Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej bym tego nie ujął :) Problemem tylko jest ładowanie :D

 

Zrób sobie takiego "bydlaka" jak ja :D duża buda z ABS, w środku 2x akumulator 12V zabezpieczony metalowymi dystansami żeby się nie ruszały, w środku dodatkowo ładowarka. Wystarczy trochę kabla YDYp, dwa przełączniki i trochę wolnego czasu. Ładne to nie jest ale różnica w zasilaniu jest ewidentna. Mam pod ręką Fioo E09k z wymienionym op-ampem na LME49990, obok niego leży bez obudowy wzmacniacz na 2x JRC4556 zrobiony na płytce uniwersalnej (ale jest wylewka masy w formie laminatu z miedzi). Mimo op-ampów za 1zł ten wzmak gra świetnie, zapewne głównie dzięki dobremu zasilaniu. To jest duża różnica sonicznie między zasilaniem akumulatorowym a zasilaniem z chińskiego zasilacza, natomiast nie porównywałem jak wygląda różnica między akumulatorem a trafo+dobre staby, podejrzewam że bym nie usłyszał zmiany.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma się co bawić.

Miałem u siebie QX2 i QBASE4, do tego QV2 i QK1, i poprawa była minimalna, w żaden sposób nie mogłem uzasadnić tych 25 000 które to wszystko kosztowało...:P


Filtercon + te sieciówki już na prawde fajnie pomogły, otworzyło się granie, lepsze źródła pozorne, lepsza dynamika, bardziej dzwięczna góra z ładniejszą barwą. Oczywiście te wszystkie różnice są minimalne i mocno subiektywne, ale ja to słysze, dają mi satysfakcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kabel w tych sieciowkach?

Panowie, sam sie z tego smialem poki nie kupilem z ciekawosci kabli sieciowych i prostej listwy z filtrem monstera - czyli firmy z ktorej polewa inny autor fajnego filmiku o audiovoodoo:)

No i jak wytlumacze ze slysze roznice? Ale tylko na wzmakach. Bardziej nawet na stacjonarce, choc ta lepiej gra bezposrednio ze sciany niz z tej listwy.

Stwierdzilem ze zglupialem na starosc wiec zawolalem zone dalem dwa kable do reki i kazalem przepinac a ja zamkniete oczy i dawaj... no i trafilem 5 na 5.

Zmiany dosc niewielkie ale slyszalne. Wieksze dala filtracja na listwie na dac i wzmaku sluchawkowym. Stacjonarka jak pisalem lepiej ze sciany mi wyszla. Z filtra bylo.czysciej, wyrazniejsza separacja, ale jakby brak dynamiki, wypelnienia...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapp, czyli tani jak **** kabel który swoje daje, i względem stockowych kabli jest na prawdę dobry, póki co mi na pewno wystarczy :)

@Grubby bo wszyscy myślą że podłączysz dobre zasilanie i Ci kapcie zlecą...:P
Zasilanie ma marginalny wpływ na odsłuch, ale MA, a negowanie tego bez podjęcia nawet próby odsłuchu i rzetelnego porównania zakrapia trochę o głupotę :)
No ale co, kiedyś ludzie mówili że interkonekt też nie ma żadnego wpływu, zapraszam do siebie ze swoimi interkonektami za 50 czy tam 100zł, porównajcie sobie z red dawnem, to wam kopary spadną:D
Z zasilaniem jest podobnie, aczkolwiek ten wpływ jest wyraźnie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lappa fatso wsadza mi w zasilacz do daca, bo on akurat srednio mi cos zmienil. W music hallu owszem, ale w nadzie juz zmiany na granicy percepcji.

Tez tani jest helukabel... i on dal juz mi wyrazniejszy efekt. Tego wlasnie w slepych testach ogarnialem...

Kiedys musze od Ciebie pozyczyc te nakrapiane audiofilskimi zerami na metce z ciekawosci:)

No i filtercona - jego kupiles z mojego polecenia czy ktos jeszcze Ci o nim.wspominal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaciekawiles mnie jak gadalismy, to poczytalem i stwierdziłem ze za ta cenę nie ma co się ociagac tylko kupić, najwyżej do szafy się wrzuci jak będzie do dupy :D a jestem z niego bardzo zadowolony i każdemu bym go polecił. Kiedy wracasz z tej Chorwacji? To się zgadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, widocznie ja i dziesiątki moich klientów mamy "nad-ucho" że to wszystko słyszymy, ktoś chce to niech sobie kupi, ktoś uważa że słyszy to niech sobie uważa, najbardziej irytujące jest że ludzie nie spróbują a komentują.

Kup sobie najtańszego filtercona, podepnij go do ściany, wepnij do niego raz zwykłe sieciówki za 2zł a raz dobre kable zasilające, ale dobre, nie profigolda czy monstera. Słuchaj raz tak, raz tak, usłyszysz. Rzecz jasna nie na maya u5 i hd660, oczywiście nie ujmując tym sprzętom, tak czy siak w świecie słuchawkowym nie jest to AŻ TAK odczuwalne, ale np. w dobrym stereo, jak masz np, końcówke krella czy classe, jeżeli nie słyszysz wpływu takiego kabla to niestety zaleca się pójście do laryngologa ;)

 

Ja wiem że ten wpływ jest bardzo minimalny, dlatego kupiłem sobie lappa i po sprawie, zapłaciłem grosze i mam efekt, czego chcieć więcej?

 

Radzilbym uwazac z tym laryngologiem - AFAIR nagroda za rozpoznanie w slepych testach kabli zasilajacych nadal jest dostepna a nie jeden probowal. Pomijajac juz fakt jak kiepski musi byc ten zasilacz ze slychac na nim wplyw metra kabla ew. jak mozno musi psuc zasilanie ten kabel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz, o to mi właśnie chodzi. Ja mam z tym styczność codziennie, i to słyszę, moi współpracownicy to slysza i moi klienci to slysza, posłuchaj to też uslyszysz.

 

Ludzie nie słyszą żadnej różnicy bo źle do tego podchodzą, oczekują spektakularnej różnicy, a ona jest na prawdę minimalna, ale jest.

Skończone hd660, przepraszam za kiepskiej jakości fotki, żaden ze mnie fotograf, tymbardziej z mojego ****ianego telefonu :D

IMAG0244.jpg

IMAG0245.jpg

IMAG0246.jpg

IMAG0247.jpg

IMAG0248.jpg

IMAG0249.jpg

IMAG0250.jpg

IMAG0251.jpg

IMAG0252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem...ufff...

 

Nowy projekt dojechał do mety...Znaczy jeszcze potencjometr musze nowy kupic, bo temu cos dolega, ale juz wszystko gra i powoduje rogala...

2014-07-13 01.54.02.jpg

 

Kilka parametrow:

Impedancja wejściowa 47kOhm

Impedancja wyjściowa 3Ohm

Moc balanced 5,72W/kanał / 64 Ohm

Moc unbalanced 2,15W/Kanał / 64 Ohm

 

 

 

Wejścia RCA i XLR

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, 5,72W przy 64 ohm , kawał mocy, do he5le jak znalazł :)

Czyżby to Twój nowy zbalansowany klon? :P



Btw : Słuchasz lcd3 na stockowym kablu? Mój claire ma takie wtyki jak w audeze, na zlocie będziesz mógł sobie porównać czy coś wniesie w lcd3 :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, 5,72W przy 64 ohm , kawał mocy, do he5le jak znalazł :)

 

Czyżby to Twój nowy zbalansowany klon? :P

 

 

 

Btw : Słuchasz lcd3 na stockowym kablu? Mój claire ma takie wtyki jak w audeze, na zlocie będziesz mógł sobie porównać czy coś wniesie w lcd3 :)

Z klona wykorzystałem płytkę, koniec klona :) W środku sama kosmiczna technologia i rezystory z Argentyny :D Niestety za małe trafo wziąłem, no i jak się przesadzi z gainem, to buczy :( ale zamówię kolejne w tygodniu, tylko nie wiem jak ja je tam upchne, bo teraz jak odkręcam śróbkę to wzmak sie zachowuje jak pajacyk co wyskakuje z pudełka...

 

Ale na gain x3 gra jak ... ehh nie mam słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciekawi, jacyś odważni, czy mam przez tydzien płakac nad eagle? ;dd;d Sam wzmacniacz wygląda świetnie, 3W na kanał SE starczy raczej do wszsytkiego, a jak nie to sie zrobi zbalansowany.

http://www.diyaudio.com/forums/headphone-systems/259004-hpa-1-class-headphone-amplifier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie parki na razie, a jakieś 7 czeka na swoją kolej:

IMG_20140713_154124.jpgIMG_20140713_154145.jpgIMG_20140713_154159.jpg

Co do wzmaka to wygląda ciekawie, pare rzeczy możnaby zmienić, sporo potestować. Na pierwszy rzut oka filtr na wejściu możnaby wyrzucić. Trochę rozbudowany, więc i miejsca do pracy jest, parametry fajne, ciekawe jak sonicznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, góra w HD-330 jest słaba. Właśnie podebrałem narzeczonej 330tki na dwa dni żeby sobie przypomnieć jak grają...grają przyjemnie, ale talerze są beznadziejne, do zmulenia reszty pasma można się szybko przyzwyczaić, ale wybrzmiewanie instrumentów pozostawia trochę do życzenia. Chciałem im kiedyś dać welury i je zrekablować ale nie widzę w tym większego sensu, lepiej kupić lepsze słuchawki. HD-330 przyciągają mnie swoim wyglądem, aż wołają "załóż mnie", ale jednak nie wszystko co ładne również ładnie gra, i na odwrót :)

 

Filtrami można sporo zdziałać, warto eksperymentować.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności