Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, euter napisał(a):


Nie wierzę, że nie przyszło mu na myśl, że przecież cenę mógłby poprawić 😉

Wiesz to na pewno, ale jakby przy okazji poprawił aspekty jakościowe i podniósł cenę, to przyznałby że stare nie były dobre jakościowo, a on raczej uważa że wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, saudio napisał(a):

Wiesz to na pewno, ale jakby przy okazji poprawił aspekty jakościowe i podniósł cenę, to przyznałby że stare nie były dobre jakościowo, a on raczej uważa że wszystko jest ok. 

 

Nikt nie mówi, że muszą nazywać się Susvara 2, wystarczy Shravya/Shayna. I wilk syty (nowa cena, nowy produkt) i owca cała (Susvara dalej cool) :)

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioterD


Zarówno Sundary jak i Edition XS nie wymagają dodatkowego wzmacniacza, żeby brzmieć w pełni swoich możliwości. Testowałem u siebie z Focusrite Scarlett Solo 3 oraz FiiO K7, ten pierwszy daje ok. 0.3 mW, zaś drugi całe 2 W (po balansie). W swoim FSS słucham mniej więcej w połowie skali, przy czym mam jeszcze -6.5 dB w EQ. FiiO pomimo zdecydowanie lepszych parametrów nie wykazał różnicy w brzmieniu względem mojego FSSa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Coven napisał(a):

@PioterD


Zarówno Sundary jak i Edition XS nie wymagają dodatkowego wzmacniacza, żeby brzmieć w pełni swoich możliwości. Testowałem u siebie z Focusrite Scarlett Solo 3 oraz FiiO K7, ten pierwszy daje ok. 0.3 mW, zaś drugi całe 2 W (po balansie). W swoim FSS słucham mniej więcej w połowie skali, przy czym mam jeszcze -6.5 dB w EQ. FiiO pomimo zdecydowanie lepszych parametrów nie wykazał różnicy w brzmieniu względem mojego FSSa.


Testowałem kiedyś XS na Dragonfly Black i mimo tego, że zapas głośności był bardzo duży jak na moje potrzeby, to słuchawki miały spore sybilanty i nieprzyjemną górę.Po prostu niezbyt przyjemnie się ich słuchało. Po podpięciu do Earstream Kombo różnica była bardzo zauważalna, więc jestem zdania, że jednak z byle czego nie będą grały dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPL

 

Ja pisałem o zasadności stosowania dodatkowego wzmocnienia, a nie o doborze toru.

Oba testowane przeze mnie układy mają raczej neutralną charakterystykę, zaś same Edition XS uważam za raczej jasne słuchawki i takowe je lubię. Ten Dragonfly Black ma układ ESS, więc nie dziwie się, że góra może być ciut zbyt wyostrzona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z okazji i pożyczyłem na chwilę K712pro w celu porównania sobie do HE400i

 

Mój tor

wzmacniacz słuchawkowy wbudowany w Sony str v5, interkonekty Duelund, Lampucera DAC, pliki na dysku z użyciem PCta oraz Tidal.

żadne słuchawki nie były w ogóle modyfikowane, kabelek stock.

 

Na odsłuchy poświeciłem 3 może 4h czasu, z ciekawszych realizacji jakie leciały wspomnę o.. Enigma - MCMXC A.D A, A.D.B, 1978. Dire Straits, Lana Del Rey Honeymoon, i inne pojedyncze kawałki.

 

W paru punktach opisze różnicę obu słuchawek, plusy i minusy.

O dziwo planarne HE400i grały u mnie nieco jaśniej od K712pro, podejrzewam że to przez inny rodzaj drivera, podobny charakter wysokich miałem w HE560, odniosłem wrażenie że czasem starały się bardziej zabłyszczeć, nadać bardziej efektowny kontur, zagrać czyściej ale w dalszym rozrachunku K712 miały wyższą szczegółowość, zwiewność, w ostrzejszej muzyce były bardziej ułożone, spokojne w górze.

Przynajmniej na moim torze środek pasma był delikatnie lepiej dociążony w AKG, wokale niestety w planarach były ciut wycięte z informacji, bardziej płaskie, słabiej wybrzmiewające, minimalnie bardziej podkreślone gdzieś (strzelam) w okolicy 1-2k khz, dodał bym też że przez wyższa dynamikę, dłuższe, większe wybrzmienia preferowałem bardziej ten zakres w K712pro.

Z jednej strony dół pasma wydawał się ciekawszy w planarnych, szczególnie dźwięk werbli to w elektronice z Enigmy bywało różnie, werble miały niżej położony środek ciężkości, lepsze rozciągnięcie pasma w dół, ciekawsze wypełnienie na HE400i, za to w muzyce elektronicznej nie czułem takiej dynamiki, konturu, szybkości, zróżnicowania co w K712pro.

Enigma zagrała z większa otwartością, werwą, sceną i powietrzem między źródłami na dynamikach.

Scenicznie te planary nie zagrają nigdy tak szeroką sceną, fajnie że całkiem dobrze różnicują nagrania w pionie, nie najgorzej w głąb chociaż AKG ciekawiej budowały najdalsze plany z lepszą lokalizacją, nie czułem takiego rozmycia na dole pasma.

Specyficzny efekt lekkiego ściśnięcia, zawężenia obrazów na scenie zauważyłem w HE400i.

Oba modele słuchawek miały płynny dźwięk, muzyka potrafiła "płynąć" dlatego że całe pasmo było fajnie zszyte ze sobą, na moim torze bardziej chaotyczne, nierówne już były K701, to samo było z Fidelio x2hr

Fajnie że udało mi się sparować oba modele słuchawek co mają w miarę podobną barwę, nie były to dwa inne światy jak w porównaniu HE400i do K701..

 

HiFiMany jak i AKG to bardzo dobre słuchawki w swoich cenach, obie pary bardzo wygodne, muszę wspomnąć że K712 grają głośniej i pewnie z powodzeniem ogarnie je smartfon czy przenośny odtwarzacz, HE400i już ciężej jest zasilić i trzeba mieć na uwodzę że np. Redmi 10 pro nie wystarczy w 100%.

Podsumowując bardziej uniwersalne, otwarte, transparentne, przestrzenne, dynamiczne, szczegółowe granie znajdę w K712pro, dlatego postawię  je nieco wyżej pod względem technicznym.

 

IMG_20230117_030450.jpg

IMG_20230117_030136.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MP3Store oficjalnie dostępne:

HE1000 V2 Stealth (nieoficjalna nazwa V3) 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/hifiman/2023260142109191743/6925624201371/hifiman-he-1000-v2-stealth-2022-v3

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Corvin74 napisał(a):

W MP3Store oficjalnie dostępne:

HE1000 V2 Stealth (nieoficjalna nazwa V3) 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/hifiman/2023260142109191743/6925624201371/hifiman-he-1000-v2-stealth-2022-v3

W końcu jakaś dobra wiadomość nt dostępności HE1000SE. 

Chciałem kupić w ubiegłym roku, ale podobno nie było nawet u importera. 

Czy salon wypożycza do domowego odsłuchu ? 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, syl napisał(a):

Czy salon wypożycza do domowego odsłuchu ? 

Testówka ma być dostępna, ale kiedy nie wiem.

Jak tylko będzie możliwość to pożyczę, choć w sumie to prawie jestem pewien że kupię H1000V2 Stealth... raczej tylko dla potwierdzenia pożyczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Corvin74 napisał(a):

Testówka ma być dostępna, ale kiedy nie wiem.

Jak tylko będzie możliwość to pożyczę, choć w sumie to prawie jestem pewien że kupię H1000V2 Stealth... raczej tylko dla potwierdzenia pożyczam

Cena jak na nowość jest bardzo atrakcyjna.

Jeśli grają tak dobrze jak wyglądają, a wyglądają jak milion dolarów, to chyba także skorzystam z możliwości odsłuchu przed zakupem.

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu 90dB efektywności? :P Mogli to trochę podciągnąć, jak w Aryach v3.

 

1 godzinę temu, syl napisał(a):

Cena jak na nowość jest bardzo atrakcyjna.

Jeśli grają tak dobrze jak wyglądają, a wyglądają jak milion dolarów, to chyba także skorzystam z możliwości odsłuchu przed zakupem.

 

Można dyskutować, czy 12k za słuchawki to atrakcyjna cena. ;) Raczej nie, biorąc pod uwagę, że wiele modeli nie przekracza tysiaka, a za kilka wybór jest już naprawdę spory. Natomiast biorąc pod uwagę, że to średnio-wyższopółkowe planary, to raczej normalna. Na foto wyglądają fajnie, ale pytanie, co będzie w realu. Wszak to HiFiMAN. Skrzyp, skrzyp, pisk. XD Pewni co sztuka, to obyczaj. :( Tak czy siak też planuję testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja w Chinach, gdzie składają HiFiMANy, to jakieś 2%. Yuan do PLN w 2022 także nie miał wielkich zmian, więc tutaj nie ma powodu do wzrostu ceny.

 

IMO też nie ma czegoś takiego, jak "lepiej" w tym segmencie słuchawek. Raczej inaczej. Albo trafi w gusta, albo nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego liczy się USD dla chińskiego produktu składanego w Chinach od firmy z siedzibą główną w Chinach? Wg mnie to trochę takie twierdzenie, że musi drożeć, bo jest drogo. 

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ostatnio obrodziło Edition XS w komisie i tak się zastawiam czy którychś nie łyknąć, ale obawiam się, że to raczej nie moja bajka. Sundar pozbyłem się bardzo szybko, gdyż brzmienie było dla mnie zbyt suche, wręcz rachityczne, brakowało dociążenia i im wyższe pasmo - tym te słuchawki wypadały lepiej. Kiedyś jeszcze słuchałem HE560, bodajże V2 i też mnie niczym nie urzekły, były poprawne i tyle, choć wtedy chyba spodziewałem się efektu wow, bo wtedy były to dla mnie bardzo drogie słuchawki i chyba jedne z pierwszych planarów, a na pewno pierwsze HiFiMAN-y z którymi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Kojarzę ten model, kopia Sony R10, ale to model zamknięty, a ja skoro z takich nie muszę korzystać to z nich nie korzystam tzn. mam BossHiFi B8 i Anker Q30 w razie potrzeby. Chodzi tu o wygodę, ale też przestrzeń. Sama konstrukcja HE-R9, a konkretnie muszle wyglądają ciekawie i mają pewnie sporą pojemność, więc może przekłada się to na ponadprzeciętne walory sceniczne lub coś innego? Wiem, że dużo osób modyfikowało różne modele Denonów (głównie chyba AH-D2000) zmieniając obudowy na inne. Raz nawet zastanawiałem się nad kupnem takowych, ale tanie nie były i teraz w sumie trochę żałuję, bo jest bardzo ciekawy jak grają. Jak szukałem wtedy o nich informacji to okazało się, że są przynajmniej dwie firmy wykonujące muszle, a w tym konkretnym modelu był to produkt z USA za spore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia R10 to jeszcze inny model zdaje się, czy nawet modele bo mają dynamiki i planary z "dziesiątką" w nazwie. Co do R9 to nie słuchałem ich więc nic więcej wolałbym nie pisać, jedynie co to niektórzy narzekali na jakość a inni polecali jako całkiem fajne funowe słuchawki z wykopem właśnie. Jak zwykle pewnie trzeba by ocenić samemu :) P.S. Zamknięte słuchawki mogą mieć bdb przestrzeń jak np. ZMF Eikon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Undertaker napisał(a):

@Hustlerna Amazonie masz nowe HE-R9 za 1400 ziko i one ponoć mają już konkretną ilość basu, chociaż niektórzy audiofile narzekają niby na jego jakość. Tak czy inaczej może warto spróbować :)

Ciekawa cena za zamknięte HFM.

Możesz wkleić linka ? 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karmazynowy napisał(a):

Dzięki,

Cena jak na ten model jest oki, ..  aż podejrzewam że to ogłoszenie fejkowe. 

Czy ktoś sprawdzał tego sprzedawcę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, syl napisał(a):

Dzięki,

Cena jak na ten model jest oki, ..  aż podejrzewam że to ogłoszenie fejkowe. 

Czy ktoś sprawdzał tego sprzedawcę ?

 

 

Że tak powiem, bezpieczniej się nie da.

 

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności