Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2021 o 17:25, Jot R napisał:

Stopy, trybunały, wypierpol, to ludzi nie rusza. Ale tego Polacy nie wytrzymają 💪

 

Firefox_Screenshot_2021-10-08T15-22-43.724Z.png

 

Od razu mi się przypomniał odcinek Świata według Bundych w których Al ruszył się z kanapy wybierać prezydenta - a to "tylko" dlatego, że postanowili przeforsować podwyżkę ceny piwa :D

 

13 minut temu, MrBrainwash napisał:

Z tego jednak co widzę, to ludzie nie tyle poznali dobrze temat co po prostu mają swoje przekonania i sobie je zracjonalizowali, a że te przekonania pasują do ich życiowych warunków, czyli mogą w taki sposób zaspakajać swoje potrzeby, lub może same przekonania sprawiają, że czują się z czymś lepiej to już nie mają ochoty weryfikować akuratności tych przekonań.

 

Hmm, a to nie jest coś co po trochu (mniej lub więcej) każdy robi? W sensie nie kupię słuchawek takich jak Abyssy, Staxy czy Orfeusz bo to nie mój target -> szukam wykresów sprzętu na który mogę sobie pozwolić -> racjonalizuję sobie że owy sprzęt zagra wszystko "tak jak ma być" (czyli w sumie jak?) a inny sprzęt "poprawia" rzeczywistość. Tylko pytanie, czy aby nie istnieje choćby 1% szansy na to, że tak naprawdę któreś słuchawki wymienione przeze mnie wyżej właśnie w dużym stopniu zbliżają się do rzeczywistości i właśnie dlatego między innymi ci audiofile wydają na nie sporo pieniędzy (choć to wszystko względne bo co dla jednego dużo dla innego będzie częścią domowego budżetu), bo nie neguję że są jeszcze w tym inne motywy. 

 

Psychologia na pewno jest ciekawa, sam staram się od czasu do czasu dowiedzieć czegoś nowego z różnych dziedzin nauki (bądź nie), ale uważam że nie ma co wymagać od wszystkich podejścia takiego samego jakie my stosujemy :) Może nie każdy też ma zawsze czas na czytanie o różnych sprawach albo zwyczajnie woli przetestować dany sprzęt samemu :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Undertaker napisał:

Od razu mi się przypomniał odcinek Świata według Bundych w których Al ruszył się z kanapy wybierać prezydenta - a to "tylko" dlatego, że postanowili przeforsować podwyżkę ceny piwa :D

Nie ma żadnego znaczenie kto jest prezydentem, posłami, kto jest w rządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak nie ten rząd to inny to wprowadzi. Czy widzieliście, żeby jakiś rząd, parlament wycofał przepisy poprzedników, mimo tego, że będąc w "opozycji" je krytykował? 

k***a, mój błąd. Jeden z rządów przywrócił wiek emerytalny. Oczywiście nic to nie zmiania de facto, bo przepis o wydłużeniu wieku emerytalnego powodował działanie prawa wstecz więc z pewnością nie był konstytucyjny, tylko nikt tego tematu nie poruszał.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafacioJa tam nie wiem co robią rządy, bo mnie generalnie polityka tego czy tamtego kraju zwyczajnie nie interesuje :D Po prostu to co wrzucił @Jot Rprzypomniało mi pewną zabawną sytuację z sitcomu który lubię oglądać i nic więcej. 

 

Jakbym coś z tego dla siebie miał to być może bym się zainteresował światem polityki. A tak nie mam zamiaru wykłócać się o to czy tamto na forum i być pożytecznym idiotą. A może już jestem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Undertaker napisał:

albo czy wykresy mówią prawdę. 

 

Kłamią. O jakości sprzętu prawdę mówią:

1) Cena

2) Wygląd obudowy

3) Opinia uznanego recenzenta

4) Opinia guru z forum

5) Opis producenta (jakie rewolucyjne i przełomowe technologie zastosował tym razem)

6) Twoje wrażenia z odsłuchu kilku płyt przy nagrywaniu których oczywiście nie byłeś obecny, więc i tak nie masz zielonego pojęcia, jak powinny brzmieć

 

Wykresy generalnie są dla:

1) Biedaków, których nie stać na dany sprzęt, więc przynajmniej mogą się dowartościować mówiąc, jak kiepsko wypadł na wykresach

2) Głuchych, którzy nie mają predyspozycji, żeby usłyszeć audiofilskie niuanse, więc muszą się wspomagać oglądaniem wykresów

3) Osób o niskiej samoocenie, które nie wierzą, że ich uszy to najdoskonalsza aparatura pomiarowa

4) Osób które chcą zamieścić w necie swoją opinię o danym sprzęcie, ale nie posiadają go w formie fizycznej

 

A tak wygląda typowy przedstawiciel zwolenników wykresów:

 

 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622Czyli częściowo też dla mnie bo wątpię abym w najbliższej przyszłości mógł się szarpnąć na słuchawki z półki cenowej Abyssów, ale jak to mówią - nigdy nie mów nigdy :)

 

Punkty 1-5 z pierwszego akapitu -> niech będzie, dla ogólnej podjarki okołozakupowej mają one znaczenie. 

 

Ale działa to też drugą stronę. Dla wykresoentuzjasty: 

 

Cena gra rolę: tanio a dobrze, jak jest za drogo -> kategorycznie źle. Chyba że lider opinii (Amir) polajkuje, wtedy nawet Stealthy za 20 patyków bądź też Cowon za 10 są ok. 

Na widok dobrego wykresu mózg mówi: brzmienie jest takie jakie artysta sobie wymyślił. 

 

P.S. No gościu ma minę nie tęgą, strach spotkać na ulicy bo jeszcze ci naklepie za chodzenie w Sivgach a jak nauczał Szwarccharakter, prawdziwy audiofil dba o cardio i nie robi siłki :P

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Undertaker napisał:

Na widok dobrego wykresu mózg mówi: brzmienie jest takie jakie artysta sobie wymyślił. 

 

 

W sumie to stwierdzenie, co to jest dobry wykres to dość subiektywna sprawa :) Więc i tak każdy wybierze na ucho, dla mnie krzywa Harmana w obecnej postaci na pewno nie jest neutralna. Nie mówiąc już o tym na ile to co zobaczymy na wykresie będzie się pokrywać z tym, co usłyszą nasze uszy... Tutaj przykład od trochę lepszego specjalisty od pomiarów niż ten z filmiku:

 

FAja2kvUUAAvYV3.jpg

 

A tak wielu po obejrzeniu wykresów uwierzyło, że K701 to względnie neutralne słuchawki :P Cudowne Stealthy też słabo wypadły w pomiarach na B&K. I teraz nie wiedzą, co z tym zrobić. Więc nie, życie wykresoentyzjasty wcale nie jest takie proste :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z opisów to Stealthy mogłyby mi się spodobać bo niektóre opinie (oczywiście rozważane przez pryzmat odpowiedniej skali) przypominały mi to co się kiedyś o Aeonach Closed pisało :)

 

No i zawsze lubiłem sobie popatrzeć na wykresy z reference-audio analyzer albo innerfidelity. 

Te od diyaudioheaven (czyli chyba solderdude) mi się zazwyczaj nie podobały że tak to ujmę wizualnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak posłucham sobie słuchawek czy jakiegoś sprzętu i mi się spodoba, ale będą one miały ujowe wykresy i pomiary tzn. że mam to sobie kupić czy nie kupować?

A jak se obejrzę wcześniej wykresy i pomiary sprzętów, które wypadną w nich prawilnie, a potem posłucham i mi się nie spodobają, to mam se je kupić czy nie?

Czy jedynym rozwiązaniem jest odczyt wykresów i pomiarów które wyjdą prawilnie i po posłuchaniu mi się spodobają, to wtedy mogę sobie kupić?

Ciężkie je rzycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Brak dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych jest jednym z wyznaczników głupoty.

Tylko nie mów tego na głos socjalistom. Oh, wait... i tak nie zrozumieją.

 

@Kuba_622 Dla mnie przy wyborze HE-1000se była też ważna ilość lajków jakie tu dostane

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szwagiero napisał:

Czyli jak posłucham sobie słuchawek czy jakiegoś sprzętu i mi się spodoba, ale będą one miały ujowe wykresy i pomiary tzn. że mam to sobie kupić czy nie kupować?

A jak se obejrzę wcześniej wykresy i pomiary sprzętów, które wypadną w nich prawilnie, a potem posłucham i mi się nie spodobają, to mam se je kupić czy nie?

Czy jedynym rozwiązaniem jest odczyt wykresów i pomiarów które wyjdą prawilnie i po posłuchaniu mi się spodobają, to wtedy mogę sobie kupić?

Ciężkie je rzycie...

Nie wiem, ile  miałem par słuchawek w karierze, jak grubo ponad 100, ale w życiu wykresu nie oglądałem przed zakupem. W ogóle mnie to nie interesuje. Przyznam szczerze, że jakbym z babką miał iść do łóżka, tez bym jej zdjęcia wcześniej oglądać nie musiał. /Tak, wiem, że mam żonę, nie musicie mi przypominać/ :D 

Kupowałem i kupuję te słuchawki, których chcę posłuchać. Ale prawda, że nie tak drogo, jakbym miał 10 koła wydać, to nawet bym się na odsłuch wybrał. Ale po co te wykresy? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Undertaker napisał:

Akurat z opisów to Stealthy mogłyby mi się spodobać bo niektóre opinie (oczywiście rozważane przez pryzmat odpowiedniej skali) przypominały mi to co się kiedyś o Aeonach Closed pisało :)

 

Nie słuchałem i raczej nigdy nie posłucham, ale Oluv je skrytykował :P A facet ma lepsze ucho niż większość audiofilskich recenzentów i jak w słuchawkach coś jest skopane, to przynajmniej mówi prosto z mostu :P

 

8 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

 

@Kuba_622 Dla mnie przy wyborze HE-1000se była też ważna ilość lajków jakie tu dostane

 

To jak dla nas wszystkich co wstawiają zdjęcia w muzycznych zakupach :)

 

6 minut temu, manuelvetro napisał:

Przyznam szczerze, że jakbym z babką miał iść do łóżka, tez bym jej zdjęcia wcześniej oglądać nie musiał.

 

Ale chociaż sprawdzaj wcześniej, czy to na pewno babka, to teraz takie czasy, że się można sparzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności