Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Napedzone, nie napedzone troche ze smutkiem ale he 400i wracaja z testow a klamka zapadla na pm3 bo te czy napedzone, czy wysterowane czy nie graja z wieksza rozdzielczoscia a tego mi brakowalo w he 400i, chociaz jak mowilem, do konca bilem sie z myslami czy pm3 czy he 400i.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bernie, prawo Ohma szeroko pojęte. Musi być wydajność prądowa, natomiast żeby była ona możliwa do wykorzystania, to potrzeba też zapasu napięcia, czyli amplitudy. W DAPach napięcia jest nie za dużo, z wydajnością prądową różnie, a dochodzi też nieco wyższa impedancja wyjściowa bloku zasilania, co jest problematyczne zwłaszcza dla zakresu niskich częstotliwości. Być może tutaj tkwi źródło percepcyjnej definicji wysterowania? To może mieć tylko dobrze zbudowany wzmacniacz, który ma dość gabarytów na pomieszczenie odpowiedniej pojemności kondensatorów zasilania.

Innym problemem dla HE-400 jest ich niska skuteczność przy niewysokiej impedancji, przez co ze słabszymi OTLami grają tylko do nieznacznej głośności, potem jest to trójstronna męka w układzie słuchawki-wzmacniacz-słuchacz. Słyszałem takie połączenie i było źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie zdanie Panowie o HE-500?

Mam HE-500 i HE-400i

HE-400i wygrywają funkcjonalnością, są lżejsze i wygodniejsze, natomiast 500 mają równiejszy i niżej schodzący bas, są dokładniejsze i grają z większą przestrzenią. Górę wypadało by utemperować w obu słuchawkach (przynajmniej na moje ucho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HE-400i mają połowę przetwornika z HE-500i a to chyba ostatnia rzecz którą należy odchudzać. Stare pałąki też sprawiająwrażenie znacznie trwalszych i sztywniejszych chociaż może i są nieco cięższe. Jak dla mnie 500 na głowie są bardzo wygodne, wygodniejsze od Sine i Focali i wielu innych dużo lżejszych. Kabelek seryjny to żyletka ale to łatwo wymienić miedziany lub posrebrzany (co kto lubi) i robi się naprawdę przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chwilkę w garażu no i sprawa wygląda tak że mają mniejszą tę połowę tego przetwornika i do tego rozwierconą dla obniżenia dociążenia


Byłem chwilkę w garażu no i sprawa wygląda tak że mają mniejszą tę połowę tego przetwornika i do tego rozwierconą dla obniżenia dociążenia

A tak w ogóle to 400 nie słuchałem bo rozwiercone

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się (pierwszy raz... do tej pory żadne HiFiMany nie gościły u mnie zbyt długo... najdłużej HE-5LE przez tydzień :ph34r:) z HE-6 oraz SWS Atlantis (czyli HE-5LE w drewnie) :>

 

Ty to masz zacięcie ;) Gratki !

Będziesz wszystkie kolekcjonował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopisuję się (pierwszy raz... do tej pory żadne HiFiMany nie gościły u mnie zbyt długo... najdłużej HE-5LE przez tydzień :ph34r:) z HE-6 oraz SWS Atlantis (czyli HE-5LE w drewnie) :>

 

Ty to masz zacięcie ;) Gratki !

Będziesz wszystkie kolekcjonował ?

tak będzie... przez tydzień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Któryś od nas łyknął te he4? Przyznać się!

Ja wziąłem ;) zobaczymy ile mają wspólnego z HE1000 ;)

 

Pewnie niewiele, bo he4 nie są audiofylskie, ale nakarm je dobrze, to odwdzięczą się dokładnym oddaniem barw i realizmem.

 

Muszę uczciwie powiedzieć, że są świetne, ale po zmianie padów na Audeze. Bardzo mi się podobają ze Skorpionem Dubiela. Jestem rozczarowany brakiem synergii z Yulongiem A28 - pytanie jak byłoby po balansie, ale tak jak wcześniej pisałem, nie mam kabelka zbalansowanego z wtykami do Hifimana.

 

Przyznaję też Tobie rację - te słuchawki brzmieniowo to "okazja".

 

A egzemplarz, który kupiłem jest w idealnym stanie :) Aż trudno mi było uwierzyć, że kilkuletnie słuchawki i to co było w komplecie może być tak zadbane.

 

Niezbadane są ścieżki, którymi dobry dźwięk płynie :ph34r:.

Ja dla odmiany najczęściej je pędzę Lyrem, którego nie uważam, delikatnie mówiąc, za szczyt dobrego gustu...ale z he4 i mojo jako źródłem sprawdza się dobrze. Najwidoczniej ten cholerny cudak lubi się z tymi akurat planarami; bo z dynamikami oj było niebałdzo, z lcd2 też mi się średnio podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy zmiana kabla w HE-500 dużo daje?

Stockowy w porównaniu do Nighthawków za dużo sypie wysokich tonów.

Ta srebrzanka firmowa jest kiepska.

Lepiej czysta miedź lub hybryda z dobrych przewodników, w zależności od źródła.

Zadna hybryda do nich!

Mi poki co najlepiej zagraly z miedzia Michauczoka. Na drugim miejscu zlocona miedz audeosa.

Hybryda daaaleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności