Skocz do zawartości

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co z "normalnymi" urządzeniami zrobić. 

Wszystkie urządzenia BT bez problemu dogadują sie po za 5k. Z uporem maniaka nie chce włączyć LDAC, zamiast tego mogę wybrać SBC, aptX HD adaptive lub AAC. Szukałem w instrukcji obsługi, aplikacji i w necie ale nie znalazłem nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem, BTR5, ES 1000, BTR3 bez problemu łącza się po LDAC a 5k ni huhu

Poniżej nagrane z apki 5k i nic nie idzie zrobić (w telefonie mam ustawione 96kHz/32 bit ale chyba 5k tak wysoko nie obsluguje) 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inne urządzenia dogadują się bez problemu. Dziwne że cały czas ten aptX HD adaptive wymusza a jak go wyłączę to AAC, jak wyłączę AAC to wtedy SBC mimo, że LDAC cały czas włączony. Nie ma tego problemu z ES1000, BTR3 /5. Tam LDAC od razu wskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 24 bitach nic się nie zmienia. ES 1000 i BTR 3/5 informują jaki kodek jest używany 5k nie tylko w aplikacji widać. A widać bida z nędzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Bez żadnego problemu działa LDAC 96kHz 24 bit 990 Kbps. Wszystko działa bez żadnych dodatkowych kombinacji. Soft w 5K aktualny.0d9235bd41d9c9bc09da310629328265.jpg

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam tylko i wyłącznie LDAC w połączeniu z OnePlus 7 Pro i problemów żadnych nie mam. 990kbps śmiga aż miło, nie rwie, łączy się od strzała... Ja nie widzę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z tą "cudowną" aplikacją. Sfajczyla mi BT dopiero po jej odinstalowaniu wszystko wróciło do normy. Moim skromnym zdaniem za te pieniądze to czyste oszustwo. Wykonanie garażowe, ergonomia pod psem. Do Fiio to jeszcze daleka droga. Zarówno wykonanie jak i dźwięk. O ergonomii nie wspomnę, bo nie ma co porównywać. Po dwóch dniach wiem że Qudelix musi jeszcze przejść daleką drogę by dorównać Fiio, Shanling czy choćby Radsone. ES 1000 mimo że chucherko z plastiku i prawie nic nie waży, działa, nie stwarza problemów sprzętowych, choć dźwięk zbyt ciepły dla mnie 

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

I dokładnie takiej opinii się spodziewałem :) 

 

Powiem Ci Grześ, że mnie zawiódł bo zrobiliśmy z kilkoma forumowiczami zakłady i osobiście obstawiałem, że nasza maskotka napisze, że rozpadł mu się w rękach po jednym dniu i nie działa 🤣

Muszą być też takie osoby bo było by nudno....

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 trochę zaskakujące dla mnie opinie. Ale tak to już jest w tym audio. ;)

 

Ja nawet nie jestem pewny czy pamiętam jaki codec mi wchodził bo nie przywiązuję do tego specjalnej wagi... póki gra dobrze, a grał mi dobrze. Daj sobie czasu aby przyzwyczaić się do dźwięku i pobaw się filtrami. 

 

Zdąrzyłem do Amironów podłączyć przed wysyłką i było trochę ciepło, ale scenicznie pięknie. Ciekawe czy będzie różnica po balansie jak je tak podłączę. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Problem jest z tą "cudowną" aplikacją. Sfajczyla mi BT dopiero po jej odinstalowaniu wszystko wróciło do normy. Moim skromnym zdaniem za te pieniądze to czyste oszustwo. Wykonanie garażowe, ergonomia pod psem. Do Fiio to jeszcze daleka droga. Zarówno wykonanie jak i dźwięk. O ergonomii nie wspomnę, bo nie ma co porównywać. Po dwóch dniach wiem że Qudelix musi jeszcze przejść daleką drogę by dorównać Fiio, Shanling czy choćby Radsone. ES 1000 mimo że chucherko z plastiku i prawie nic nie waży, działa, nie stwarza problemów sprzętowych, choć dźwięk zbyt ciepły dla mnie 

 

Zapomniałeś dodać że covidem zaraża.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Screenshot_20201120-164454_Chrome.jpg

Jeśli wierzyć temu wpisowi to znaczy, że spokojnie można obiektywnie go postawić obok BTR5

 

Subiektywnie baaardzo przyjemny grajek o ile ktoś nie oczekuje jakiegoś takiego połysku w dźwięku i maksymalnsj czystości/akuratności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Subiektywnie baaardzo przyjemny grajek o ile ktoś nie oczekuje jakiegoś takiego połysku w dźwięku i maksymalnsj czystości/akuratności. 

 

Heh, chciałbym usłyszeć przyjemnie brzmiący tani sprzęt na Sabre :) Obecnie mam takie dwa (BTR5 i M3 Pro), słyszałem też parę innych, i zawsze to jest takie szare, smutne coś, czego się nawet nie bardzo chce słuchać :( A że brakuje "czystości/akuratności" to akurat się zgadzam.

A Fiio BTR3 Ci nie gra lepiej? Tam jest przecież bardzo fajnie grający zintegrowany AKM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Heh, chciałbym usłyszeć przyjemnie brzmiący tani sprzęt na Sabre :) Obecnie mam takie dwa (BTR5 i M3 Pro), słyszałem też parę innych, i zawsze to jest takie szare, smutne coś, czego się nawet nie bardzo chce słuchać :( A że brakuje "czystości/akuratności" to akurat się zgadzam.

A Fiio BTR3 Ci nie gra lepiej? Tam jest przecież bardzo fajnie grający zintegrowany AKM :)

 

Gra przyjemnie. Ale podejrzewam, że odbiór i ocena mogą się zmieniać od człowieka do człowieka i od momentu do momentu. Ja go odebrałem tak jakby upraszczał trochę dźwięk, mniej szczegółów, mniej dynamiki, scena dobra i separacja, ale brak efektu 3D, tak bardziej jakby na boki mi grał, gorzej wgłąb. Nie wykluczam jednak, że po wyrównaniu poziomu głośności i słuchaniu na ślepo bym zupełnie inaczej to odebrał. Nie wierzę, że jestem wyjątkiem i mam zdolność unikania "bias-u".

 

Q5K grał na początku dla mnie z kocem, potem ten koc w jakiś paranormalny sposób znikną ;) choć dalej nie oceniłbym dżwięku na tak czysty jak sonata, która teraz podczas przerwy odsłuchania tamtych gra normalnie, podczas gdy wtedy w porównaniu miałem wrażenie odchudzenia dźwięku. Z DA3 miałem też podobne sytuacjem. Myślę, że dużo może się dziać nie w samym sprzęcie a w tych filtrach w umyśle, które były wspomniane w jednym artykule od Filasa  mówiącym o tym jak to mózg się wygrzewa, a nasz odbiór się adaptuje. Kiedyś Sławek albo ktoś inny mówił o uczeniu się wychwytywania różnic w DACach. Tylko na ile to jest jakaś umiejętność, a na ile po prostu inne interpretowanie tych samych fal akustycznych, a można też to potraktować jak jedno i to samo tylko zmienić kontekst? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Jak dla mnie BTR5 jako urządzenie bluetooth jest ok, nie zamierzam się go pozbywać, ale jako DAC do komputera, to jednak nie jest to ten poziom którego oczekuję. Poza tym ogólnie dźwięk tych tanich sprzętów na Sabre mi nie leży, mimo dość pozytywnych recenzji jakie dostają - ale to jak widać trzeba na własnej skórze sprawdzić i wydać trochę pieniędzy, żeby się dowiedzieć :)

 

Jeśli chodzi o wyrównanie poziomów głośności, to ja to zrobiłem, no może nie super dokładnie, bo tak się nie da przy użyciu mikrofonu. Ale i tak nie słyszę różnic między BTR5 a M3 Pro :) Ślepego testu bym nie przeszedł, a nawet jak są między nimi jakieś słyszalne różnice, to one nie mają dla mnie znaczenia podczas słuchania muzyki.

BRT3 nie słyszałem, ale mam M3K na tej samej kostce i jestem bardzo zaskoczony jak on gra. Bardzo przejrzyście i detalicznie, scena duża i, co mnie zaskoczyło, bardzo głęboka - nie słyszałem jeszcze nigdy tak dobrej sceny na tak tanim urządzonku. Powiem więcej, dla mnie to ten sam poziom, co Chord Mojo, choć zupełnie inne brzmienie, chudsze, więc nie dla każdego i nie do każdych słuchawek. Natomiast większość Twoich słuchawek (poza Amironami), to jednak jest o wiele trudniejsze do napędzenia, niż moje Bayerdynamic i myślę, że ten zintegrowany AKM po prosu nie jest w stanie ich odpowiednio napędzić, może w tym problem? Oczywiście zakładając, że BTR3 i M3K grają tak samo, bo tego nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu, jak na razie mój Q5K działa :).

Wstępne testy z Nightowl ze zbalansowanej dziurki, brzmi to ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i ja Q5K, super sprzęcik, fajne opcje w sofcie. Podłączony do oneplus 6 - LDAC 96/24

1. chce zmienić telefon na XiaoMI Poco F2 pro który  ma tylko Aptx HD. Dużo stracę? 

 

2. Czy mogę podłączyć Qudelix do telefonu kablem USB-C i będzie pracował bez bluetooth? jak po kablu? z komputerem? Czy czegoś nie doczytałem? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmuzyk napisał:

mam i ja Q5K, super sprzęcik, fajne opcje w sofcie. Podłączony do oneplus 6 - LDAC 96/24

1. chce zmienić telefon na XiaoMI Poco F2 pro który  ma tylko Aptx HD. Dużo stracę? 

 

Chyba od czasu aktualizacji do któregoś androida wszystkie telefony mają LDAC? Na Redmi 9S działa u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności