Skocz do zawartości

63. Do Czego SłużY Wyjście "line Out" ?


OkropNick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jesli chodzi o kabel to nalezy wiedziec ze z jednej strony powinien miec mniejsza koncowke odpowiednio pasujaca do playerka ktory ma wtyku optyczne mniejesze od wtykow optycznych sprzetu stacjonarnego. Jakosc kabla i koncowek okreslana jest z materialu z jakiego jest wykonana. Koncowki sa praktycznie standardowe we wszystkich kablach - chodzi mi o pozlacanie - bo tego typu sprzet to juz jest wysoka polka, natomiast najwazniejszy jest material kabla czyli swiatlowod. miom zdaniem w tego typu sprzetu nie ma co swirowac i kupic najzwyklejszy kabelek optyczny wszam optyka lepsza od analogu jak niebo od ziemi :D ja kupilem kabelek THOMSON`a ktory ma 10 lat gwarancji kabelek ma 1,5 m i w zupelnosci wystarczy kazdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja, bym chciałbym zadać być może lakoniczne pytanie (nie jestem specjalistą żadnym, amatorem muzyki jedynie nie sprzetu) chciałbym się dowiedzieć, czy za pomoca kabla, który znajduje sie w zestawie IFP-795 mogę go podłaczyć z jakimś głośnikiem nie wywyołujac przy tym żadnych szkód dla samego playerka. Pytam bo ktoś kiedyś mi napomknął że bez wzmacniacza ego typu podłaczanie może sę skończyć źle dla źródła dźwięku (a , więc w tym wypadku włąsnie dla mojego playerka). Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno temu komus chodzilo o to ze impedancja moze byc zbyt mala i wzmacniacz w playerze moze sie poprostu przegrzac.... ale nawet jesli bys podlonczyl playera bezposrednio do glosnika moglbys miec problem z jego zasileniem. czegos takiego si enie robi... stosuje sie zawsze wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki glosnik masz na mysli lukas8410 i jakiego rodzaju polaczenie z nim. Jesli chodzi o male przenosne glosniczki to tutaj nie ma zadnych obaw one sa poprostu do tego przystosowane a jesli chodzi o glosniki/kolumny :D to juz jest inna sprawa ale nawet jakbys sie uparl to bezposrednio ich nie podlaczysz - zalezy jeszcze od kabli, ale bez obaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to podłączyłem walkmana soniego (mega hiper wielka moc wyjściowa) pod kolumny unitry (nie mam ich od dawna więc symbolu nie podam... byłem mały i co mnie to wtedy obchodziło)... podobne do tych:

805735408gz.th.jpg

(zdjęcie z http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80573540)

 

Połączenie bezpośrednie... z wyjścia słuchawkowego do kolumny :D ... To "grało"... naprawde :)

 

A walkman działa do dziś. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności