Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że poziom wyżej będzie dopiero stojący cenowo przed Hugo - 2qute. Jednak brak baterii plasuje te sprzęty w nieco innej kategorii i ciężko tu je porównywać.


Sent from mobile.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało o tym sprzęcie jest w sieci, a to chyba bardziej wzmacniacz niż DAC.

 

http://www.head-fi.org/t/481559/chord-chordette-toucan-headphone-amplifier

Widzę wpisy z 2010 r., więc raczej nie sądzę, żeby to był poziom wyższy od Mojo. Trochę się przez te 5 lat zmieniło w kwestii procesorów. Mnie bardziej 2 Qute też interesuje... tylko ta cena... musiałby byc sporo lepszy od Mojo, tym bardziej, że Mojo/Hugo ma przewagę w postaci wyjścia słuchawkowego.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 2Qute jest pomiędzy Hugo i Mojo, niestety nie znalazłem jak wygląda w środku, ale raczej nie jest tak

jak w Hugo TT, że płytka Hugo wlutowana na większą od TT.

Jeżeli 2Qute gra jak Mojo lub niewiele lepiej to nie warto, bo Mojo daje radę jako DAC i to bardzo dobrze.

 

Mojo i Edition 5 to nie jest dobrana para, wzmak w Mojo nie jest w stanie ich okiełznać, szkoda bo DAC

jest super, szkoda też że nie ma wyjścia liniowego, bo podłączenia do wzmacniacza sporo poprawia

ale nie na tyle aby się cieszyć z muzyki, którą podaje DAC, pewnie trzeba sprawdzić 2Qute, robi się ciekawie.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ma ktoś jakieś doświadczenia z podłączaniem Mojo do większych wzmaków słuchawkowych? Bo Mojo w trybie pseudo line out ma napięcie na wyjściu jak 2Qute (3.0V RMS)


Sent from mobile.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany wcześniej w tym wątku, ja podpinam mojo do Staxowych energizerów, a napięcie na wyjściu możesz sobie dowolnie regulować, 3V to tylko gotowiec, który możesz odpalić kombinacją przycisków - ale przecież możesz je dowolnie regulować w górę, albo jak Twój wzmak robi problemy - w dół i sobie ustawić np 2V, albo jeszcze mniej - jaki DAC daje Ci takie opcje? I ten pseudo line to tez nie jest IMO pseudo, ile razy to można pisać... przecież to jest bezpośrednie wyjśćie z przetwornika, a właściwie procesora.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najlepiej, tak jak napisałem poprawia się znacznie kontrola basu ale ogólnie cierpi reszta zwłaszcza rozdzielczość.

 

To co warto jeszcze dodać to to że Mojo i HEki to akurat jest parka która do siebie pasuje i to bardzo, dodanie wzmacniacza

pomiędzy trochę zmienia, ale raczej w złą stronę dodaje basu i osłabia rozdzielczość góry. także bezpośredni kontakt HEków

z Mojo daje więcej muzyki ;)

Dodam do tego że podłączenie Mojo do energizera STAXowego to już zupełnie inna bajka, tu jest już tylko muzyka :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz z innymi źródłami może? Interesuje mnie zwłaszcza kwestia Źródło > energizer.

 

A to, ze Mojo pasuje do Heków to lekkie zdziwienie, myślałem, że ich cechy się powielą i wyjdą kluski (po opisach HE1000, bo nie słuchałem).

 

Z tego co czytałem z wywiadów z Wattsem to słuchawki częściej będą lepiej działały z samego wyjścia słuchawkowego Moja niż z wyjścia podpiętego do niego wzmaciacza, bo podpinając zewnętrznego ampa tylko wprowadzamy kolejne zniekształcenia w tor. Problem pojawi się wtedy przy mocno prądożernych słuchawkach, bo w takim wypadku Mojo może nie podołać.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak trochę jest jak piszesz, taka kluchowatość jest jak się podłączy do wzmacniacza, bas zaczyna trochę dominować

wpychać się na średnicę. Na samym Mojo jest miodzik, basu jest dużo ale nie dominuje, góra jest rozdzielcza i nie ostra, ogólnie

gra to super, scena jest ładnie poukładana, szeroka i głęboka, wszystko ma swoje miejsce.

 

A kwesja porównania źródeł, ogólnie to tak Vega jest hmmm jak by to napisać zbyt "ostra" jak dla STAXów,

wszystko jest fajnie na niskich poziomach głośności takich wypoczynkowych, jak jest już trochę głośniej

to robi się męcząco. Podpinałem też QP1R i tu było trochę lepiej, ale to juz nie te detale co w Vedze,

a Mojo no cóż to może bardzo dziwne ale pasuje do nich, ma pewne jeszcze braki zwłaszcza w gęstych fragmentach,

ale tak poza tym to nic tylko słuchać.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać wątek na headfi. 2Qute jest wyżej od Hugo po usb według panów z chorda. Dopiero tt jest troszkę wyżej ale to ta sama półka. Dave jest topowym daciem.

To co jest na allegro to jest wzmacniacz głównie i dac tam siedzi słaby.

 

2Qute gra znacznie lepiej od mojo.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można napisać że wszystko co najlepsze w mojo jest tutaj jeszcze lepiej 'zrobione' . Na pierwszy plan wybija się lekkość z jaką gra ten dac. Nic na siłę. Zwiewnie a za razem dynamicznie. (taka lekkość jak w headoniku szukając analogi w ampach) Muzykalnosc względem mojo na plus. Bas świetnie kontrolowany. Jeszcze bardziej sprężysty i z minimalnie lepszym zejściem. Średnica genialnie plastyczna. Bardzo rozdzielcze ale esencjonalne granie.
Wydaje mi się ze to w większości zasługa nowego" usb.

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej ,że swojego Mojo podłączyłem pod DAPHILE przez konwerter USB (M2Tech czy BADA) i już przez tani M2Tech dźwięk jest "sporo" lepszy.

Proponuję sprawdzić samemu, na pewno ktoś ze znajomych audio-maniaków posiada jakiś konwerter USB....i wtedy proponuję porównać Mojo vs 2Qute.

M2Tech plus Mojo chyba będzie taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej ,że swojego Mojo podłączyłem pod DAPHILE przez konwerter USB (M2Tech czy BADA) i już przez tani M2Tech dźwięk jest "sporo" lepszy.

Proponuję sprawdzić samemu, na pewno ktoś ze znajomych audio-maniaków posiada jakiś konwerter USB....i wtedy proponuję porównać Mojo vs 2Qute.

M2Tech plus Mojo chyba będzie taniej ;-)

o jakim produkcie m2techa piszesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy przygody z Mojo, fajnie różnicuje słuchawki, na innych grajkach nie ma aż takiej różnicy

miedzy MrZ Tomahawkami a MX980, Mojo pokazuje że toporki są bardziej rozdzielcze z mniejszym

wypełnieniem, MXy za to grają gęściej z mniej rozdzielczą górą. Moim zdaniem lepiej pasują do niego

MrZ, na MXach jest za gęsto. Ale i tak póki co najlepszym połączeniem z Mojo są Heki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego wyjście liniowe ?

Ja proponuje podłączyć dobry konwerter USB pod laptopa czy smartfona i z konwertera ciągniemy sygnał cyfrowy po RCA i podłączamy do Mojo po Coaxialu i dalej słuchamy normalnie na słuchawkach do czego przecież Mojo został stworzony ;-)

 

Proszę mi pomóc i podpowiedzieć jak wrzucić fotkę z laptopa w ten wątek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Proszę mi pomóc i podpowiedzieć jak wrzucić fotkę z laptopa w ten wątek ?

 

Odpisz - użyj pełnego edytora - w sekcji Attach Files na dole - Przeglądaj - załącz ten plik. A jak już się wczyta to pojawi się opcja "Dodaj post". I wstawiasz tak załadowany plik do treści.

 

EDIT

 

Tylko przytnij zdjęcie do rozmiarów 800x600, raczej nie większe, o coś w tym stylu:

 

2015-12-27 16.31.45.jpg

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..

 

Proszę mi pomóc i podpowiedzieć jak wrzucić fotkę z laptopa w ten wątek ?

 

Odpisz - użyj pełnego edytora - w sekcji Attach Files na dole - Przeglądaj - załącz ten plik. A jak już się wczyta to pojawi się opcja "Dodaj post". I wstawiasz tak załadowany plik do treści.

 

EDIT

 

Tylko przytnij zdjęcie do rozmiarów 800x600, raczej nie większe, o coś w tym stylu:

 

attachicon.gif2015-12-27 16.31.45.jpg

 

 

Twoja fotka? Pędzisz HD800 z Mojo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności