Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dlaczego wszyscy lecą na 400i ಠ_ಠ Znowu czegoś nie rozumiem. Achhhrhrh dla mnie 400s>400i, zdecydowanie.

Ostatnio jest jakiś wylew 400i, i słyszę to czego bym w życiu o nich nie powiedział.

Nie wiem, he400s nie słuchałem. Ale przesłuchałem trochu słuchawek i to co mam w stopce jest moim typem w cenie do 2k PLN lub może nawet 3 :P

 

A właśnie jak byś opisał różnice między he400s a he400i?

 

Sumarycznie to 400I były jaśniejsze. 400S były bardziej rozrywkowe, z głębszym i bardziej odczuwalnym basem. Długo 400i nie słuchałem bo mi się nie spodobały. 400s z HM-802 po BAL'u zagrały duuużo lepiej niż 400i też po BAL'u. Czegoś innego się spodziewałem po 400i, całkowite zaskoczenie. Ogólnie niesamowita ciekawostka, po stockowym kablu leci bal normalnie xD Przynajmniej działało (zauważalnie) z HM-802. Całościowo mega dobrana para z 400s i 802.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie to 400I były jaśniejsze. 400S były bardziej rozrywkowe, z głębszym i bardziej odczuwalnym basem. Długo 400i nie słuchałem bo mi się nie spodobały. 400s z HM-802 po BAL'u zagrały duuużo lepiej niż 400i też po BAL'u. Czegoś innego się spodziewałem po 400i, całkowite zaskoczenie. Ogólnie niesamowita ciekawostka, po stockowym kablu leci bal normalnie xD Przynajmniej działało (zauważalnie) z HM-802. Całościowo mega dobrana para z 400s i 802.

Jaki stockowy kabel daje balans? :o Przecież cała zabawa z balansem ginie gdy mamy tylko 3 piny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sumarycznie to 400I były jaśniejsze. 400S były bardziej rozrywkowe, z głębszym i bardziej odczuwalnym basem. Długo 400i nie słuchałem bo mi się nie spodobały. 400s z HM-802 po BAL'u zagrały duuużo lepiej niż 400i też po BAL'u. Czegoś innego się spodziewałem po 400i, całkowite zaskoczenie. Ogólnie niesamowita ciekawostka, po stockowym kablu leci bal normalnie xD Przynajmniej działało (zauważalnie) z HM-802. Całościowo mega dobrana para z 400s i 802.

Jaki stockowy kabel daje balans? :o Przecież cała zabawa z balansem ginie gdy mamy tylko 3 piny :/

 

To nie zmienia faktu że po stockowym kablu po balu z HM-802 było ZAUWAŻALNIE lepiej. Z takim brzmieniem nawet bym już mógł zostać na wieki wieków.

Potem jakby juz wyglądały jak po 20 latach ciągłego korzystania (czyli gdzieś rok-2 normalnego korzystania w ich przypadku) bym sobie je "udrewnił i zameliniumował". Jakiś fajny heban czy coś.

Z jednej strony to straszny bubel a z drugiej genialnie grające hełmofony.

Edytowane przez Szakovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musielibyście Panowie zagadać z Perulem - podesłać mu HE400i. Postawiłby je w ringu z modowanymi HE400. Ciekaw jestem wyniku takiej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musielibyście Panowie zagadać z Perulem - podesłać mu HE400i. Postawiłby je w ringu z modowanymi HE400. Ciekaw jestem wyniku takiej walki.

Jeśli Perul by się tego podjął to da się zrobić, tylko niech inne moje słuchawki do mnie wrócą, bo chwilowo mam ino HE400i i HD681mod by Ugz.

 

W sumie ciekaw jestem jak grają he400, albo chociaż he400 po modach :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z pamięci powiedziec, że HE400 po modach grają znacznie lepiej niż przed modami. Za ostre były stockowe. A po modach inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HE-400 rzeczywiście góra może wydawać się ostra, potrzebują dobranego toru.

Bardzo reagują na tor i nietrudno je napędzić ale niełatwo wysterować.

 

Z dobrych udanych połączeń dobrze wspominam Aune B1

.

@Lord Rayden miałeś już wtedy Aune B1, jak ich słuchałeś?

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nietrudno je napędzić ale niełatwo wysterować.

 

Ach te forumowe ballady, klechdy i podania o "wysterowaniu" :blink: ... z reguły bawią, (niczego nie uczą), a czasem wprawiają w szczery podziw; trochę przypominają opowieści o słowiańskich demonach.

No widzisz. ;)

Przyszedł kolega Audionanik i powiedział słowo na niedzielę.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki potrzebują odpowiedniego napięcia oraz adekwatnego zapasu prądu. Prawo Łoma robi im dobrze. Natomiast jak tego w komplecie nie dostaną, to nie wiem, czy one są tylko nienapędzone, czy również niewysterowane - cokolwiek te imiesłowy tutaj znaczą - ale na pewno dobrze nie grają, bo słychać charczenie z braku prądu. Reszta to jakość dźwięku.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienapędzone, czy również niewysterowane - cokolwiek te imiesłowy tutaj znaczą

Napędzenie – określenie tyczące się relacji słuchawki-wzmacniacz, pozwalające na osiągnięcie modelom o dużym oporze odpowiedniej głośności.

 

Wysterowanie – określenie łączące się z napędzeniem, determinujące jak najlepsze odzwierciedlenie pasma przenoszenia słuchawek.

 

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności