Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, HAL900 napisał:

Widocznie wy słuchacie  ''na dosłownie cała pare '' skoro macie takie doswiadczenia bo ja słucham tyle ile potrzebuje a z testu jednoznacznie wynika ze zle radzicie .

Chyba ze ten test to pic na wode

 

Zajmuję się testami audio od 8 lat, zaś w rodzinie mam chociażby protetyka słuchu. Nie próbuj więc proszę zgadywać ani moich kompetencji, ani poziomów głośności na jakich słucham muzyki. Gdy użytkowałem DT990/600 z SC808, nie przekraczałem z nim jak pamiętam 20-22% głośności. Z K240 DF jakoś ok. 30%, może nieco więcej, nie widzę jednak sensu sprawdzania tego teraz ponownie. Jeśli uważasz drogi użytkowniku, że na tym konkretnym forum ludzie źle Ci doradzają, nie musisz czytać niczyich porad, nic na siłę. Na pewno w sklepie doradzą ci lepiej, a i forów też jest w Polsce pod dostatkiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam masz kolego to mnie nie interesuje  i ty tez nie zgaduj..... bo to w dwie strony działa a nie jedna

DT 990 graja ostrzej na górze i od 990 pro i 880 .

2635951_thumb.png

Tak pisze na forach i testach zagranicznych ....... A ja chciałem słuchawki które nie beda tak piłowały góry

Chciałes napisać - jak zle doradzam  to nie pisze  ......tak to ma działać na forum a ''nie nie czytaj'' bo wtedy forum nie ma racji bytu ........

Edytowane przez HAL900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HAL900 napisał:

DT 990 graja ostrzej na górze i od 990 pro i 880 .

 

Takie uogólnienie może być bardzo niebezpieczne bo wszystkie te słuchawki Beyera grają różnie w zależności od wersji, od wieku, od rodzaju i poziomu ubicia padów (to akurat jest bardzo istotne). Gwarantuję Ci, że można znaleźć egzemplarze 990 i 990 PRO, które obalą tą tezę. Ba, ja nawet uważam, że Beyer ma problem z powtarzalnością i wszystkie 990 PRO, które słuchałem, czyli łącznie 3 pary zapamiętałem inaczej. 2 miałem obok siebie, też grały różnie.

 

Jak nie chcesz słuchawek z piłującą górą, to po co w ogóle na Beyery patrzeć? Obojętnie która wersja i model, Beyer zawsze ma zaznaczoną górę. Mniej lub bardziej. No może poza 1770 i 150.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hal, czytanie opisów, testów, opinii oraz analizowanie wykresów może spowodować, że wpadniesz w  pętlę Hofstadtera-Möbiusa, a jak to się dla Hala9000 skończyło to pewnie większość wie.

Karmazynowy dobrze napisał - zrezygnować z Beyerów.

A najlepszym testerem są nasze uszy - nie wykresy, testy i opinie.

No, ale co ja tam wiem ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik próbuje być głupio-mądry posiadając szczątkową wiedzę i nie potrafiąc czytać ze zrozumieniem... poza tym charakter jego wypowiedzi jest prowokacyjno-zaczepny. Ode mnie leci raport i dodanie do ignorowanych, żebym nie musiał oglądać tych trudnych do odczytania (bo jak widać gramatyka też leży), mocno irytujących wypocin.

Ignorancja na proste tłumaczenia oraz poziom kontrargumentacji to już niestety muł...

 

Jeśli na prawdę 250ohm są zbyt ciche w jakimkolwiek nagraniu na AIMie i użytkownik nie zamierza zmienić przyzwyczajeń odsłuchowych... to niedługo użytkownik będzie wybierał aparat słuchowy, a nie słuchawki... także krzyż na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 z AIM na stocku to brzmi jak anty-synergia, w dodatku 32 ohm na słuchawkach vs 33 ohm na wyjściu karty też nie wróży najlepiej (choć oczywiście nie zawsze się to sprawdza). No ale może najlepiej jak je kupi i sam się przekona, bo widzę że wszelkie próby merytorycznej dyskusji jak groch o ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 13:15, Perul napisał:

Skórki AKG K240, z których Superluxowe pady (i nie tylko) są zrzynane w 100%.

 

Doczytaj jeszcze to co o padach DT770 M dopisałem i scaliło z poprzednią odpowiedzią.

Sporo ciekawego info n/t padów https://www.head-fi.org/f/threads/beyerdynamic-dt770-pro-ear-pad-options-–-pictures-and-part-numbers.591554/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają identycznie jak szare ,ale są twardsze i wracają do pierwotnego pierwotnego wyglądu po lekkim odkształceniu od leżenia na głowie,bardzo powoli się spłaszczają,mam wrażenie ,dźwięk na nich jest szybki i szczupły w porównaniu do szarych ,może muszą się ubić.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co pisał kiedyś Evil to czarne od szarych zbytnio nie różnią się dźwiękowo - przede wszystkim są trwalsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perul napisał:

Wg tego co pisał kiedyś Evil to czarne od szarych zbytnio nie różnią się dźwiękowo - przede wszystkim są trwalsze

No i fajnie =)

Czyli wolniej się też ubijają... ale ja to jakimś wielkim fanem ubitych nie jestem - owszem coś zyskują wtedy, ale i coś tracą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 15:03, EvilKillaruna napisał:

 

Zajmuję się testami audio od 8 lat, zaś w rodzinie mam chociażby protetyka słuchu. Nie próbuj więc proszę zgadywać ani moich kompetencji, ani poziomów głośności na jakich słucham muzyki. Gdy użytkowałem DT990/600 z SC808, nie przekraczałem z nim jak pamiętam 20-22% głośności. Z K240 DF jakoś ok. 30%, może nieco więcej, nie widzę jednak sensu sprawdzania tego teraz ponownie. Jeśli uważasz drogi użytkowniku, że na tym konkretnym forum ludzie źle Ci doradzają, nie musisz czytać niczyich porad, nic na siłę. Na pewno w sklepie doradzą ci lepiej, a i forów też jest w Polsce pod dostatkiem. 

 Jesli chodzi o głośność to prawda najwiecej detali szczegółów np ja slysze przy głośnosci do max 30% dalej juz wszystko sie rozmywa np wysokie tony powyżej 8 k sklejają sie w jakaś papkę,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady do DT990 jednak trochę się różnią. EDT990V czyli szare są trochę mniej basowe, delikatniejsze bardziej miękkie brzmieniowo, EDT990VB są bardziej basowe, twardsze z troszkę większą przestrzenią i ostrzejszą lokalizacją. Dotykowo też się różnią EDT990V są gładsze, bardziej aksamitne w dotyku, EDT990VB troszkę bardziej szorstkie/twarde.

Obicie szarych to ponoć mikrofibra a czarnych welur. 

 

IMGP7543.JPG

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Aulait napisał:

Te pady do DT990 jednak trochę się różnią. EDT990V czyli szare są trochę mniej basowe, delikatniejsze bardziej miękkie brzmieniowo, EDT990VB są bardziej basowe, twardsze z troszkę większą przestrzenią i ostrzejszą lokalizacją. Dotykowo też się różnią EDT990V są gładsze, bardziej aksamitne w dotyku, EDT990VB troszkę bardziej szorstkie/twarde.

Obicie szarych to ponoć mikrofibra a czarnych welur. 

 

Dokładnie tak słyszę,twardszy ,wyrazisty przekaz ,noszę je na głowie cały czas żeby trochę się ubiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności