Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, manuelvetro napisał:

W podziękowaniu za inspirację :) 

 

0A2B9BBE-922F-4BDD-B6E3-362192C43876.jpeg

BBDF081F-9F64-4486-9FF0-D2979F5EE464.jpeg

AAD86C84-8001-4E58-A938-041E5714A3A8.jpeg

D803BABE-8B11-448F-A4D4-0C0569B8DB07.jpeg

Pisz do AKG, może jakimś ambasadorem zostaniesz czy coś ;) Piękna kolekcja. Jakieś fajne vintage by się przydały, (parabolic mnie zawsze korciły przez te swoje wyjątkowe przetworniki...)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Pisz do AKG, może jakimś ambasadorem zostaniesz czy coś ;) Piękna kolekcja. Jakieś fajne vintage by się przydały, (parabolic mnie zawsze korciły przez te swoje wyjątkowe przetworniki...)

Do 2017 posiadałem (znalazłem na forum Audiofanatyka wpis :D ) : 

  • AKG K172HD modowane przez Perula
  • AKG M220 PRO z padami welurowymi od dt770, kabel 7n Audeos
  • AKG K240 sextett 600 ohm
  • AKG Q350
  • AKG K551 trzykrotnie, modowane, rekablowane, stocki
  • AKG K612 PRO
  • AKG K701 - czterokrotnie, w tym z kablem Mikolaj612, z kablem Audeos Furutech, z kablem FAW Viablue
  • AKG K702
  • AKG Q701 dwukrotnie, okablowanie Audeos 7n deluxe, Fatso 5n
  • AKG K7XX

Po powrocie na forum na początku 2021 chyba zostały mi tylko k701FAW. Troszku odbudowałem kolekcję. Ale basta. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, manuelvetro napisał:

Do 2017 posiadałem (znalazłem na forum Audiofanatyka wpis :D ) : 

  • AKG K172HD modowane przez Perula
  • AKG M220 PRO z padami welurowymi od dt770, kabel 7n Audeos
  • AKG K240 sextett 600 ohm
  • AKG Q350
  • AKG K551 trzykrotnie, modowane, rekablowane, stocki
  • AKG K612 PRO
  • AKG K701 - czterokrotnie, w tym z kablem Mikolaj612, z kablem Audeos Furutech, z kablem FAW Viablue
  • AKG K702
  • AKG Q701 dwukrotnie, okablowanie Audeos 7n deluxe, Fatso 5n
  • AKG K7XX

Po powrocie na forum na początku 2021 chyba zostały mi tylko k701FAW. Troszku odbudowałem kolekcję. Ale basta. :D 

 

Nieźle, nieźle, ale brak K340 do nadrobienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, manuelvetro napisał:

W podziękowaniu za inspirację :) 

 

0A2B9BBE-922F-4BDD-B6E3-362192C43876.jpeg

BBDF081F-9F64-4486-9FF0-D2979F5EE464.jpeg

AAD86C84-8001-4E58-A938-041E5714A3A8.jpeg

D803BABE-8B11-448F-A4D4-0C0569B8DB07.jpeg

Ale raj słuchawkowy... No i masz jednak K271??? AKG rules 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

Ale raj słuchawkowy... No i masz jednak K271??? AKG rules 😉

@chico99znalazł w szafie, cheba-nowe i mi z zaskoczenia wysłał. Na takie dictum, wyglądają na nowe, fakt i cenę jak zawsze u @chico99superokazyjną, nie mogłem się oprzeć, tym bardziej, że czeka cierpliwie na zapłatę, aż dostanę wypłatę, bo k712 i pady ze skóry do nich mnie pogrążyły finansowo :D znaczy, $ na audio waciki w tym miesiącu skończyli się. A w kwestii raju... Jak nie, jak tak? 🙏

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

@chico99znalazł w szafie, cheba-nowe i mi z zaskoczenia wysłał. Na takie dictum, wyglądają na nowe, fakt i cenę jak zawsze u @chico99superokazyjną, nie mogłem się oprzeć, tym bardziej, że czeka cierpliwie na zapłatę, aż dostanę wypłatę, bo k712 i pady ze skóry do nich mnie pogrążyły finansowo :D znaczy, $ na audio waciki w tym miesiącu skończyli się. A w kwestii raju... Jak nie, jak tak? 🙏

No to napisz parę słów o nich, jak się osłuchasz. Właśnie mam je na uszach i odpływam przy debiucie Eberharda Webera, no i to mój taki raj, dużo mniejszy niż Twój, grunt że AKG 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bednaar napisał:

No to napisz parę słów o nich, jak się osłuchasz. 

Wstępnie rzuciłem uchem na jedne i drugie - i dźwiękowo bardzo podobne. Może kapka więcej basu w 271. Ale ślepych testów bym nie przeszedł, pomyślałem. Dokładniej, to odłożyłem na potem. Na razie bawię się z padami ze skórki jagnięcej z alle kupionymi do k712 (bo kupiłem bez padów) - najpierw były na k712, teraz są na 702, a 712 maja stockowe pady od 702 :) Czekam jak głupi, co dzień, kiedy wreszcie będę mógł posłuchać sobie nowych nabytków. Bardzo mi się podobają te drobne i większe różnice między nimi :D Zabawki jak w mordę. Ale fajowe!

10 minut temu, Bednaar napisał:

odpływam przy debiucie Eberharda Webera, no i to mój taki raj, dużo mniejszy niż Twój, grunt że AKG 😉

Kategorie przestrzenne/ilościowe nie stosują się do Raju :) 

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Lajków nie mam, k240 też chyba grają scena bardziej  wszerz a 271 wgłąb. 

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mam tych słuchawek AKG tylko do kolekcji. Mimo tak wielu podobieństw każda para gra inaczej, ma swój własny charakter. Ja katuję drugi tydzień k712pro , k702 , k612. K701FAW znam na wylot, choć są jeszcze lepsze niż były, po tym jak Perul zrobił im balans - to są słuchawki od święta, stoją sobie na firmowym stojaczku na półce. K702 dostały pady, które miały być pierwotnie dla k712 (kupiłem bez padów) - skórka jagnięca z allegro. k712 - firmowe pady od k702.

Także, jak to gra - k702 pady skórzane - basotłuki, ale kurde basu, choć dużo, pod kontrolą, więc wciąż gra to jak akg. Pamiętam, że k7XX z massdropa, które miały pady żelowe, takie jak k712, miały w szybkim i gęstym metalu problem z kontrolą basu, więc je zbyłem. Tutaj w k702 pady skórzane, tego problemu nie oświadczyłem, mimo, że uderzenie basu jest naprawdę konkretne. k712 welury od k702 - podobają mi się bardziej niż k702 na tych samych welurach 🤷‍♂️ ... jakby kapkę basu było więcej, ki czort, czemu tak jest, kwestia innej budowy opaski, nie mam bladego, niemniej wolę 712 na welurach od 702 niż 702 na tych samych welurach. W k712 na welurach od k702  granie jest kapkę bardziej ...wyrafinowane :ph34r: względem k702 skórzane pady. A k612pro to jest - A) relaks b)  poezja c) zajedwabisty bas - imo są lepsze niż starsi bracia - nie technicznie, bo kapkę odstają, ale granie jako takie to jest klasa sama w sobie. k812 dawno nie słuchałem - bo znam, a w.w. się cieszę, bo są dla mnie nowe (w tym setupie) , k701FAW słucham okazjonalnie - k271 - do salonu przeważnie, ze raz, dwa razy na tydzień. k240 grzeją półkę, choć wciąż niewygrzane. No raz słuchałem hd560s - przyznaję się do zdrady, ze dwie godziny i .... tez mi się bardzo podobało :P Niemniej 2 bite tygodnie siedzę z AKG.

Znaczy, chciałem w tym przydługim poście powiedzieć krótko, że szkoła AKG jest najmojsza. Potem jest bajer-dynamit. Także, będę i tam musiał kolekcje jeszcze uzupełnić :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manuelvetro napisał:

Znaczy, chciałem w tym przydługim poście powiedzieć krótko, że szkoła AKG jest najmojsza.

To tak, jak u mnie - chociaż aż tyle nie znam ani nie posiadam, jak @manuelvetro

Ja to jednak przede wszystkim studyjne: K240, K271. W sumie te małe też fajne: K141, K171.

Parę lat temu porównywałem K142 HD z Sennheiserami HD595, no i oczywiście dźwiękowo, AKG górą, choć akurat ten model niezbyt wygodny. Fajnie grają, ale małe, nauszne - nie za bardzo na długie słuchanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się przerobić AKG K271 MKII na balans i czy by cokolwiek zyskały. Obstawiam, że nie, bo nic specjalnego nie odczułem porównując na szybko DAC-X7 i burka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komeko napisał:

A tymczasem pomiary wersji chińskiej K271 MKII:

audiosciencereview

 

Ano właśnie, po przeczytaniu czegoś takiego nie kupiłbym K271, na szczęście kupiłem po odsłuchu i jestem szczęśliwym użytkownikiem. Mnie pomiary w ogóle nie obchodzą - szczególnie po zakupie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bednaar napisał:

Mnie pomiary w ogóle nie obchodzą 

A myślałem, że jestem jednym z nielicznych, którzy mają taki sam stosunek co do pomiarów :) Fajnie jest rzucic okiem, zobaczyć w jaką stronę idzie brzmienie, ale żeby brać pod uwagę pomiary przy zakupie, to nie dziękuję. Wolę własny odsłuch. Abyss wg. ASR też wypadły średnio jeżeli chodzi o pomiary, a mi tak potrafią zagrać, że z kapci wywala ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 jak mam rozumieć Twoją reakcję?

7 minut temu, MichalZZZ napisał:

A myślałem, że jestem jednym z nielicznych, którzy mają taki sam stosunek co do pomiarów :) Fajnie jest rzucic okiem, zobaczyć w jaką stronę idzie brzmienie, ale żeby brać pod uwagę pomiary przy zakupie, to nie dziękuję. Wolę własny odsłuch. Abyss wg. ASR też wypadły średnio jeżeli chodzi o pomiary, a mi tak potrafią zagrać, że z kapci wywala ;)

Otóz to. Co mnie pomiary obchodzą, skoro na tych słuchawkach z przyjemnością słucham muzyki? Zresztą to taka musztarda po obiedzie. Bez sensu jest kupować słuchawki, bo mają takie ładne wykresiki. A potem czowiek męczy się, bo coś mu w brzmieniu nie odpowiada... ale słucha, bo pomiary były ekstra ;)

Albo odwrotnie: Bednaar przeczytał niepochlebną opinię o K271, wykresy w ogóle beznadziejne - więc zaraz szybko - trzeba zmienić słuchawki. Co z tego, że fajnie się w nich słucha... ale pomiary świadczą, że słuchawki są kiepskie, więc pewnie się nie znam, albo mam słuch nie ten... ;)

PS. Sorry @MichalZZZ, lajków już mi dziś zabrakło...

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności