Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykłe Anandy są bardzo dobrymi słuchawkami. Nie słuchałem nowych wersji ale jest sporo recenzji w sieci, że jest to jakiś upgrade. Jak zwykle w takich wypadkach decyduje budżet i osobiste preferencje. Słuchałem Ananda, Arya i 1000se i moja opinia jest taka: przeskok między Ananda i Arya jest zauważalny i oczywisty w wielu aspektach, natomiast 1000se to jak dla mnie w tej chwili, przy obecnej cenie około 8k-9k pln jest najlepszym wyjściem. Masz w zasadzie słuchawki, które dla wielu są po prostu endgame i nie bujasz się potem ze sprzedawaniem ze stratą niższego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.08.2023 o 21:21, buzzcult napisał(a):

Teraz tak oglądam ich earpady do innych słuchawek i jednak te wykresy FR padów to duży plus. Może kiedyś skuszę się na skórzane do K371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Poszukuję modeli HE5, HE5le i HE-500 o czym dałem znać na naszym bazarku ale nie o tym chciałem pisać. Trafiłem ostatnio na okazję modelu HE500 na OLXie w ofercie lombardu. Przed kliknięciem dopytałem sprzedającego, a dokładnie Panią z obsługi m.in. o pochodzenie. Podobno przyniósł jakiś Pan w komis same słuchawki z kablem ale bez pudełka, certyfikatu itd. Dogadałem się co do gwarancji rozruchowej uprzedzając że sprawdzę je wnikliwie. Przyjechały do mnie i po wypakowaniu gdzie solidnie były zabezpieczone na czas transportu moje oczy zaświeciły się pełne zachwytu w jakim stanie jest ten egzemplarz. Normalnie ganc noje !   
HE-5001.thumb.JPG.729c9e55a2dc9506357f37342692e23a.JPGHE-5002.thumb.JPG.5c6a10cf437367a9dfa07c6fdcfd3a69.JPGHE-5003.thumb.JPG.687a45a53484ff11984dd1c32f030343.JPG
Wersja z srebrnym kablem zakończonym jackiem 6.3mm czyli z tego co doczytałem późniejsza jak nie ostatnia. Czym prędzej przykręciłem denerwujące mnie wtyki SMA do gniazd i zakładam na głowę. Zapuszczam muzykę i przerywa mi sygnał w obydwu muszlach. Ruszam przy wtykach i ewidentnie coś jest tu nie tak. Odłączyłem, poodkręcałem wtyki i psik psik Contact Xem we wtyki i precyzyjnie w hatfu gniazdo SMA. Po odparowaniu skręcam to razem, podłączam i problem znikł. Słuchawki minimum 10 letnie i wyglądają na nieużywane więc coś tam miało prawo się utlenić na powierzchni połączeń. 
 
No nic zabieram się w końcu za odsłuch. Nie powiem słychać klasę ! Opis brzmienia skrócę do minumum bo do złudzenia przypominają mi moje HE-6 po aktualnych modyfikacjach. Nie robiłem porównania łeb w łeb booooo .... po którymś utworze zacząłem mieć wrażenie że jest dysbalans na kanałach L/P. Przekładam kable lewo prawo, zmieniam strony na głowie i wrażenie jakoby jest ale ledwo wyczuwalne. Miernik w rękę i na wtyku zamarłem na chwilę bo jeden kanał 25 Ohm a drugi 39 Ohm. Dobra, trzeba to jakoś wiarygodnie pomierzyć. Wchodzę w Google Play i pierwszy raz instaluję miernik dźwięku - kurczę jakże to przydatne narzędzie !
 
Odpaliłem na YT utwór o stałej częstotliwości 10kHz. Wsadziłem smartfona do wewnątrz pada prostopadle mikrofonem od dołu, od strony przetwornika. Na Gustardzie A20h głośność dosyć wysoką ale dla normalnego odsłuchu. Wyniki ? różnica ok 2dB bo nie mogłem zapewnić idealnej ciszy otoczenia. Przy 100 Hz różnica wzrosła do ok 5dB. Oszukiwałem się do końca bo myślałem że różnica w rezystancji przetwornika może jeszcze nie mówić o wszystkim i fabrycznie były sparowane ze sobą pod kątem pomiarów samego dźwięku. Jak widać nie. Wielki zawód  
 
Po fakcie wszedłem na headfi i przy HE500 faktycznie dużo ludzi miało ten problem i HifiMAN wymieniał bez gadania na równie grające egzemplarze no ale po 10 latach ja już z tej usługi skorzystać nie mogłem. Największa różnica jaką wyczytałem to 18Ohm/48Ohm. Przy róznicy 2-3Ohm nie miałbym wątpliwości by je sobie zostawić. Zadzwoniłem do lombardu. Wytłumaczyłem i Pani sama zaproponowała zwrot. Zwrot był przez system "Przesyłka OLX" i tutaj też był mój debiut. Procedura dużo bardziej skomplikowana niż poprzez Allegro ale temat na odrębny wątek. Generalnie mam duże przeświadczenie graniczące z pewnością dlaczego wylądowały w lombardzie zamiast na którymś z portali ogłoszeniowych. Pozdrowienia dla Pana, który je tam zaniósł  Za chwilę wrócą do niego z rąk miłej Pani Marty z lombardu 
 
Tak się zakończyła przygoda z HE500. Wykreślam je z listy poszukiwań nie dlatego, że trafił mi się felerny egzemplarz ale dlatego, że jest to brat bliźniak moich HE-6. Traficie na w pełni sprawne HE-500 to bierzcie je bez zastanowienia ! Piszę to tylko dla przestrogi by chociaż pomierzyć na wtyku przy zakupie lub od razu po czy nie ma takich jajec w różnych starszych słuchawkach, nie tylko HiFiMANa bo być może nie zawsze uda się od razu wychwycić dysbalans  
Nowe są na Drop w dobrej cenie $179
https://drop.com/buy/drop-hifiman-he5xx

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Nowe są na Drop w dobrej cenie $179
https://drop.com/buy/drop-hifiman-he5xx

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

To są zupełnie inne słuchawki brzmieniowo niż HE-500 niestety. Raczej dość kiepskie recki miały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z oferty hifimana i tak nic nie przebija tych owalnych. Susvara to chyba najlepsze brzmieniowo co wyprodukowali (chyba, bo nigdy nie słuchałem Shangri-La SR), a edition XS/Ananda są w bardzo dobrych cenach w stosunku do sytuacji 5 lat temu, jak Edition X kosztowały $1400.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę, jak Hifiman zrobi obniżki, to ciężko wstrzymać się z zakupem...

Zamówiłem zamknięte Sundary i He-Re9.

 

A w temacie fanklubowym. Jestem szczęśliwym posiadaczem EF400 i trudno mi nadal znaleźć dac ampa r2r z taką mocą, balansem i brzmieniem w kwocie 360 dolarów.

 

Poniżej klimatyczna fotka z Hawkami z wieczornego słuchania.

 

 

IMG_20231004_222856.jpg

Edytowane przez side
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, side napisał(a):

Kurczę, jak Hifiman zrobi obniżki, to ciężko wstrzymać się z zakupem...

Zamówiłem zamknięte Sundary i He-Re9.

 

A w temacie fanklubowym. Jestem szczęśliwym posiadaczem EF400 i trudno mi nadal znaleźć dac ampa r2r z taką mocą, balansem i brzmieniem w kwocie 360 dolarów.

 

Poniżej klimatyczna fotka z Hawkami z wieczornego słuchania.

 

 

 

Orientujesz się, jak jest z VAT-em przy przesyłce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, side napisał(a):

@decees Kilka dni roboczych. Myślisz o tym dac ampie?

Myślenie nie jest moją mocną stroną jeśli chodzi o audio, bo ja go zamówiłem :D na head-fi polecił mi go człowiek który ma już dłuższy czas LCD-i4

Ja już raz EF400 miałem, rok temu, ale w połączeniu z K270 Studio nie zrobił na mnie dużego wrażenia, no i wtedy kosztował jakieś 500Euro (niemiecki Amazon Warehouse). No a teraz przy promocji w sklepie Hifiman'a postanowiłem dać mu drugą szansę, tym bardziej że jest potencjał na synergię z Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak coś śmiało pisz, choć kto wie - może obie pary podejdą ;) Te R9 przynajmniej sądząc po wykresach wyglądają jakby miały mi podejść, bo ja ogólnie lubię gęste/misiowate granie z dobrym basem i delikatną górą. Jakbym miał teoretyzować to wrzuciłbym je do grona hajendu nad hajendami w stylu Beyerów T1v3, ZMF Atticus, Ultrasone PRO900i czy Fostexów Blue Dekoni. Ale kto wie, może odsłuch wyszedłby inaczej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, side napisał(a):

Czy ktoś z Was zwracał już coś do sklepu HiFimana? Jako że kupiłem i Sundary C, i Re9, pewnie któreś podejdą bardziej.

Jakie są Wasze doświadczenia? Zwraca się na polski magazyn?

 

Odpisują błyskiem, są super mili i nie robią problemów. Ja reklamowane słuchawki odsyłałem na francuski adres, ale nowe wysłali z Chin i była masa problemów z urzędem celnym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundary zamknięte kiedyś słuchałem z mojo 2 na meecie i było ok. Nic mi nie przeszkadzało, ale nie potrafię powiedzieć jak na dłuższą metę się sprawdzą.

HE-R9 - zastanawiałem się nad nimi kilkukrotnie, Teraz już bym ich nie kupił, bo już mam 3 pary zamkniętych (nie licząc CZ-1) i raczej będę coś sprzedawał niż kupował. Jestem jednak ciekawy jak R9 by zagrały po modach i koniecznie zmianie kabla. 

Np takich modach jak tutaj :

 

 
 

 

 

Jak wyślecie do @Perul na mody to podzielcie się proszę potem wrażeniami. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetanjazz Jutro sprawdzę 🙂 Trzeba było dać znać, że będziesz...

Edytowane przez Karkolomny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności