, ale to było chyba z pamięci, więc fajnie jakby jakaś weryfikacja się pojawiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999 możesz włączyć tryb Manuela i coś więcej napisać o tym jak gra A200p? Fatso pisał coś o równoważności z AK120, ale to było chyba z pamięci, więc fajnie jakby jakaś weryfikacja się pojawiła :)

 

Nie może grać jak AK120, bo jest 4 razy tańszy :) Fatso ładnie go opisał, jest rozdzielczo, szeroko i mocno. Świetnie mi się zgrywa w połączeniu z iP5 i K545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie może grać jak AK120, bo jest 4 razy tańszy :)

 

Normalnie się popłakałem :) Dzięki za opis :D

 

 

Ja się ostatnio przekonałem, że nie zawsze droższe znaczy znacznie lepsze. Doszedłem do tego po odsłuchu kilku słuchawek modowanych przez Perula. Takie zmodowane fatality czy philipsy z biedry po modach są naprawdę niezłe. Fatalitkami aż się zachwyciłem.

Tego a200p bym z chęcią posłuchał na jakimś forumowym meet.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubby a na czym słuchałeś dt880?

 

Na FCL-u ich nie słuchałem, ale słuchałem 770, również innnych tej klasy słuchawek i nie widziałem żadnego sensu w zmianie denona na fcla.

na FCL np. tez. i w stosunku np. do mojego nad355 dla mnie byla to duza roznica.

jesli dla Ciebie nie to tylko sie cieszyc i zostac na tym co masz oszczedzajac kase :)

to pytanie czy kabel cos Ci zmieni? mi zmienial tez duzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel pewnie zmieni - pytanie ile mi ten kabelek zmieni :) I z jakim kombinować - żeby jednocześnie nie wydać krocia...

 

Jedynie jeden interkonekt na moim zestawie ustawiał mi brzmienie bardzo ładnie, był to van del hul - tyle że nie te budżety za kable dla mnie...

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się ostatnio przekonałem, że nie zawsze droższe znaczy znacznie lepsze. Doszedłem do tego po odsłuchu kilku słuchawek modowanych przez Perula. Takie zmodowane fatality czy philipsy z biedry po modach są naprawdę niezłe. Fatalitkami aż się zachwyciłem.

 

Fatalitki wczoraj po raz pierwszy podłączyłem do s:flo2 (świeży nabytek) - jak usłyszałem to mimo powiek na zapałki, nie mogłem się oderwać od słuchania, koło 2 poszedłem spać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jak z kartonu, w sensie - pusty, niewypełniony? Bo to ostatnia rzecz, jaką bym o Fatality po modach i rekablingu napisał. Co do sceny, to szersza niż we wszystkich zamkniętych jakich do tej pory słyszałem, ale Fatality to słuchawki które grają raczej jak półotwarte/otwarte (pod względem przestrzeni to w moim odczuciu bliżej im do takich Sennków HD600, czyli granie bardziej wszerz aniżeli wgłąb, gdzie dla mnie granie głąb kojarzy się ze słuchawkami zamkniętymi ew. takimi z wyraźnie zaznaczoną "V-ką", jak np. DT990 Pro).

 

 

Odnosząc się jeszcze poniekąd do tematu, to dla mnie Fatality po Perul modzie to co najmniej poziom rekablowanych Beyerów DT990 Pro właśnie, dodatkowo rekablowanych DHC. Beyery sprawiały lepsze wrażenia właśnie związane z głębią, bo jeśli chodzi o szerokość, to już niekoniecznie. Średnica nieco cofnięta, dźwięk mimo dobrego wypełnienia i ciekawej barwy dość techniczny i lekki. Fatality (przynajmniej moje), mają chyba więcej basu, ale grają równiej, z bardziej dociążonymi wokalami i lepszej jakości wysokimi tonami, które tu naprawdę zasługują na uznanie. Nawet by się chciało ich więcej czasem :) Jak ich po raz pierwszy posłuchałem, to odniosłem wrażenie, że to takie HD600 na sterydach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o takich bez modów.

 

12dad356cea9856a958e035b84ed8ba3.jpg

Bas nie był chudy, był mocny i bassheadom by się spodobał, ale nie różnicował materiału zbytnio. W dodatku niewygodne cholery. Miałem dwie pary do wyboru i w ogóle nie pomyślałbym, że ktoś mógłby woleć fatality (prócz bassheadów). No ale może po modach i na dobrym sprzęcie sytuacja się zmienia. W audio jest dużo niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności