Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

@bigmaras jak zwykle broni produkty ze swojej oferty. Ja z BTR5 nie mam żadnych problemów. Cóż po ślicznej aplikacji, która nie działa. A co do wiedzy to @maciuxodpowiedział że mając BTR5 Qudelix nie jest żadnym upgradem co najwyżej ciut inne brzmienie. Więc dokąd Qudelix nie upora się ze swoją aplikacją to BTR5 jest lepszą propozycją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

@bigmaras jak zwykle broni produkty ze swojej oferty. Ja z BTR5 nie mam żadnych problemów. Cóż po ślicznej aplikacji, która nie działa. A co do wiedzy to @maciuxodpowiedział że mając BTR5 Qudelix nie jest żadnym upgradem co najwyżej ciut inne brzmienie. Więc dokąd Qudelix nie upora się ze swoją aplikacją to BTR5 jest lepszą propozycją. 

 

Jareczku, produkt broni się sam, mojej pomocy nie potrzebuje, uwierz mi. Nigdy nie porównywałem ani nie wypowiadałem się temat alternatyw do q5k z wyjątkiem ES100. Nigdy nie namawiam na produkt ani nie wychwalam. Nie znajdziesz takich moich postów. Wbijasz do wątku jak zwykle nie mając pojęcia o produkcie i tego dotyczył mój post. A sam fakt, że lubisz się wypowiadać o produktach, których nigdy w rękach nie miałeś sprawił, że odpisałem bo zdziwiłem się, że nie zawarłeś flagowego zdania, które zawsze wklejasz na co sam Ci kiedyś zwróciłem uwagę.

 

I taka mała prośba - nie wprowadzaj ludzi w błąd, że aplikacja nie działa bo wszyscy na tym forum z niej korzystają zatem wrzucanie takich bredni brzmi deliaktnie mówiąc śmiesznie.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja pisałem tylko kolega, ja zaproponowałem mu rozwiązanie Marku, by bezproblemowo słuchać. Mój BTR5 po paru miesiącach działa bez zarzutu i nigdy nie zawiódł. A ja pisze zawsze jeśli jeszcze nie zauważyłeś o sprzęcie który posiadam i używam. Co do porównania obu urządzeń cofnij się o parę postów, jest tam odpowiedź Maćka na moje pytanie. Powinna zakończyć ten dialog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie ja pisałem tylko kolega, ja zaproponowałem mu rozwiązanie Marku, by bezproblemowo słuchać. Mój BTR5 po paru miesiącach działa bez zarzutu i nigdy nie zawiódł. A ja pisze zawsze jeśli jeszcze nie zauważyłeś o sprzęcie który posiadam i używam. Co do porównania obu urządzeń cofnij się o parę postów, jest tam odpowiedź Maćka na moje pytanie. Powinna zakończyć ten dialog. 

 

Standardowo nie przeczytałeś posta tylko wysnułeś swoje spiskowe teorie, pozwól, że za cytuje aby rozwiać Twoje wątpliwości (teoretyczne jak zwykle) "zestaw działa poprawnie tylko z telefonem a z laptopem się kaszani". Problem kolegi dotyczy połączenia z laptopem gdzie aplikacja nie ma jak działać bo zapewne rozłącza się z telefonem. Na widnowsa Qudelixa jeszcze nie ma dedykowanej aplikacji zatem nie ma co działać czy nie. FiiO ma swoją na widowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy surface pro 7 wszystkie update zrobione.
Też myślałem że to może kwiesta dwóch urządzeń ale w sumie też i po to go kupiłem by z dwoma ma raz gadał. Niestety nawet jak wyłączę zupełnie by w telefonie i łącze się 1:1 to to samo.
Co ciekawe podobnie mi teraz zrobił na telefonie - też zaczął zrywać i harczeć ale tylko przez moment.
Obstawiam więc jednak wadę urządzenia.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nicodem napisał:

Najnowszy surface pro 7 wszystkie update zrobione.
Też myślałem że to może kwiesta dwóch urządzeń ale w sumie też i po to go kupiłem by z dwoma ma raz gadał. Niestety nawet jak wyłączę zupełnie by w telefonie i łącze się 1:1 to to samo.
Co ciekawe podobnie mi teraz zrobił na telefonie - też zaczął zrywać i harczeć ale tylko przez moment.
Obstawiam więc jednak wadę urządzenia.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Sprawdź jeszcze dla pewności w innej lokalizacji czy może tam gdzie siedzisz nie sieją jakieś zakłócenia od innych BT czy sieci Wifi. Może ktoś mikrofalówkę u Ciebie w tym momencie odpalił? Jednoczesne połączenie z dwóch źródeł to problem murowany przy każdym odbiorniku. Rozłącz lapka i inne telefony, udaj się w inną lokalizacje i sprawdź najpierw z telefonem. Jeżeli potestujesz i dalej będzie problem wrzuć mi maila info to sprawdzę i jak potwierdzę to wymienię.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Najlepiej sprawdzić drugi egzemplarz, by mieć pewność. Winny może być też jednak Windows (sprawdź jeszcze ustawienia komunikatora). Może być to spowodowane zbyt wolnym czyszczeniem bufora - może dostawać więcej danych z PC niż w przypadku smartfonu, a BT w nim był jednak projektowany pod urządzenia mobilne. Sprawdzałeś mobilnego Skype'a i inne komunikatory?

 

Problemy z obsługą aplikacji może powodować to, że jest jednocześnie sparowana z różnymi źródłami (smartfon i PC). Companion app jest tylko dla smartfonów. Aktualizacje obsługi BT będą dotyczyć głównie współpracy ze smartfonami, ponieważ z PC współpracować ma przede wszystkim po USB, a tu jest to plug&play.

 

@Jaro54 aplikacja Qudeliksa działa, a funkcjonalnie jest lepsza od towarzyszącego programu, który przygotowała firma FiiO. Twoja wypowiedź może jak najbardziej wprowadzać w błąd. Ogólnie, sygnatura (naturalno-neutralne granie) i ergonomia (mniejsza i lżejsza konstrukcja) stawiają 5K jako bardziej uniwersalną opcją niż BTR5. Bez sensu trollowanie wyszło, gdy samemu się sprzętu nie testowało.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cinekk napisał:

Wifi na częstotliwości 2.4 GHZ może zaburzać działanie BT. Jest tak w przypadku transmisji w LDAC 990 kB. NA 5 GHZ podobno nie tnie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Zgadza się bo na 2.4 śmiga zarówno bt jak i wifi w tym paśmie. Do tego najlepszy spektakl jest po odpaleniu mikrofali bo to też to pasmo. Ja osobiście 2.4 zawsze na routerze wyłączam całkowicie no chyba, że potrzeba zasięgu. Przepustowość 5GHz jednak jest nieporównywalnie większa a do tego znacząco mniej zakłóceń z zewnątrz. Przydałby się nowy standard bluetooth w innym paśmie niż dotychczas.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję BT ma ten Surface? Bo jak nie ma co najmniej 4.2 to to może być problemem. Najlepiej urządzenia z BT 5 działają z innymi BT 5. Zasięg, stabilność połączenia są wtedy bardzo dobre. Jak BT ma wersję niższą niż 4.2 zarówno zasięg jak i stabilność jest słaba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro54 napisał:

A jaką wersję BT ma ten Surface? Bo jak nie ma co najmniej 4.2 to to może być problemem. Najlepiej urządzenia z BT 5 działają z innymi BT 5. Zasięg, stabilność połączenia są wtedy bardzo dobre. Jak BT ma wersję niższą niż 4.2 zarówno zasięg jak i stabilność jest słaba 

Wystarczyło 30 sekund z google, żeby dowiedzieć się, że ma wersję 5.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bigmaras said:

 

Zgadza się bo na 2.4 śmiga zarówno bt jak i wifi w tym paśmie. Do tego najlepszy spektakl jest po odpaleniu mikrofali bo to też to pasmo. Ja osobiście 2.4 zawsze na routerze wyłączam całkowicie no chyba, że potrzeba zasięgu. Przepustowość 5GHz jednak jest nieporównywalnie większa a do tego znacząco mniej zakłóceń z zewnątrz. Przydałby się nowy standard bluetooth w innym paśmie niż dotychczas.

 

Tylko, że ja siedzę przy tym laptopie a urządzenie wisi mi przy koszuli.

 

Wg mnie coś chyba jednak z nim jest nie tak hardwareowo bo np przed chwilą za cholerę nie chciał wejść w tryb parowania.

Po kilkunastu restartach udało się ale znów aplikacja go nie widzi. Chciałem zrobić jeszcze restart urządzenia z poziomu apki a potem połączyć tylko z laptopem i sprawdzić kodeki.

Niestety cierpliwość mi się kończy bo apka znów go nie widzi.

Sparowany, połączony:

Screenshot_20200727-223201.jpg

 

A w apce albo w ogóle nie ma go na liście:

 

Screenshot_20200727-223213.jpg

 

Albo pojawia się ale nie można połaczyć:

Screenshot_20200727-223418.jpg

Screenshot_20200727-223331.jpg

 

I tak non stop.

Z apką miałem od początku problemy ale na pewno z laptopem nie było tak jak jest teraz. Sądzę, że to coś ze sprzętem jednak. Tymbardziej, że ES100 śmiga aż miło (choć mikrofon ma do dupy).

 

 

Screenshot_20200727-223155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79668]Nicodem[/mention] A łączysz się cały czas jednocześnie i z laptopa i z telefonu do q5k? Bo w takim wypadku oczywiście problem może występować.
Nie, już tylko telefon.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Masz OnePlusa 7 Pro? Dobrze pamiętam?

 

Przetestowałem i używam Qudeliksa właśnie z OnePlusem 7 Pro i muszę przyznać, że nie mam żadnych problemów - łączy się z aplikacją momentalnie, zero niespodzianek. Więc jeśli u Ciebie ma czkawkę, to coś jest na rzeczy.

 

Z laptopami rzeczywiście zdarzają się cuda, bo ostatnio Intel skopał sterowniki BT. U mojej partnerki cięły WH-H900N, a u mnie AKG N700NC M2, ale problem niby został już rozwiązany. Jeśli rzeczywiście Qudelix jest połączony jedynie z laptopem, to powinno być ok. Przyznaję, że nie parowałem adaptera przez BT z laptoptem, jedynie po kablu. Spróbuję sprawdzić w międzyczasie z Surface Laptop 3 i dam znać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję obecnie zakup IEMów właśnie pod Qudelixa i zastanawiam się czy Waszym zdaniem mogę wziąć słuchawki 3.5mm czy jednak szukać takich z kablem zbalansowanym. Też nie chciałbym aby się to gniazdo 2.5 'marnowało' jeśli już je mam do dyspozycji a dałoby jakieś realne efekty. Z tego co czytam to w przypadku IEMów ten balans/nie balans jest praktycznie niezauważalny. Planuję zakup albo Periodic Audio Be albo Ibasso IT01s/Oriolus Finschi lub coś z wymiennym kablem gdyby jednak balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ibasso IT00, w zestawie był kabel 3.5 ale podpiąłem pod zbalansowany. Fajnie grało, następne znów pod ten z zestawu 3.5 i stwierdziłem, że wracam na zbalansowany. Różnica jest znacząca.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79668]Nicodem[/mention] Masz OnePlusa 7 Pro? Dobrze pamiętam?
 
Przetestowałem i używam Qudeliksa właśnie z OnePlusem 7 Pro i muszę przyznać, że nie mam żadnych problemów - łączy się z aplikacją momentalnie, zero niespodzianek. Więc jeśli u Ciebie ma czkawkę, to coś jest na rzeczy.
 
Z laptopami rzeczywiście zdarzają się cuda, bo ostatnio Intel skopał sterowniki BT. U mojej partnerki cięły WH-H900N, a u mnie AKG N700NC M2, ale problem niby został już rozwiązany. Jeśli rzeczywiście Qudelix jest połączony jedynie z laptopem, to powinno być ok. Przyznaję, że nie parowałem adaptera przez BT z laptoptem, jedynie po kablu. Spróbuję sprawdzić w międzyczasie z Surface Laptop 3 i dam znać.
Dzięki. Tak, u mnie op7pro.
Szczerze to nie spodziewałem się problemów z telefonem i laptopem na raz bo jak dotąd z innymi urządzeniami ich nie miałem.
Teraz jednak skupiam się na problemie z samym laptopem.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cinekk napisał:

Kupiłem ibasso IT00, w zestawie był kabel 3.5 ale podpiąłem pod zbalansowany. Fajnie grało, następne znów pod ten z zestawu 3.5 i stwierdziłem, że wracam na zbalansowany. Różnica jest znacząca.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

A jak się ibasso it00 zgrywa z qudelixem? Jesteś zadowolony z efektu? Możesz polecić jakiś kabelek zbalansowany do tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ok, wrzuć mi maila z opisem problemu, odeślij i sprawdzę w ramach gwarancji.
Masz może sztukę demo? Tam pewnie byłoby najszybciej bym sprawdził drugie urządzenie.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

A jak się ibasso it00 zgrywa z qudelixem? Jesteś zadowolony z efektu? Możesz polecić jakiś kabelek zbalansowany do tego połączenia?
Ja używam krótkiego kabla od fiio. Z "S" na końcu w nazwie. Kable się nie plączą.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczny kabel zbalansowany od fiio F9 pro. Innych nie testowałem ale ten fabryczny jakiś zamulony, może musi się wygrzać. Ibasso i Qudelix jak dla mnie wymiata w tej cenie. Qudelix jest na tyle neutralny, że zgrywa się dobrze z większością słuchawek.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nicodem napisał:

Masz może sztukę demo? Tam pewnie byłoby najszybciej bym sprawdził drugie urządzenie.

 

Napisz proszę maila to coś ustalimy. Tytułowy wątek nie jest dedykowany do komunikacji ze sklepem czy obsługi zgłoszeń gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, bigmaras said:

 

Napisz proszę maila to coś ustalimy. Tytułowy wątek nie jest dedykowany do komunikacji ze sklepem czy obsługi zgłoszeń gwarancyjnych.

done

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności