Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

 

No zachęcające jest to co piszecie, może trzeba będzie wypróbować Mojo.

Karmazynowy możesz coś więcej napisać o połączeniu ze STAXami ?

 

A co chciałbyś wiedzieć? Ogólnie jak nie słuchałeś LNS albo Pro to nic Ci to nie powie.

 

To w czym Mojo przoduje względem wcześniejszych moich DACów jakie spróbowałem to: dobrze zaznaczony, ale nie przesadzony bas, gładkość dźwięku, naturalność i analogowość, naturalna sygnatura, rozdzielczość i brak problemów z nadmiernie rozjaśnioną górą (często spotykane w DACach, żeby wyciągnąć szczegółowość i przestrzenność dźwięku). No i w sumie tyle Staxom wystarczy, żeby robiły resztę roboty.

 

Jak miałem HUGO na recenzję to miałem podobne wrażenie z połączeniu z SR-507 ale tutaj jeszcze jedno pytanie: nie masz wrażenia, że Mojo jakby odsuwa nieco scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam takiego wrażenia. Z reguły jak scena jest odsuwana to cierpi na tym średnica, a ta w Mojo jest raczej blisko. Ogólnie scenicznie Mojo przekazuje to co jest w nagraniu, czasem scena jest duża, czasem bliska i kameralna ale raczej nigdy sztucznie pompowana czy odsuwana. Scenicznie, w sensie wielkości to DACi na Sabre z reguły wypadają lepiej, ale czy prawdziwiej to nie wiem. Ciężko stwierdzić.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zaświeci na czerwono dioda to masz jeszcze z 15 min baterii. Wcześniej masz pomarańczowy kolor.

 

 

The colour without the charger connected is the one to watch (fully charged is blue then green, yellow down to red, flashing red means 10 minutes left).

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, duże kompendium wiedzy o Mojo na HF.

http://www.head-fi.org/t/784602/chord-mojo-the-official-thread-read-the-third-post-for-updated-info#post_11992416


Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Audeze LCD-2 i Audio-technici ATH-A900X. Moim skromnym zdaniem z Audeze trochę za mało mocy ,za flegmatycznie,ale słuchałem tylko chwilę, za to z Audiotechnikami jest bardzo dobrze.

Proszę podłączyć takie tanie, śmieszne słuchawki Koss Porta Pro (używam na siłowni i do biegania) - dźwięk z telefonu Nexus 5 zwalił mnie z nóg ;-)

Spróbuję jeszcze Superlux HD681EVO, AKG Q701.

Mojo testuję i do jutra muszę się zdecydować ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest naładowany to nie pobiera już prądu do ładowania baterii, tylko do pracy. Rob gdzieś na HF to tłumaczył.

 

 

Sent from mobile.

 

Dzięki za info.

 

Mam jeszcze pytanko o połączenie Mojo z HD600/650 i T90. Czy ktoś słuchał w takim zestawieniu i może potwierdzić synergię i zdolność napędzenia (lub ich brak) między Mojo a tymi słuchawkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z T90. Zdolność napędzenia zdecydowanie, synergia raczej średnia, za jasno. Zdecydowanie lepiej z HD800. Z HD650 może być za ciemno z kolei, ja bym uderzał w neutralne, w miarę równe słuchawy do Mojo. Z K551 było fantastycznie, ale to troche za mało, żeby maxa z Chorda wyciągnąć.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem z T90. Zdolność napędzenia zdecydowanie, synergia raczej średnia, za jasno.

No masz, a na HF znalazłem właśnie przed momentem dwie opinie, że z T90 jest świetnie bo ciepło Mojo pozwala trochę ostrą górę w Beyerach ugłaskać

Zgadzam się z Karmazynowym - na T90 I T5p jest jeszcze jaśniej niż zwykle wiec jak dla mnie to synergi brak

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem z T90. Zdolność napędzenia zdecydowanie, synergia raczej średnia, za jasno.

 

No masz, a na HF znalazłem właśnie przed momentem dwie opinie, że z T90 jest świetnie bo ciepło Mojo pozwala trochę ostrą górę w Beyerach ugłaskać

 

 

Na HF znajdziesz każdą opinię jeśli wystarczająco długo poszukasz. :)

 

Błędne jest założenie, że gładkość góry w Mojo zrobi dobrze bardzo jasnym słuchawkom, nie zrobi bo ich nie zamuli, nadal zostają jasne - pisałem o tym na przykładzie SHP9500, a podłączenie T90 czy HD800 tylko to potwierdziło. W HD800 góra jest w miarę gadka i jest jej mniej niż w T90.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podpinał go ktoś do Iphone 6 lub 6s? Nie ma problemów z połączeniem? Zastanawiam się też, czy możliwe byłoby wówczas odtwarzanie gęstych flaców. Na systemowej aplikacji Music pewnie nie, ale Onkyo HF Player zapewne załatwiłby sprawę. Nie mniej jednak jeśli ktoś już ma w tym względzie jakieś doświadczenia to bardzo proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinał. Gęstych nie gra bo cck ma ograniczenie. iPhone mocno przebija wiec dużo szumu z GSM leci do mojo. Parowania z IP nie polecam.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinał. Gęstych nie gra bo cck ma ograniczenie. iPhone mocno przebija wiec dużo szumu z GSM leci do mojo. Parowania z IP nie polecam.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Bzdury. Gra z palcem w tyłku 24/192 i DSD128. Szumy faktycznie są, ale gdy mamy słaby zasięg.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi dsd nie chciał grać. Jak działa to super. Szumów sporo pomimo dobrego zasięgu w centrum. Przepisanie nadajników pewnie brumiło.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpięcie na stałe do kompa w roli DAC-a nie wpływa negatywnie na baterię w Mojo ? Domyślam się, że nie da się wyłączyć ładowania USB ?

 

Mojo ma osobne gniazdo USB, które służy wyłącznie do ładowania i nawet nie da się go ładować i jednocześnie słuchać z kompa (chyba, że podłączysz dwoma kablami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przeszkadzają, bo słychać je w trakcie grania. O dziwo ja ich nie słyszałem, gdy iPhone miał na plecach dosyć gruby case (drewniany). Należy wspomnieć, że występuje to głównie przy składaniu na kanapkę.

 

 

Sent from mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na biurku nie ma problemu - w "kanapce" jest i to spory. Zauważyłem że mojo jakoś łapie fale odbite, czyli w budynkach zakłócenia są duże i je słychać a po wyjściu na otwarty teren w większości znikają (u mnie tak jest na 3g).

Trochę pomaga odwrócenie mojo w kanapce, ale zdecydowanie nie rozwiązuje problemu.

 

Może macie jakieś sposoby / formę izolacji mojo od tych zakłóceń?

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować wcześniejszy wpis , Mojo plus Audeze LCD-2 gra to doskonale.Oczywiście Mojo został u mnie na stałe.
Mam problem z kablami już dwa razy żle kupiłem.
Ostrzegam przed zakupem kabelka Samsunga micro USB -micro USB Power Sharing EP-SG900 mimo ,ze końcówki się zgadzają to kabelek nie trybi.
To kabel wyłącznie do ładowania.

Proszę mnie oświecić gdzie kupić kabel micro USB -micro USB 0,5m lub 1m.
I jak ma wyglądać kabel do połączenia Mojo coax z np. Iriverem H320 z wyjsciem line out ? ;-(
I gdzie to kupić.

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem coś takiego, ale już nie jestem pewien czy ten będzie ok. ?

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=1359890&rdeocl=1&rdetpl=productpage&rdebox=box1

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności