Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W porządku, czyli rozumiem że problem szumów i zakłóceń jest istotny jedynie przy złożeniu ,,kanapki". To w sumie nieźle, bo tak jak wspominałem nie planuję go używać jako sprzętu typowo portable, a raczej coś w stylu przenośnego grajka stacjonarnego (taki mały oksymoron :)).

 

Co do kabelków micro usb - micro usb to z tym faktycznie różnie bywa, mnie np. HA-2 nie chciał gadać na kabelku usb od Fiio. Może coś takiego mogłoby załatwić sprawę, ale nie testowałem:

http://sklep.rms.pl/lindy-31758-kabel-usb-2-0-otg-micro-b-micro-b-0-5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek musi być OTG enabled. Jeszcze z tego co na HF przeczytałem to Rob zalecał aby kabel USB zawsze dawać jak najkrótszy. Toslink, coax, bez różnic wielkich w kwestiach długości.


Sent from mobile.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może coś takiego mogłoby załatwić sprawę, ale nie testowałem:

http://sklep.rms.pl/lindy-31758-kabel-usb-2-0-otg-micro-b-micro-b-0-5m

Sprawdzone - ten działa z Mojo.

Potwierdzam i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wklei fotkę kabelka do połączenia Mojo coax z np. Iriverem H320 z wyjściem line out ?

I gdzie to kupić ?

Kupiłem kabel Jack 3,5 mm (minijack) z dwóch stron to samo ,ale to jest zły kabel, domyślam się ,ze to połączenie cyfrowe także powinien być z dwóch stron Jack 3,5 mmm ,ale mono ?

Nie jestem pewien.

 

Drugi problem chciałbym sygnał z Daphile wyprowadzić poprzez konwerter Bada USB na Mojo z jednej strony cyfrowy RCaA , a z drugiej co powinno być ?

Minijack 3,5 mm mono ?

Gdzie to kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (moje?) Mojo chyba jest zepsuty.

Podczas jednoczesnego ładowania i słuchania jest co najwyżej ciepły i nie wydaje z siebie żadnych odgłosów, nie słychać zakłóceń itp nawet jak telefon na nim leży i streamuje muzykę ze Spotify albo dostaję sms-y. Myślicie, że pomogą w serwisie ??

Edytowane przez rymcymcym
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (moje?) Mojo chyba jest zepsuty.

Podczas jednoczesnego ładowania i słuchania jest co najwyżej ciepły i nie wydaje z siebie żadnych odgłosów, nie słychać zakłóceń itp nawet jak telefon na nim leży i streamuje muzykę ze Spotify albo dostaję sms-y. Myślicie, że pomogą w serwisie ??

przesadziłeś ;), ja w czasie ładowania i słuchania wyłączam ogrzewanie bo tak grzeje :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój (moje?) Mojo chyba jest zepsuty.

Podczas jednoczesnego ładowania i słuchania jest co najwyżej ciepły i nie wydaje z siebie żadnych odgłosów, nie słychać zakłóceń itp nawet jak telefon na nim leży i streamuje muzykę ze Spotify albo dostaję sms-y. Myślicie, że pomogą w serwisie ??

przesadziłeś ;), ja w czasie ładowania i słuchania wyłączam ogrzewanie bo tak grzeje :)

 

 

Poważnie mówię. Jest ciepły ale do gorącego to jeszcze brakuje że ho ho.

 

Jeśli innych parzy to całkiem możliwe, że mam genetycznie uszkodzone receptory w dłoniach ;)

 

 

EDIT: Zauważyłem, że pod koniec ładowania (mniej więcej po 3,5-4h) świecąca do tej pory stałym białym światłem dioda pod gniazdem usb zaczyna migać w mniej więcej co 10 sekund. Też tak macie ??? Pierwszy raz to zauważyłem bo do tej pory podłączałem Mojo do ładowarki przed snem - rano dioda się nie świeciła.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w przystepny sposób wyjaśnić laikowi ,skąd w Mojo ta energia ten zapas mocy ?

Żadnego transformatora, żadnych lamp czy walizki kondensatorów , co to jest ....?

Czyżby wzmacniacz cyfrowy był tak wydajny, a do tego ponoć mogę podłączyć na raz Audeze i AKG !

Słucham na Audeze Lcd-2 i jest świetny dźwięk, jest mikro-dynamika, nasycenie ,barwa, a jeszcze niedawno uświadamiano mnie ,że to musi być co najmniej Schiit Lyr ;-)

Moje wzmacniacze w liczbie sztuk 6 stoją i się kurzą, a o DACach nie wspomnę ;-)

Nie mam kabla ,ale jestem bardzo ciekawy co będzie jak sygnał do Mojo puszczę przez konwerter USB Bada ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w przystepny sposób wyjaśnić laikowi ,skąd w Mojo ta energia ten zapas mocy ?

Żadnego transformatora, żadnych lamp czy walizki kondensatorów , co to jest ....?

....

 

Akumulator to takie sprytne coś, co potrafi oddać bardzo dużo prądu w impulsie, jeśli tego od niego potrzebujemy. Do tego jakiś sprytny zasilacz, pewnie jakieś nieortodoksyjne rozwiązanie przetwornicy impulsowej o dużej sprawności. Co jest niewykluczone, skoro jest cyfrowy wzmacniacz, to i na takie rozwiązanie zasilania nikt nie będzie kręcić nosem. I w zasadzie pewnie to wszystko co trzeba. I co stanowi o tajemnicy tego małego pudełka.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co maja Mojo ,jakie są kolory zasilania i przy jakim podłączyć ?

Instrukcję ściągnąłem ,ale tam nic nie znalazłem na ten temat.

Cofnij się kilka stron, wklajałem info. Podłączasz kiedy Ci wygodnie. Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem LCD2 i mam zgoła odmienne zdanie. Mojo nie wydobył nawet połowy z tego, co te słuchawki potrafią. Grało to jednym słowem nudno.
Co do wszelkiej maści konwerterów - nie ma sensu, dekodowanie sygnału po USB w Mojo stoi na bardzo wysokim poziomie, ba nawet ulepszacze i "czyściki" wpinane między komputer i Mojo nic a nic nie poprawiają. Czytałem już o próbach z Regenem i iPurifierem. Tak jak jest zdecydowana poprawa przy GeekOut, to przy Mojo nic na plus.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to nie ta liga zabawek ;-)

Oczywiście pieniądze nie grają , ale to faktycznie jeden z najlepszych konwerterów na rynku jak nie najlepszy.

Do tej pory do czegokolwiek podłączyłem konwerter BADA USB -wznosił on przetwornik na zupełnie inny poziom i to bez względu na jego cenę.

Posiadam kilka innych konwerterów, ale żaden nie jest tak dobry jak BADA.

Oczywiście mogę być rozczarowany, - jak dostanę kabel to napiszę jak zagrała BADA USB - Mojo - Daphile

http://www.berkeleyaudiodesign.com/alpha-usb/

 

Jeśli chodzi o odsłuch Audeze LCD-2 to na początku robiłem banalny błąd, słuchałem za cicho , niestety te słuchawki trzeba trochę "odkręcić" ,a wtedy sytuacja zmienia się diametralnie.

Słuchałem z laptop Dell Precision M4800 , dyski SSD i Foobar , stery KS i ramdisk i było naprawdę bardzo dobrze, co nie znaczy ,że słuchawki zagrały na maksa !

Czekam na kable ,jak przyjdą postaram się podłączyć pod serwer z Daphile plus konwerter i Mojo.

 

Obecnie walczę z Tidalem w Playu ,ale nie mam dźwięku z USB i nie wiem jak aktywować Tidal HiFi ;-(

 

 

P.S

Czy uda mi się podłączyć Mojo pod inny konwerter USB to zupełnie inne pytanie , wcale nie jestem pewny ?

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej wersji Tidal w Playu słucham poprzez laptop -Mojo i dźwiek jest mocno średni, brzmi to blado ,jakby wypłukane, zamulone ;-(

Ma to sens tylko jako zapoznanie się z nowymi płytami - co warto kupić itd.

Do słuchania dla kogoś kto ceni jakość ,a nie żeby było jakoś to się nie nadaje ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wg Was Mojo dobrze zagra ze zwykłym pecetem (stacjonarnym), zaopatrzonym ewentualnie w dobry programowy odtwarzacz typu np. JRiver? Pytam, bo nie mam laptopa (nie potrzebuję). Domyślam się, że źródło zasilane z baterii zagra lepiej, ale czy różnica jest duża? Czy na źródło nada się tablet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności