Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wyżej masz zdjęcie - wszystko opisałem. Kabel był Sterovoxa i miałem czysty - krystalicznie czysty dźwięk (poprzez konwerter USB)

W tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić bo jestem w pracy i mam kabel Klotza LaGrange, który właśnie się przerwał ;-(

Słuchawki Audio-technica ATH-A900X, Audeze LCD-2, AKG Q701

problem występuje najwyraźniej u mnie na gr07

zakłócenia występują tylko w trybie "przyciszonych" lampek

potrzebuję potwierdzenia czy mam wadliwą sztukę czy "ten typ tak ma"

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=56

 

Czy ten kabel będzie ok. do Mojo do połączenia cyfrowego coaxial ?

Kupiłem przejściówkę z RCA na Jack mono i jest ok.

Czy to ma jakieś znaczenie w połączeniu cyfrowym - końcówka Jack mono - stereo ?

Która jest dla Mojo prawidłowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=56

 

Czy ten kabel będzie ok. do Mojo do połączenia cyfrowego coaxial ?

Kupiłem przejściówkę z RCA na Jack mono i jest ok.

Czy to ma jakieś znaczenie w połączeniu cyfrowym - końcówka Jack mono - stereo ?

Która jest dla Mojo prawidłowa ?

na 99 % będzie ok bo pewnie jest połączony "+" z masą

lepiej do nich napisać co by Ci zrobili kabel na 2x jack - zwłaszcza w takich pieniądzach

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o samą zasadę- które połączenie jest prawidłowe ?

Gdy podłączyłem cyfrowy kabel do takiej przejściówki na dwa jacki ,to na jednym miałem sygnał ,a na drugim nie.

Dlatego do połączenia cyfrowego chyba bardziej prawidłowe jest przejście z cyfrowego RCA na Jack mono ?

 

Może nasz kolega SławekR się wypowie ;-)

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem ten kabelek z tego linka nie jest prawidłowy dla Mojo i trzeba poprosić o zrobienie kabelka z końcówką Jack mono.

http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=56

 

 

Ciekawe porównanie Mojo i Hugo.

http://www.head-fi.org/t/784618/chord-mojo-impressions-thread/15

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma doświadczenie. Czy mojo z Fostexami TX-X00 zagra ? Albo jakie domowe słuchawki najlepiej będą pasować do mojo ?

 

Zagra, oj zagra. :) gładkość Mojo dobrze robi Fostexom na górze. All999 potwierdzi. Sam będę tak słuchał Fostexów, jak je dorwę kiedyś.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś ma doświadczenie. Czy mojo z Fostexami TX-X00 zagra ? Albo jakie domowe słuchawki najlepiej będą pasować do mojo ?

 

Zagra, oj zagra. :) gładkość Mojo dobrze robi Fostexom na górze. All999 potwierdzi. Sam będę tak słuchał Fostexów, jak je dorwę kiedyś.

 

 

Potwierdzam, świetna synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś ma doświadczenie. Czy mojo z Fostexami TX-X00 zagra ? Albo jakie domowe słuchawki najlepiej będą pasować do mojo ?

 

Zagra, oj zagra. :) gładkość Mojo dobrze robi Fostexom na górze. All999 potwierdzi. Sam będę tak słuchał Fostexów, jak je dorwę kiedyś.

Grają świetnym basem i muzykalną średnicą, góra jest dobra, ale ustępuje średnicy, rozdzielczość bardzo dobra.

Bardzo dobre, muzykalne i przyjemne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchane (th-x00, hd600, flc8s, he560, gr07be, dt990pro, ak100, fiio x7, Z3c)

 

plusy:

duża moc w małych gabarytach

szeroka paleta pasujących słuchawek - od IEM do dużych

bas - świetna kontrola

średnica - baaardzo muzykalna

zrobi z telefonu z czystym źródłem świetnie grające kombo - szczęka opadnie właścicielowi smartfona

stosunek czas grania do jakości i mocy - dobry

może mobilnie zastąpić stacjonarkę

 

 

minusy:

nieporęczny do kanapek (pasuje chyba tylko do AK100 i wtedy mamy zgrabną, ale grubą cegiełkę)

dziecinne sterowanie - dyskoteka z kolorowych oczu żaby ropuchy zamiast solidnego potencjometru

sygnalizacji naładowania schowana jak ci... za pasem cnoty, mało czytelna

stosunek czas ładowania do czasu grania bardzo słaby

stosunek czasu grania do średniej krajowej - średni

wymagających planarów nie napędzi, choć nieźle wysteruje - brakuje im pełnej prędkości i wykończenia dźwięku, bo mocy nie zastąpi najlepszy soft/chip

potrafi łapać zakłócenia z 3G

tylko cyfrowe wejścia, tylko analogowe wyjście phone out

bieda w kablach

nie gra z każdym telefonem, to raczej loteria czy zagra

z górą pasma cudów nie robi, nudy nie ma ale i rewelacji też

nie dla fanów analizy

 

reasumujc:

największe wrażenie robi sparowany z telefonem - poprawa diametralna, rozdzielczość, moc i muzykalność świetne, bije mobilnie wszystkie dac/amp

 

spięty po coaxie z fiio x7 poprawił dociążenie basu i umuzykalnił średnicę - chociaż tutaj już liczą się preferencje muzyczne - bo X7 stara się zbliżyć do złotego środka między muzykalnością a analizą, a mojo przechyla skalę mocno w muzykalność, a czasami od nadmiaru miłych dźwięków robi się nudno niektórym

 

 

2,5 tys. - niezła cena, 2 tys. - dobra cena, 1,5tys. - bardzo dobra cena (pewnie za rok/dwa w komisie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mykupyku - treściwie i prawdziwie.

Nie wiem kto to projektował, ale chyba nie widział produktów w tej kategorii na oczy - chodzi o grubość.

Ale... poprzeczka jeśli chodzi o SQ zawieszona wysoko. Właściwie pojawia się pytanie: co jest następnym krokiem (sprzętowym)?

 

ps.

Moje mojo idzie na przegląd do mp3store (w poniedziałek), niestety sprawdziłem już wszystko co mogłem sprawdzić i nadal jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchane (th-x00, hd600, flc8s, he560, gr07be, dt990pro, ak100, fiio x7, Z3c)

mam prośbę bo nikt nie chce pomóc

jak masz jeszcze możliwość sprawdź połączenie COAX z x7 na ściszonych lampkach i z jakimiś słuchawkami =<32 Ohm (gr07)

czy nie brumi nie ma zakłóceń, najlepiej słychać na pauzie :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności