Skocz do zawartości

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Artorias napisał(a):

A po co się np ekranuje kable cyfrowe? Niekiedy nawet kilkoma ekranami (W tym przypadku 4):

https://ricable.pl/ricable-magnus-usb.html

 

Czyli zakładając, że kabel jest poprawnie wykonany i ma porządne ekranowanie to zmiany w dźwięku nie są możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Palpatine napisał(a):

W jaki sposób kabel usb może wpływać na brzmienie?

 

Przy transmisji danych na zewnętrzny dysk USB 3.0 kabel ma wpływ na jakość sygnału, a konkretnie jego długość. Im dłuższy tym mniejszy transfer danych. Czy i jak to się ma do jakości dźwięku to nie jestem przekonany. Przy 1m nie powinno mieć znaczenia, ale przy 2-5m nie wiem.

 

Kupiłem taki. Ciekawe jak zagra :P

https://www.morele.net/kabel-usb-baseus-usb-a-usb-c-2-m-czarny-catsd-n01-8434322/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Czy i jak to się ma do jakości dźwięku to nie jestem przekonany. Przy 1m nie powinno mieć znaczenia, ale przy 2-5m nie wiem.

Im większa odległość tym większe znaczenie ma jakość przewodu. Druga sprawa, im lepsza przewodność tym większa porcja danych trafia do DACa w odstępie czasu. Przy strumieniowaniu informacje tracone są bezpowrotnie, więc istotne jest by się nie traciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę za siebie. Przy cyfrowych kablach np. HDMi, które mi służą do przesyłu dźwięku IIS nie usłyszałem żadnych różnic testujac parę z nich i zostałem przy dość budżetowym kablu Monkey Connoisseur MCR2. Natomiast USB porównując z innymi stockowymi jak i markowymi (nie chce użyć słowa audiofilskimi ;) ) kablami, zawsze miałem wrażenie, że jeden grał czyściej (zwlaszcza Curious) od drugiego. W "gorszym" zazwyczaj słychać było delikatny szum w oddali. To mi się najbardziej rzucało w ucho. Przy czym umówmy się, że są to marginalne różnice, mniejsze od tych w ktorę słyszę w kablach analogowych :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem podzielić się moim spostrzeżeniem wymiany kabla,

 

test na:

-Tidal master

- interfejs Steinberg/Yamaha/192kHz

- kable interfejs/wzmacniacz mikrofonowy Klotz, wtyki Nutrik, zasilanie standard sieć bez stabilizatora, super kabla.

- wzmacniacz Lehmann Linear/procesor operacyjny oryg, OPA2132PA

- słuchawki AKG K702 Reference

 

Kabel:

0.05mm posrebrzany drut OCC * 14 rdzeni + 0.05mm pozłacany OCC * 2)* 6 rdzeni + 3/0.08 99% czyste srebro 0.1% drut palladowy + druty grafenowe 300D * 1Cφ1.0MM przezroczysta + 0.5mm folia ochronna. 

 

Uzyskany efekt w mojej subiektywnej ocenie to:

przy wkładzie finansowym 30% wartości słuchawek w kabel mam o 10% lepszy dźwięk.

Zysk, to lepsza po całości separacja kanałów i szczegółowość. 20-60 HZ doły ciut większe, ale nie wypaczone, czyste tło.

Czy warto, każdy sam oceni. Mi zależy na jak najbardziej liniowym odsłuchu, a Lehmann na OPA2132PA tym się charakteryzuje, natomiast z K702 przy w miarę płaskiej referencyjnej charakterystyce, fajnej scenie- doły mają takie sobie. 

 

 

kabel AKG.jpg

kabel AKG2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ubiegłym tyg. dostałem przesyłkę z kablami z aliexpres. 

Poklikałem z producentem i dostałem to , co chciałem.

Mam 4,4 balans + 2x3,5 mm do HiFiman, oraz 2szt USB A+B, oraz USB C+B.

Jakość bez uwag, pomierzone profesjonalnym sprzętem.

Komponenty Cnanare Japan HiFi , oraz 7N OCC, 8 rdzeni miedz + plater srebro, dobrze polutowane, zaplecione, USB w zajefajnym oplocie. 

Cena 1/4 tego co chcą za takie same komponenty lokalni forumowi producenci. 

Jedyny minus to 3 tyg czekania na przesyłkę.

 

Edit;

Po kilku dniach odsłuchu na nowych kablach dodam jeszcze, że jeśli chodzi o jakość muzyki, to wymiana kabla USB nic nie dała, albo dała tyle, że jest to zupełnie niezauważalne dla mojego ucha.

Natomiast wymiana kabla słuchawkowego stokowego niezbalansowany 3,5mm na nowy zbalansowany 4,4mm , dała moim słuchawkom - HFM XS Edition - nowe lepsze brzmienie. 

Oczywiście nie twierdzę, że na stockowym kablu było źle, ale z balansem i dobrym kabelkiem w XS jest dużo lepiej.

Może to jest konsekwencją podłączenia słuchawek pod tor zbalansowany, a może faktycznie lepsze komponenty kabla spowodowały poprawę jakości muzyki, ... jednak to, że jest lepiej, słychać gołym uchem .  

 

S

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, mam zagwozdkę, może pomożecie:-) kupiłem taki oto przedłużacz z zamiarem używania z ZenDac i słuchawkami:

 

https://allegro.pl/oferta/sommer-przedluzacz-sluchawek-jack-6-3-na-3-5mm-1m-8946160349
 

Wpinam, odpalam i … dźwięk się zrobił hmm zbity? Znacznie mniej sceniczny? No w życiu po prostu czegoś takiego nie słyszałem, tzn takiej zmiany po użyciu kabla - przedłużacza. Dla porównania mam jeszcze takie przedłużacze jack-jack i tutaj nie występuje taki efekt, całość gra tak samo jak bezpośrednio z dziurki Zena:

 

https://allegro.pl/oferta/procab-przedluzacz-mini-jack-gn-mini-jack-1m-13198601821

 

Ktoś ma pomysł o co chodzi z tym kablem Sommer? Ma to znaczenie ze kabel jest opisywany jako „mikrofonowy”? Myślałem że dobry kabel to kabel i tyle, nic nie zmieni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PioterD napisał(a):

Ktoś ma pomysł o co chodzi z tym kablem Sommer?

Prawdopodobnie spora pojemność kabla, powoduje, że działa jak kondensator i obcina wysokie tony. Bardzo podobnie zachowuje się Cordial CMK422/222, ale "wystarczy" wypruć z niego żyły i zapleść, żeby mieć jeden z "ostrzejszych" miedzianych kabli jakie słyszałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest możliwość przerobienia kabla zbalansowanego 2.5 mm na 4.4 mm (zakładam, że tak)? Pytam, bo zacząłem (niestety :) ) myśleć o jakimś DAPie a tam dominuje większa końcówka. 

 

Ewentualnie czy stosujecie albo można polecić jakiś adapter /przejściówkę z 2.5 na 4.4 (Qudelix jest super i wolałbym pozostawić sobie opcję 2.5 mm )? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dan821 napisał(a):

Czy jest możliwość przerobienia kabla zbalansowanego 2.5 mm na 4.4 mm (zakładam, że tak)? Pytam, bo zacząłem (niestety :) ) myśleć o jakimś DAPie a tam dominuje większa końcówka. 

 

Ewentualnie czy stosujecie albo można polecić jakiś adapter /przejściówkę z 2.5 na 4.4 (Qudelix jest super i wolałbym pozostawić sobie opcję 2.5 mm )? 

a nie lepiej drugi kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

a nie lepiej drugi kabel?

Generalnie wolę nie przekładać kabli za często w słuchawkach, żeby wtyki się nie wyrobiły itp.

2 godziny temu, Mayster napisał(a):

Aaa, multi-pluga załóż przecież i temat załatwiony :D

 

OEaudio ma bazę + wybrane wtyki do kupienia osobno. 

Muszę zobaczyć, to brzmi jak rozwiązanie! :). W sumie przypomniałem sobie :) że od Letshuoer s12 pro mam kabel z różnymi końcówkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy na portalach sprzedażowych Aliexpress, Amazon, Allegro, Olx itd. są jakieś godne polecenia w kategorii cena/jakość budżetowe kable słuchawkowe ?

 

PS

Pytam ogólnie, bez preferencji, więc konkretna specyfikacja kabla np. długość, złącza, materiał przewodnika, otuliny, ilość rdzeni, oraz model słuchawek są drugorzędne.

Edytowane przez rott
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiegoś dobrego kablarza w Krakowie (żebym mógł podjechać, a nie bawić się w wysyłki), który wytwarza estetyczne przewody słuchawkowe zgodnie ze sztuką, używa wysokoprzewodzącego spoiwa itd.? Mam przewód zbalansowany do modyfikacji - zakończony jest złączem XLR, chciałbym wymienić na 4,4 pentaconn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.01.2023 o 15:50, syl napisał(a):

2szt USB A+B, oraz USB C+B.

Komponenty Cnanare Japan HiFi , oraz 7N OCC, 8 rdzeni miedz + plater srebro, dobrze polutowane, zaplecione, USB w zajefajnym oplocie. 

 

Po kilku dniach odsłuchu na nowych kablach dodam jeszcze, że jeśli chodzi o jakość muzyki, to wymiana kabla USB nic nie dała, albo dała tyle, że jest to zupełnie niezauważalne dla mojego ucha.

 

A kable USB z jakiego materiału? Canare (4N OFC) czy 7N OCC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności