Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Ja nie odpuszcze żadnego meczu Barcy choćby nie wiem co się działo :)

No to szacuneczek. W sumie w błąd wprowadziłem, faktycznie już mają zapewnioną Ligę Europy :) No zobaczymy, może w końcu Raphinia i Fati się odblokują. Tego im życzę, bo na razie mocno w kratkę. W sumie podobnie Ferran.

 

Żeby nie robić nadmiernego offtopu. Gratuluje nowego sprzętu. Mam nadzieję, że nie zawiedzie też dźwiękowo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosin72 napisał(a):

Wygląda, że Envy dotarł popsuty i nie działa. Tylko tak można wytłumaczyć zero pierwszych wrażeń ze strony Michała😒

Coś w tym jest- zawsze raport był natychmiastowy 😊.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie chłopaki popalić 😂

 

Potrzebuje wiecej czasu. Muszę się wsłuchać przez parę dni, może przywyknę ;) Gra to inaczej niż topowy tranzystor i to jest fakt. @saudio i @stefanbat mieli trochę racji w tym co pisali w innym wątku. Pytanie co będzie jakbym wsadził teraz flagowe Elrogi, które są jaśniejsze, bardziej przejrzyste i detaliczne? Obecnie jest na stockowych Full Music. W każdym razie obawiam się, że nie jest to wzmacniacz pod stricte moją ulubioną muzyke, ale do wolniejszego grania, mocno średnicowego, z dużą ilością wokali jest bajka. Takiej muzyki też oczywiście dużo słucham. Wspaniałej muzykalności, emocjonalnego i organicznego, kremowego brzmienia oraz genialnych wokali mu nie można odmówić, ale jest odrobine jakby za grzecznie, bez pazura. Brakuje mi jednak tej zadziornosci i szybkosci tranzystora. Granie też jakby troche pod kocykiem. Tło też lepsze (czarniejsze) w Niimbusie. Na plus Envy bardzo dobra rozdzielczość, scena i na niej holografia. Jest od groma mocy i faktycznie z Abyssami nie przekraczam 9 godziny na potku. Podejrzewam, że z Susvarami ten wzmacniacz może być absolutnie magiczny. Więcej napisze za jakiś czas, bo tak na dobrą sprawę jest za wcześnie na wyciąganie pochopnych wniosków. Chcę też posłuchać na innych słuchawkach, bo póki co tylko Abyssy mam podłączone.

 

@Kridzu

Będę miał do Ciebie serdeczną prośbę, żebyś mi porównał dynamikę, szybkość, przejrzystość i tło Niimbusa z WA33. Bez pośpiechu. Jak znajdziesz czas. Z góry dziękuję. 


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę taką opcje pod uwagę, ale jest jeszcze dużo za wcześnie na podejmowanie takiej decyzji. Inna opcja, to zaryzykowanie i kupienie tak zachwalanych z tym wzmakiem Elrogów Mo. One dodają bardziej technicznego brzmienia. Zobaczymy. Poczekam też co mi napisze Kacper z tym porównaniem Niimbusa z WA33. Da mi to pewien obraz. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Biorę taką opcje pod uwagę, ale jest jeszcze dużo za wcześnie na podejmowanie takiej decyzji. Inna opcja, to zaryzykowanie i kupienie tak zachwalanych z tym wzmakiem Elrogów Mo. One dodają bardziej technicznego brzmienia. Zobaczymy. Poczekam też co mi napisze Kacper z tym porównaniem Niimbusa z WA33. Da mi to pewien obraz. 

 

Raczej nie spodziewałbym się zmiany ogólnego charakteru wzmacniacza, szczególnie w dole pasma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół jest ok. Nie jest jakiś napompowany, czy bron Boże bułowaty. Fakture basu ma fajną, ale nie tak zwartą jak Niimbus, wiadomo. Niemniej schodzi ten bas nieco głebiej i to jest fajne. Średnie są cudowne. Wysokie jakby bardziej błyszczały byłoby lepiej. No i brakuje mi tej czystości, przejrzystości, szybkości i dynamiki, co teoretycznie powinny mi dać Elrogi Mo... Jakby ten dzwięk miał bardziej zaakcentowane kontury, to byłoby super. Ale co trzeba mu oddać, to barwę ma naprawde cudowną. I do tego te wokale. Jeszcze tak pięknych ludzkich głosów przez słuchawki nie słyszałem. Można odpłynąć.

 

Ide porobić jakieś zdjęcia...

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MichalZZZ said:

Biorę taką opcje pod uwagę, ale jest jeszcze dużo za wcześnie na podejmowanie takiej decyzji. Inna opcja, to zaryzykowanie i kupienie tak zachwalanych z tym wzmakiem Elrogów Mo. One dodają bardziej technicznego brzmienia. Zobaczymy. Poczekam też co mi napisze Kacper z tym porównaniem Niimbusa z WA33. Da mi to pewien obraz. 

 

Niezmiennie namawiam na spróbowanie JJ 300B. Mogą się okazać strzałem w dziesiątkę za ułamek ceny Elrog'ów. Grają bardzo tranzystorowo, czysto i przejrzyście przy zachowaniu barwy.

Może się też okazać, że to jednak niewypał - nie w każdym sprzęcie jest synegia po założeniu JJ 300B.

 

Rozumiem, że w Envy nie ma szans wypróbować innych lamp w miejsce 300B? Np. T100 od KR Audio?

Edytowane przez mrosin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrosin72 napisał(a):

Rozumiem, że w Envy nie ma szans wypróbować innych lamp w miejsce 300B? Np. T100 od KR Audio?

Nie mam czasu. Muszę podjąć decyzje w ciągu ~tygodnia. Może trochę dłużej. 

 

 

Pare pierwszych fotek. Taką właśnie barwę drewienka sobie wybrałem i jestem zachwycony jak to wygląda i jak jest to wszystko wykonane. Czapki z głów. Tak powinien być wykonany sprzęt za takie pieniądze. Więcej zdjęć wkrótce.

 

 

IMG_1193.JPG

 

IMG_1228.JPG

 

IMG_1200.JPG

 

IMG_1230.JPG

 

IMG_1259.JPG

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu! Zazdro! ;]

Piękny sprzęt... 

Swoją drogą ciekawe, że masz opcję zwrotu skoro był robiony pod indywidualne zamówienie. Duży plus dla Felixa.

Życzę owocnych poszukiwań optymalnych dla Ciebie lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model z oferty Feliksa, bądź sklepów, które posiadają Envy w swojej ofercie. Wersja Performance w drzewie z orzecha. Tyle tylko, że dzięki uprzejmości Panów Feliksów miałem kilka obudów do wyboru. Wybrałem tą, która podobała mi się najbardziej. Nieskromnie napisze, że była najładniejsza ;) Indywidualne zamówienie by było wtedy, gdybym poprosił o całkiem inny rodzaj drzewa i by mi takie drzewo ściągali na zamówienie. Taki pomysł też był, ale ostatecznie zrezygnowałem ze względu na terminy.

 

Dziekuje :)

13 minut temu, Kridzu napisał(a):

To teraz Michał tylko Ci Susvar brakuje do idealnej pary :)

A no nie da się ukryć ;)

13 minut temu, saudio napisał(a):

Chyba nie Feliksa ;)

Duże podziękowania należą się też oczywiście Mp3 Store, który to zawsze podchodzi do klienta po mistrzowsku. Współpraca z Panami Feliksami jak i Marcinem @kuropem była i jest wzorowa. Życzę sobie więcej takich ludzi w branży. Marcin, jak to czytasz, to jestem Twoim dłużnikiem - dziękuję za wszystko. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał(a):

ograniczeń i dodatków lampy nie przeskoczysz…

No i to mnie ciekawi najbardziej. Bo da się usłyszeć/przeczytać komentarze mówiące, że można zrobić z niego detalicznego potwora, gdzie ta przejrzystość będzie na poziomie topowych tranzystorów. I piszą to ludzie, którzy siedzą w tego typu wzmacniaczach. Niemniej dziękuję za podpowiedź - będę miał to na uwadze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności