Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, moze od Was uda mi sie cos dowiedziec na temat roznic miedzy hifiman he 400i vs oppo pm2. Chodzi mi glownie o barwe srednicy-ktore sa slodsze na wokalach, ktore maja bardziej nasycone brzmienie, w ktorych jest bardziej konturowy i mocniej dawkowany midbas, w ktorych wokal podawany jest blizej, i czy hifiman he 400i tez zagraja z byle czego jak oppony? A i zapomnialem - ergonomia- ktore mniej uciskaja po bokach globusa? Z gory dziekuje za wykazanie roznic miedzy w/w nausznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ucisku to obie pary są wygodne.

 

HE400i grały nawet z AK120. Więc bez przesady z tym żródłem. Na FCL II miałem za mało góry...Za ciepłe też trochę. Na temat wokali się nie wypowiem, bo nie słucham. Mnie HE400i odrzuciły. Choć podobał mi się wygląd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem he400i i w sumie najlepiej grały jak dostawały więcej prądu niż go dają przenośne grajki - tak 1-2W

 

ale oczywiście w porównaniu do starych hifimanó to he400i są łatwopędne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanie. Mam u siebie na testach he 400i, grane bardzo malo, powiedzmy, ze maks pare godzinek, i pytanie - czy one potrzebuja ilus tam godzin na wygrzanie? Czy zaobserwowaliscie jakies zmiany w brznieniu po wygrzaniu hifiman he 400i? Obecnie wybieram miedzy pm3 a he 400i no i kurde jak na razie rozdzielczoscia i wyrazsitoscia na srednicy, na wokalu wygrywaja zdecydowanie oppony, chociaz juz bas zdecydowanie bardziej podoba mi sie w he 400i, nie wspominajac o przewadze jaka niesie konstrukcja otwarta he 400i no ale jak mowie srednica - jej rozdzielczosc na razie dupy nie urywa, zeby nie powiedziec, ze jest lekki kocyk czy rozmycie czy nosowosc... Jest szansa ze z czasem minie czy juz taka ich "uroda"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam u siebie na testach he 400i, grane bardzo malo, powiedzmy, ze maks pare godzinek, i pytanie - czy one potrzebuja ilus tam godzin na wygrzanie? Czy zaobserwowaliscie jakies zmiany w brznieniu po wygrzaniu hifiman he 400i? Obecnie wybieram miedzy pm3 a he 400i no i kurde jak na razie rozdzielczoscia i wyrazsitoscia na srednicy, na wokalu wygrywaja zdecydowanie oppony, chociaz juz bas zdecydowanie bardziej podoba mi sie w he 400i, nie wspominajac o przewadze jaka niesie konstrukcja otwarta he 400i no ale jak mowie srednica - jej rozdzielczosc na razie dupy nie urywa, zeby nie powiedziec, ze jest lekki kocyk czy rozmycie czy nosowosc... Jest szansa ze z czasem minie czy juz taka ich "uroda"?

hmm, 2 razy wygrzewałem he400i i 2 razy wydawało mi się że po jakimś czasie ubywało wyższego basu, a zaczynało przybywać niższego. Na średnicy i w wyższym paśmie jakiś dużych zmian nie zaobserwowałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to sa pierwsze sluchawki od czasu, gdy mialem pm3, z ktorymi mam duzy "problem" kupic czy nie kupic... Maja cos w sobie, ze przyjemnie mi sie na nich slucha "moich pan". Byly audeze sine, byly focal elear ale he 400i bardziej calosciowo mi sie podobaja, tylko ta rozdzielczosc srednicy... Oppony maja ja magiczna jak dla mnie i do tego oppo jako jedyne umie jakos wyczarowac, ze mimo lekkiego wycofania gornej srednicy, braku jej nachalnosci, czytelnosc tego zakresu pozostaje baaardzo dobra za to juz bas jest przy he 400i troche czasem "plastikowy"...No jak mowilem dol dla mnie lepsiejszy w 400i

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie wprowadzę nic nowego ale jako "fan" czystego, przestrzennego brzmienia (w moim odczuciu) pokroju AKG K702 to HE-400i zwyciężyły ostatnie walki (OPPO PM-3, Audeze Sine, HE-5LE, HE-400s, mój portfel). Wziąłem wczoraj na testy HE-400i i już ich nie oddaję. Decyzja podjęta, przyjemność ze słuchania jest tak duża, że na jakiś czas odkładam poszukiwania słuchawek nausznych. Czy są wygrzane, czy nie to ja odpuszczam i cieszę się słuchaniem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy lecą na 400i ಠ_ಠ Znowu czegoś nie rozumiem. Achhhrhrh dla mnie 400s>400i, zdecydowanie.
Ostatnio jest jakiś wylew 400i, i słyszę to czego bym w życiu o nich nie powiedział.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy lecą na 400i ಠ_ಠ Znowu czegoś nie rozumiem. Achhhrhrh dla mnie 400s>400i, zdecydowanie.

Ostatnio jest jakiś wylew 400i, i słyszę to czego bym w życiu o nich nie powiedział.

Nie wiem, he400s nie słuchałem. Ale przesłuchałem trochu słuchawek i to co mam w stopce jest moim typem w cenie do 2k PLN lub może nawet 3 :P

 

A właśnie jak byś opisał różnice między he400s a he400i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności